Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει υπ'οψην του κανεις κανα Call recorder να δουλευει ομως γιατι δοκιμασα 2-3 και ενω εγκατασταθηκαν δεν δουλευαν:worry: (O sec recording)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά εχθές που έπαιζα για πρώτη φορά με τη κάμερα παρατήρησα κυρίως σε λήψη βιντεοκάμερας (είναι και πιο μεγάλο το κάδρο) 7-12 στίγματα από τα οποία τουλάχιστον τα 7 ήταν εμφανή σε λευκό χρώμα και το ένα σε ελαφρώς κόκκινο και νομίζω ότι είναι καμένα πίξελ. Με παραξενεύει όμως ότι όταν παίζω με το ζουμ αυτά πηγαινοέρχονται. Δηλάδη κλείνοντας το πλάνο αυτά μετατοπίζονται ακτινωτά προς τα έξω και το ανάποδο όταν ανοίγω το πλάνο. Μήπως τελικά δεν είναι καμμένα πίξελς αλλά σκουπιδάκια πίσω από το φακό αλλά και πάλι τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση. Το τηλέφωνο είναι αγορασμένο από Voda στις 4/8 και έχει συνολικό χρόνο ομιλίας 50 λεπτά.

φίλε απ' ο.τι ξερω αυτο το κανουν ολα τα hd προς το παρον κ το δικο μου .δεν ειναι θεμα καμερας, ρωτησα κ μου ειπαν οτι ειναι θεμα λογισμικου, αλλωστε στη φωτογραφια δουλευουν κανονικα ,οπως κ στις υπολοιπες λειτουργιες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Αναπαραγει 720ρ βιντεο πανευκολα , αλλα εως 4mbps bitrate , και μονο .avi οχι .mkv η .wmv .....Δοκιμασε να το κανεις convert με το divx converter στην αυτοματη ρυθμιση 720ρ....

εθχαριστω πολυ φιλε satpanos...χρησιμες οι πληροφοριες σου οσον αφορ τα videos!λυθηκε το προβλημα!και παλι ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε να βγαλουμε πιστοποιητικο οπως στα ΝΟΚΙΑ για το 8910 για εγκατασταση εφαρμογων?

 

ναι, ακριβως το ίδιο είναι, όπως και στα ΝΟκΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς για το θέμα που έθιξα πιο πάνω?

 

"...απο οτι καταλαβαίνω δεν έχουνε βάλει ελληνική γραμματοσειρά μέσα για να βλέπουμε ταινίες με ξεχωριστούς υπότιτλους, τι UTF-8 εκανα τα srt αρχεία τι χιλια δυο αλλα , τιποτα, κουτάκια και σύμβολα.

 

Μπορεί να με διαφωτισει κάποιος? Επίσης ο φάκελος με γραμματοσειρές που υπάρχει ?

"

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το ποστ χωρις να εχω προλαβει να διαβασω ολο το τοπικ, αλλα πρεπει να την κανω για διακοπες! Αν μπορει κανεις να απαντησει παρακαλω:

1. Ενας καλος browser? Γιατι του κινητου μου την δινει λιγο...

2. Υπαρχει τροπος η προγραμμα να μην μου εμφανιζει ολες τις φωτογραφιες στην εκθεση χυμα αλλα σε φακελους?

3. Μπορω να κατεβασω απο καπου widgets? Γιατι η εφαρμογη μεσω τηλεφωνου εχει μονο 16 αν θυμαμαι καλα και αυτα απο τον ιουλιο?

4. To ndrive καλο ειναι, εχουμε κατι καλυτερο μηπως??

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

 

Μόλις πήρα και εγώ( πριν 2 ημέρες) το 8910 και είμαι κατενθουσιασμένος. Εχω όμως ένα μικρό πρόβλημα. Τη συσκευή τη πήρα απο κατάστημα της vodafone μαζι με το πρόγραμμα πλοήγησης Ndrive το οποίο ήταν μεσα στο κουτί προσφορά. Ομως δεν έχω καταφέρει να το χρησιμοποιήσω γιατί... δεν το βρίσκω.

Δεν θα έπρεπε να ήταν μέσα στη κάρτα microSD και να εγκαθίσταται μόλις βάζω τη κάρτα στο κινητό? Η κάρτα ( 1GB) είναι αδεια, δεν έχει τίποτα μεσα. Μήπως κάνω κάτι εγώ λάθος?:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:)

 

Μόλις πήρα και εγώ( πριν 2 ημέρες) το 8910 και είμαι κατενθουσιασμένος. Εχω όμως ένα μικρό πρόβλημα. Τη συσκευή τη πήρα απο κατάστημα της vodafone μαζι με το πρόγραμμα πλοήγησης Ndrive το οποίο ήταν μεσα στο κουτί προσφορά. Ομως δεν έχω καταφέρει να το χρησιμοποιήσω γιατί... δεν το βρίσκω.

