Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν την εβαλε κανεις, εχει ελληνικο μενου και πια ?? γιατι δεν τα παω καλα με τα αγγλικα:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν την εβαλε κανεις, εχει ελληνικο μενου και πια ?? γιατι δεν τα παω καλα με τα αγγλικα:rolleyes:

 

αγγλικα γαλλικα γερμανικα ιταλικα κ ισπανικα μονο εχει...ελληνικα ομως μπορεις να γραψεις στα μυνηματα κ τις επαφες. το βιντεο ειναι στα 24 καρε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

περασα την HX-V3-17 JC1 και μπορω να πω οτι το βιντεο ειναι οτι καλυτερο ειχα μεχρι τωρα σε ολες τις rom του Γερμανου. Η φωτο καλη αλλα την ηθελα καλυτερη. Τι εννοω: πριν απο το i8910 ειχα nokia με 5mpixel camera. Εβγαζε πολυ καλυτερες φωτο. Του i8910 αν δεν εχεις χερι παρα πολυ σταθερο βγαινουν κουνημενες, θολες. Με ιδιες συνθηκες το Nokia Που ειχα εβγαζε απλα κορυφαιες φωτο.
TCe
Link to comment
Share on other sites

περασα την HX-V3-17 JC1 και μπορω να πω οτι το βιντεο ειναι οτι καλυτερο ειχα μεχρι τωρα σε ολες τις rom του Γερμανου. Η φωτο καλη αλλα την ηθελα καλυτερη. Τι εννοω: πριν απο το i8910 ειχα nokia με 5mpixel camera. Εβγαζε πολυ καλυτερες φωτο. Του i8910 αν δεν εχεις χερι παρα πολυ σταθερο βγαινουν κουνημενες, θολες. Με ιδιες συνθηκες το Nokia Που ειχα εβγαζε απλα κορυφαιες φωτο.

 

κ τα sony-ericsson ακομα καλυτερες φωτο, αλλα το Ι8910 φημiζεται για το βιντεο στα 720p η καλυτερα φημιζονταν γιατι το ξεπερασαν νεα μοντελα οπως το vivaz. Δεν νομιζω οτι μπορει ο γερμανος να δωσει κατι περισσοτερο σ αυτη τη συσκευη, την αρμεξε καλα την αγελαδα, αν θελουμε καλυτερη φωτο κ βιντεο ισως κ στα 1080p 25fps παμε για αλλη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

το κινητό μου από προχθές είχε πρόβλημα με με την οθόνη. Συγκεκριμένα, δεν είχε καμιά απόκριση στο πάτημα πάνω στην οθόνη (ή πατούσα πχ κάπου και πατιόταν κάτι άσχετο) ενώ τα τρία κάτω πλήκτρα λειτουργούν κανονικά. Σήμερα το πάω για Service στη Vodafone.

Αυτό που παρατήρησα είναι ότι η οθόνη μάλλον δεν πατάει καλά πάνω στο κινητό γιατί η πάνω αριστερή γωνία της εξέχει λίγο.

Τελικά είδα ότι αν πιέσω σε εκείνο το σημείο, η οθόνη κάνει επαφή με το κινητό και το touch λειτουργεί κανονικά..

Απλά είπα να το αναφέρω μιας και μπορεί να παρατηρήσετε το ίδιο στο δικό σας κινητό - πράγμα που δεν εύχομαι.

Για να δούμε πόσες μέρες θα μου το κρατήσει η Voda...

Link to comment
Share on other sites

περασα την HX-V3-17 JC1 και μπορω να πω οτι το βιντεο ειναι οτι καλυτερο ειχα μεχρι τωρα σε ολες τις rom του Γερμανου. Η φωτο καλη αλλα την ηθελα καλυτερη. Τι εννοω: πριν απο το i8910 ειχα nokia με 5mpixel camera. Εβγαζε πολυ καλυτερες φωτο. Του i8910 αν δεν εχεις χερι παρα πολυ σταθερο βγαινουν κουνημενες, θολες. Με ιδιες συνθηκες το Nokia Που ειχα εβγαζε απλα κορυφαιες φωτο.

 

Σχετικά με τον ήχο στο βίντεο είδες καμιά βελτίωση?

Link to comment
Share on other sites

κ τα sony-ericsson ακομα καλυτερες φωτο, αλλα το Ι8910 φημiζεται για το βιντεο στα 720p η καλυτερα φημιζονταν γιατι το ξεπερασαν νεα μοντελα οπως το vivaz. Δεν νομιζω οτι μπορει ο γερμανος να δωσει κατι περισσοτερο σ αυτη τη συσκευη, την αρμεξε καλα την αγελαδα, αν θελουμε καλυτερη φωτο κ βιντεο ισως κ στα 1080p 25fps παμε για αλλη συσκευη.

