Jump to content

[Carrier] Cosmote Blackberry Service


fwnakos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιτελους και εγω ενεργοποιησα την υπηρεσια ! Τωρα πολυ καλυτερα τα πραγματα ως προς την χρησιμοποιηση του βατομουρου ... πως θα μαθαινουμε το data traffic (K) της συσκευης ? Στους ξενους providers υπαρχει στο site μια λειτουργια ΑΤΤ οπου οι χρηστες μαθαινουν το data usage. Εμεις π.χ στο https://bis.eu.blackberry.com/html?brand=cosmotegr δεν εχουμε ... ξερεις κανεις ή εχει δοκιμάσει τπτ αλλο ? :O

 

επιτελους και εγω ενεργοποιησα την υπηρεσια ! Τωρα πολυ καλυτερα τα πραγματα ως προς την χρησιμοποιηση του βατομουρου ... πως θα μαθαινουμε το data traffic (K) της συσκευης ? Στους ξενους providers υπαρχει στο site μια λειτουργια ΑΤΤ οπου οι χρηστες μαθαινουν το data usage. Εμεις π.χ στο https://bis.eu.blackberry.com/html?brand=cosmotegr δεν εχουμε ... ξερεις κανεις ή εχει δοκιμάσει τπτ αλλο ? :O

 

Για ρίξτε μια ματιά στο συνημμένο....

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 292
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να κατεβάσεις το minimoni, το οποίο όμως σου τρώει πολύ μπαταρία. Από εκεί και έπειτα για τη φωτογραφία δεν ξέρω, αλλά πολλοί εδώ μέσα παίρνουν τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών για να μάθουν. Είναι και το πλέον αξιόπιστο.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κατεβάσεις το minimoni, το οποίο όμως σου τρώει πολύ μπαταρία. Από εκεί και έπειτα για τη φωτογραφία δεν ξέρω, αλλά πολλοί εδώ μέσα παίρνουν τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών για να μάθουν. Είναι και το πλέον αξιόπιστο.

 

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και δεν ξέρουν να μου πούνε. :happy:

Μου είπαν οτι ο μοναδικός τρόπος είναι στο τέλος του μηνά στον λογαρισμό μου !!!! :lol:

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την εξυπηρέτηση πελατών και δεν ξέρουν να μου πούνε. :happy:

Μου είπαν οτι ο μοναδικός τρόπος είναι στο τέλος του μηνά στον λογαρισμό μου !!!! :lol:

Ίσως να είμαι off topic αλλά ας έκανες πρώτα φορητότητα.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είμαι off topic αλλά ας έκανες πρώτα φορητότητα.

 

Οτι και να πω έχεις δίκιο ...αν ξερει κανεις αλλος που ειναι στον συγκεκριμενο παραοχο ας μας πει.

Είναι δυνατόν να μην έχουν ογκομετρητη ????? Στο 2009 :lol:

Join @ ~F~ 's Frequency ...

.: On Air :. :music:

 

 

PIN : 21E30983

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Σκοπεύω ν αγοράσω το bold 9000, έχω πρόγραμμα cosmote i-35 με δωρεάν ιντερνετ.

 

Πρέπει να πληρώσω εξτρα για BIS ;;; :confused:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά πρέπει να τους ενημερώσεις οτι θέλεις την υπηρεσία blackberry. Η διαδικασία κρατάει 2-3 εργάσιμες.
Link to comment
Share on other sites

ΕΡΩΤΗΣΗ:

Σκοπεύω ν αγοράσω το bold 9000, έχω πρόγραμμα cosmote i-35 με δωρεάν ιντερνετ.

 

Πρέπει να πληρώσω εξτρα για BIS ;;; :confused:

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=K37SXZlKXzjrpYwn8Jrnk2FhlKrL6B1bhP1QgLy01GBy8znthPPv!-995203138?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L41_business_service_fullstory&catID=0b0f42bb80005972&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fbusiness%2Fservice%2FBLACKBERRYservice.xml&breadcrumbTitle=Υπηρεσία+BlackBerry&sectionToShow=information

 

Η Υπηρεσία BlackBerry Internet Solution διατίθεται ως πρόσθετη υπηρεσία σε όλα τα προγράμματα φωνής για όλους τους συνδρομητές συμβολαίου COSMOTE, με εξαίρεση τους συνδρομητές του οικονομικού προγράμματος COSMOTE Μηδενικό Πάγιο καθώς και τους συνδρομητές των Προγραμμάτων COSMOTE i και COSMOTE Business i.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Οπότε δε θα χρεωθώ τίποτα άλλο και θα καταναλώνω τα δωρεάν ΜΒ που μου προσφέρει το πρόγραμμα i-35. :)

 

Για το BIS, το αναφέρει όπωε το λέτε.