Δεν θα έπρεπε να ήταν μέσα στη κάρτα microSD και να εγκαθίσταται μόλις βάζω τη κάρτα στο κινητό? Η κάρτα ( 1GB) είναι αδεια, δεν έχει τίποτα μεσα. Μήπως κάνω κάτι εγώ λάθος?:cry:

 

αφου βαλεις την καρτα στο κινητο, πηγαινε στο γραφειο,διαχειριση αρχειων, μπες στη καρτα μνημης βρες το φακελο ndrive και τρεξε το αρχειο Ndrive.sis και θα κανεις εγκατασταση...μετα θα το βρεις στις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει φακελος Ndrive στη κάρτα...
Μήπως η συγκεκριμένη κάρτα "ξέφυγε" και κατά λάθος δε φορτώθηκε με το πρόγραμμα οπότε την πήρες άδεια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη για το ποστ χωρις να εχω προλαβει να διαβασω ολο το τοπικ, αλλα πρεπει να την κανω για διακοπες! Αν μπορει κανεις να απαντησει παρακαλω:

1. Ενας καλος browser? Γιατι του κινητου μου την δινει λιγο...

2. Υπαρχει τροπος η προγραμμα να μην μου εμφανιζει ολες τις φωτογραφιες στην εκθεση χυμα αλλα σε φακελους?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων!

 

1. απο τον browser του κινητου γραψε mini.opera.com κ κατεβασε αυτον τον browser

2. απλα απο την εκθεση φτιαχνεις φακελους μονος σου κ βαζεις της φωτο σε οποιον θες

Link to comment
Share on other sites

:):):)

 

Λοιπον οσον αναφορα την firmware , πριν λιγο εβαλα με πληρης επιτυχια την τελευταια εκδοση με πληρη υποστήριξή ελληνικών (τα παντα !!!!!)

Η τελευταία ειναι η I8910TGYIG3 του hongKong (ααααχχ κατακαημένη ρουμελη τι σου μελε να παθεις !! Ως και στο HongKong βγαζουν firmware και στην Ελλαδιτσα τιποτα)

Λοιπον κατεβαστε απο εδω http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-firmware-discussion/2217-omnia-hd-gt-i8910-firmwares-update-10-08-2009-a.html την εκδοση "I8910_Generic_Hong_Kong_ZXIG3.rar"

καθώς και την ελληνική που ναι πιο κατω.

Αφου αποσυμπιεσουμε ολα , παμε στην Hkong και στο φακελο PDA_CSC_I8910TGYIG3 / rofs2 οπου υπαρχει ενα img αρχειο I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2

 

κραταμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ονομα αυτου του αρχειου (προσοχη μην πειραχτη η καταληξη img δεν θα αναγνωρηζεται μετα) (γραψτε σε ενα text το ονομα να μην χαθει)

Μετα σβηστε το αρχειο αυτο, και πατε στον αντιστιχο φακελο τησ ελληνικης και περνεται (Copy) το αρχειο και το μεταφερεται στον Hkong (εκει που σβησατε το img)

μετανομαστε τωρα το ελληνικο στο ονομα που κρατησατε πριν (I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2) (προσοχη παλι να υπαρχει η καταληξη img)

Αυτο λοιπον ειναι το νεο μας firmware με πληρη υποστιρηξη Ελληνικων .

Επειτα με το Symbian Rom Flashing tool το εγκαθιστουμε στο HD , η διαδικασια εχει αναφερθει πιο παλια . (Βρησκεται ευκολα στο google αν ψαξεται λιγακι)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ πριν καντε ενα backup γιατι σβηνονται οι επαφες και καπιες αλλες ρυθμίσεις (ηχος κλησης , ξυπνητηρια κ.α

:up:

Link to comment
Share on other sites

jimmis1974 καλοριζικο :)

Δεν καταλαβα κατι ομως..λες οτι παιρνεις το ελληνικο firmware (το οποιο ειναι παλιο)

και το μετανομαζεις σε (I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2

πως ειναι δυνατον το παλιο firmware με μια μετανομασια να γινεται κανουριο?:confused:

