Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα να σας κανω αλη μια ερωτηση...

Παρατηρησα οτι σαν συσκευη αργη παρα πολυ στην μεταβαση απο μια εφαρμογη σε μια μια αλλη...

Οπως για παραδειγμα αργει παρα πολυ να μου ανοιξει ενα εισερχομενο μυνημα...

Επισης αργει εξαιρετικα να μου φορτωσει μια σελιδα μεσω wifi, κ ασ ειναι συνδεδεμενο σε router 800/mpps

Ειναι φυσιολογικο αυτο...?

 

ευχαριστω

 

επισης κατι αλλο που παρατηρησα ειναι οτι πηγαινοντας στην σελιδα http://www.msn.com για ν μπω msn οπωσ εκανα παλια με το 5800, με το που συμπληρωσω τα στοιχεια μου και πατησω log in το κινητο κανει απο μονο του restart...

Όταν λες ότι αργεί , μπορείς να είσαι πιο συγκεκριμένος;Υπολόγισε στα δευτερόλεπτα περίπου για να σου πούμε.

Το ότι αργεί να φορτώσει σελίδες, μην σε προβληματίζει, ο browser είναι πολύ αργός.Γι αυτό βάλε τον όπερα μίνι όπως κάνουμε όλοι μας.

Restart σου κάνει μόνο στο συγκεκριμένο πράγμα;Εγώ μσν πάντως μπαίνω από όπερα, χρησιμοποιώ ελάχιστα τον browser που έχει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ποιον οπερα χρησημοποιης? τον 4 ε? εγω παω να γραψω στο address κατι αλλα δεν βγαζει το οκ απο κατω και δεν μπορω να μπω πουθενα... και κατι αλλο, δεν παραμορφονει τις σελιδες ο οπερα? ανοιξτε αυτην την ιστοσελιδα με οπερα κε με εναν αλο browser. ειναι καπως παραμορφομενη.

 

ακομη με τον browser του κινητου σε καποια "μεγαλα" site βγαζει memory error και κλεινει (ο browser)

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

ποιον οπερα χρησημοποιης? τον 4 ε? εγω παω να γραψω στο address κατι αλλα δεν βγαζει το οκ απο κατω και δεν μπορω να μπω πουθενα... και κατι αλλο, δεν παραμορφονει τις σελιδες ο οπερα? ανοιξτε αυτην την ιστοσελιδα με οπερα κε με εναν αλο browser. ειναι καπως παραμορφομενη.

 

ακομη με τον browser του κινητου σε καποια "μεγαλα" site βγαζει memory error και κλεινει (ο browser)

 

Μη βάζεις mobile view. Τότε τα παραμορφώνει/.

Επίσης, απενεργοποίησε την αυτόματη συμπλήρωση διεύθυνσης και θα μπορείς να γράψεις στο address.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω mobile view.. ανοιξε και μονος σου http://tostoixima.gr/ με τον browser στο pc σου και με τον οπερα μινι και θα δεις διαφορες.. οπος πχ τερμα πανω γωνια.. δοκιμασε το μονος σου.. χορια το οτι ο οπερα laggarei καπως.. κολαει πως να το πω
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω mobile view.. ανοιξε και μονος σου http://tostoixima.gr/ με τον browser στο pc σου και με τον οπερα μινι και θα δεις διαφορες.. οπος πχ τερμα πανω γωνια.. δοκιμασε το μονος σου.. χορια το οτι ο οπερα laggarei καπως.. κολαει πως να το πω

 

:worry:Το μόνο διαφορετικό που βλέπω είναι ότι δεν μου εμφανίζει το ρολόι πάνω δεξιά.

Τα υπόλοιπα μου φαίνονται κανονικά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.

 

να κανω μια ερωτηση?

ο ηχος του κινητου, απο θεμα εντασης στους ηχους κλησης, μηνυματος κτλ ειναι αρκετα δυνατός/ικανοποιητικός?

 

σε σχεση με του LG renoir ας πουμε, πιο δυνατος ή πανω κατω το ιδιο?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια εδω και καιρο αλλα δεν ρωτουσα.. αυτο το 1 που διχνει πανω στην οθονη του αρενα τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

εχω μια απορια εδω και καιρο αλλα δεν ρωτουσα.. αυτο το 1 που διχνει πανω στην οθονη του αρενα τι ειναι?

 

Cosmote έχεις?

Σε εμένα με wind δεν το δείχνει. Νομίζω πάντα οι κάρτες της κοσμοτέ βγάζουν ένα 1 και καλά ότι είναι ενεργή η μια από τις 2 γραμμές, κάτι τέτοιο, δεν ξέρω ακριβώς.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

φίλε mythoc ή όποιος άλλως άλλος ασχολείται με το πειραγμα του αρένα μήπως υπάρχει δυνατότητα να αλλάξετε κάποια τιμή ώστε να στρώσει το bluetooth και να μήν κάνει κλήση με ένα κλικ?
Link to comment
Share on other sites

Menu – settings – gps δώσε επιλογή internal και βγες σε ανοιχτό χώρο

Στο κρυφό μενού 1809#*900# στο others – agps test – set position μπορείς να δεις πόση ώρα κάνει να λοκάρει

Για ποιό αναλυτικά καλά είναι να κατεβάσεις τον οδηγό του jimdem θα σου λυθούν πολλές απορίες

 

Σε ευχαριστώ φίλε τώρα κλείδωσε αμέσως και λειτουργεί κανονικά:)

Link to comment
Share on other sites

Τα βελάκια των java εφαρμογών γίνετε να φύγουν από το we travel και αν ναι πως ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Τα βελάκια των java εφαρμογών γίνετε να φύγουν αλλά δεν στο συνιστώ για εφαρμογές μετά δεν δουλεύουν σωστά

Το δοκίμασα και κάνει μόνο για παιχνίδια αλλά κι αυτά γίνονται μετά δύσχρηστα

Link to comment
Share on other sites

φίλε mythoc ή όποιος άλλως άλλος ασχολείται με το πειραγμα του αρένα μήπως υπάρχει δυνατότητα να αλλάξετε κάποια τιμή ώστε να στρώσει το bluetooth και να μήν κάνει κλήση με ένα κλικ?

