Jump to content

[Carrier] Cosmote Blackberry Service


fwnakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα ενεργοποιήθηκε μέσα σε 15 λεπτά (!) μετά από σχετική αίτηση.

 

 

Στο κατάστημα πάντα σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eίμαι ένα βήμα πριν να πάω στο κατάστημα και να κάνω αίτηση.

Τηλεφώνησα στην κοσμοτέ και μου είπαν ότι το ΒΙΣ συνδυάζεται με τα cosmote i ενώ στη σελίδα λέει δε συνδυάζεται... μισοί υπάλληλοι λένε ναι μισοί όχι..

τι συμβαίνει????

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν πας απλά στο κατάστημα να κάνεις την αίτηση; Το πολύ πολύ να απορριφθεί, οπότε και θα είσαι σίγουρος ότι δε γίνεται.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, πήγαινε σε κατάστημα.

Εμένα πάντως (μετά από πολλά τηλεφωνήματα), μου είπαν ότι ΔΕ συνδυάζεται με cosmote-i, ότι λέει το site.

Με myway πάντως συνδυαζεται.

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα οκ, μου είπαν θα ενεργοποιηθεί.

Δε μπορώ κάπως να βλέπω την πορεία της ενεργοποίησης όμως εγώ? Πρέπει να περιμένω έτσι στα τυφλά?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλα οκ, μου είπαν θα ενεργοποιηθεί.

Δε μπορώ κάπως να βλέπω την πορεία της ενεργοποίησης όμως εγώ? Πρέπει να περιμένω έτσι στα τυφλά?

 

Όταν σου το ενεργοποιήσουν ειδοποίσε να δούμε πόσο χρόνο πήρε γιατί εγώ ακόμα περιμένω... :)

thanx!

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν κάνετε την αίτηση στο κατάστημα, σας ζητούν και το Pin και το Imei της συσκευής η απλά τον αριθμό του κινητού;;;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, όταν κάνετε την αίτηση στο κατάστημα, σας ζητούν και το Pin και το Imei της συσκευής η απλά τον αριθμό του κινητού;;;;;

 

Eμένα δε μου το ζήτησαν .

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγη ώρα ενεργοποιήθηκε το BIS και έκανα όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις. Όμως, ενώ πρόσθεσα όλα τα email accounts, τώρα μόλις παρατηρώ ότι 2 από αυτά μου τα έσβυσε από τη συσκευή (και είναι και τα δύο email του ίδου domain). Μέσα στη σελίδα του BIS τα βλέπω κανονικά. Όμως στη συσκευή δεν έχει τα αντίστοιχα φακελάκια... Τι να φταίει;;

 

========EDIT

ok τα ξαναπέρασα και τώρα τα έχει κρατήσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα, έχω βρει ένα μεταχειρισμένο blackberry cosmote και επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

 

1. Θα μπορώ να το κάνω register στην vodafone η είναι κλειδωμένο?

2. Τι πρέπει να κάνει ο προηγούμενος ώστε να ελευθερωθεί το τηλέφωνο από cosmote?

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω βρει ένα μεταχειρισμένο blackberry cosmote και επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:

 

1. Θα μπορώ να το κάνω register στην vodafone η είναι κλειδωμένο?

2. Τι πρέπει να κάνει ο προηγούμενος ώστε να ελευθερωθεί το τηλέφωνο από cosmote?

 

Ευχαριστώ

 

Θα μπορείς να ενεργοποιήσεις το Vodafone BIS, αφού πρώτα ο προηγούμενος κάτοχος κάνει αίτηση διακοπή BIS στην Cosmote.

 

Aυτό ακριβώς έκανα κι εγώ :)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι κλειδωμένο!!!! :D

 

Εγώ έχω ήδη στην vodafone το storm. Θα πρέπει να δηλώσω στην βοδαφον το νέο ή μπορώ μέσω web να κάνω replace τη συσκευή?

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν είναι κλειδωμένο!!!! :D

 

Εγώ έχω ήδη στην vodafone το storm. Θα πρέπει να δηλώσω στην βοδαφον το νέο ή μπορώ μέσω web να κάνω replace τη συσκευή?