εκτος αν κατι δεν καταλαβα καλα οποτε sorry:O

 

Btw, πριν 4 ωρες απο i8910 facebook σελιδα:

The update is complete. The software must still be validated and the release was postponed to next week. The improvements include: Task Switcher 3D, Browser, Contacts, Photos, QuickOffice, and calendar widgets. We apologize for the delay

Link to comment
Share on other sites

jimmis1974 καλοριζικο :)

Δεν καταλαβα κατι ομως..λες οτι παιρνεις το ελληνικο firmware (το οποιο ειναι παλιο)

και το μετανομαζεις σε (I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2

πως ειναι δυνατον το παλιο firmware με μια μετανομασια να γινεται κανουριο?:confused:

εκτος αν κατι δεν καταλαβα καλα οποτε sorry:O

 

Το firmware του Hk ειναι αυτο που θα εγκαταστησεις , απλα απο αυτο ενα αρχειο σβηνεις (καπου 30mb νωμηζω ειναι, το firmware Hk ειναι καπου 203mB) βαζεις το αντιστιχο απο το ελληνικο και μετα το μετανομαζεις.

Πιθανον λοιπον αυτο το Img αρχειακι να ειναι μονο και μονο οι ελληνικοι χαραχτιρες δηλαδη η ελληνικη γλωσσα και τιποτε αλλο !!!

Link to comment
Share on other sites

jimmis1974 καλοριζικο :)

Δεν καταλαβα κατι ομως..λες οτι παιρνεις το ελληνικο firmware (το οποιο ειναι παλιο)

και το μετανομαζεις σε (I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2

πως ειναι δυνατον το παλιο firmware με μια μετανομασια να γινεται κανουριο?:confused:

εκτος αν κατι δεν καταλαβα καλα οποτε sorry:O

 

Το firmware του Hk ειναι αυτο που θα εγκαταστησεις , απλα απο αυτο ενα αρχειο σβηνεις (καπου 30mb νωμηζω ειναι, το firmware Hk ειναι καπου 203mB) βαζεις το αντιστιχο απο το ελληνικο και μετα το μετανομαζεις.

Πιθανον λοιπον αυτο το Img αρχειακι να ειναι μονο και μονο οι ελληνικοι χαραχτιρες δηλαδη η ελληνικη γλωσσα και τιποτε αλλο !!!

 

Α μαλιστα... κατανοητο τωρα :)

Και ολη αυτη η διαδικασια μονο σε windows XP ε?

(τα νευρα μου, 7 χρονια τα ειχα και τα αλλαξα 20 μερες πριν με τα windows 7):mad:

Link to comment
Share on other sites

 

Α μαλιστα... κατανοητο τωρα :)

Και ολη αυτη η διαδικασια μονο σε windows XP ε?

(τα νευρα μου, 7 χρονια τα ειχα και τα αλλαξα 20 μερες πριν με τα windows 7):mad:

 

Βεβαια σε XP ,(δεν ενεργοποιητε το Download Start στο flashing tool σε Vista η 7) και γω ευτηχως εχω και δευτερο σκληρο και εκανα ενα particion μικρο και εβαλα XP .

δεν ειναι καθολου δυσκολη διαδικασια , γελια ειναι , απλα να ακολουθησεις πιστα και με την σειρα !!!! ολα τα βηματα .( Πρωτα εκγατασ msxml.msi ,μετα κατι drivers που εχει , επανεκινηση PC .................)

 

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?t=12487

Link to comment
Share on other sites

:):):)

 

Λοιπον οσον αναφορα την firmware , πριν λιγο εβαλα με πληρης επιτυχια την τελευταια εκδοση με πληρη υποστήριξή ελληνικών (τα παντα !!!!!)

Η τελευταία ειναι η I8910TGYIG3 του hongKong (ααααχχ κατακαημένη ρουμελη τι σου μελε να παθεις !! Ως και στο HongKong βγαζουν firmware και στην Ελλαδιτσα τιποτα)

Λοιπον κατεβαστε απο εδω http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-firmware-discussion/2217-omnia-hd-gt-i8910-firmwares-update-10-08-2009-a.html την εκδοση "I8910_Generic_Hong_Kong_ZXIG3.rar"

καθώς και την ελληνική που ναι πιο κατω.

