Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα ελληνικα δεν με πειραζουν, ουτως η αλλως στα english το εχω το menu τωρα.....

 

η n204 βγηκε πιο μετα απο την v11 ?:wacko:

 

Από ότι βλέπω το post της ν2ο4 έχει ημερομηνία 31/8/10 ενώ η V11 βγήκε αρχές νοέμβριου του 2010, 2 μηνές μετά δηλαδή....

Imo σημασία δεν έχει πότε βγήκε κάτι αλλά τι προσφέρει αυτό.Βέβαια αν ψήνεσαι τόσο να την δοκιμάσεις, πες το και σε μας για να το σκεφτούμε, αλλά δεν νομίζω ότι αξίζει να εγκαταλείψει κανείς την V11 για την n2o4.... ;)

 

 

....κριμα....καταλαβαινω.........εχω παθει κατι παρομοιο παλαιοτερα με σερβις αλλης μαρκας :wacko: .....γκαντεμια...τι να κανεις ομως, πρεπει να στο διορθωσουν! και καλου κακου οταν θα το ξαναπαρεις απο το σερβις, και πριν απομακρυνθεις πολυ απο το μαγαζι κανε κι εναν ελεγχο στο κινητο (αν και δεν νομιζω να σου ξανακατσει γκαντεμια...)

 

πως τα κανεις αυτα τα κολπακια?? τελικα εισαι μαφιοζος χεχεχεχε

 

ναι, αλλαξα :O ....εκανα τελικα το βημα και περασα και στο android, αλλα δεν το εγκαταλειπω ακομα και το θηριο μας!! ουτε το thread μας φυσικα...

 

Τελικά πήγα και ρώτησα στην Voda ακριβώς κάτω από το σπίτι μου στην Λάρισα και μου είπαν ότι μπορώ να το πάω κανονικά το κινητό και ούτως η άλλως αυτοί στα κεντρικά το στέλνουν μετά!! Μλκ είχα κάνει που το πήγα στην Κοζάνη και είχα μείνει ένα μήνα χωρίς κινητό ενώ το είχαν επιδιορθώσει! :X

 

@maximillian με γειά τον γαλαξία, και εύχομαι να είναι καλοδούλευτο! Να δεις που όταν θα συνηθίσεις το Android (δεν ξέρω άμα είχες καμιά προηγούμενη εμπειρία) θα δυσκολεύεσαι να επιστρέψεις στο symbian της κινητούμπας..... :O

 

 

Ε, το "επάγγελμα" με έκανε να μάθω μερικά κολπάκια....

:p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτηση μεγαλου nooba :X

 

στο homescreen oratsu μπορουμε να κατεβασουμε ''gadgets'' εκτος απο τα προεγκατεστημενα της V11 ?

 

anyone ????? :cry: :cry: :cry:

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση μεγαλου nooba :X

 

στο homescreen oratsu μπορουμε να κατεβασουμε ''gadgets'' εκτος απο τα προεγκατεστημενα της V11 ?

 

Κοίτα....μπορείς να προσθέσεις όσα gadget έχει στο παραθυράκι κάτω (το drawer που ανοίγεις με το βελάκι), αλλά τα μισά δεν δουλεύουν.Επίσης μπορείς να βάλεις όποια εφαρμογή θέλεις για συντόμευση.

 

Προσωπικά επειδή έχω καλομάθει με τα widgets του Android, έχω βάλει την εφαρμογή widgitizer στο κινητό και έχει βάλει μερικά widgets στην κεντρική οθόνη για ευκολία, αλλά και πάλι δεν συγκρίνεται με τα widgets του ανδροιδούς!! :p

 

anyone ?????

 

Πάει η εποχή που ήμασταν μια ντουζίνα άτομα να ασχολούμαστε με το i8910 και να παρέχουμε βοήθεια και συμβουλές σε όποιον τις χρειαζόταν.Με το να κάνεις double post μηνύματα όπως αυτό που έχω quotarei δύσκολα θα επιταχύνεις την απάντηση πιστεύω, και άμα το κάνεις και συχνά μπορεί να γίνει και λίγο εκνευριστικό για όσους παρακολουθούν το θέμα.... ;)

 

Κάνα φεγγάρι προσέφερα 24/7 υποστήριξη σε απανταχού προβλήματα i8910 και Blade, αλλά πλέον με την πρακτική και την πτυχιακή και το νέο pc δεν έχω χρόνο για τέτοιες υπηρεσίες... :p

 

Φιλικά πάντα, ε;; :) ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

με το widgetizer εχεις δει καμια διαφορα στην μπαταρια μηπως???

