Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε φιλε η ρομ ειναι απο μονη της χακεμενη το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να κανεις εγκατασταση το rompatcher και μετα να κανεις activate το installserver patch και να το βαλεις στο auto

6. Boot up phone, install rompatcher

7. Start rompatcher and activate installserver patch..... +add to autostart Now you are free !

 

* Open4all patch removed, but you can enable it in rompatcher, (some people where wired about the red cross)

 

φίλε μου μια ερώτηση γιατί μόλις απέκτησα το φοβερό samsung:)πια rom να να bαλο; την 1.34 Ι 2.0.2;java or nojava?; ποιες οι διαφορές τους;είναι σταθερές;και με το video sound όλα ok;sorry αν σε ζάλισα!καινούργιος είμαι και διαβάζω αυτά που γράφετε!

euxarisro!

 

παιδιά στα firmaware 1.04 2.0.2 java και "nojava" μπορώ να βάλω unsigned εφαρμογές?είναι σπασμένα?sorry αν απαντήθηκε και δεν το κατάλαβα:)είμαι καινούργιος κάτοχος του HD.μόλις σήμερα:)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Επίσης, θα σου υπενθυμίσω ότι από την 1η Σεπτεμβρίου 2009, τα μηνύματα με greeklish διαγράφονται. Χρησιμοποίησε πεζούς ελληνικούς χαρακτήρες ώστε τα μηνύματά σου να είναι πιο ευανάγνωστα. Διάβασε και την σχετική ανακοίνωση:

-= Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish =-

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς αρκεί να έχεις περάσει το rompatcher και να έχεις ενεργοποιήσει το installserver ...έχω ήδη βάλει αρκετά....
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς αρκεί να έχεις περάσει το rompatcher και να έχεις ενεργοποιήσει το installserver ...έχω ήδη βάλει αρκετά....

 

 

ευχάριστο φιλε μου:)αυτά τα αρχεία υπάρχουν μέσα στο firmware.σωστά?activate τα κάνω εύκολα?installserver ενεργοποίηση?και κάτι allo.na βάλω την 1.0.4 η 2.02.

java ? nojava"?

sorry αν σε κουράζω:)

Link to comment
Share on other sites

Το rompatcher έιναι ένα αρχείο το οποίο περιέχει το installserver.

Όταν κατεβάσεις το όποιο firmware και το ανοίξεις θα δεις το αρχείο .exe που περιέχει το firmware και αφού το περάσεις στο κινητό (δες πιο πάνω πως γίνεται)

μετά περνάς και το rompatcher και ανοίγοντας το από το κινητό θα δεις μέσα το installserver όπου και από τις επιλογές θα το ενεργοποιήσεις...Όσο για το ποιο ersion είναι καλύτερο δεν γνωρίζω εγώ πέρασα το 1.34 και περιμένω και κάποιον άλλο να βάλει το άλλο για να δούμε τι λέει ....

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι από το rompatcher το κάνω....δηλαδή με το red cross που βγάζει αντί του του πράσινου τικ που έβγαζε στο προηγούμενο firmware μου σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και λειτουργεί κανονικά σωστά ;

Αυτό το πρόβλημα που λέω πιο πάνω (2674) με τις Ρυθμίσεις-Αρχεία εγκατάστασης μπορείς να το τσεκάρεις σε παρακαλώ ; Μήπως το κάνει επειδή δεν έχει κάποιο αρχείο για εγκατάσταση τελικά;;

 

φιλε μου δεν γνωριζω ειναι το πρωτο μου φλασαρισμα!

 

 

ευχάριστο φιλε μου:)αυτά τα αρχεία υπάρχουν μέσα στο firmware.σωστά?activate τα κάνω εύκολα?installserver ενεργοποίηση?και κάτι allo.na βάλω την 1.0.4 η 2.02.

java ? nojava"?

sorry αν σε κουράζω:)

 

ριξε μια ματια εδω

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=15478&page=3

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το πρώτο μου φλασάρισμα είναι...και μάλλον το τελευταίο μετά από αυτό που τράβηξα για να ξαναβάλω όλες τις εφαρμογές που είχα....:lol:

Ασε που που από το πρωι βασανίζω το τηλέφωνο και όπου ναναι μ'ενω και από μπαταρία...και δεν έχω φορτιστή κοντά...:lol:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είναι αργά...σχεδόν τελείωσα..θα το βάλω όμως γιατί ποτέ δεν ξέρεις.....

