Jump to content

[Carrier] Cosmote Blackberry Service


fwnakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια. Μολις εκανα νεο συμβολαιο με BIS. Τι πρεπει να κανω για να το ενεργοποιησω? Ειναι ηδη περασμενο ή χρειαζεται αιτημα.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Σας δουλεύει κανονικά το BIS? Εμένα όχι, δεν έρχονται τα email ή έρχονται καθυστερημένα.... Επίσης ενώ στέλνω τα service books από το site δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα ότι τα έλαβα στο κινητό...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σας δουλεύει κανονικά το BIS? Εμένα όχι, δεν έρχονται τα email ή έρχονται καθυστερημένα.... Επίσης ενώ στέλνω τα service books από το site δεν μου έρχεται κανένα μήνυμα ότι τα έλαβα στο κινητό...

το ίδιο πρόβλημα έχω κι εγω...

Link to comment
Share on other sites

Είναι του δικτύου. Θα φτιάξει μόνο του

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά είστε ικανοποιημένοι από την Cosmote και την υπηρεσία BIS της? Είδα σήμερα το διαφημιστικό της και έχει 3 πακέτα για Blackberry.

- Pay as You Go, που χρεώνεσαι ανά KB, χωρίς κανένα προπληρωμένο όγκο

- 100ΜΒ

- Απεριόριστο, και καλά.. (250ΜΒ)

 

Με τα 100 ΜB θα είμαστε οκ? Μερικά mail, σερφάρισμα (Κατά κύριο λόγο από WiFi) και κυρίως MSN?

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ωραία η cosmpote!!!!!

 

Μετά από συνεχή τηλεφωνήματα όπως συμβαίνει στην Ελλάδα,

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΤΑΙ.

 

Μα πως δεν υπάρχει τους απαντώ, αφού το αντίστοιχο στην vodafone γίνεται καλώντας έναν 4ψήφιο (1399) χωρίς χρέωση και το μηχάνημα σε ενημερώνει για το υπόλοιπο όγκου.

 

Όπως καλά καταλάβατε θέλω να ενημερώνομαι για το υπόλοιπο του όγκου (σε ΜΒ πακέτου) για να μην το ξεπεράσω (έχω το 7ευρω των 100ΜΒ)....και αυτοί μου απάντησαν ότι δεν γίνεται!!!!

 

Στείλτε μύνημα μου λένε στο 1256 γράφοντας 1 - το έστειλα και πήρα απάντηση μόνο για το υπόλοιπο του χρόνο ομιλίας...

 

Έχω εκνευριστεί αφάνταστα και μάλλον θα χαιρετίσω....

 

Τεσπα αν κανείς ξέρει ας βοηθησει...τι να πώ μπορεί και να γίνεται και να μην ξέρει ο συγκεκριμένος - υπάρχουν και άσχετοι αρκετοί...

 

Καλή συνέχεια σε όλους...

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ COSMOTE. Μην στεναχωριεσαι υπάρχει πολύ αξιόπιστη λύση για το πρόβλημα σου.

 

Είναι καιρό (τον καιρό) δωρεάν προγραμματακι Mobile Data Alerter που μπορείς να το βρεις στα γνωστά websites *****berry.com και mobihand.com.

 

Του οριζεις τα όρια που θέλεις (ΜΒ) να σε ειδοποιει και την ημερομηνία που θα μηδενιζει τους μετρητες (βάζεις τηντελευταια του λογαριασμού σου).

 

 

Είναι εξαιρετικό!

 

Επειδή βλέπω οτι διορθώθηκε από το σύστημα και δεν φαίνεται, γράψε στα αγγλικά κρακμπερρυ .κομ

Edited by moment_v
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! ηθελα να ρωτισω κατι αν ειναι ευκολο και γνωριζει καποιος να μου απαντισει.. μπορω να βαλω στο 9700 τους χαρτες garmin και να τους λειτουργισω χωρις την ΥΠΗΡΕΣΙΑ BIS? Ευχαριστω! (δεν θελω να εχω συνδεση, εχω καρτα)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! ηθελα να ρωτισω κατι αν ειναι ευκολο και γνωριζει καποιος να μου απαντισει.. μπορω να βαλω στο 9700 τους χαρτες garmin και να τους λειτουργισω χωρις την ΥΠΗΡΕΣΙΑ BIS? Ευχαριστω! (δεν θελω να εχω συνδεση, εχω καρτα)

 

Όχι! Δεν θα έχεις καθόλου data με καρτοκινητό έτσι κι αλλιώς!

 

Παιδιά είστε ικανοποιημένοι από την Cosmote και την υπηρεσία BIS της? Είδα σήμερα το διαφημιστικό της και έχει 3 πακέτα για Blackberry.

