Jump to content

[Carrier] Cosmote Blackberry Service


fwnakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

rokko Μαζι μου φαινεται θα κανουμε την αλλαγη στην cosmote. Στην vodafone εχω προγραμμα με 250mb BIS & δωρεαν χρονο ομιλιας & sms. Πληρωνω 35 € & τελη , συνολο περιπου 39 € τον μηνα και δεν μιλαω απο αυτη την συσκευη γιατι εχω εταιρικο νουμερο wind με πολλα δωρεαν λεπτα ομιλας. Χρησιμοποιω το BB Μονο γαι προσωπικα emails, messenger, web surfing etc
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαστε ακριβώς το ίδιο μόνο που εγώ έχω εταιρικό στην Cosmote οπότε θα επιβαρυνθώ μόνο 7€!!!

Μίλησα με βόιδαφον και μου είπε θα με πάρουν να μου πουν τι κόστος πρέπει να πληρώσω εξτρά για την διακοπή επειδή είχα επιδότηση και ακόμη δεν έχουν περάσει 12 μήνες...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Sorry για το 2ο post στη σειρά αλλά ήθελαν να πάρουν ειδοποίηση όσα παιδιά είναι γραμμένα.

Το google talk δεν μου δουλεύει στην cosmote. :( Μου βγάζει "service not enabled for this handheld"

 

Ξέρει κάποιος να μου πει εάν είναι θέμα cosmote ή όχι?

 

Πάντως το MSN μου δουλεύει μία χαρά.

 

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο ακούγεται.... Κάνετε battery pull και αν δεν διορθωθεί δοκίμασε να ξαναστείλεις τα service books
Link to comment
Share on other sites

λειτουργει το Cosmote BIS κανονικα στο BB Storm αλλα μονο Google talk δεν λειτουργει ???

 

Ναι λειτουργούν όλα κομπλέ και μάλιστα του φόρεσα την 425... Όλα δουλεύουν ρολόι...και η ενεργοποίηση έγινε σε 30 λεπτά!!!

Μόνο το Google Talk δεν παίζει. :(:(

 

EDIT:

Δυστυχώς δεν λειτουργεί ούτε ο opera mini 4.2

Edited by rokko1974

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις προσωπικο (όχι εταιρικο) συμβολαιο με BIS στην Cosmote? Π.χ. αν επιλεξω το comote βασικο προγραμμα με 9,00 € παγιο τον μηνα & προσθεσω το BIS (100 mb) με αλλα 7 € θα μπορεσω να εχω τετοιο προγραμμα με περιπου συνολικα 16-17 € ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτε πολλες φορες δεν βγαζει το μουρο στην οθονη , πανω δεξια της , και την στιγμη εκεινη απο που λαμβανει δεδομενα απο gprs και μηοως αυτα χρεωνονται ;
Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την Κοσμοτε Απενεργοποιησα την υπηρεσια ΒΙΣ και μετα απο μια εβδομαδα εχει επανελθει χωρις αιτημα μου και εκτοτε δεν μπορουν να την διακοψουν επι μια εβδομαδα και μετα απο συνεχη σχεδον καθημερινα τηλεφωνηματα μου . Εχει κανεις αναλογη εμπειρια;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Μήπως τελικά υπάρχει τρόπος να δουλέψει ο opera mini στο bold? Έχω ένα vodafone bold με πρόγραμμα στην cosmote.

Ότι και να έχω δοκιμάσει δεν μου δουλεύουν με τίποτα τα:

 

opera mini 4.2

google talk

 

Ξέρει κάποιος τι μπορώ να κάνω? Ειδικά με τον opera γιατί για το google talk έχω βολευτεί με την νέα δωρεάν έκδοση του IM+

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γνωρίζει κανείς αν η υπηρεσία BIS μπορεί να συνδυαστεί με κάποιο πρόγραμμα i;; Αν μπαίνω στο ιντερνετ θα καταναλώνονται δεδομένα από το σύνολο που θα έχω κάθε μήνα ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω και κάποιο επιπλέον πρόγραμμα BIS; Η υπάλληλος της cosmote με την οποία μίλησα στο τηλέφωνο μου είπε ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω τη συσκευή μου με πρόγραμμα "i". (διάβασα τις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα σαφές..)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν η υπηρεσία BIS μπορεί να συνδυαστεί με κάποιο πρόγραμμα i;; Αν μπαίνω στο ιντερνετ θα καταναλώνονται δεδομένα από το σύνολο που θα έχω κάθε μήνα ή θα πρέπει να ενεργοποιήσω και κάποιο επιπλέον πρόγραμμα BIS; Η υπάλληλος της cosmote με την οποία μίλησα στο τηλέφωνο μου είπε ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω τη συσκευή μου με πρόγραμμα "i". (διάβασα τις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν ήταν ιδιαίτερα σαφές..)