Σε ευχαριστώ

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOSτεμε ειμαι στην μεση της διαδικασιας και σταματησε στο 66% για λιγα λεπτα και τωρα μου γραφει αριστερα στο στο μεγαλο πλαισιο write data through usb is failed και απο κατω retry to write through usb και η οθονη του κινητου αλλαξε και απο μπλε ειναι μαυρη και δειχνει ενα κινητο να συνδεεται με ενα pc και ενδιαμεσα τους εχει αυτο :!: το συμβολακι. Παιδια help γιατι τα χω παιξει. Τι να κανω να το αποσυνδεσω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOSτεμε ειμαι στην μεση της διαδικασιας και σταματησε στο 66% για λιγα λεπτα και τωρα μου γραφει αριστερα στο στο μεγαλο πλαισιο write data through usb is failed και απο κατω retry to write through usb και η οθονη του κινητου αλλαξε και απο μπλε ειναι μαυρη και δειχνει ενα κινητο να συνδεεται με ενα pc και ενδιαμεσα τους εχει αυτο :!: το συμβολακι. Παιδια help γιατι τα χω παιξει. Τι να κανω να το αποσυνδεσω ?

 

Το κινητό το είχες πλήρως φορτισμένο πριν ξεκινήσεις την αναβάθμιση;

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχες πλήρως φορτισμένο πριν ξεκινήσεις την αναβάθμιση;

 

Σχεδον γεματο πληρες οχι. Το αποσυνδεσα δεν αντεξα αλλα παραμενει το ιδιο πραγμα στην οθονη.

 

Εβγαλα και την μπαταρια και ευτυχως μπορω και ξεκιναω παλι την διαδικασια.

 

 

...Η καρδια μου στην θεση της και παλι.Ευτυχως τοκινητο ειναι σκυλι.Σταματησα την διαδικασια στην μεση 2 φορες ,εβγαλα και την μπαταρια αλλα ευτυχως ολα πηγαν καλα.

Link to comment
Share on other sites

Σχεδον γεματο πληρες οχι. Το αποσυνδεσα δεν αντεξα αλλα παραμενει το ιδιο πραγμα στην οθονη.

 

Εβγαλα και την μπαταρια και ευτυχως μπορω και ξεκιναω παλι την διαδικασια.

 

Δοκίμασε να βγάλεις την μπαταρία και αστό για λίγα λεπτά χωρίς την μπαταρία. Μετά βαλε την μπαταρία και πάτα τα πλήκτρα για να μπει στο boot menu(μπλε οθόνη) πάλι και δοκίμασε να ξανά φλασαρης.

Εγώ το είχα αφήσει μια φορά στο γραφείο με την μπαταρία στη μέση μετά από μερικές ώρες το βρήκα τελείως κλειστό και δεν άνοιγε, το έβαλα στο φορτιστή να φορτίσει και πάλι δεν άνοιγε, μετά από μερικά λεπτά πάνω στο φορτιστή άναψε και μου έβγαλε αυτήν την εικόνα με το θαυμαστικό. Το έκλεισα το ξανάνοιξα και άνοιξε κανονικά. Μάλλον είχε κολλήσει και άδειασε την μπαταρία τελείως και μετά ήθελε κάποια λεπτά για να πάρει κάποια ενέργεια η μπαταρία για να μπορέσει να ανοίξει κανονικά.

DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολυ. Αυτο ακριβως εκανα και ολα ο.κ.

 

Παιδια εγκατεστησα το νεο firmware και δεν μπορω να εγκαταστησω εφαρμογες.Διαβασα πιο πανω και εγκατεστησα και το rompatcherplus το ανοιγω αλλα δεν μπορω να βρω πουθενα το installserver.Τι κανω λαθος?

Link to comment
Share on other sites

παιδια help , εγκατεστησα το νεο firware με java 2 ολα OK , αλλα εκανα εγραφη βιντεο και στον ηχο εχει ενα σφυρηγμα :(

Ξερεις κανεις πως διορθώνεται? Μηπως επρεπε να βαλω την ελλη εκδοση firmware χωρης java?