 

την τρωει για πλακα οπως το spb shell δηλαδη?

 

οσο για τα widgets του μικρου πρασινου ανθρωπακιου τα γνωριζω τα περισσοτερα και ειναι αμετρητα :X ( κατοχος Desire HD) :X

Link to comment
Share on other sites

Όχι καμία επίδραση απολύτως.... ;) :D

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

 

Τελικά πήγα και ρώτησα στην Voda ακριβώς κάτω από το σπίτι μου στην Λάρισα και μου είπαν ότι μπορώ να το πάω κανονικά το κινητό και ούτως η άλλως αυτοί στα κεντρικά το στέλνουν μετά!! Μλκ είχα κάνει που το πήγα στην Κοζάνη και είχα μείνει ένα μήνα χωρίς κινητό ενώ το είχαν επιδιορθώσει! :X

 

@maximillian με γειά τον γαλαξία, και εύχομαι να είναι καλοδούλευτο! Να δεις που όταν θα συνηθίσεις το Android (δεν ξέρω άμα είχες καμιά προηγούμενη εμπειρία) θα δυσκολεύεσαι να επιστρέψεις στο symbian της κινητούμπας..... :O

 

ενταξει δεν πειραζει, τετοιου ειδους μλκς εχουμε κανει ολοι λιγο πολυ...παλι καλα που εχεις vodafone κοντα σου... πιστευω αυτη τη φορα θα το παρεις και θα ειναι οκ!:cool:

οσο για τον γαλαξια, ναι εχω αρχισει και το συνηθιζω το νεο λειτουργικο, και νομιζω πως ναι, δεν υπαρχει επιστροφη...κι αν δεν ηταν το omnia μας δεν θα ξανασχολουμουν με το symbian..(παρολο που εξακολουθω να το θεωρω ολοκληρωμενο αλλα πολυ buggy..)

 

ερωτηση μεγαλου nooba :X

 

στο homescreen oratsu μπορουμε να κατεβασουμε ''gadgets'' εκτος απο τα προεγκατεστημενα της V11 ?

 

ειναι ακριβως οπως σου τα λεει ο σοφος μαφιοζος! ;) εμενα προσωπικα δεν με πολυβολεψε η oratsu...θεωρω πως το widgitizer ειναι η καλυτερη λυση σε αυτην την περιπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις απο που μπορω να κατεβασω την εργοστασιακη ρομ; καποιο λινκ αν υπαρχει.. Εχω προβλημα με την οθονη αφης δν λειτουργει στη μεση του κινητου περιπου και θελω να το στειλω αντιπροσωπεια γιαυτο θα ξαναβαλω την εργοστασιακη
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις απο που μπορω να κατεβασω την εργοστασιακη ρομ; καποιο λινκ αν υπαρχει.. Εχω προβλημα με την οθονη αφης δν λειτουργει στη μεση του κινητου περιπου και θελω να το στειλω αντιπροσωπεια γιαυτο θα ξαναβαλω την εργοστασιακη

 

http://www.rapidgsm.com/samsung/i8910-omnia-hd-firmware-contents/

 

Κατεβασε την ρομ και μετα κανε και μια αναβαθμιση το τηλεφωνο απο το pc suite και εισαι ετοιμος. Και αν δεν τα καταφερεις ξαναρωτα εδω ειμαστε εμεις....

LG Nexus 5X 32GB - Android 7.0 Official Nougat
Link to comment
Share on other sites

ενταξει δεν πειραζει, τετοιου ειδους μλκς εχουμε κανει ολοι λιγο πολυ...παλι καλα που εχεις vodafone κοντα σου... πιστευω αυτη τη φορα θα το παρεις και θα ειναι οκ!:cool:

οσο για τον γαλαξια, ναι εχω αρχισει και το συνηθιζω το νεο λειτουργικο, και νομιζω πως ναι, δεν υπαρχει επιστροφη...κι αν δεν ηταν το omnia μας δεν θα ξανασχολουμουν με το symbian..(παρολο που εξακολουθω να το θεωρω ολοκληρωμενο αλλα πολυ buggy..)

