Jump to content

Samsung GT-i8910 HD


spazoklabanias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έλεγα βαρέως προσωπικά :p

Έβλεπα πριν ένα video που έχω τραβήξει πρόσφατα, στις ιδιότητες (με το KMplayer) γραφει τα παρακάτω σχετικά με τον ήχο

 

καλησπερα. μπορεις σε παρακαλω να δεις το ιδιο βιντεο με αυτο http://mediainfo.sourceforge.net/el και να μας πεις τα αποτελεσματα ? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα. μπορεις σε παρακαλω να δεις το ιδιο βιντεο με αυτο http://mediainfo.sourceforge.net/el και να μας πεις τα αποτελεσματα ? :)

 

Καλησπερα :) Μολις το εκανα, και το αποτελεσμα μπερδευει τα πραγματα..

 

Ήχος

Μορφοποίηση : AAC

Μορφοποίηση/ : Advanced Audio Codec

Format_Version : Version 4

Format_Profile : LC

Format_Settings_SBR/String : Όχι

CodecID : 40

Duration/String : 23s 40ms

Ρυθμός μετάδοσης δεδομένων : 96,0 Kbps

Κανάλι(α) : 1 κανάλι

Θέσεις καναλιών : C

Συχνότητα δειγματοληψίας : 16,0 KHz

StreamSize/String : 265 KiB (1%)

 

 

Με λιγα λογια το mediainfo μας λεει για 1 channel (KMplayer+Gom Player αναφερουν 2)

και επισης το mediainfo μας δειχνει 16khz εναντι 32 των παραπανω 2 players..

δεν ξερω γιατι αλλα εχω την αισθηση οτι τα πραγματικα στοιχεια μαλλον του mediainfo ειναι :worry:

Αν γνωριζει κανεις κατι παραπανω να μας διαφωτισει..

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα :) Μολις το εκανα, και το αποτελεσμα μπερδευει τα πραγματα..

 

Ήχος

Μορφοποίηση : AAC

Μορφοποίηση/ : Advanced Audio Codec

Format_Version : Version 4

Format_Profile : LC

Format_Settings_SBR/String : Όχι

CodecID : 40

Duration/String : 23s 40ms

Ρυθμός μετάδοσης δεδομένων : 96,0 Kbps

Κανάλι(α) : 1 κανάλι

Θέσεις καναλιών : C

Συχνότητα δειγματοληψίας : 16,0 KHz

StreamSize/String : 265 KiB (1%)

 

 

Με λιγα λογια το mediainfo μας λεει για 1 channel (KMplayer+Gom Player αναφερουν 2)

και επισης το mediainfo μας δειχνει 16khz εναντι 32 των παραπανω 2 players..

δεν ξερω γιατι αλλα εχω την αισθηση οτι τα πραγματικα στοιχεια μαλλον του mediainfo ειναι :worry:

Αν γνωριζει κανεις κατι παραπανω να μας διαφωτισει..

 

ευχαριστω πολυ. εγω παντως το media info το εμπιστευομαι περισσοτερο απο τους players :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω δει οτι στο e-click, http://e-click.gr/index.php?target=products&product_id=33709 ,Το εχουνε σε καλη τιμη..Εχει κανει κανεις αγορα απο εκει?Ξερετε αν ειναι αξιοπιστο παιδια?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Oxygen Phone Manager.To εχω ξαναρωτησει, αλλα δεν εχω βρει λυση και επανερχομαι με την ελπιδα.Στα ΧΡ δουλευει μια χαρα, βλεπει το κινητο, συνδεεται ολα κομπλε στα Win 7 oμως τιποτα...καμια ιδεα κανεις??:(
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Oxygen Phone Manager.To εχω ξαναρωτησει, αλλα δεν εχω βρει λυση και επανερχομαι με την ελπιδα.Στα ΧΡ δουλευει μια χαρα, βλεπει το κινητο, συνδεεται ολα κομπλε στα Win 7 oμως τιποτα...καμια ιδεα κανεις??:(

 

Δοκιμασες να το τρεξεις με το compatibility mode των 7?

Δεξι κλικ στο setup του προγραμματος, properties, compatibility, τικαρουμε την επιλογη Run this program in compatibility for: Windows XP Service pack 3 (η 2)

και τικαρουμε επισης πιο κατω στην ιδια καρτελα την επιλογη run this program as an administrator-apply-ok

Σε αρκετες περιπτωσεις στα W7 εχει καλα αποτελεσματα το compatibility mode :)

 

Παιδια εχω ενα προβλημα με το Oxygen Phone Manager.To εχω ξαναρωτησει, αλλα δεν εχω βρει λυση και επανερχομαι με την ελπιδα.Στα ΧΡ δουλευει μια χαρα, βλεπει το κινητο, συνδεεται ολα κομπλε στα Win 7 oμως τιποτα...καμια ιδεα κανεις??:(

 

Θα το βρεις ακομα πιο φθηνα αν ριξεις μια ματια εδω http://www.skroutz.gr/s/78497/Samsung-i8910-Omnia-Player-HD.html?keyphrase=omnia+hd

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κατι καλο που ειχα ξεχασει απο την εποχη του nokia n95 8gb :)

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?p=80274#post80274

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κατι καλο που ειχα ξεχασει απο την εποχη του nokia n95 8gb :)

http://www.bytheway.gr/portal2/forum/showthread.php?p=80274#post80274

 

Νice staff, όπως μας έχεις συνηθίσει/κακομάθει εμάς του BtW! :p :up:

 

In the news...