 

Ευχαριστώ

 

Στην περίπτωση μου συνέβει το αντίστροφο (έχω Cosmote, ήταν Vodafone).

Θέλεις δλδ να χρησιμοποιήσεις τη μια συσκευή?

Eμένα στην Cosmote στην ενεργοποίηση BIS ΔΕ μου ζήτησαν PIN, έγινε βάσει αριθμού συνδρομής...

Ίσως δε χρειάζεται να δηλώσεις νέο PIN

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Έχει κανείς πρόβλημα με λογιαριασμούς Hotmail? Καθυστερήσεις στην παράδοση emails, καθυστερήσεις στην αποστολή, κτλ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,ναι εχω προβλημα με καυτο μειλ και γιαχοο,κυριως στην ληψη,ερχονται μαζεμενα αργα το βραδυ.ειμαι στην κοσμοτε .

 

 

 

Ερώτηση: Έχει κανείς πρόβλημα με λογιαριασμούς Hotmail? Καθυστερήσεις στην παράδοση emails, καθυστερήσεις στην αποστολή, κτλ?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ,ναι εχω προβλημα με καυτο μειλ και γιαχοο,κυριως στην ληψη,ερχονται μαζεμενα αργα το βραδυ.ειμαι στην κοσμοτε .

 

Δοκίμασε να κάνεις "turn all connections off" και μετά από λίγο πάλι στο ON.

Δεν εχω παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα με Cosmote :rolleyes:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν η κοσμοτε εχει κλειδωμενη τη χρηση του μπλακμπερυ ως μοντεμ; γιατι προσπαθω να συνδεθω κι ενω δειχνει οτι προχωραει για να κανει συνδεση βγαζει ενα μηνυμα λαθους σχετικα με τις ρυθμισεις ppp. Μηπως πρεπει εγω να κανω καποια ενεργοποιηση αλλη; Edited by DrMaslow

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

μπορω να ενεργοποιησω την υπηρεσια ΒΙS σε Cosmote Βασικο προγραμμα . ? Εχω την συσκευη BB Storm . Απλα τους καλω ή παω σε σχετικο καταστημα Cosmote ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Πας σε κατάστημα αλλά δε λες οτι έχεις storm. Λες σκέτο BlackBerry γιατί αλλιώς θα σου πουν οτι δεν υποστηρίζεται.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

για το θέμα του tethering μηπως υπάρχει ξεχωριστώ thread; έχω κάνει πολλές προσπάθειες, έχω χρησιμοποιήσει και apn το "internet" αλλά και πάλι δεν μπορώ να συνδέσω το laptop στο ιντερνετ μέσω του blackberry bold.

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Cosmote και ρώτησα για το επιπλέον κόστος σε μία εταιρική σύνδεση για υπηρεσίες blackberry και μου είπαν ότι υπάρχουν δύο.

7€ μηνιαίος για 100ΜΒ & 15€ μηνιαίος με απεριόριστα ΜΒ!!!!

 

Ισχύουν αυτές οι χρεώσεις? Επίσης εάν κάνω των 7€ θα είναι αρκετά τα 100ΜΒ για msn, google talk, weatherbug, emails ???

 

 

Ευχαριστώ

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

ειναι υπεραρκετα γιατι η υπηρεσια BB BIS κανει συμπιεση του ογκου δεδομενων. ΕΓω εχω εδω και 2 χρονια 250 Mb με την Vodafone και το μεγιστο που εχω καταναλωσει ειναι 70 Mb....με πολυ χρηση και emails με βαριa attachments . ΑΥτο θελω ν ακανω και εγω στην Cosmote. Βασικο προγραμμα με 9,0 € τον μηνα + υπηρεσια BB Με 100 mb Mε 7,0 € επειπλεον....
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Ναι γνωρίζω γιατί κι εγώ στην Βόιδαφον είμαι απλά ρωτάω τους κατόχους cosmote μήπως και αλλάζουν τα πράγματα στη Cosmote.

 

Πάντως τα 7€/μήνα είναι τίποτα...

Όταν δεν έχεις γνώση... Δεν δικαιούσαι να έχεις γνώμη...

 

(Πλάτων πριν από 2400 χρόνια)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Cosmote Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...