 

Ναι και γω πιστευω ότι θα το φτιάξουνε τώρα αλλά κρατάω και μικρό καλάθι γιατί μπορεί να μην λειτουργει κάνα ηχείο αυτή τη φορά! :p

 

Ίδωμεν..... :rolleyes:

 

Ξέρει κανεις απο που μπορω να κατεβασω την εργοστασιακη ρομ; καποιο λινκ αν υπαρχει.. Εχω προβλημα με την οθονη αφης δν λειτουργει στη μεση του κινητου περιπου και θελω να το στειλω αντιπροσωπεια γιαυτο θα ξαναβαλω την εργοστασιακη

 

Samsung I8910 Omnia HD XXIE9 VGR Vodafone Greece

 

[rapidshare: part1 part2]

[megaupload: part1 part2]

+

hotfile

 

Διαλέγεις και παίρνεις!! :p

Θα χρειαστείς και το Symbian Flashing Tool 1.50 + drivers για να την περασεις στο κινητό... ;)

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις απο που μπορω να κατεβασω την εργοστασιακη ρομ; καποιο λινκ αν υπαρχει.. Εχω προβλημα με την οθονη αφης δν λειτουργει στη μεση του κινητου περιπου και θελω να το στειλω αντιπροσωπεια γιαυτο θα ξαναβαλω την εργοστασιακη

 

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα κ το τηλεφωνο πηγε στο service για αλλαγη οθονης, ευτηχως ημουν εντος εγγυησης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα κ το τηλεφωνο πηγε στο service για αλλαγη οθονης, ευτηχως ημουν εντος εγγυησης

 

Ποιο ήταν ακριβώς το πρόβλημα στην οθόνη; με το άγγιγμα δεν έπιανε καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φίλε strong η Gold μπαταρία αξίζει..?..γιατί σκέφτομαι να την πάρω...

Είδες καμμιά διαφορά στην απόδοση..? :what:

 

Συγνωμη για την καθυστερηση, τελικα δεν αξιζει και πολλα η Gold, η μαμισια μπαταρια κρατα περισσοτερο.

Ένας φτωχός και μόνος cowboy!
Link to comment
Share on other sites

Ποιο ήταν ακριβώς το πρόβλημα στην οθόνη; με το άγγιγμα δεν έπιανε καθόλου;

 

Στο κεντρο της οθονης, στο σημειο δηλαδη που ειναι οι αριθμοι 1,2,3 στο πληκτρολογιο κλησεων,ενω αλλου υπακουγε κανονικα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για την καθυστερηση, τελικα δεν αξιζει και πολλα η Gold, η μαμισια μπαταρια κρατα περισσοτερο.

 

Οπότε καλύτερα να πάρω τη μαμίσια που έχει στο ebay ή να αφήσω την παλιά (μαμίσια) που έχω ήδη..? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα boys με το προβλημα της μπαταριας που ειχα λυθηκε, (κρατουσε 7-8 ωρες μονο)

 

πηρα μια original της samsung, περασα ξανα την V11 και εβαλα στο HX Patcher το επεξεργαστη οταν ειναι στο low στα 195ΜhZ, medium 500Mhz και high 760Μhz

 

και πλεον μου παει 5,5 μερες :X

Link to comment
Share on other sites

ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα κ το τηλεφωνο πηγε στο service για αλλαγη οθονης, ευτηχως ημουν εντος εγγυησης

 

Πόσο καιρό έκαναν να στο φτιάξουν?

 

Υ.Γ. Thanks christos_99 και MaFiOzOS_88 για τα λινκ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χαιρετώ, πήρα το τηλέφωνο πρόσφατα και πέρασα απ΄ευθείας την HX V11-7. Όλα καλά, το μόνο που δε γίνεται είναι να λαμβάνω ειδοποιήσεις όταν κάποιος με καλεί και έχω το τηλ. κλειστό, είμαι εκτός δικτύου ή όταν το τηλέφωνο είναι κατηλημμένο. Στις ρυθμήσεις κλήσεων είναι ενεργοποιημένη η προώθηση κλήσεων και όταν είναι κατηλημμένο και όταν η σύνδεση είναι αδύνατη. Εάν κάποιος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή γνωρίζει κάτι σχετικά θα παρακαλούσα τα φώτα του.
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έκαναν να στο φτιάξουν?