 

O HyperX ανακοίνωσε την HX2.0_Main_Release του που θα έχει τον 3D Task Manager, όπως και την (άχρηστη κατ' εμέ) εφαρμογή Photocontacts και τα γνωστά του καλούδια (ενσωματωμένο rompatcher, prehacked phone κλπ) και στόχος του πώς λέει είναι να πετύχει την ταχύτητα τις HX2.03 Speed χωρίς να κόψει εφαρμογές και εφέ!! :happy:

 

Είναι σε Beta έκδοση προς το παρόν και περιμένει και το καινούργιο firmware που θα κυκλοφορήσει η Samsung την παρασκευή για να ενσωματώσει τυχόν features + bug fixes που θα προκύψουν! Επίσης οι γλώσσες που θα περιέχει είναι οι Αγγλική,Γερμανική,Γαλλική,Ισπανική,Ιταλική.

 

Ας ελπίσουμε στο μέλλον να φτιάξει και μια ελληνική έκδοση με kinetic scrolling στα μενού και τα υπόλοιπα καινούργια καλούδια που ετοιμάζει, αν και είχε ανακοίνωσε πως δεν θα ξαναβγάλει language pack... :(

 

Επίσης θα κυκλοφορήσει και μια νέα πειραματική ρομ εν ονόματι ΗX_ProtoX1.0 η οποία οπώς χαρακτηριστικά δηλώνει θα έχει:

 

It will have the VIDEO-editor, pre-autofocus on Video-camera, anti-shake in video recording (720p included) OGG files playable in music-player (buggy) even kinetic-scroll in Videoplayer. And the 3D-taskmanager is an extra app…. which has some nice “effects”

 

Το μέλλον κρίνεται ευοίωνο λοιπόν!!!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να το τρεξεις με το compatibility mode των 7?

Δεξι κλικ στο setup του προγραμματος, properties, compatibility, τικαρουμε την επιλογη Run this program in compatibility for: Windows XP Service pack 3 (η 2)

και τικαρουμε επισης πιο κατω στην ιδια καρτελα την επιλογη run this program as an administrator-apply-ok

Σε αρκετες περιπτωσεις στα W7 εχει καλα αποτελεσματα το compatibility mode :)

 

 

 

Το δοκιμασα φιλε μου αλλα δυστυχως τιποτα..μαλλον απλα δεν θα το χρησιμοποιω πλεον :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σαs. έβαλα τα windows 7 και μου δείχνει όλεs τιs φωτο παραμορφωμένεs. υπάρχει τρόποs να διορθωθεί το πρόβλημα;
Εχω το ιδιο προβλημα..Δοκιμασε να τις ανοιξεις με το Microsft Office picture manager, ετσι θα τις βλεπεις κανονικα :)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το 8910 μας έχει απαξιωθεί πλήρως, είναι δυνατό να πάει 375€ μέσα σε μόλις δύο μήνες???????????? Αυτό σίγουρα κάτι σημαίνει γιαυτό ίσως το απέσυρε και vodafone.

 

Στο θέμα μας τώρα πστεύετε ότι το 8910 έχει χάλια ήχο λόγω hardware ή λόγω software?? Μάλον το πρώτο λέω εγώ μιας και το satio που έχει το ίδιο λειτουργικό έχει άψογο ήχο, αν και την ποιότητα εικόνας του 8910 ΔΕΝ την έχει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αν ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ το Ferrari GT Evolution για την κινητάρα μας, ας μου sτειλει pm... Ευχαριστώ τα μάλλα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πιο παλιά, αλλά μήπως κάποιος γνωρίζει πως λειτουργεί μέσα από το μενού της διαχείρισης της συσκευής η ενημέρωση του λογισμικού?:confused:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί πιο παλιά, αλλά μήπως κάποιος γνωρίζει πως λειτουργεί μέσα από το μενού της διαχείρισης της συσκευής η ενημέρωση του λογισμικού?:confused:

 

Το κινητό δεν γίνεται να αναβαθμιστεί από τα μενού του...

 

Αν και λόγο του s60v5 λογισμικού του έχει την δυνατότητα FoTA (Firmware Over-The-Air), τεχνολογία που χρησιμοποιούν τα 5800 & N97 για να αναβαθμιστούν, σε εμάς αυτή η λειτουργία είναι άχρηστη γιατί δεν δουλεύει και το αρχείο της πιάνει 5ΜΒ στον C: δίσκο...