Αφου αποσυμπιεσουμε ολα , παμε στην Hkong και στο φακελο PDA_CSC_I8910TGYIG3 / rofs2 οπου υπαρχει ενα img αρχειο I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2

 

κραταμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ονομα αυτου του αρχειου (προσοχη μην πειραχτη η καταληξη img δεν θα αναγνωρηζεται μετα) (γραψτε σε ενα text το ονομα να μην χαθει)

Μετα σβηστε το αρχειο αυτο, και πατε στον αντιστιχο φακελο τησ ελληνικης και περνεται (Copy) το αρχειο και το μεταφερεται στον Hkong (εκει που σβησατε το img)

μετανομαστε τωρα το ελληνικο στο ονομα που κρατησατε πριν (I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2) (προσοχη παλι να υπαρχει η καταληξη img)

Αυτο λοιπον ειναι το νεο μας firmware με πληρη υποστιρηξη Ελληνικων .

Επειτα με το Symbian Rom Flashing tool το εγκαθιστουμε στο HD , η διαδικασια εχει αναφερθει πιο παλια . (Βρησκεται ευκολα στο google αν ψαξεται λιγακι)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ πριν καντε ενα backup γιατι σβηνονται οι επαφες και καπιες αλλες ρυθμίσεις (ηχος κλησης , ξυπνητηρια κ.α

:up:

 

Για να κανουμε αυτην την διαδικασια θα πρεπει πρωτα να εχουμε φλασαρει το κινητο ή δεν χρειαζετε.

Link to comment
Share on other sites

Για να κανουμε αυτην την διαδικασια θα πρεπει πρωτα να εχουμε φλασαρει το κινητο ή δεν χρειαζετε.

 

οχι, οπως τοχα κινητο εδω και 3 βδομαδες που το πηρα απο vodafone σημερα του περασα το firmware αυτο, δεν φλασαρα τιποτα πριν.

τωρα τι διαφορες εχει δεν εχω δει, πιθανον ομωσ κατι θαχει καλητερο (όπως λενε ο ήχος στο βιντεο που τραβαμε)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Ειμαι νεος χρηστης κ μπικα στη πριζα να γραψω (πρωτη φορα σε forum...) γιατι εχω κ εγω αυτο το κιν κ για 3 μονο συγκεκριμενους λογους ειμαι παντελως απογοητευμενος... Ενταξη ισως κ τσαντισμενος με τον μαλακ:X που θεωρισε πως το τηλ ηταν ετοιμο να βγει στο εμποριο κ ικανο να μπορεσει να ΙΚΑΝΟΠΙΟΙΣΕΙ το κοινο. Αυτο το κιν το αγορασα λογο τις καταπληκτικης οθονης ωστε να μπορω (στην καφετερια αν θελετε) να απολαμβανω μαζι με τους φιλους μου εικονες κ video. Νομιζω απολυτα λογικο αιτημα για 1 τετοιου ειδους κιν με τοσο καταπληκτικη οθονη. Συνεπως εβαλα μεσα καμια 400αρια φοτο που ειχα απ το Nokia N95 8gb.

 

1. Κουραστικα παααρα πολυ να γεμισω τον καθε φακελο η αλμπουμ (οπως θελετε πειτε το) με τις φοτο που ηθελα διοτι η καλη μας Samsung θεωρησε οτι μια λειτουργια να μπορει ο καθε χρηστης μεσα απο την εκθεση να μαρκαρει τις φοτο η video που θελει ωστε να μπορει να τα μεταφερει οπου θελει πως ειναι περριτη!:mad: Αυτο κανει την τακτοποιηση των αρχειων μας ιδιαιτερα δυσκολη αν οχι αδυνατη για οσους εχουν μεγαλο αριθμο αρχειων...:( Πιστεψτε με ηταν πολυ κουραστικο ενω 8α μπορουσε να ηταν παιχνιδι. (σημειωτέον το Ν97 εχει!!!) Το Samsung γιατι οχι?!!!!!

2. Μετα απο την υπερτατη ταλαιπωρια και υπομονη να μεταφερω Μια-Μια τις φοτο μου στα σωστα σημεια παρατηρισα οτι αλλες τις εδειχνε σε μικρογραφια κ αλλες οχι!:blink: Καταλαβενετε λοιπον ποσο σπαστικο ηταν να 8ελω να βρω καπια συγκεκριμενη φοτο κ να μην μπορω λογο οτι δεν τις εδειχνε ολες. Για την ακριβεια οταν ανοιγα μια απο αυτες που δεν φαινοντουσαν στην μικρογραφια κ μετα εκανα πισω τις αινφανιζε ολες!!!:wacko:

