Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

an mporeite paidia na mou peite kai pws ginete auth h anabathmish logismikou.... tha hmoun polu euxaristimenos :D:D:D

 

Ενταξει ολα μια χαρα το βρηκα τωρα γινεται η αναβαθμιση μακαρι να γινει και να μην κολαει... :(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

an mporeite paidia na mou peite kai pws ginete auth h anabathmish logismikou.... tha hmoun polu euxaristimenos :D:D:D

 

-----------------------

Από ομάδα διαχείρισης:

Τα greeklish έχουν απαγορευτεί, οπότε την επόμενη φορά σε παρακαλώ να γράφεις στα ελληνικά.Ευχαριστώ

 

Εγκαθιστάς το LG PC SUITE, συνδέεις το κινητό σε pc suite (ρυθμίσεις-συνδεσιμότητα) και περιμένεις , όταν το αναγνωρίσει, αν θα σου βγάλει μήνυμα αναβάθμισης.Πες μας τι έκδοση φοράς.

Καλώς ήρθες.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

artenia το κινητο το εχω σε αποσταση και το κανει αυτο.....και να συμβαινει αυτο που λες ειναι χαζομαρα γιατι πες το εχεισ στην τσεπη και χτυπαει και το πιανεις με τα χερια και καλυπτεις το ματακι ...τοτε δεν θα δεις ποιος σε παιρνει....απενεργοποιητε αυτο? και συμβαινει σε ολα τα arena αυτο.

 

spidey γνωριζεις τιποτα με το προβλημα του σβησιματος της οθονης κτλ?

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

artenia το κινητο το εχω σε αποσταση και το κανει αυτο.....και να συμβαινει αυτο που λες ειναι χαζομαρα γιατι πες το εχεισ στην τσεπη και χτυπαει και το πιανεις με τα χερια και καλυπτεις το ματακι ...τοτε δεν θα δεις ποιος σε παιρνει....απενεργοποιητε αυτο? και συμβαινει σε ολα τα arena αυτο.

 

spidey γνωριζεις τιποτα με το προβλημα του σβησιματος της οθονης κτλ?

 

Τι εννοείς ακριβώς;Κάτι παραπάνω από τον αισθητήρα που αναφέρεις; Αυτό πάντως γίνεται σε όλα τα Αρένα.

Μέσω κρυφού μενού, δεν το έχω κοιτάξει βέβαια να δω αν όντως λειτουργεί, αλλά μπες στο κρυφό μενού (από την οθόνη κλήσης πληκτρολόγησε 1809#*900#), πήγαινε στο others και proximity-disable.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

εννοω το προβλημα με το σβησιμο της οθονης οταν σε καλουνε 'η οταν παιρνεις τηλεφωνο...εμενα με παιρνουν τηλεφωνο και μετα απο λιγα δευτερολεπτα σβηνει η οθονη μαυριζει αναβει μετα απο 20 δευτερα για λιγο και σβηνει παλι...παταω πανω στην οθονη τιποτα, τα πλαινα κουμπια και παλι τιποτα....πηρα τηλεφωνο στην lg και μου ειπαν οτι ειναι προβλημα software του κινητο...εδω στο forum διαβαζω οτι ειναι ο αισθητηρας.....και κατι αλλο οταν καλεις η οταν παιρνει γραφει ''πατηστε παρ για ξεκλειδ'' αυτο τι ειναι και πως το απενεργοποιουμε?
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο οταν καλεις η οταν παιρνει γραφει ''πατηστε παρ για ξεκλειδ'' αυτο τι ειναι και πως το απενεργοποιουμε?

 

Κλειδώνει η οθόνη για να μη πατηθεί τίποτα κατά την κλήση. Φυσιολογικό είναι.. Αν θες να το ξεκλειδώσεις απλά πατάς παρατεταμένα σαυτο το μήνυμα και βουαλα...:happy:

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καινούριος κατοχος και γω.Ενα πραγμα μοναχα με εκνευριζει και θα ηθελα να με βοηθήσετε εαν μπορώ να το απενεργοποιήσω.Οταν η οθόνη σβήσει, ο μονος τρόπος να ξανανάψει ειναι να πατηθουν τα πλαινά πληκτρα της εντασης ή το power on/off.Θα ήθελα η οθονη να ανάβει με tap.

 

Ευχαριστώ!

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, καινούριος κατοχος και γω.Ενα πραγμα μοναχα με εκνευριζει και θα ηθελα να με βοηθήσετε εαν μπορώ να το απενεργοποιήσω.Οταν η οθόνη σβήσει, ο μονος τρόπος να ξανανάψει ειναι να πατηθουν τα πλαινά πληκτρα της εντασης ή το power on/off.Θα ήθελα η οθονη να ανάβει με tap.

 

Ευχαριστώ!

