Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέσα στο ρύζι???? :lol:

 

ναι ετσι ακριβως...σε ενα φιλαρακι μου ειχε συμβει αυτο στο παλιο του ομνια και το εβαλε 40 μερες στο ρυζι και εφτιαξε...κι απο οτι εχω ακουσει το εχουν κανει κι αλλοι αυτο με επιτυχια...:up:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά τα κατάφερα και το flashαρα μέ το Multi GSM και είναι όλα οκ τώρα.Παιδεύτηκα αλλά τα κατάφερα.Έχασα τα αρχεία του τηλεφώνου βέβαια αλλά οκ.

Είμαι εκτός εγγύησης και γιαυτό και προσπαθούσα μόνος μου αλλιώς δεν θα το σκεφτόμουν καν.

SE K800i --- Nokia N73 --- Nokia 6600--- Nokia 5140
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά Help me

 

ενώ στο ημερολόγιο έχω ένα σκασμό υπενθιμήσεις , όταν το ανοίγω μου λέει μοδέν και δεν μπορώ να τις διαχειριστώ .

 

Στην ουσία θέλω να τισ σβήσω όλες , γνωρίζει κάποιος κάτι.........με οποιονδήποτε τρόπο , θέλω να το δώσω στην γυναίκα μου και θα τρελαθεί ............

Link to comment
Share on other sites

νοκια ε66 μιας φιλης ΑΝΑΣΤΗΘΗΚΕ μονο απο το ρυζι! μιλαμε το κινητο το χε για πεταμα, αφου της ειχε πεσει σε κουβα με νερο.

το βαλε στο ρυζι για λιγες μερες και απο τοτε (κανα χρονο πριν) λειτουργει ΑΨΟΓΑ.

αυτο βεβαια δεν αποκλειει οτι το κινητο δε θα χαλασει απο στιγμη σε στιγμη λογω υγρασιας που εχει παραμεινει στη συσκευη, αλλα 1 σχεδον χρονο δεν εχει παθει τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Το ARENA νομιζω οτι ειναι ενα απο τα κομψοτερα και ομορφοτερα κινητα που εχουν βγει τα τελευταια χρονια, νομιζω οτι απο αποψη εμφανισης τουλαχιστον βαζει πολλα smartphones κατω ακομα και μετεγενεστηερης κυκλοφοριας, φυσικα το i-phone ειναι εκτος συναγωνισμου, αν ειχε συστημα android εγκατεστημενο μεσα αυτοματο θα ηταν απλα τελειο, τα τελευταια που εβγαλε η LG αν και εχουν συστημα android υστερουν σε εμφανιση, εγω εγω το εχω 17 μηνες και ειμαι ευχαριστημενος γνωριζα πριν το παρω οτι ειναι σχετικα ελλατωματικο,, αλλα μου αρεσε πολυ και ρισκαρατωρα δεν μου εβγαλε καποιο προβλημα μεχρι τωρα μονο τελευταια τρωει κατι σκαλωματα η οθονη αφης αλλα το κλεινω και ερχεται στα κανονικα του, μια φορα την εβδομαδα μπορει να συμβει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα κατάφερα και το flashαρα μέ το Multi GSM και είναι όλα οκ τώρα.Παιδεύτηκα αλλά τα κατάφερα.Έχασα τα αρχεία του τηλεφώνου βέβαια αλλά οκ.

Είμαι εκτός εγγύησης και γιαυτό και προσπαθούσα μόνος μου αλλιώς δεν θα το σκεφτόμουν καν.

 

που μπορώ να βρω και εγω αυτο το Multi GSM και τι ακριβως κανει ?

δοκιμασα να flasharw και να περασω αλλο λογισμικο με τον οδηγο του Jimdem αλλα τιποτα... περναει μεν την καινουρια εκδοση αλλα φενεται να ΜΗΝ κανει FORMAT.... Επειδη παλιοτερα κολλησα ΙΟ στο κινητο τον λεγομενο autorun ... τον εσβησα απο την συσκευη και απο την καρτα μνημης που ειχε κανει κλονους του εαυτου του αλλα δεν καταφερα να φτιαξω το προβλημα που έχω...!

 

και εγω ειμαι εκτως εγγυησης εδω και 2 χρονια κοντα... !