3. Τελος θεωρω απλα Α-ΠΑ-ΡΑ-ΔΕ-ΚΤΟ για τετοιου ειδους κινητο να φτιαχνεις ενα φακελο η αλμπουμ (οπως θελετε πειτε το) στην εκθεση ωστε να εχεις ανα κατηγοριες τις αγαπημενες σου φοτο κ ο φακελος η το αλμπουμ να μην γραφει ονομα παρα μονο οταν πατας επανω του!!!:blink: Φανταστειτε την απαγοητευση μου οταν τελειωσα κ ειχα φτιαξει τουλαχιστον 13 φακελους η αλμπουμ κ ηταν αδυνατο να βρω τα αρχεια μου που με τοσο κοπο ειχα τακτοποιησει...:( Ειτε ειχα τις φοτο μου μεσα ειτε δεν τις ειχα, μια και το αυτο.

Αυτοι οι 3 λογοι, για μενα που ειμαι λατρης του ψηφιακου περιεχομενου, ηταν αρκετοι να με κανουν να χασω πασα ιδεα για το συγκεκριμενο κιν. Μηπως πηρα λαθος συσκευη? Αν δεν κανω λαθος για αυτο δεν φτιαχτηκε? Προσωπικα για μενα τη και αν ειναι HD, τη κ αν δεν ειναι, απετυχε. Τη να κανω τα 8mp και το HDvideo οταν δεν μπορω να τα βρω να τα δω...:( Ειμαι τοσο στεναχωρημενος που σκεφτομαι να το πουλησω κ να παρω iphone που τουλαχιστον οσα εχω θα μπορω να τα βρισκω υπερανετα κ να τα βλεπω... Φιλοι μου θελω παρα πολυ να μου πειτε τη γνωμη σας κ αν κατα ποσο σας ενοχλησαν κ εσας τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου θελω παρα πολυ να μου πειτε τη γνωμη σας κ αν κατα ποσο σας ενοχλησαν κ εσας τα παραπανω.

 

Φιλε εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που λες , οντος απο οργανωση ψηφιακου περιεχομενου ειναι ΑΙΣΧΟΣ :mad:

Εχει μια εκθεση και στα χει ολα χυμα μεσα (φωτο και βιτεο) και αντε να βγαλεις ακρη.

Αντε να χεις 100 βιντεο και 500 φωτο και να ψαξεις να βρεις μια συγκεκριμενη ...... καλη χρονια !!!:lol:

Δυστηχως ειναι θεμα κυριως λειτουργικου Symbian, και γω πριν ειχα Ν95 8GB και τα ιδια σχεδον ηταν.

Ειχα βαλει τον CorePlayer για βιντεο (πολυ καλος και πήγαινες και σε οπιον φακελο ηθελες να βλεπεις τα βινεο σου)

και τον Resco Photo για την προβολη φωτο

Ακομα δεν εχουν βγει τα δυο αυτα για το HD ( αν κανεις ξερει κατι ας σφυρίξει)

με αυτα διωρθωνεται το προβλημα.

Αλλα................ σε ολα τα αλλα το κινητο δεν πεζεται ,(μην τα ξαναλεμε , τα χουμε πει εδω μεσα για τις απιστευτες δυνατοτητες του)

Δεν νωμηζω λοιπον μονο και μονο για αυτον τον λογο να βγαζεις το κιν τοσο αρνητικο και να σκεφτεσαι να το αντικαταστησεις.

Και μην το συγκρινεις με το Iphone , συγρινεις ανομοια πραγματα. Καμια μα καμια σχεση το ενα με το αλλο. Σε ολους τους τομεις υπερτερει κατα πολυ το HD.

 

να ρωτησω σε οποιους εχουν κανει firmware Update, ειδατε κανα βιντεο να ειναι ο ηχος acc , γιατι εβαλα την τελευταια firmwate hongkong και σε βιντεο που τραβηξα ειναι Amr ο ηχος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μηπως ξερει καποιος τι καρτα μνημης παιρνει το κινητο και μεχρι ποσα γιγα?Καπου ειχα διαβασει 32 και καπου 16 τι απο τα 2 ισχυει...και ο τυπος καρτας ειναι "microSDHC" ?
Link to comment
Share on other sites

:):):)

 

Λοιπον οσον αναφορα την firmware , πριν λιγο εβαλα με πληρης επιτυχια την τελευταια εκδοση με πληρη υποστήριξή ελληνικών (τα παντα !!!!!)