 

Σε κατανοώ, αλλά δεν γίνεται αυτό που θές...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα για την σβέλτη απάντηση.Είναι η πρώτη μου full touch συσκευή-κινητό και η πρώτη απόπειρα

μου σε ύδατα άλλου κατασκευαστή πέραν της SE.Ομολογώ πως σαν συκευή ειναι πολύ καλή για τα χρήματα που έδωσα, αλλά το να πρεπει να πατάω κουμπι σε touch κινητο για να ενεργοποιήσω

την οθόνη μου κακοφαίνεται πολύ και αν το ήξερα απο πρίν ίσως να είχα προτιμήσει κάποιο άλλο!

Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως οταν μαυριζει η οθονη δεν φαινεται και πρεπει να πετυχεις το σημειο που ειναι στην οθονη...ειναι λιγο εκνευριστικο. εμενα με το παραμικρο σβηνει...πηρα αρκετα τηλεφωνα στην lg oi περισσοτεροι δεν ηξεραν οτι εχει αισθητηρα πανω ...βρηκα εναν που γνωριζε και μου ειπε οτι δεν συμβαινει σε ολες τις συσκευες και σε περιπτωση που συμβαινει χρειαζεται αναβαθμιση το λογισμικο.....
Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως οταν μαυριζει η οθονη δεν φαινεται και πρεπει να πετυχεις το σημειο που ειναι στην οθονη...ειναι λιγο εκνευριστικο. εμενα με το παραμικρο σβηνει...πηρα αρκετα τηλεφωνα στην lg oi περισσοτεροι δεν ηξεραν οτι εχει αισθητηρα πανω ...βρηκα εναν που γνωριζε και μου ειπε οτι δεν συμβαινει σε ολες τις συσκευες και σε περιπτωση που συμβαινει χρειαζεται αναβαθμιση το λογισμικο.....

 

κοιτα έχει αισθητήρα. ΑΜΑ ΔΕΝ έχει πρόβλημα η οθόνη, δοκίμασε να το έχεις κάτω απο φώς την ώρα της κλήσης. Θα δεις ότι δεν σβήνει η οθόνη...

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

ξέρω ότι το Arena έχει τη δυνατότητα να ρυθμίσεις επαφές/ομάδες των οποίων οι κλήσεις να απορρίπτονται.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει η δυνατότητα απόρριψης κλήσεων με wildcard? Αν πχ θέλω να αποκλείσω κλήσεις τηλεφώνων που αρχίζουν από 210;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Θελω να ρωτισω το εξης:

 

Χτες εκανα update στιν εκδοση 10F. Ολα μια χαρα εκτος απο τα αρχεια ηχου και βιντεο τα οποια πριν κανω την αναβαθμιση τα εβαλα στον σκληρο μου και επειτα τα εβαλα ξανα πισω.

 

Το προβλημα ειναι οτι δεν τα βλεπει! Καθολου! Μονο απο το Music Player. Ουτε απο τις ρυθμισεις πχ αν θελεις να βαλεις ηχο κλησης. Πρωτη φορα το βλεπω.

 

Και δευτερο στα προφιλ οταν παω να τα ρυθμισω δεν μου βγαζει αυτο που διαλεγω. Πχ εχω ενεργοποιημενω το Normal και οταν παω στο Outdoor για να το ρυθμισω δεν μου βγαζει πανω σαν επικεφαλιδα οτι εξεπεργαζομαι το Outdoor αλλα το Normal. Και προσπαθησα να δημιουργισω ενα καινουργιο προφιλ το οποιο δεν διαγραφεται!

 

Ευχαριστω πολυ :)

 

Λυθηκε το προβλημα με ενα απλο reset. Το αστειο ειναι οτι ειχε γινει και Factory Reset μετα το τελος της αναβαθμισης

Edited by Spidey
Xρησιμοποίησε την "Τροποποίηση" όταν θες να προσθέσεις κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα για την σβέλτη απάντηση.Είναι η πρώτη μου full touch συσκευή-κινητό και η πρώτη απόπειρα

μου σε ύδατα άλλου κατασκευαστή πέραν της SE.Ομολογώ πως σαν συκευή ειναι πολύ καλή για τα χρήματα που έδωσα, αλλά το να πρεπει να πατάω κουμπι σε touch κινητο για να ενεργοποιήσω

την οθόνη μου κακοφαίνεται πολύ και αν το ήξερα απο πρίν ίσως να είχα προτιμήσει κάποιο άλλο!

Αν σε παρηγορεί, θα σου πώ ότι τα περισσότερα κινητά με οθόνη αφής έτσι είναι.

Αφού η οθόνη είναι απενεργοποιημένη και κλειδωμένη, κάποιο κουμπί πρέπει να πατηθεί για να ανοίξει το κινητό.

Δεν είναι παράλογο αν το καλοσκεφτείς....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα της wind για να παραγγειλω το arena επειδη εχω μια επιδοτηση απο εκει, και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου το παραγγειλουν γιατι καταργηθηκε και δεν κυκλοφορει πλεον.... Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο ή απλα μου ειπαν βλακεια απο το συηκεκριμενο καταστημα??