Please heeeelp , μην το ξαναβγαζω τωρα , ειναι μια χαρα κατα ταλλα .

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τώρα; Μετά την αναβάθμιση σε 1.34 τώρα δημιουργήθηκε το εξής πρόβλημα...Όταν πάω να του περάσω κάποια εφαρμογή στον έλεγχο εγκυρότητας πιστοποιητικού μου βγάζει error!!!! Unable to install...Με τον Installserver τικαρισμένο...με το cer και το key εντός του κινητού...ακόμα και όταν υπογράφω την εφαρμογή από το pc πάλι βγάζει error...Μπορεί κάποιος να βοηθήσει:blink:;;
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε τώρα; Μετά την αναβάθμιση σε 1.34 τώρα δημιουργήθηκε το εξής πρόβλημα...Όταν πάω να του περάσω κάποια εφαρμογή στον έλεγχο εγκυρότητας πιστοποιητικού μου βγάζει error!!!! Unable to install...Με τον Installserver τικαρισμένο...με το cer και το key εντός του κινητού...ακόμα και όταν υπογράφω την εφαρμογή από το pc πάλι βγάζει error...Μπορεί κάποιος να βοηθήσει:blink:;;

 

H επιλογή installserver_FP2 πρέπει να είναι πράσινη ενεργοποιείται μέσα από την εφαρμογή rompatcher plus (είναι μέσα στο φάκελλο με το firmware).

 

Με το νέο 1.5 firmware για να εγκαταστήσεις εφαρμογές (ακόμη και τις signed) πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει προηγουμένως το installserver. Δεν δουλεύει πλέον το κόλπο με τα cer και key.

 

Επίσης το open4all δεν χρειάζεται πλέον αφού το τηλ. είναι εξαρχής (μέσα στο firmware) χακαρισμένο οπότε ανοίγουν όλοι οι κλειδωμένοι φάκελοι (πχ. Private). Απλά είναι λίγο σπαστικό που βγαίνει κόκκινο εικονίδιο λάθους στον rompatcher, ενώ δεν έχει πρακτική σημασία.

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

H επιλογή installserver_FP2 πρέπει να είναι πράσινη ενεργοποιείται μέσα από την εφαρμογή rompatcher plus (είναι μέσα στο φάκελλο με το firmware).

 

Με το νέο 1.5 firmware για να εγκαταστήσεις εφαρμογές (ακόμη και τις signed) πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει προηγουμένως το installserver. Δεν δουλεύει πλέον το κόλπο με τα cer και key.

 

Επίσης το open4all δεν χρειάζεται πλέον αφού το τηλ. είναι εξαρχής (μέσα στο firmware) χακαρισμένο οπότε ανοίγουν όλοι οι κλειδωμένοι φάκελοι (πχ. Private). Απλά είναι λίγο σπαστικό που βγαίνει κόκκινο εικονίδιο λάθους στον rompatcher, ενώ δεν έχει πρακτική σημασία.

 

Σορυ αν γινομαι λιγο κουραστικος αλλα δεν μπορω να βρω την επιλογη installserver.Στον φακελο που ειχε το firmware ειχε και το αρχειο RomPatcherPlus_2.2.sisx το οποιο και εγκατεστησα.Μηπως χρειαζετε και κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι...άνοιξε το rompatcher στο κινητό..το installserver σε περιμένει εκεί;)

 

Το είχα τικαρισμένο και πράσινο...δεν ξέρω τι εφταιγε..ξαφνικά με ένα restart άρχισε να δουλεύει πάλι...:blink:

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ανοιγω το rompatcher και υπαρχει μονο openforall_rp+ παω option και εκει εχει τις εξις επιλογες:

remove from auto

patch info

all patches

donate

about

installserver δεν βλεπω πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα απεγκατασταση.Δεν μπορω να καταλαβω που και με ποιο τροπο πρεπει να εμφανιζεται η επιλογη installserver.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το βλέπεις πάνω ακριβώς πάνω από το openforall_rp+ μέσα στον rompatcher..Δοκίμασε να ξαναπεράσεις τον rompatcher και τσέκαρε το
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες το κινητό μετά από μια εβδομάδα. Τελικά έγινε αντικατάσταση με καινούριο.

