Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια επιτελους αυτο το προγραμμα Smartphoneware Fun Flash 1.0 δουλευει αριστα σε Omnia HD δλδ χρησιμοποιεις το ΦΛΑΣ για φακό. Και ειναι παιδια πολυ δυνατο το ΦΛΑΣ του. Το δοκιμασα σε κατα-σκοτεινο μερος και το εκανε μερα.
TCe
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω την 1.72 η διαδικασία για να βάλω την 2.02ελληνική είναι ακριβώς η ίδια όπως όταν πέρασα από τη μαμά ρομ στην 1.72 ή αλλάζει κάτι?

Με το Modem_JA1 αρχείο τι γίνεται πρέπει απλά να το εγκαταστήσω και αυτό σε xpmode (έχω win7)?

Χρειάζεται κάτι άλλο π.χ. να τρέξω κάποιο ακόμα αρχείο?

 

 

Η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια, και δεν χρειάζεται να τρέξεις τίποτα άλλο γιατί τα έχει όλα ενσωματωμένα! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι ακριβώς η ίδια, και δεν χρειάζεται να τρέξεις τίποτα άλλο γιατί τα έχει όλα ενσωματωμένα! :D

 

καλησπερα παιδια.ξερει κανεισ αν μπορουμε να κανουμε κατι με το ρουτ66 που εχει μεσα το κινητο.εννοω απο χαρτεσ η πλοηγηση....

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω τους συμφορουμίτες Mafiozos88 και stealth1379 για τις απαντήσεις τους στο ερώτημά μου πριν μερικές σελίδες! Τελικά δεν βλέπω να το παίρνω καθότι η Wind όντως δεν το έχει. Κρίμα τα 480ευρώ επιδότησης που μου δίνει... Αντε τωρα να βρίσκεις άλλο...:ninja:
Solus Creas...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους..πέρασα την ελληνική rom 2.02 και δεν εμφανίζονται τα κομμάτια στη μουσική βιβλιοθήκη, ενώ υπάρχουν μέσα στο κινητό στον Φάκελο sounds-Digital-Music. Πως να τα εμφανίσω και στο κινητό και να τα παίζω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε, εναλλακτικά σε προτείνω να πάρεις είτε το satio της sonny erricson είτε το M8910 Pixon 12 της samsung, έχουν το ίδιο λειτουργικό με το 8910HD που έχουμε.
Link to comment
Share on other sites

Και πως γινεται αυτό;

 

μενου->γραφειο->διαχειρηση αρχειων-> E: -> επιλογες ->οργανωση -> Νεος Φακελος (ονομα music) και βαζεις εκει ολα τα τραγουδια σου! ;)

Link to comment
Share on other sites

κανεις φακελο music μεσα στο Ε: ;)

 

Είτε το συνδέεις με το pc studio μπαίνεις μέσα στον Ε: του κινητού δεξί κλίκ δημιουργία φακέλου και τον μετονομάζεις μετά music, πιο εύκολα με τον explorer που μπορείς να δεις τα αρχεία του κιητού πατας επιλογές μετα επιλέγεις να ανοίξεις τον Ε: και εκεί πάλι δημιουργία φακέλου που τον ονομάζεις music

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα φίλε, εναλλακτικά σε προτείνω να πάρεις είτε το satio της sonny erricson είτε το M8910 Pixon 12 της samsung, έχουν το ίδιο λειτουργικό με το 8910HD που έχουμε.

 

καλησπερα το Μ8910 ΔΕΝ εχει symbian http://www.gsmarena.com/samsung_m8910_pixon12-2813.php :)

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχουμε βρει καμια καινουργια εκδοση του garmin χωρις κολληματα εχω την 5.00.50.

Περασα την hx2.02 greeke.

Περασα και ovi maps αλλα συγκριτικα με garmin καμια σχεση.

Συγνωμη αν αν δεν ειμαι στο καταλληλο post.