 

στο θέμα του βίντεο το Omnia HD ειναι οτι καλύτερο υπάρχει μεχρι στιγμής, οτι και να βγει μην περιμένεις οτι θα δεις κατι καλύτερο, δεν υπάρχουν διαφορες μεγαλες ειτε ειναι το Omnia στα 24fps με ενα αλλο αν ειναι στα 25 η ακομη και στα 30.

Ναι μεν σε νεα μοντελα θα υπάρχουν βελτιώσεις αλλιως πως θα πουλησουν ???

Στο τομεα της φωτογραφίας ναι συμφωνώ, περίμενα κατι καλύτερο απο το Omnia HD , ακομη και του αδελφου μου το SE K800i βγαζει πιο ζωντανές φώτο

Στον τομεα ομως της οθονη δεν νωμηζω οτι θα βγει κινητο με τοσο ευκρινέστατη οθονη και τετοιων διαστασεων, ακομη και το Vivaz εχει 3,2 ιντσες.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια το εχω τοσο καιρο κ δεν εχω κανει τιποτα . Λοιπον

 

1) κατεβαζω την τελευταια εκδοση του Γερμανου που φτιαχνει κ τα καρε ? Δεν θα εχω κανα προβλημα :rolleyes: .

2) Προγραμμα για gps εκτος απο το NDrive ΓΙΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΑΣ ποιο προτεινετε κ αν ειναι που το βρισω,π.χ. στο λεγομενο μαγαζακι (please p.m. :p ) ,επισης ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ για μας ?

3) Τελικα ηχογραφηση κανα προγραμμα ?

 

Οποιος εχει ορεξη ας απαντησει :happy: ,ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

και με την καινουρια localized rom θα πρεπει να περασουμε τιποτα patches η απλα την "φοραμε" και ειμαστε ετοιμοι????

 

δεν χρειαζεται να βαλεις τιποτα αλλο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οταν τραβαω βιντεο μου κανει κατι κολληματακια για κλασματα δευτερολεπτου, ωστοσο γινονται αντιληπτα σαν να σταματαει η καταγραφη κ συνεχιζει αυτοματα, το εχει αλλος αυτο το προβλημα η μονο εγω? υποψιαζομαι θεμα hardware. Με ολες τις rom ακομα κ με την γνησια υπηρχε αυτο το προβλημα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ετοιμη!! παλι flashαρισμα

 

http://www.hyperx.allroms.net/

 

για πες μας εντυπώσεις...

 

το λεξικό δουλεύει;

 

στη gallery είναι εξελληνισμένο το μενού;

Link to comment
Share on other sites

για πες μας εντυπώσεις...

 

το λεξικό δουλεύει;

 

στη gallery είναι εξελληνισμένο το μενού;

 

Το λεξικό δεν δουλεύει κλασσικά και δεν νομίζω να μπει στον κόπο να το φτιάξει γιατι δεν το θεωρεί σημαντικό.

Aρχικά δεν φαίνεται να μην έχει bugs αλλά θα δείξει. Το gallery(εκθεση) είναι full Ελληνικά και όλα τα settings γενικά είναι Ελληνικά. Η camera τα σπάει!!! πέρασα και την τελευταία έκδοση opera 10 η οποία τα σπάει και αυτή πολύ πιο γρήγορη από την beta 3.

Ευχάριστες εκπλήξεις είχα από την έκθεση τα βίντεο και τα τραγούδια που είχαν άμεσα περασμένα τα αρχεία μου και δεν έκανε search. και ότι το rompatches ήταν είδη ενεργοποιημένα με του που άνοιξα το κινητό.

 

Και πρωτη φορα ειναι ολα μα ολα Ελληνικα και ο browser(Ιστος πλεον) και η καμερα και η εκθεση.

 

Είπα και εγώ τελικά βρήκα κάτι που δεν είναι στα ελληνικά το 3D task manager.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Τι μπορούμε να κάνουμε για να δουλέψει το λεξικό;

 

Νομίζω πως μπορούμε να το κάνουμε μόνοι μας να δουλέψει, αλλά δεν ξέρω πώς. Αν κάποιος ξέρει, παρακαλώ να μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ..;)

http://www.4shared.com/file/216539681/845fdff7/PowerDicSymbianV9.html

 

Όσοι έβαλαν την καινούρια rom ας μας πούνε παρακαλώ τι γίνεται με τα bugs...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Το λεξικό δεν δουλεύει κλασσικά και δεν νομίζω να μπει στον κόπο να το φτιάξει γιατι δεν το θεωρεί σημαντικό.

Aρχικά δεν φαίνεται να μην έχει bugs αλλά θα δείξει. Το gallery(εκθεση) είναι full Ελληνικά και όλα τα settings γενικά είναι Ελληνικά. Η camera τα σπάει!!! πέρασα και την τελευταία έκδοση opera 10 η οποία τα σπάει και αυτή πολύ πιο γρήγορη από την beta 3.