Τώρα το καινούριο είναι εντάξει τα ηχεία του αλλά παρατηρώ ότι στην κάμερα όταν πάω να τραβήξω βίντεο έχει μερικά πιξελς διάσπαρτα που είναι άλλο χρώμα πράσινο με άσπρο και τρεμοπαίζουν, τα οποία τα καταγράφει κιόλας στο βίντεο και είναι σταθερά στο ίδιο σημείο άσχετα με το πλανώ που τραβαω εκτός και είναι πολύ ανοιχτόχρωμο και δεν φαίνονται. Όταν τραβαω φωτογραφία στην οθόνη φαίνονται αλλά στην αποθηκευμένη φωτογραφία δεν φαίνονται. Είναι χαλασμένη η κάμερα αυτή τη φορά; Έλεος με την Samsung.

...........

 

Παιδιά μόλις πρόσεξα ότι και σε μένα η κάμερα κάνει τα ίδια! Έχει 1 άσπρο pixel που στο βίντεο φαίνεται και καταγράφεται , ενώ στις φωτογραφίες μόνο φαίνεται κατά την λήψη , αλλά μετά στην αποθηκευμένη φώτο όλα καλά!!:confused:

Πρόβλημα στην κάμερα και service λέτε , ή με κάποιο από τα firmware που κυκλοφορούν θα λυθεί το πρόβλημα!

 

Τι προτείνετε ????

 

Βασικά βαριέμαι τρελά την διαδικασία να πηγαίνω στη samsumg και να εξηγώ .. και τηλέφωνα.. και αναμονή.. και φωνές και τέτοια ... μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναπεράσω το λογισμικό που έχει ήδη μπας και στρώσει???

Ή λέτε ότι πρέπει ν' αλλαχτεί το κινητό/ή κάμερα!!

 

edit ... είδα εδώ ότι υπάρχουν και χειρότερα , οπότε μιας και εμένα δεν φαίνεται και πολύ ... ας γυρεύω την δουλειά μου, μην τύχει και βρεθώ με κάνα χειρότερο!!

Πιστεύω ότι είναι θέμα firmware... και θα διορθωθεί!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις πρόσεξα ότι και σε μένα η κάμερα κάνει τα ίδια! Έχει 1 άσπρο pixel που στο βίντεο φαίνεται και καταγράφεται , ενώ στις φωτογραφίες μόνο φαίνεται κατά την λήψη , αλλά μετά στην αποθηκευμένη φώτο όλα καλά!!:confused:

Πρόβλημα στην κάμερα και service λέτε , ή με κάποιο από τα firmware που κυκλοφορούν θα λυθεί το πρόβλημα!

 

Τι προτείνετε ????

 

Βασικά βαριέμαι τρελά την διαδικασία να πηγαίνω στη samsumg και να εξηγώ .. και τηλέφωνα.. και αναμονή.. και φωνές και τέτοια ... μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να ξαναπεράσω το λογισμικό που έχει ήδη μπας και στρώσει???

Ή λέτε ότι πρέπει ν' αλλαχτεί το κινητό/ή κάμερα!!

 

edit ... είδα εδώ ότι υπάρχουν και χειρότερα , οπότε μιας και εμένα δεν φαίνεται και πολύ ... ας γυρεύω την δουλειά μου, μην τύχει και βρεθώ με κάνα χειρότερο!!

Πιστεύω ότι είναι θέμα firmware... και θα διορθωθεί!!!:)

 

Νομίζω ότι πρεπει να την πας για service.... Δεν ειναι πρόβλημα firmware αλιός θα το είχαμε όλοι......

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως πως αν ήταν ελαττωματικό το hardware οι κουκκίδες θα αποτυπωνόντουσαν στη φωτογραφία.Κάτι σε θέμα λογισμικού μου κάνει πιο πολύ.Αλλά απ'την άλλη μεριά,αν ήταν θέμα λογισμικού γιατί να μη συμβαίνει σ'όλους;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...