Για το BES όμως δεν εξαιρεί τα προγράμματα cosmote-i :confused::confused:

 

"Η Υπηρεσία BlackBerry Enterprise Solution προσφέρεται ως πρόσθετη υπηρεσία σε όλα τα Επαγγελματικά Προγράμματα φωνής της COSMOTE. Εξαιρούνται τα Προγράμματα COSMOTE Business i."

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά.

 

Οπότε δε θα χρεωθώ τίποτα άλλο και θα καταναλώνω τα δωρεάν ΜΒ που μου προσφέρει το πρόγραμμα i-35. :)

 

Για το BIS, το αναφέρει όπωε το λέτε.

Για το BES όμως δεν εξαιρεί τα προγράμματα cosmote-i :confused::confused:

 

"Η Υπηρεσία BlackBerry Enterprise Solution προσφέρεται ως πρόσθετη υπηρεσία σε όλα τα Επαγγελματικά Προγράμματα φωνής της COSMOTE. Εξαιρούνται τα Προγράμματα COSMOTE Business i."

 

 

 

Μίλησα σήμερα με την εξυπηρέτηση πελατών Cosmote και μου είπαν ότι οι υπηρεσίες BIS/BES ΔΕΝ συνδυάζονται με τα "προγράμματα i".

Πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα. :(

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα σήμερα με την εξυπηρέτηση πελατών Cosmote και μου είπαν ότι οι υπηρεσίες BIS/BES ΔΕΝ συνδυάζονται με τα "προγράμματα i".

Πρέπει να αλλάξω πρόγραμμα. :(

 

"Υποτίθεται" ότι με το blackberry έχεις απεριόριστο ιντερνετ με το παγιο των 15 ευρώ (που είναι 250 MB αλλά μέσω blackberry δύσκολα τα ξεπερνάς).

Link to comment
Share on other sites

"Υποτίθεται" ότι με το blackberry έχεις απεριόριστο ιντερνετ με το παγιο των 15 ευρώ (που είναι 250 MB αλλά μέσω blackberry δύσκολα τα ξεπερνάς).

 

τι εννοείς "αλλά μέσω blackberry δύσκολα τα ξεπερνάς", γιατί 250ΜΒ δεν είναι και πάρα πολλά από την εμπειρία που έχω εως τώρα.

 

υπάρχει και με 7€--->100ΜΒ :worry:

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί γενικά μέσω των συσκευών Blackberry λόγω της συμπίεσης που προσφέρει η bis. Η συμπίεση αγγίζει το 80% περίπου. Ενδεικτικά απο εμπειρία ενός παιδιού στο φόρουμ σε μια σελίδα το iphone την κατέβασε με 200kb και το BB με 40kb
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί γενικά μέσω των συσκευών Blackberry λόγω της συμπίεσης που προσφέρει η bis. Η συμπίεση αγγίζει το 80% περίπου. Ενδεικτικά απο εμπειρία ενός παιδιού στο φόρουμ σε μια σελίδα το iphone την κατέβασε με 200kb και το BB με 40kb

 

Δεν ήξερα ότι συμπιέζει τα ΜΒ, τότε είναι αρκετό...

 

Σ' ευχαριστώ

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήξερα ότι συμπιέζει τα ΜΒ, τότε είναι αρκετό...

 

Σ' ευχαριστώ

 

Κάνει περίπου αυτό που κάνει και η opera με τον browser της. Mπορείς να τον κατεβάσεις για να πάρεις χοντρικά μια ιδέα.

Αν κοιτάξεις την χρήση KB θα δεις ότι έχει τεράστια διαφορά και το βασικότερο ότι οι σελίδες ανοίγουν πολύ πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Να το πουμε ξανα για να θυμουνται οι παλιοι και να μαθαινουν οι καινουριοι :)

Θελει μεγαλη χρηση, πολυ βαρεια για να περασει καποιος τα 40 ΜΒ.