Η τελευταία ειναι η I8910TGYIG3 του hongKong (ααααχχ κατακαημένη ρουμελη τι σου μελε να παθεις !! Ως και στο HongKong βγαζουν firmware και στην Ελλαδιτσα τιποτα)

Λοιπον κατεβαστε απο εδω http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-firmware-discussion/2217-omnia-hd-gt-i8910-firmwares-update-10-08-2009-a.html την εκδοση "I8910_Generic_Hong_Kong_ZXIG3.rar"

καθώς και την ελληνική που ναι πιο κατω.

Αφου αποσυμπιεσουμε ολα , παμε στην Hkong και στο φακελο PDA_CSC_I8910TGYIG3 / rofs2 οπου υπαρχει ενα img αρχειο I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2

 

κραταμε ΑΚΡΙΒΩΣ το ονομα αυτου του αρχειου (προσοχη μην πειραχτη η καταληξη img δεν θα αναγνωρηζεται μετα) (γραψτε σε ενα text το ονομα να μην χαθει)

Μετα σβηστε το αρχειο αυτο, και πατε στον αντιστιχο φακελο τησ ελληνικης και περνεται (Copy) το αρχειο και το μεταφερεται στον Hkong (εκει που σβησατε το img)

μετανομαστε τωρα το ελληνικο στο ονομα που κρατησατε πριν (I8910TGYIG3_HongKong_china16.rofs2) (προσοχη παλι να υπαρχει η καταληξη img)

Αυτο λοιπον ειναι το νεο μας firmware με πληρη υποστιρηξη Ελληνικων .

Επειτα με το Symbian Rom Flashing tool το εγκαθιστουμε στο HD , η διαδικασια εχει αναφερθει πιο παλια . (Βρησκεται ευκολα στο google αν ψαξεται λιγακι)

 

ΠΡΟΣΟΧΗ πριν καντε ενα backup γιατι σβηνονται οι επαφες και καπιες αλλες ρυθμίσεις (ηχος κλησης , ξυπνητηρια κ.α

:up:

 

Κ εγώ το δοκίμασα προχτές αυτό το κολπάκι φίλε μ κ έγραψα κ εδώ στο φόρουμ πως γίνετε όπως εσύ άλλα μόλις διαπίστωσα ότι με αυτό το trick δεν δουλεύει η πυξίδα κ ότι μερικές εφαρμογές που ανοίγεις κλείνουν μόνες τους το έβγαλα άμεσος το ποστ...τσάμπα η χαρά που είχα πάρει...δεν δουλεύει σωστά το κινητό έτσι δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια μηπως ξερει καποιος τι καρτα μνημης παιρνει το κινητο και μεχρι ποσα γιγα?Καπου ειχα διαβασει 32 και καπου 16 τι απο τα 2 ισχυει...και ο τυπος καρτας ειναι "microSDHC" ?

Όλες οι κατασκευάστριες γράφουν μέχρι 16 και όχι 32GB γιατί δεν έχουν κυκλοφορήσει ακόμα οι 32άρες. Ο τύπος της κάρτας μνήμης είναι microSDHC με τα τελευταία να σημαίνουν High Capacity.

 

Αν πάρεις καρτούλα, να προτιμήσεις Sandisk, Class 4 ή 6.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ το δοκίμασα προχτές αυτό το κολπάκι φίλε μ κ έγραψα κ εδώ στο φόρουμ πως γίνετε όπως εσύ άλλα μόλις διαπίστωσα ότι με αυτό το trick δεν δουλεύει η πυξίδα κ ότι μερικές εφαρμογές που ανοίγεις κλείνουν μόνες τους το έβγαλα άμεσος το ποστ...τσάμπα η χαρά που είχα πάρει...δεν δουλεύει σωστά το κινητό έτσι δυστυχώς

 

Ναι το ειδα και γω δυστηχως για την πυξιδα , σε πεταει εξω, και ενα παιχνιδι που χα βαλει δεν ανοιγει. Παντως σε ολα τα αλλα ειναι Οκ. Θα το αφησω ετσι προς το παρον , μεχρι να βγει αντιστοιχη Ελληνικη. Παντος η ανταποκριση των επιλογων ειναι καπος γρηγοροτερη και ενα βιντεο που ειχα βαλει απο παλια οταν το επαιξα δεν πηστευαν τα αυτια μου , πολυ πιο δυνατος ο ηχος απο τα ηχεια !!!

Μηπως ειναι καλητερα να εκανα αυτο με την ιταλλικη firmware γιατι ακουγεται ειναι η καλητερη και οχι με την HongKong. εσυ με πια firmware ειχες κανει αυτο το κολπο με την μετακινηση του αρχειου ??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...