Edited by PAJ_
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.εχει κανεισ ασχοληθει με το route66 του 8910Ηd?κατεβασα τον χαρτη ελλασος αλλα η πλοηγηση θελει πληρωμη......καμια ιδεα κανεις?
Link to comment
Share on other sites

:!:SOS βοηθεια!! Χαιρετω το πιο καλο και ενημερωμενο forum!!Ειμαι και εγω κατοχος εδω και μια εβδομαδα

ενος i8910 και εχω περασει την rom του γερμανου (CODE_I8910_HX1.72_GREEK)και εχω κανει

ολα τα προβλεπομενα format πριν το flasarisma

1. format C

2. restart

3. format E + restart

4. flash+restart

ολα πηγαν καλα εκτος απο δυο πραγματακια: δεν κανει install της unsigned εφαρμογες

της signed της κανει κανονικα (εχω το rompatcer v2.3 που ηταν ειδη στην rom του γερμανου και ειναι ενεργοποιιμενα

auto+apply patches)μου βγαζει συνεχεια αυτο <unbale to install constrained by the certificate>.

Εκανα εγκαταστασει το NDrive εγινε κανονικα οταν παω να το τρεξω μου λεει κατι δεν μπορει να

βρει το path ξαχνω να βρω που εχει γινει εγκαταστασει στο τηλεφωνο τζιφος!!!Δεν μπορω να βρω

που εχουν γινει εγκαταστασει τα προγραμματα στην μνημη του τηλεφωνου!!Και πως μπορω να βρω και

να τρεξω το gps του τηλεφωνου?Αν μπορειτε να με βοηθησεται μου εχουν σπασει τα νευρα!!

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

Link to comment
Share on other sites

:!:SOS βοηθεια!! Χαιρετω το πιο καλο και ενημερωμενο forum!!Ειμαι και εγω κατοχος εδω και μια εβδομαδα

ενος i8910 και εχω περασει την rom του γερμανου (CODE_I8910_HX1.72_GREEK)και εχω κανει

ολα τα προβλεπομενα format πριν το flasarisma

1. format C

2. restart

3. format E + restart

4. flash+restart

ολα πηγαν καλα εκτος απο δυο πραγματακια: δεν κανει install της unsigned εφαρμογες

της signed της κανει κανονικα (εχω το rompatcer v2.3 που ηταν ειδη στην rom του γερμανου και ειναι ενεργοποιιμενα

auto+apply patches)μου βγαζει συνεχεια αυτο <unbale to install constrained by the certificate>.

Εκανα εγκαταστασει το NDrive εγινε κανονικα οταν παω να το τρεξω μου λεει κατι δεν μπορει να

βρει το path ξαχνω να βρω που εχει γινει εγκαταστασει στο τηλεφωνο τζιφος!!!Δεν μπορω να βρω

που εχουν γινει εγκαταστασει τα προγραμματα στην μνημη του τηλεφωνου!!Και πως μπορω να βρω και

να τρεξω το gps του τηλεφωνου?Αν μπορειτε να με βοηθησεται μου εχουν σπασει τα νευρα!!

Ευχαριστω προκαταβολικα!!!

 

Βάλε την 2.02 όχι κατανάγκη την Greek εγώ έχω την αγγλική και όλα θα πάνε καλά. Είμαστε και στην σελίδα της σειράς μου 237... χαιρετίσματα στους ομοσείριους :)

Link to comment
Share on other sites

@kolet

 

Φίλε μου καλησπέρα, καταρχήν σου συστήνω να αναβαθμίσεις στην 2.02 Greek που είναι πολύ σταθερή και την τρέχω και εγώ χωρίς προβλήματα.

 

Αν πάλι δεν θες να αναβαθμίσεις, δυσκολεύομαι να σε βοηθήσω γιατί τα προβλήματα που έχεις είναι ολίγον τι περίεργα.Κανονικά έπρεπε να τρέχουν και το rompatcher ώστε να βάλεις τα patches στο auto, επίσης όταν λες δεν μπορείς να βρεις που γίνονται εγκατάσταση τα προγράμματα τι εννοείς;

 

Συνήθως γίνονται εγκατάσταση στην μνήμη (C,E,F) που επιλέξεις, και μπορείς να τα απεγκαταστήσεις από τις ρυθμίσεις.

