Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα αυτά είναι αυτονόητα , νόμιζα ότι έχει διαβάσει σελίδες πριν που έχει αναφερθεί πολλές φορές!

Όλες οι απορίες του manosm3 έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.

Δεν είναι διαβασμένος και θα πρέπει να ενημερώσουμε τον κηδεμόνα του.

 

Σε μένα πάντως που τα είχα όλα ανοιχτά ... δεν πρόσεξα τέτοια συμπεριφορά της μπαταρίας!

Είπαμε , τρώνε μπαταρία αυτά .. αλλά όχι και έτσι!!!

Και όμως το N-Drive δεν τρώει απλά την μπαταρία. Την καταβροχθίζει. Μια φορά το ξέχασα ανοιχτό και η διαφορά στην αυτονομία ήταν πραγματικά δραματική.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλες οι απορίες του manosm3 έχουν απαντηθεί δεκάδες φορές.

Δεν είναι διαβασμένος και θα πρέπει να ενημερώσουμε τον κηδεμόνα του.

 

 

Και όμως το N-Drive δεν τρώει απλά την μπαταρία. Την καταβροχθίζει. Μια φορά το ξέχασα ανοιχτό και η διαφορά στην αυτονομία ήταν πραγματικά δραματική.

 

:lol: ... Καλά τα λες για τον κηδεμόνα του!:p

 

Έχεις δίκιο και για το N-Drive ... είναι και αυτό BatteryEater, ίσως θα έπρεπε να βγάλει η Samsung μια αναβάθμιση , που μεταξύ των ΠΟΛΛΩΝ, να διόρθωνε και το τρόπο που οι εφαρμογές και γενικά οι πόροι του κινητού διαχειρίζονται την μπαταρία!

Μέχρι να το κάνει αυτό όμως η Samsung θα έχει έρθει και αυτό!!! :cry:

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλύτερα αν του πρότεινες να κλείσει το N-Drive που είναι μόνιμα στο on και να απενεργοποιήσει το 3g. Κανένα πρόβλημα δεν έχει η μπαταρία του. Το 8910 έχει πολύ καλή αυτονομία, αρκεί να κάνεις αυτά τα 2 πραγματάκια. Ειδικά το πρώτο.

 

Το 3g ειναι κλειστο εξ' αρχης. Ndrive δεν εχω περασει ακομα. Περιμενω πρωτα να μου δωσουν ναυτικους χαρτες -δε με νοιαζει τοσο το gps. Στο διαστημα που μεσολαβησε μεταξυ της φορτισης και του πρωινου ξυπνηματος εκανα σχεδον μηδενικη χρηση. Μονο που ημουν κανα διωρο σε μερος που ειχε ελαχιστο σημα. Στις προηγουμενες φορτισεις κρατησε 4 μερες περιπου με αρκετα τηλεφωνα και μπολικο wi-fi.

Ο κηδεμονας μου με απελυσε γιατι δεν με αντεχε :dance:

Μαλλον εγω την απελυσα γιατι δε μαγειρευε, δεν επλενε και δε σιδερωνε :tease:

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Microsoft virtual pc 2007 και ειμαι σε xp mode.Μήπως ξέρει κάποιος πώς μπορώ να επικοινωνω μεσα από αυτο με την usb θύρα; Γιατί όταν συνδέω το τηλεφωνο το βρίσκει μόνο στο κανονικό περιβάλλον.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ψιλοάσχετο αυτό που θα πω για το κινητό αυτό ... αλλά ρε γαμ@το πρέπει κάτι να γίνει με την samsung και την ανυπαρξία των αναβαθμίσεων!

Κυκλοφόρησε σήμερα αναβάθμιση για το Ν97 και έχουν τρελαθεί όλοι ... μιλάμε για φοβερές αλλαγές! Οι στόκοι εκεί στην Samsung δεν μπορεί να πράξουν αναλόγως???

Αν δεν κάνω λάθος πάντως έχει παρόμοιο λογισμικό με το HD και υπάρχει κάποιος σε γνωστό site που το χρησιμοποιεί για "τροποποιημένη" αναβάθμιση!

Δείτε εδώ που του το λένε και τι απαντάει ...