Μου φανηκε παραξενο διοτι στο φυλλαδιο της wind του Φεβρουαριου στις τελευταιες σελιδες που γινετε συγκριση μεταξυ των κινητων το arena υπαρχει κανονικα.

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η KM900AT_V10c ???

Μιλαω παντα για αναβαθμιση μεσω P/C - Internet , απο το επισημο site της LG , μεσω pcsuite.

Και φυσικα μιλαω για ελληνικο λογισμικο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα της wind για να παραγγειλω το arena επειδη εχω μια επιδοτηση απο εκει, και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου το παραγγειλουν γιατι καταργηθηκε και δεν κυκλοφορει πλεον.... Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο ή απλα μου ειπαν βλακεια απο το συηκεκριμενο καταστημα??

Μου φανηκε παραξενο διοτι στο φυλλαδιο της wind του Φεβρουαριου στις τελευταιες σελιδες που γινετε συγκριση μεταξυ των κινητων το arena υπαρχει κανονικα.

 

Ευχαριστω

 

Κυκλοφορεί φυσικα. Πάνε σε άλλο κατάστημα!

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταια εκδοση λογισμικου ειναι η KM900AT_V10c ???

Μιλαω παντα για αναβαθμιση μεσω P/C - Internet , απο το επισημο site της LG , μεσω pcsuite.

Και φυσικα μιλαω για ελληνικο λογισμικο.

 

ναι αυτην ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Πηγα σημερα σε ενα καταστημα της wind για να παραγγειλω το arena επειδη εχω μια επιδοτηση απο εκει, και μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου το παραγγειλουν γιατι καταργηθηκε και δεν κυκλοφορει πλεον.... Ξερετε αν ισχυει κατι τετοιο ή απλα μου ειπαν βλακεια απο το συηκεκριμενο καταστημα??

Μου φανηκε παραξενο διοτι στο φυλλαδιο της wind του Φεβρουαριου στις τελευταιες σελιδες που γινετε συγκριση μεταξυ των κινητων το arena υπαρχει κανονικα.

 

Ευχαριστω

 

Ζήτησες το LG Arena ή το LG KM900?

Γιάτί μερικοί υπάλληλοι είναι λίγο :blink:

 

υγ: ναι αυτό έπαθα εγώ πριν 2 βδομάδες

Link to comment
Share on other sites

Ζήτησες το LG Arena ή το LG KM900?

Γιάτί μερικοί υπάλληλοι είναι λίγο :blink:

 

υγ: ναι αυτό έπαθα εγώ πριν 2 βδομάδες

Ζητησα το LG Arena και αυτος μου ειπε οτι μου προτεινει να παρω το LG GT505 ή το LG GT510 γιατι ειναι πιο καινουρια και πιο καλα απο το arena, και του ειπα θα το σκεφτω και θα ξαναπαω.Μετα απο 2 μερες ξαναπαω και του λεω οτι τελικα θελω το arena και μου ειπε οτι δεν κυκλοφορει πλεον και δεν μπορει να το παραγγειλει...

 

ΥΓ εσυ το πηρες πριν 2 εβδομαδες?

Edited by sk0p
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από 3 μήνες κατοχής του Arena, ένα έχω να πω: ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΤΑΤΑ!!!!

 

 

Ε, καλά! Δεν είναι και η αποκάλυψη των κινητών, αλλά και μεγάλη πατάτα δεν είναι.

Εξαρτάτε τι περίμενες όταν το αγόρασες. Περισσότερο με gadget θα το παρομοίαζα. Έχει κάποια δυνατά σημεία και κάποια που πραγματικά είναι εκνευριστικά, περισσότερο γιατί ποτέ δεν το υποστήριξαν σοβαρά. Αυτά είναι όμως μαρκετίστικα κόλπα.

 

Τουλάχιστον εμένα μου βγήκε τρομερά αξιόπιστο. Αργό, αλλά σταθερό. Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για ένα Νοκια 6720 που αγόρασα. 1 μήνα το είχα στην κατοχή μου και ήδη είναι 23 μέρες στο service. Και προχωράμε....

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βρε παληκάρια μια ερώτηση μιας και είστε αρκετοί ειδικοί, απ'όσο θυμάμαι εδώ.

Το είχα φλασάρει στην open german V10o σύμφωνα με τις οδηγίες. Λειτούργησε αρκετά καλά, αλλά τώρα τελευταία μου κάνει κάτι μυστήρια κόλπα.

1) Πάω να το κοιτάξω και έχει κοπανήσει επανεκκίνηση χωρίς να το πάρω πρέφα (και φυσικά περιμένει το pin.

2) Aρκετά σημαντικό ελάττωμα φυσικά είναι και το ότι τελευταία τα ξυπνητήρια που βάζω άλλοτε χτυπανε , άλλοτε όχι (μια random κατάσταση γενικώς). Παραλίγο να πάθω μεγάλη ζημιά με τα ξυπνητήρια.

 

Για το (1) είχα διαβάσει ότι τύχαινε κατά καιρούς σε κόσμο, αλλά το (2) έχει τύχει σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...