 

το ειχα παει στο service την περιοδο που ειχαν ελλειψη απο οθονες amoled κ εκαναν περιπου 10 μερες, κανονικα σε 3 μερες θα το εχουν ετοιμο με καινουρια οθονη

 

Υ.Γ ριξτε κ μια ψηφο στην κινητουμπα μας http://hx-custom-roms.com/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Υ.Γ ριξτε κ μια ψηφο στην κινητουμπα μας http://hx-custom-roms.com/

 

it really seems that most of you are still using the good old i8910 ! Maybe i should do one more Firmware… ?

 

Αρχικα ενδιαφερον ακουγεται (ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα ψηφιστει υπερ)

αν και δεν βλεπω τι αλλο θα μπορουσε να προσφερει μια νεα ρομ

εχω την αισθηση οτι επιασε ταβανι με την τελευταια

αλλα ας κρατησουμε και μια πισινη :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία επίσημη έκδοση από την vodafone, ποια είναι και πότε βγήκε;

 

Η έκδοση που φοράει το κινητό μου είναι η I8910VGRIE3 (28/5/2009)

Edited by gre
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους πήρα το κινητό πίσω μετα το πρόβλημα με την οθόνη πού είχα, 3 μέρες πήρε μόνο, είχα περάσει την I8910VGRIE3 (28/5/2009) και τώρα βουρ για την 11αρα ξανά, απόσο θυμάμαι η σαμσουνγκ δεν είχε βγάλει καμιά αναβάθμιση, για Ελλάδα τουλάχιστον, οπότε δεν νομίζω να υπάρχει μεταγενέστερη έκδοση απτην I8910VGRIE3 (28/5/2009).
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο έψαξα κι εγώ, δεν βρήκα κάποια πιο καινούργια έκδοση. Θα έβαζα πάλι την hx-v11 αλλά σ' εμένα είναι προβληματική. Από την οθόνη αναμονής δεν πηγαίνει δεξιά και αριστερά με το σύρσιμο(δηλαδή στις επαφές και στο μενού σε όποια κατάσταση και αν βρίσκεται το λουκετάκι). Επίσης πρέπει να πατάω πολλές φορές τα εικονίδια του μενού της δεξιάς στήλης για να πιάσουν και συγκεκριμένα γίνεται αυτό που φαίνεται στο βίντεο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=GwaYMW1zA_I

 

Ξέρει κανείς τίποτα για το συγκεκριμένο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και μένα και μάλον σε όλους, αν απενεργοποιήσεις το kinetic scrolling δεν το κάνει καθόλου, αν πειράξεις τις ρυθμίσεις του kinetic scrolling στο hx patcher κάτι βελτιώνεται αλλά ακόμα δεν έχω βρεί τις ακριβείς ρυθμίσεις.

 

Υ.Γ. Στο σύρσιμο όταν το έκανε εμένα έφταιγε η οθόνη που μόλς άλλαξα, άλλα μόνο όταν το έσερνα απο τη μέση της οθόνης, εκεί που είναι το 1,2,3 δηλαδη στις κλήσεις, απο αλλού δούλευε κανονικά.

Edited by stealth1379
Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο το need for speed shift σε σας παίζει? Εγώ το κάνω εγκατάσταση κανονικά, το ανοίγω κάνει να ξεκινήσει και μετά σβήνει σχεδόν αμέσως.Το αρχείο εγκατάστασης είναι 81,1 mb
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και μένα και μάλον σε όλους, αν απενεργοποιήσεις το kinetic scrolling δεν το κάνει καθόλου, αν πειράξεις τις ρυθμίσεις του kinetic scrolling στο hx patcher κάτι βελτιώνεται αλλά ακόμα δεν έχω βρεί τις ακριβείς ρυθμίσεις.

 

Υ.Γ. Στο σύρσιμο όταν το έκανε εμένα έφταιγε η οθόνη που μόλς άλλαξα, άλλα μόνο όταν το έσερνα απο τη μέση της οθόνης, εκεί που είναι το 1,2,3 δηλαδη στις κλήσεις, απο αλλού δούλευε κανονικά.

 

Οκ ευχαριστώ. Μάλλον θα μείνω με το original firmware το οποίο και έχω περάσει. Μόνο που έχω ένα πρόβλημα...στις εικόνες μου εμφανίζει πολλά εικονίδια(μάλλον έχουν μείνει από το firmware του Γερμανού) και δεν μπορώ να τα διαγράψω.

 

http://img263.imageshack.us/img263/9769/dsc01536yo.th.jpg

 

Καμια ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...