Ρε κατάντια ... αντί να βγάλει η ίδια η Samsung αναβάθμιση , περιμένουν όλοι από κάποιον ιδιώτη με μεράκι να κάνει την δουλειά!!!

Εύγε ρε Samsung , εύγε!! :down:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εν τω μεταξύ ανακάλυψα ότι αδίκως κακολογούμε τη samsung που δεν βγάζει αναβαθμίσεις για εμάς, καθότι το τηλέφωνο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη στην Ελλάδα, αφού βρίσκεται στην κατηγορία

"Προσεχώς"

:shock::w00t::dizzy::shock::w00t::dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εν τω μεταξύ ανακάλυψα ότι αδίκως κακολογούμε τη samsung που δεν βγάζει αναβαθμίσεις για εμάς, καθότι το τηλέφωνο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη στην Ελλάδα, αφού βρίσκεται στην κατηγορία

"Προσεχώς"

:shock::w00t::dizzy::shock::w00t::dizzy:

 

Τι ελληνικά είναι αυτά που χρησιμοποιούν στα "προσεχώς";

 

"Δεσμεύεται από το μεγαλείο και την αγκάλιασε από την τεχνολογία, i8910 HD HD ταινία διαθέτει εξαιρετική ποιότητα, την ευχρηστία και την εύκολη - αν εργασίας σας, παίζοντας παιχνίδια ή παρακολουθώντας τις τελευταίες blockbuster.

Στο μυαλό, το σώμα και το πνεύμα, είναι ένα πλήρες αφής, διαθέτουν πλούσια εμπειρία που ζει στη διασταύρωση των πληροφοριών και ψυχαγωγίας."

 

Από αυτόματο μεταφραστή πρέπει να είναι. Δεν μπήκαν καν στον κόπο να κάνουν μια αξιοπρεπή μετάφραση! Κι εμείς περιμένουμε αξιοπρεπή και επίσημη αναβάθμιση! Μάλλον εκεί στη Samsung οι εργαζόμενοι έχουν την κλασική νοοτροπία των Ελλήνων. Δουλεύουν σε ιδιωτική εταιρεία μέχρι να βολευτούν κάπου στο δημόσιο και να αράξουν, την ώρα που οι συνάδελφοί τους σε άλλες χώρες παράγουν έργο. Να μη μας κακοφαίνεται, λοιπόν. Αυτή είναι η ελληνική νοοτροπία, με αυτή μας μεγάλωσαν και αυτήν πληρώνουμε τώρα. Δεν μας φταίει κανένας! Ας κάνουμε την αυτοκριτική μας ενόψει και της ημέρας... :O

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εν τω μεταξύ ανακάλυψα ότι αδίκως κακολογούμε τη samsung που δεν βγάζει αναβαθμίσεις για εμάς, καθότι το τηλέφωνο δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη στην Ελλάδα, αφού βρίσκεται στην κατηγορία

"Προσεχώς"

:shock::w00t::dizzy::shock::w00t::dizzy:

 

Ομολογω οτι νιωθω ενοχος για παρανομη κατοχη :O

Συγνωμη sammy :O

 

Περα απο την πλακα, νομιζω οτι θα ειμαστε πολυ μαζοχιστες αν εστω και μονο σκεφτουμε να ξανα αγορασουμε samsung κινητο μελλοντικα, μεχρι αποδεδειγμενα φανει οτι υπαρχει σοβαρο support.

Link to comment
Share on other sites

Ομολογω οτι νιωθω ενοχος για παρανομη κατοχη :O

Συγνωμη sammy :O

Η ερωτηση ειναι σε ποιον να στειλουμε email ωστε να καταλαβει η επισημη μαμα samsung οτι εδω το ξινουν?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Η ερωτηση ειναι σε ποιον να στειλουμε email ωστε να καταλαβει η επισημη μαμα samsung οτι εδω το ξινουν?

 

Απο την samsung hellas με παρέπεμψαν να στειλω mail στην samsung international :rolleyes:

Ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι χασιμο χρονου...το πιο πιθανο ειναι να με παραπεμψουν κι αυτοι με την σειρα τους στην ελληνικη αντιπροσωπεια..

Νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρο πλεον πως δεν προκειται να υπαρξει ποτε επισημο νεο ελληνικο firmware, ας μην εχουμε τζαμπα ελπιδες

Θα πρεπει να παρουμε το ρισκο να το φλασαρουμε μονοι μας με καποιο custom firmware (τα πιο τελευταια ειναι διαστημικα σε σχεση με αυτη της vodafone) χανοντας φυσικα την εγγυηση :rolleyes:

well done samsung...

αλλα δεν εχει ξανα τετοιο λαθος , ακομα και αν βγαλει κινητο με 20mp με xenon :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί ποio Firmwire είναι αυτη την στιγμή το πιο ασφαλή για αναβάθμιση ?

 

Προβλήματα που εχω:

1.Το κινητο μερικές φορές οταν με καλούνε χτυπάει μια φορά και μετά πάπαλα, παταω να το σηκώσω τίποτα, μονο το κλείσιμο κλήσης δουλευει.

2. Ελληνικοί υπότιτλοι δεν δουλευουνε και ας ειναι Utf-8 τα αρχεία.

 

Η Sumsung λεει στειλτο να το δούμε και εγω να μείνω χωρίς κινητό για 2 βδομάδες?!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί ποio Firmwire είναι αυτη την στιγμή το πιο ασφαλή για αναβάθμιση ?

 

Προβλήματα που εχω:

1.Το κινητο μερικές φορές οταν με καλούνε χτυπάει μια φορά και μετά πάπαλα, παταω να το σηκώσω τίποτα, μονο το κλείσιμο κλήσης δουλευει.

2. Ελληνικοί υπότιτλοι δεν δουλευουνε και ας ειναι Utf-8 τα αρχεία.

 

Η Sumsung λεει στειλτο να το δούμε και εγω να μείνω χωρίς κινητό για 2 βδομάδες?!

 

ΔΕΝ υπάρχει (Επίσημη) αναβάθμιση ... και πιθανόν ποτέ δεν θα υπάρξει εδώ στην Ελλάδα!

Υπάρχουν ξένες , "τροποποιημένες" που αν τις βάλεις δεν εγγυάται κανείς την σωστή λειτουργία του κινητού , αλλά μπορεί να χάσεις και την εγγύηση σε περίπτωση που κολλήσει και το πας στην Samsung!

Δεν έχω ακούσει προσωπικά κάποιον με το δικό σου πρόβλημα και να διορθώνεται με firmware , οπότε ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ... πρέπει να το πας στο Service και να τους σπάς τα νεύρα κάθε μέρα με τηλέφωνα και απειλές , μπας και το πάρεις σε 2 εβδομάδες!

Είναι ΑΡΚΕΤΑ πιθανό (σίγουρο ίσως) να το πάρεις και σε πιο πολύ καιρό και μάλιστα να έχει ακόμα το πρόβλημα!!!!

 

Για τους υπότιτλους δεν ξέρω να σου πω ....

Βασικά το ξεφορτώθηκα το κινητό λόγω των παραπάνω που έγραψα ...!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τελικα αξιζει το τηλεφωνακι ή όχι? γιατι σκεφτομαι να το αγορασω.

και αν καταλαβα καλα, δεν εχει βγει ακομα ελληνικο firmware?

1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό firmware υπάρχει. Αναβάθμιση των ελληνικών, όπως διάβασες και στο προηγούμενο ποστ δεν έχει βγει και, όπως φαίνεται δεν πρόκειται να βγει. Το αν αξίζει, είναι υποκειμενικό. Άποψή μου, πήγαινε σε ένα μαγαζί, δούλεψέ το λίγο, ώστε να πάρεις μια γεύση, και ζύγισε τα υπέρ και τα κατά του.
Link to comment
Share on other sites

δεν προκειτε να βγει ποτε ελληνικο firmware και μαλλον θα αργησει να βγει και σε αλλη χωρα κατι πιο καινουριο να το βαλουμε...
Link to comment
Share on other sites

http://filepig.org/download/xmedia_recode/tech/

 