Ευχάριστες εκπλήξεις είχα από την έκθεση τα βίντεο και τα τραγούδια που είχαν άμεσα περασμένα τα αρχεία μου και δεν έκανε search. και ότι το rompatches ήταν είδη ενεργοποιημένα με του που άνοιξα το κινητό.

 

Και πρωτη φορα ειναι ολα μα ολα Ελληνικα και ο browser(Ιστος πλεον) και η καμερα και η εκθεση.

 

Είπα και εγώ τελικά βρήκα κάτι που δεν είναι στα ελληνικά το 3D task manager.

 

Όντως η καινούρια όπερα τα σπάει (ΗΧ2.02)..Δοκιμάστε την!!!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Από ταχύτητα πολυ καλα.

Ενα bug στην επιλογη θεμα αρχικης οθονης σωστα δουλευουν μονο το samsung widget και το vodafone, στις αλλες επιλογες δεν δουλευουν τα κατω κουμπια αφης.

Στις ρυθμισεις video δεν λειτουργουν το anti-shake και το WDR(To WDR στις χαμηλες αναλυσης λειτουργει κανονικα).

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

Τα κατω κουμπια λειτουργουν. Απλα απο της συντομευσεις ρυθμισε τα να δειχνουν αυτο που θες. Εγω δεν ξερω πως να βαλω σε ενα κουμπι το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν βρήκα κάποιο bug μέχρι στιγμής στην HX-V3-17.

 

Στην καταγραφή βίντεο ακούγεται ένας θόρυβος όταν καταγράφω σε ήσυχο περιβάλλον. Θέμα γνωστό. Κατέβασα την ευαισθησία του μικροφώνου, όπως προτείνει ο Andy, το πρόβλημα μειώθηκε, αλλά το γύρισα στις αρχικές τιμές γιατί όλοι οι ήχοι ηχογραφούνταν σε χαμηλό επίπεδο.

 

Πάντως, από τα 5 βίντεο που τράβηξα μόνο το ένα είχε 24 fps. Τα άλλα είχαν 23. Μήπως κάνω κάτι λάθος; Ωστόσο η κίνηση φαίνεται ομαλή.

 

Ερώτηση: το patch c2z τι ακριβώς κάνει; Να το βάλω στο auto;

 

Να προσθέσω ακόμη ότι μετά την εγκατάσταση του NDrive και του Garmin (μέσω microSD) εμφανίστηκαν 2 εικονίδια του Garmin και τα γνωστά εικονίδια με τον "κεραυνό" στη μέση που γράφουν όλα "ALERTS". Πώς να τα ξεφορτωθώ αυτά; Υπάρχουν σε ένα forum οδηγίες. Αν το έχει κάποιος, ας στείλει το link.

Edited by clhorus
Link to comment
Share on other sites

 

Να προσθέσω ακόμη ότι μετά την εγκατάσταση του NDrive και του Garmin (μέσω microSD) εμφανίστηκαν 2 εικονίδια του Garmin και τα γνωστά εικονίδια με τον "κεραυνό" στη μέση που γράφουν όλα "ALERTS". Πώς να τα ξεφορτωθώ αυτά; Υπάρχουν σε ένα forum οδηγίες. Αν το έχει κάποιος, ας στείλει το link.

 

ακολουθησε αυτον http://forums.samsungi8910omnia.com/samsung-i8910-omnia-hd-modifications-hacks/8681-exclude-folders-gallery.html τον οδηγο. στο text που θα κατεβασεις προσθεσε το path για garmin και ndrive :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την έβαλα και εγώ, ταχύτατη και μέχρι στιγμής κανένα εμφανές bug, αλλά στο video στα 1280χ720 δεν ενθουσιάστηκα..σαν να μου κάνει κάποια παράσιτα αλλά μπορεί να έχω και λάθος αν και δεν πείραξα τίποτα..

Clhorus το patch c2z βασικά δεν μου χρησίμευσε ποτέ πλήν από to Animationplus του γερμανού, ίσα ίσα που με δυσκόλεψε σε κάποιες εφαρμογές java οπότε και το έχω συνεχώς off...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, μια βοηθεια σας παρακαλω.Δεν μου εμφανιζει το ονομα του δικτυου ουτε και το ονομα του προφιλ και ουτε και την ημερομηνια οταν ενεργοποιω το ''γενικο'' προφιλ.Επισης εχω προβλημα και με τα προφιλ.Δλδ ενω μου εχει την επιλογη της δημιουργιας νεου προφιλ , ενω το επιλεγω δεν γινετε τιποτα...Και ρωτω με ενα hard format θα λυθουν αυτα τα ''προβληματακια''? Και αν του κανω τι θα χασω, τι πρεπει να προσεξω δλδ??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...