Link to comment
Share on other sites

Τι ρύζι ακριβώς να είναι; Για πιλάφι; Πρέπει να δίνονται ακριβείς πληροφορίες...:lol::D

 

τραβα την υγρασια απο τα μερη του κινητου:rolleyes:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ARENA νομιζω οτι ειναι ενα απο τα κομψοτερα και ομορφοτερα κινητα που εχουν βγει τα τελευταια χρονια, νομιζω οτι απο αποψη εμφανισης τουλαχιστον βαζει πολλα smartphones κατω ακομα και μετεγενεστηερης κυκλοφοριας, φυσικα το i-phone ειναι εκτος συναγωνισμου, αν ειχε συστημα android εγκατεστημενο μεσα αυτοματο θα ηταν απλα τελειο, τα τελευταια που εβγαλε η LG αν και εχουν συστημα android υστερουν σε εμφανιση, εγω εγω το εχω 17 μηνες και ειμαι ευχαριστημενος γνωριζα πριν το παρω οτι ειναι σχετικα ελλατωματικο,, αλλα μου αρεσε πολυ και ρισκαρατωρα δεν μου εβγαλε καποιο προβλημα μεχρι τωρα μονο τελευταια τρωει κατι σκαλωματα η οθονη αφης αλλα το κλεινω και ερχεται στα κανονικα του, μια φορα την εβδομαδα μπορει να συμβει αυτο.

……….και εγώ αυτό ακριβός πιστεύω, μετά από 1.5 χρόνο χρίση δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ούτε κολαει αφτο που με χαλαει βέβαια είναι ότι δεν έχει ανοικτό λογισμικό …..

AMD Ryzen 5 2600 - ASUS ROG STRIX B350 8 GB Ram - MSI gtx 960 4GB - 16 gb Ram trident z

Samsung Galaxy grand duos(CM 12.1) -> Huawei p8 lite -> xiaomi redmi note 4x -> xiaomi MI A2 lite -> Poco X3 NFC

Chuwi HeroBook Pro

Ps1-Ps2-PS3 Super slim 500 gb-PSP 2004 6.60 PRO- Ps4 500gb[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ξερει κανεις αν μπορω να συνδεσω το κινητο με υπολογιστη & να το λειτουργησω ως modem χρησιμοποιωντας τα mb που δινει η vodafone???
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σαν "κινιτακι" μου άρεσε.δουλεύει και καλά το δικό μου.το μονο που με απογοήτευσε παιδιά είναι πως είναι vodafone το μενού του και δεν μπορώ να κατεβάσω πράματα όπως στα αλλα κινητά p.x swoftware και etc
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλησπερα παιδια...

Εχω το κινητακι 1,5 χρονο και ζρησιμοποιουσα για να μπαινω στο ιντερνετ το wi-fi... Τωρα ομως που εκανα νεα συνδεση, εχω 100 mb δωρεαν ιντερνετ.. Προσπαθω να μπω αλλα ολο μου λεει αδυνατη συνδεση... Πρεπει να αλλαξω καποια ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας είμαι καινούριος αιδώ και θα σας πω την ιστορία μου για το όμορφο-ζημιάρικο κινητό το (lg km900 arena) το έχω περίπου 1,5 χρόνο όταν έψαχνα για κινητό κοίταξα αρκετές μάρκες φυσικά και iphone το samsung το ομνια και άλλα μεταξύ αυτόν τελικά κατέληξα στο arena είχα διαβάσει πριν το Πάρο όλα τα σχόλια από δημοσιογράφους οι οποίοι το παρουσίαζαν Ος i phone keller η Ος το κορυφαίο smartphone τελικά το αγόρασα σαν πρώτη εντύπωση είναι καταπληκτικό λεπτό ελαφρύ ξεχνάς ότι το χεις στην τσέπη καλή κάμερα εντυπωσιακό λογισμικό (κύβος) απίστευτες δυνατότητες στα χαρτιά τουλάχιστον (,divx,youtube, browser. ) να μην μακρηγορώ όλα καλά μέχρι εκκινεί την στιγμή, κάποια στιγμή όπως καταλαβαίνετε άρχισαν τα προβλήματα τι πρωτότυπο? πρώτον μου κρατούσε στα others 700mb από ένα avi το οποίο δεν το έπαιζε φυσικά άλλα δεν πειράζει ξέχασα να αναφέρω ότι ήταν( το vodafone live)τότε λιπών πήγα στην lg μου κα ναν αναβάθμιση λογισμικού λύθηκε ας πούμε μετά από καιρό ξανά τα ίδια βέβαια, στα others ανύπαρκτα mb που είχαν σβηστή το youtube δεν δούλευε δεν έπαιζε avi το to gps άψογο να μην είμαι άδικος, τελικά μετά από τόσα σπαστικά προβλήματα τα οποία ήταν και άλυτα το έκανα (euro open) και νόμιζα πώς ησύχασε το κεφάλι μου, στο μεταξύ ανακάλυψα και το ωραίο forum σας και διάβασα και τα δικά σας σχόλια που αντιμετωπίζω περίπου τα ίδια προβλήματα μασάς, λιπών στο θέμα μας, το (euro οpen ) σώζει αρκετά από τα προβλήματα αλά όχι όλα όπως το θέμα του youtube που αντιμετώπιζα προβλήματα μέχρι το τελευταίο UPDATE τουλάχιστον ώμος με μεγάλη μου χαρά λύθηκε βέβαια τα προβλήματα δεν τελείωσαν μου έβγαλε τα ίδια με την μνήμη κρατούσε στα others mb που δεν υπήρχαν πήγα ξανά στην lg δεύτερο σπίτι μου έγινε και πάλι αναβάθμιση και λύθηκε τέλος πάντων στο τελευταίο update λύθηκαν όλα το youtube δούλευε τα avi τα περισσότερα έπαιζαν σε μένα τουλάχιστον, δεν αχνό φαινόταν το ρολόι o browser τέλειος το κινητό δούλευε ρολόι μέχρι σήμερα τουλάχιστον όπου η χαρά μου δεν κράτησε πολύ έχω αγανακτήσει πια δεν Πάι άλλο μου έβγαλε μια λεπτομέρεια δεν εμφανίζει τις εικόνες o browser π.χ. σε μια σελίδα όπου μέχρι χθες τις εμφάνιζε ( αν γνωρίζει κάποιος κάτι θα το εκτιμούσα δεόντως ) να λυθεί και αυτό να δω τι άλλο θα μου βγάλει σε γενικές γραμμές είναι καλό κινητακι όμορφο εντυπωσιακό κ.τ.λ. αλά δεν αντέχω άλλο θα το αλλάξω εκτός και αν διορθωθούν τα προβλήματα βέβαια αν μπορούσα θα κυνηγούσα νομικά την lg αλλά ψάξε ψήλους στα άχυρα.