βρηκα αυτο το προγραμα για μετατροπη αρχειων βιντεο σε format για το HD (640x360) , εχει και επιλογη για αυξηση του ηχου στο βιντεο για αυτους που γκρινιαζουν :angry: οτι τα ηχεια του HD δεν ειναι δυνατα

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραμα προειδοποιει οτι τελειωνει η μπαταρια; :ninja:

Απο χτες ειμαι με μια γραμμη εχοντας κανει αρκετη χρηση και δεν το εχω φορτισει απο την Κυριακη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Άντε πάλι κατεστραμμένα εικονίδια (αυτά με τον κεραυνό στη μέση) στην Έκθεση. Αυτή τη φορά από το Asphalt4. Κι ενώ την πρώτη φορά που μου τα έβγαλε είχα βάλει κι εγώ το χεράκι μου, τώρα δεν έκανα απολύτως τίποτα.

 

Την πρώτη φορά για να φύγουν έκανα hard reset. Αυτός είναι ο μόνος τρόπος ή έχετε βρει κάτι άλλο; Δεν θέλω να τα περνάω όλα από την αρχή γι' αυτό ρωτάω. Αν δημιουργήσω τώρα ένα αντίγραφο μέσω του PC Studio και το περάσω μετά το format, θα μου βγάλει πάλι τα εικονίδια στην έκθεση;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πρόβλημα...με το να κάνεις backup και format μετά, το πρόβλημα δεν λύνεται...το είχα δοκιμάσει...εμένα έφυγαν αφού έκανα backup και μετά περνώντας μαγειρεμένο firmware...όταν ξαναέκανα μετά restore τα αρχεία το πρόβλημα είχε διορθωθεί..
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, στη συνδεσιμότητα/Ασύρματο Lan όταν συνδέομαι με ένα wifi δίκτυο μετά δεν μπορώ με τίποτα να αποσυνδεθώ από αυτό (ακόμα και όταν απομακρύνομαι από το ασύρματο ρούτερ), ούτε να συνδεθώ με άλλο wifi δίκτυο αφού με βγάζει μήνυμα αποσυνδεθείτε πρώτα, ξέρει κανείς τι φταίει και πώς μπορω να το διορθώσω ?

 

Υ.Γ. Μόνο με επαννεκίνηση εξαφανίζεται το δίκτυο που ήμουν συνδεδεμένος

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα, στη συνδεσιμότητα/Ασύρματο Lan όταν συνδέομαι με ένα wifi δίκτυο μετά δεν μπορώ με τίποτα να αποσυνδεθώ από αυτό (ακόμα και όταν απομακρύνομαι από το ασύρματο ρούτερ), ούτε να συνδεθώ με άλλο wifi δίκτυο αφού με βγάζει μήνυμα αποσυνδεθείτε πρώτα, ξέρει κανείς τι φταίει και πώς μπορω να το διορθώσω ?

 

Υ.Γ. Μόνο με επαννεκίνηση εξαφανίζεται το δίκτυο που ήμουν συνδεδεμένος

Oυτε αν κλεισεις το LAN απο τη συνδεσιμοτητα;

Link to comment
Share on other sites

Πώς κλείνεις το Lan απο τη συνδεσιμότητα? οι μόνες επιλογές στις ρυθμίσεις μου είναι

 

α) Προβολή διαθεσιμ. WLAN έχω βάλει Ποτέ (και παρόλα αυτά πάλι εμφανίζονται τα διαθέσιμα δίκτυα από μόνα τους χωρίς αναζήτηση, ακόμα και όταν κάνω επενεκκίνηση)

 

β) Τεστ συνδεσιμοτ. με Διαδ. έχω βάλει ερώτηση κάθε φορά

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Συνδεσιμότητα - Διαχείριση Συνδέσεων και βλέπεις ποια σύνδεση είναι ενεργή. Πατάς πάνω της και επιλέγεις αποσύνδεση.

 

Έτσι ακριβώς είναι στα 5800, 5530 και Ν97. Στο HD δεν είμαι σίγουρος αν αυτή είναι η ακριβής διαδρομή.

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια ακριβώς είναι, το ίδιο ακριβώς κάνω και δεν γίνεται τίποτα, δεν αποσυνδέται απο την επιλεγμένη σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...