Περισσοτερα στο RIM General Discussion. Μην ξεφευγουμε.

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά είμαι πελάτης της Cosmo και έχω επιδότηση 160€ και θέλω να πάρω το 8900. Ακούω που λένε ότι η voda είναι μονόδρομος για BIS αλλά αν κάνω φορητότητα θα μου δώσουν μόνο 80-90€ επιδότηση στο πρόγραμμα που θα διαλέξω...

 

Τελικά έχουν διαφορες τα BIS των 2 carrier ?

 

Μη χάσω τσάμπα τα 60 € επιπλέον επιδότησης....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι πελάτης της Cosmo και έχω επιδότηση 160€ και θέλω να πάρω το 8900. Ακούω που λένε ότι η voda είναι μονόδρομος για BIS αλλά αν κάνω φορητότητα θα μου δώσουν μόνο 80-90€ επιδότηση στο πρόγραμμα που θα διαλέξω...

 

Τελικά έχουν διαφορες τα BIS των 2 carrier ?

 

Μη χάσω τσάμπα τα 60 € επιπλέον επιδότησης....

 

Συνεχίζουμε εδώ

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή είχα ακούσει ότι η Cosmo είναι περίεργη με τις χρεώσεις στο BIS πήρα τηλ κ με διαβεβαίωσαν ότι όλη η κίνηση (ακόμα και από browsers εκτός του bb browser) περνάει μέσα απ' το data plan και δεν υπάρχει έξτρα χρέωση.

Είχε αντιμετωπίσει κανείς το αντίθετο? Επειδή θέλω να περάσω τον Mini Opera

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ακούσει ότι η Cosmo είναι περίεργη με τις χρεώσεις στο BIS πήρα τηλ κ με διαβεβαίωσαν ότι όλη η κίνηση (ακόμα και από browsers εκτός του bb browser) περνάει μέσα απ' το data plan και δεν υπάρχει έξτρα χρέωση.

Είχε αντιμετωπίσει κανείς το αντίθετο? Επειδή θέλω να περάσω τον Mini Opera

Όλα περνάν από το data plan. Όταν όμως συμβαίνει να χρησιμοποιούμε τον BB Browser τότε έχουμε τη 'Συμπύκνωση' :D των δεδομένων που προσφέρει η RIM, το οποίο είναι όλα τα 'λεφτά'.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις ενεργοποίησα κι εγώ την υπηρεσία BIS της Cosmote και μ' ενδιαφέρει να βλέπω κι εγώ το data traffic. Πήγα στο My account στη σελίδα της Cosmote, αλλά δεν κατάλαβα από πού το βλέπω. :O Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Επίσης, όταν είμαι στο εξωτερικό, πώς ακριβώς λειτουργούν οι χρεώσεις για την υπηρεσία αυτή?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις ενεργοποίησα κι εγώ την υπηρεσία BIS της Cosmote και μ' ενδιαφέρει να βλέπω κι εγώ το data traffic. Πήγα στο My account στη σελίδα της Cosmote, αλλά δεν κατάλαβα από πού το βλέπω. :O Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Δυστυχώς δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο σε κανένα site παρόχου. Μπορείς να το δείς μόνο μεσα απο την συσκευή σου με κάποια third party εφαρμογή όπως το mini moni ή το mobile data alerter. Το πρώτο δεν είναι τόσο ακριβές αλλά είναι free.

 

 

Επίσης, όταν είμαι στο εξωτερικό, πώς ακριβώς λειτουργούν οι χρεώσεις για την υπηρεσία αυτή?

 

Για τις χρεώσεις δές εδώ

 

Δεξιά έχει στήλη με τις χρεώσεις περιαγωγής κατηγοριοποιημένες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα αγοράσω ένα 9500 από γνωστό... Μπορώ να βάλω το BIS;;; Εχω το Cosmote i35...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια ερώτηση και παρακαλώ να μη γίνει merge με την προηγούμενή μου...

Χωρίς ΒΙΣ, από το i35 μπορώ να έχω πρόσβαση στο ιντερνετ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Carrier] Cosmote Blackberry Service

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...