καλό Πάσχα με την ευκαιρία και καλή ανάσταση σε εσάς και στις οικογένειες σας.

keep flying
Link to comment
Share on other sites

<<<<<<<<<mananes>>>>>>>>>>>

Λιπών θα πας ρυθμίσεις ροής και θα το Βάλης στην επιλογή την πρώτη που είναι η εταιρία κινητή σου τηλεφωνίας και στις ρυθμίσεις browser το ίδιο.:)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
<<<<<<<<<mananes>>>>>>>>>>>

Λιπών θα πας ρυθμίσεις ροής και θα το Βάλης στην επιλογή την πρώτη που είναι η εταιρία κινητή σου τηλεφωνίας και στις ρυθμίσεις browser το ίδιο.:)

 

Ειναι vodafone το τηλεφωνο και γω εχω cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα σας

Ψάχνω - για το κινητό ενός φίλου - κάποιο τρόπο να ενεργοποιεί και να απενεργοποιεί κατα βούληση το ιντερνετ μέσω data της κινητής

και να μη χρεώνεται όταν πατάει κατα λάθος κάτι που συνδέεται και κατεβάζει data

Υπάρχει κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Βρε παιδια εχω το lg arena εδω και 2 χρονια.Ολα καλα

Τωρα τελευταια το digitizer κανει κολπα,αλλου πατας αλλου παταει

Υπαρχει καποια ρυθμιση για στοιχηση η θελει αλλαγη το digitizer?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω το lg arena εδω και 2 χρονια.Ολα καλα

Τωρα τελευταια το digitizer κανει κολπα,αλλου πατας αλλου παταει

Υπαρχει καποια ρυθμιση για στοιχηση η θελει αλλαγη το digitizer?

 

αν έχει χαλάσει η οθόνη αφής δεν καλείς στην LG να σε καθοδηγήσουν? 801 11 200 900 αλλιώς το σερβις τους είναι κάπου στους Αμπελόκηπους/Αθήνα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτηκα αλλα θα....με σκισουν.

Ελεγα μηπως υπαρχει καποια ρυθμιση για το calibration της οθονης

 

Στις capacitive οθόνες δεν γίνεται calibration από ότι ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Αν και το έχω καιρό το κινητό δεν έχω βρει πόσα mgh είναι ο επεξεργαστής του, μήπως γνωρίζει κάποιος?

-Το μόνο που βρήκα είναι ότι είναι AMD

 

βρήκε κανίς QR reader που να λειτουργεί στο arena?

 

:!: Aπό ομάδα διαχείρησης:

Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Edited by mcde
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχω κάνη διάφορες έρεβες για το s clas και ανακάλυψα ότι είναι βαρύ λογισμικό και ακόμη ότι θα ήταν πολύ πιο αποδοτικό το arena αν γινόταν πιο ελαφρύ το s clas, μακάρι να γινόταν android.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Το s s class user interface έγινε ios (εντυπωσιακό το them)

http://www.youtube.com/watch?v=lwzDbY3ZcHY&feature=related

 

Και windows 7

http://www.youtube.com/watch?v=RwaIuKsvzgY

Edited by pilotsd
keep flying
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...