- Pay as You Go, που χρεώνεσαι ανά KB, χωρίς κανένα προπληρωμένο όγκο

- 100ΜΒ

- Απεριόριστο, και καλά.. (250ΜΒ)

 

Με τα 100 ΜB θα είμαστε οκ? Μερικά mail, σερφάρισμα (Κατά κύριο λόγο από WiFi) και κυρίως MSN?

 

Με 100 είσαι αρκετά καλά θεωρώ! Εγώ 2 χρόνια τώρα σχεδόν ποτέ δεν ξεπέρασα τα 60!

Edited by moment_v
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ευχαριστω για την απαντηση Moderator! Πηρα το ΒΒ 9105, και εβαλα και την υπηρεσια ΒΒΙS με τα 100 ΜΒ το μηνα. Μηπως ξερεις πως μπορω να βαλω τωρα τους Garmin? (και θα ξεφορτοθω ολα τα υπολοιπα κινητα!) :)
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος είναι να αγοράσεις το πρόγραμμα. Δε γίνεται αλλιώς. Αλλά και πάλι, αν δεις στο θέμα με τα navigators για blackberry, όσοι δοκιμάσαμε το demo δεν έπαιξε καθόλου στην ελλάδα - δε βρίσκει χάρτες.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα. Ευχαριστω που μου το ειπες γιατι θα τους αγοραζα! Να ρωτησω κατι τελευταιο αν δεν ενοχλω. οταν κανω πλοιγηση με τους bb maps, η οθονη (που δειχνει τον χαρτη) γιατι δεν οκολουθει το στιγμα μας ταυτοχρονα καθος προχοραμε στο δρομο? οπως ειναι δηλαδη στο garmin και σε αλλα navigators. και οταν βγαινω εκτος τις γραμμης που δειχνει να ακολουθισω, δεν κανει ''υπολογισμο νεας διαδρομης'' κτλ. Λειτουργει αλλιως ή ειναι θεμα ρυθμησης?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει navigation κανένα πρόγραμμα. Το στρίψε αριστερά, δεξιά κτλ δηλαδή δεν υπάρχει στα blackberry...

Μόνο το Garmin αλλά και αυτό με προβλήματα...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

OK! ευχαριστω για τις απαντησεις. Kανει κανεις την δουλεια του και με αυτο τον τροπο αλλα θα ηταν η τελεια συσκευη για μενα αν υποστιριζε αψογα τους Garmin. Ας ελπισουμε μελοντικα να γινει! :) Παντως καλοι ειναι και οι bb maps.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κάποιος τη διεύθυνση που πρέπει να μπει κάποιος για να σετάρει τα e-mail του σε BIS Cosmote; όπως γισ παράδειγμα στη VODA μπαίνει στο http://www.mobileemail.vodafone.gr;
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! μηπως ξερει κανεις πως θα κανω τα μηνυματα να στελνωνται με μικρα γραμματα και οχι με κεφαλαια? τα γραφει με μικρα αλλα τα στελνει με κεφαλαια. ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! μηπως ξερει κανεις πως θα κανω τα μηνυματα να στελνωνται με μικρα γραμματα και οχι με κεφαλαια? τα γραφει με μικρα αλλα τα στελνει με κεφαλαια. ευχαριστω!

 

Δεν νομίζω να γίνετε. Το κάνει από μόνο του. Εμένα πάντως έτσι γίνετε εδώ και καιρό...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες = κεφαλαία. Αν κάποιος θέλει μικρά, θα έχει 70 διαθέσιμους χαρακτήρες ανά μήνυμα.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

εμένα, ενώ τα έγραφα με μικρά,

συνήθως τα έστελνε με κεφαλαία.

Υπήρχαν όμως περιπτώσεις που τα έστελνε μικρά, ποτέ δεν κατάλαβα πώς...

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Τα έστελνε μικρά γιατί ήταν κάτω από 70 χαρακτήρες μάλλον ...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Τα έστελνε μικρά γιατί ήταν κάτω από 70 χαρακτήρες μάλλον ...

 

μπά, αυτό είχε συμβεί σε μικρές προτάσεις - μιας σειράς

δοκιμάστε εσείς που έχετε ΒΒ :happy:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

μπά, αυτό είχε συμβεί σε μικρές προτάσεις - μιας σειράς

δοκιμάστε εσείς που έχετε ΒΒ :happy:

 

Μάλλον κάτι έχω καταλάβει λάθος. Τα στέλνει με πεζοκεφαλαία όταν το μήνυμα έχει λιγότερους από 70 χαρακτήρες. Σωστά?

Ε άρα στις μικρές προτάσεις που λες θα έχεις κάτω από 70 χαρακτήρες και γι'αυτό σου τα στέλνει με πεζοκεφαλαία...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Cosmote Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...