 

Δυνατότητα αναβάθμισης του κινητού υπάρχει από το PC Studio αλλά εφόσον δεν υπάρχει καινούργια ελληνική αναβάθμιση από το καλοκαίρι είναι και αυτή άχρηστη... :(

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Οντως τοσο τζαμπα γιατι το δινουν το hd??Τετοια κινηταρα!

 

Κινητάρα με ελλιπές support... :down:

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το 8910 μας έχει απαξιωθεί πλήρως, είναι δυνατό να πάει 375€ μέσα σε μόλις δύο μήνες????????????

 

Οντως εχει πεσει πολυ η τιμη του, αλλα οχι σε 2 μηνες.. Στα μεσα Ιουλιου ειχε ερθει :)

Εκτος και αν εννοεις οτι επεσε αισθητα τους τελευταιους 2 μηνες, οποτε πασο :p

Link to comment
Share on other sites

Οντως εχει πεσει πολυ η τιμη του, αλλα οχι σε 2 μηνες.. Στα μεσα Ιουλιου ειχε ερθει :)

Εκτος και αν εννοεις οτι επεσε αισθητα τους τελευταιους 2 μηνες, οποτε πασο :p

 

Όχι Ullysse δίκιο έχουν τα παιδιά...από τέλη Νοεμβρίου το έβρισκες στον skroutz με 450 € (μεταχειρισμένο από ότι έλεγε στο site του μαγαζιού), και πλέον ξεκινάει από τα 375 €...

 

Προσωπικά είχα σκάσει 360€ + την επιδότηση που είχα για να το πάρω κάπου στα μέσα Αυγούστου (14 Αυγούστου για τη ακρίβεια :p) οπότε πλέον η τιμή του μετρητοίς είναι πολύ καλή!

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Όχι Ullysse δίκιο έχουν τα παιδιά...από τέλη Νοεμβρίου το έβρισκες στον skroutz με 450 € (μεταχειρισμένο από ότι έλεγε στο site του μαγαζιού), και πλέον ξεκινάει από τα 375 €...

 

Προσωπικά είχα σκάσει 360€ + την επιδότηση που είχα για να το πάρω κάπου στα μέσα Αυγούστου (14 Αυγούστου για τη ακρίβεια :p) οπότε πλέον η τιμή του μετρητοίς είναι πολύ καλή!

 

Τι να πω κι εγω που ειχα σκαει 500 :p (1/8/2009)

Η πλακα ειναι οτι ημουν ευχαριστημενος εκεινη την περιοδο μιας και ειχε 599 πλαισιο, και 579 vodafone..

Τελικα καλο ειναι να περιμενει κανεις.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω κι εγω που ειχα σκαει 500 :p (1/8/2009)

Η πλακα ειναι οτι ημουν ευχαριστημενος εκεινη την περιοδο μιας και ειχε 599 πλαισιο, και 579 vodafone..

Τελικα καλο ειναι να περιμενει κανεις.. :rolleyes:

 

Δεν λες καλά που μας προέκυψε ο Γερμανός και δεν τα κλαίμε τώρα τα €€€ μας;;; :p

Xiaomi Mi 5s Plus - MI Globe 9.6.13 - TWRP 3.2.3

Onda v975m v3 - 4.4.2 (Rozak's 2.0.1 - 4GB) - TWRP Recovery by SciBee

Galaxy S4 - LineageOS 16.0

Link to comment
Share on other sites

Δεν λες καλά που μας προέκυψε ο Γερμανός και δεν τα κλαίμε τώρα τα €€€ μας;;; :p

 

πραγματικά έτσι είναι...πέρα από τα συχνά updates, είναι και το ενδιαφέρον που δίνει για το κάθε τι νέο κάθε φορα :D

Παντως αυτο με τον ηχο θα τις το κρατησω μανιατικο της Samsung.. ποτε ξανα samsung κινητο :rocket:

Edited by Ulysse
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να έχω internet στο Hd μέσω Wind.Eπίσης όταν θα hackαρω το κινητό πρέπει να ξαναπεράσω αυτές τις ρυθμίσεις;Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε release της HX2.0. Άντε να δούμε θα βγάλει ελληνική;

 

Όταν έβγαλε την 1.72, μετά από πόσο καιρό έβγαλε την ελληνική; Θυμάται κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έγινε release της HX2.0. Άντε να δούμε θα βγάλει ελληνική;

 

Όταν έβγαλε την 1.72, μετά από πόσο καιρό έβγαλε την ελληνική; Θυμάται κανείς;

Αμεσος εβγαλε Ελληνικη τωρα εχει δηλωσει οτι θα βγαζει μονο της μεγαλες γλωσσες Αγγληκα Γαλλικα Ρωσικα Ιταλικα Ισπανικα Γερμανικα. Εμεις Θα εχουμε κανονικα πληκτολογιο με Ελληνικες επαφες και ολα ειναι ελληνικα τραγουδια , photo,video μονο το μενου ειναι αγγλικο.

Edited by LeGendGR
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung GT-i8910 HD

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...