Πρόγραμμα " i " και bis δεν συνδυάζονται

Γιατί δεν πάς σε multi και bis;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα " i " και bis δεν συνδυάζονται

Γιατί δεν πάς σε multi και bis;

 

Θα πάω στο πρόγραμμα Απεριόριστα 35 και θα βάλω και το "απεριόριστο" ΒΙS των 250ΜΒ που σύμφωνα με την κοπέλα από το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών δεν χρεώνομαι αν ξεπεράσω τα 250ΜΒ απλά άλλες φορές το σύστημα μπορεί να μου επιτρέψει να τα ξεπεράσω και άλλες οχι.. Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο;;

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω στο πρόγραμμα Απεριόριστα 35 και θα βάλω και το "απεριόριστο" ΒΙS των 250ΜΒ που σύμφωνα με την κοπέλα από το τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών δεν χρεώνομαι αν ξεπεράσω τα 250ΜΒ απλά άλλες φορές το σύστημα μπορεί να μου επιτρέψει να τα ξεπεράσω και άλλες οχι.. Ξέρετε αν ισχύει κάτι τέτοιο;;

Πάντως, μέχρι στιγμής δεν έχουν 'κόψει' κανέναν... :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μέχρι στιγμής δεν έχουν 'κόψει' κανέναν... :)

 

Καλό αυτό.. Πόσο είναι το μέγιστο που έχετε φτάσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό.. Πόσο είναι το μέγιστο που έχετε φτάσει;

Για να πώ την αλήθεια δεν το έχω μετρήσει, αλλά δεν υπάρχει μέρα που να μην είμαι με τις ώρες στο internet κ.λ.π.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να πώ την αλήθεια δεν το έχω μετρήσει, αλλά δεν υπάρχει μέρα που να μην είμαι με τις ώρες στο internet κ.λ.π.

 

Καλημέρα. Απ' όσο θυμάμαι (το έκανα πριν από ~2μήνες), αν ενδιαφέρεσαι για αγορά συσκευής Blackberry, στην Cosmote θα βρεις επιπλέον επιδότηση (από την "κλασσική" λόγω λήξης του ετήσιου συμβολαίου) εφ' όσον εγγραφείς στην υπηρεσία BIS (~€30,00 για BIS 100MB και ~€70,00 για BIS Απεριόριστα)!

 

Επιπλέον, θα ήθελα να σου πω, ότι αν και "παίζω" πολύ με internet, έχω κατεβάσει (και αγοράσει) και κάτι εφαρμογούλες, κλπ, διαπίστωσα, ότι τα 100MB είναι υπεραρκετά για τη χρήση που κάνω, κι έτσι, θεωρώ πλέον ως υπερβολή την εγγραφή μου στο BIS Απεριόριστα (δέσμευση αλλαγής 6 μήνου)!!!

 

Συνεπώς, πέρα από τις τυχόν επιδοτήσεις συσκευής που μπορεί να αποτελέσουν ένα επιπλέον δέλεαρ για εσένα, αν δεν έχεις ιδιαίτερες απαιτήσεις σε video streaming (δύσχρηστο - δεν δουλεύει απ' ευθείας μέσω youtube) και κατέβασμα μεγάλου όγκου δεδομένων (πρέπει να προσπαθήσεις πολύ...), διάλεξε το πακέτο των 100ΜΒ (~8,00 €/μήνα)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως μου ήρθε το κουστούμι των 180€. Μετά από 1 μήνα στο cosmote απεριόριστα 35 και χωρίς κανένα άλλο πρόγραμμα γiα data έσκασε η χρέωση των 95€ για πλοήγηση σε wifi δίκτυο ιδιωτικό με χρήση του ΒΒ8900 για 20 ημέρες!! Δηλαδή ενεργοποιούσα το wifi μόνο όταν είχα πρόσβαση σε δικό μου δίκτυο (σπίτι γραφείο κλπ). Η απάντηση από cosmote ήταν ότι το WAP είναι πάντα ενεργοποιημένο και άσχετα με το αν χρησιμοποιήσεις ιδιωτικό wifi ή όχι αυτό χρεώνει!

 

Το φυσάω κ δεν κρυώνει, τρέχω να κάνω BIS μπας κ σώσω τίποτα αν κ φοβάμαι την επόμενη χρέωση που έρχεται. By the way απενεργοποίησα το DATA services στο Mobile Network Options για καλό κ για κακό. Έχετε καμια άλλη ίδέα για να μην χρεώνομαι άδικα?

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα σήμερα με Cosmote και μου είπαν πάλι ότι BIS + My Way δε συνδυάζεται. Κρίμα.... :(

Εγώ αυτό έχω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπον μια ακομα ερωτηση!Εκανα το προγραμμα BIS και η πωλητρια της Cosmote μου ειπε οτι ενεργοποιηθηκε απευθειας!Ενω εγω διαβασα εδω μεσα οτι χρειαζεται 3-4 μερες.Τελικα τι αληθευει??

Επισης μεσα σε 1 χαρτι που ειχε το κουτι διαβασα οτι πρεπει να δηλωσω κατι pin και διαφορα αλλα στην RIM.Πρεπει να κανω και εγω κατι ωστε να ενεργοποιηθει η' απλως περιμενω?????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Το pin σου δηλώνεται με την ενεργοποίηση της BIS. Το data plan του παρόχου σου ενεργοποιείται απευθείας αλλά η bis θέλει μερικές ημέρες. Όταν ενεργοποιηθεί η bis θα σου έρθει μήνυμα στο κινητό σου (your handheld has been registered...) και τα gprs ή 3g θα γίνουν GPRS και 3G αντίστοιχα.
Link to comment
Share on other sites

δεμ ξερω τι εγινε παντως εμενα αυτο το μηνυμα μου ηρθε απευθειας με το που εφυγα απο το καταστημα cosmote!!!!!Και η υπηρεσια λειτουργουσε αμεσως!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:D

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Cosmote Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...