 

Το NDrive το είχες κάνει register;

Κανονικά ενεργοποιεί αυτόματα το gps με το που ανοίγει, δεν χρειάζεται να κάνεις κάι εσύ!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη 2.02 ελληνική, έχει το rompatcher plus μέσα το άνοιξα ενεργοποίησα και τις τρεις επιλογές που έχει (c2z, install server RP+, switchoff2reboot) και τις έκανα set to auto, έκανα σωστά? ή μήπως δεν πρέπει να ενεργοποιηθούν όλες? ξέρετε τι κάνει η κάθε μία?
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη 2.02 ελληνική, έχει το rompatcher plus μέσα το άνοιξα ενεργοποίησα και τις τρεις επιλογές που έχει (c2z, install server RP+, switchoff2reboot) και τις έκανα set to auto, έκανα σωστά? ή μήπως δεν πρέπει να ενεργοποιηθούν όλες? ξέρετε τι κάνει η κάθε μία?

 

Μόνο το install server άσε στο auto τα άλλα 2 δεν σου χρειάζονται.

 

Έχω ξαναγράψει τι κάνει το κάθε patch #3347.

 

+

switchoff2reboot ==> αντικαθιστά την λειτουργία του κλεισίματος του κινητού με αυτή της επανεκκίνησης!

 

Δηλαδή αντί να κλείνεις και να ανοίγεις το κινητό μόνος σου, το patch αυτό κάνει την δουλειά για σένα! :)

 

Μου κάνει εντύπωση ότι δουλεύει μόνο αν πατήσω χειροκίνητα το "Σβήσιμο!" και όχι αν κρατήσω απλά πατημένο το πλήκτρο κλεισίματος...

Edited by MaFiOzOS_88
Πρόσθεση επεξηγησεων...

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επιτελους αυτο το προγραμμα Smartphoneware Fun Flash 1.0 δουλευει αριστα σε Omnia HD δλδ χρησιμοποιεις το ΦΛΑΣ για φακό. Και ειναι παιδια πολυ δυνατο το ΦΛΑΣ του. Το δοκιμασα σε κατα-σκοτεινο μερος και το εκανε μερα.

 

Το δοκίμασα και εγώ επιτέλους να και ένα torch που δουλεύει στο κινητό μας νασαι καλά;)

Και μια ερώτηση ....όντως το download του browser έχεi πρόβλημα και το θέμα είναι πως 2-3 downloads που έκανα όχι μόνο δεν δουλέψανε αλλά τώρα όταν χρησιμοποιώ τον browser και μετά τον κλείνω, μου βγάζει ένα μύνημα που λέει αν θέλω να δω τα downloads αφού πρώτα μου τα δείχνει :blink:Φυσικά είτε ναι του πω είτε όχι δε κάνει τίποτα...ξέρει κανείς πως μπορώ να απαλλαχθώ από αυτό;:worry:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και εγώ επιτέλους να και ένα torch που δουλεύει στο κινητό μας νασαι καλά;)

Και μια ερώτηση ....όντως το download του browser έχεi πρόβλημα και το θέμα είναι πως 2-3 downloads που έκανα όχι μόνο δεν δουλέψανε αλλά τώρα όταν χρησιμοποιώ τον browser και μετά τον κλείνω, μου βγάζει ένα μύνημα που λέει αν θέλω να δω τα downloads αφού πρώτα μου τα δείχνει :blink:Φυσικά είτε ναι του πω είτε όχι δε κάνει τίποτα...ξέρει κανείς πως μπορώ να απαλλαχθώ από αυτό;:worry:

 

Καλημέρα tonysac, από ότι φαίνεται είτε πρέπει να περιμένουμε fix από τον Γερμανό όταν βρει χρόνο, ή απλά μεταβαίνεις στην international 2.02 που δεν έχει πρόβλημα με τον browser...

 

Η απλώς χρησιμοποιείς τον Opera 10 Mobile beta 3!!! :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα tonysac, από ότι φαίνεται είτε πρέπει να περιμένουμε fix από τον Γερμανό όταν βρει χρόνο, ή απλά μεταβαίνεις στην international 2.02 που δεν έχει πρόβλημα με τον browser...

 

Η απλώς χρησιμοποιείς τον Opera 10 Mobile beta 3!!! :D

 

Το λεξικό σου δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Η απλώς χρησιμοποιείς τον Opera 10 Mobile beta 3!!! :D

 

Καλα η αλλαγη που εκαναν με το πληκτολογιο ειναι τελεια!!! ειναι αυτο που ηθελα αλλα δεν περιμενα να το κανουν με τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...