 

Βασικα αυτο το προβλημα που αναφερεις ειναι ασυμβατοτητα μεταξυ κινητου και ακουστικου bluetooth.Δεν ειναι θεμα λογισμικου.Τα περισσοτερα SE bluetooth ετσι συμπεριφερονται με το αρενα,κανουν κληση με ενα κλικ.Αν δοκιμασεις bluetooth καποιας αλλης εταιριας θα δεις οτι κανει κληση με 2 κλικ.

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

φίλε mythoc ή όποιος άλλως άλλος ασχολείται με το πειραγμα του αρένα μήπως υπάρχει δυνατότητα να αλλάξετε κάποια τιμή ώστε να στρώσει το bluetooth και να μήν κάνει κλήση με ένα κλικ?

 

Ετσι ειναι, οπως τα λεει ο φιλος vaggos... Εγω ειχω ενα nokia BT και μου παιρνει κληση με 2 κλικ...

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003720 αυτο εδω ειναι αν ενδιαφερεσαι...

Link to comment
Share on other sites

Έγω έχω πάρει Bluetooth της LG και κάνει κλήση με ένα κλικ. Μάλλον πρέπει να βρεις ένα σαν το Nokia που είπε κάποιος πιο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι, οπως τα λεει ο φιλος vaggos... Εγω ειχω ενα nokia BT και μου παιρνει κληση με 2 κλικ...

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.003720 αυτο εδω ειναι αν ενδιαφερεσαι...

 

ευχαριστώ για την πληροφορία, θα το έπαιρνα όπως είναι αλλά σχετικά μικρή αυτονομία οι 180 ώρες που λέει μπροστά στις 500 ώρες του SE που είχα.Άν κάποιος έχει οποιαδήποτε μάρκα BT που να κάνει κλήση με 2 κλίκ και καλή αυτονομία άς αναφέρει παρακαλώ το μοντέλο να το έχουμε στα υπόψιν!

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχεις?

Σε εμένα με wind δεν το δείχνει. Νομίζω πάντα οι κάρτες της κοσμοτέ βγάζουν ένα 1 και καλά ότι είναι ενεργή η μια από τις 2 γραμμές, κάτι τέτοιο, δεν ξέρω ακριβώς.

 

καρτα σιμ κοσμοτε αλλα σισκευη βονταφον

Link to comment
Share on other sites

καρτα σιμ κοσμοτε αλλα σισκευη βονταφον

 

λόγω της κοσμοτέ είναι πάντως... χωρίς να είμαι σίγουρος νομίζω ότι έχει δυο γραμμες και με αυτό το νούμερο σου λέει ποια χρησιμοποιείς... γιατί και πως δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ασυμβατότητας η κλήση με ένα κλικ στα BTHF. Λόγω προσωπικής λόξας έχω 5-6 διαφορετικά, και όλα κάνουν με 1 κλικ επανάκληση.

Έχω 2 της Samsung, 2 της ΝΟΚΙΑ, (3-1=2) της SE (την προηγούμενη εβδομάδα μου χάλασε το GV-435 και το πέταξα). Αν θέλετε ποστάρω και τα μοντέλα για να τα τσεκάρετε, αλλά όλα μα όλα κάνουν επανάκληση με ένα πάτημα.

Τα ίδια BTHF με το δεύτερο τηλέφωνο που χρησιμοποιώ (NOKIA e51), κάνουν με παρατεταμένο πάτητα επανάκληση. Με ένα απλό πάτημα ενεργοποιούν την φωνητική κλήση. Οπότε υποθέτω ότι είναι καθαρά θέμα του τηλεφώνου, μόλις αντιληφθεί το ένα πάτημα να ξεκινήσει την ρουτήνα επανάκλησης του τελευταίου αριθμού. Έτσι νομίζω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ασυμβατότητας η κλήση με ένα κλικ στα BTHF. Λόγω προσωπικής λόξας έχω 5-6 διαφορετικά, και όλα κάνουν με 1 κλικ επανάκληση.

Έχω 2 της Samsung, 2 της ΝΟΚΙΑ, (3-1=2) της SE (την προηγούμενη εβδομάδα μου χάλασε το GV-435 και το πέταξα). Αν θέλετε ποστάρω και τα μοντέλα για να τα τσεκάρετε, αλλά όλα μα όλα κάνουν επανάκληση με ένα πάτημα.

Τα ίδια BTHF με το δεύτερο τηλέφωνο που χρησιμοποιώ (NOKIA e51), κάνουν με παρατεταμένο πάτητα επανάκληση. Με ένα απλό πάτημα ενεργοποιούν την φωνητική κλήση.

 

γιαυτό και εγώ λέω μήπως είναι κάποιο πεδίο κάποια τιμή στο λειτουργικό που άν π.χ την μεγαλώσεις να πρέπει να λαμβάνει περισσότερα σήματα για να αρχίσει κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα ασυμβατότητας η κλήση με ένα κλικ στα BTHF. Λόγω προσωπικής λόξας έχω 5-6 διαφορετικά, και όλα κάνουν με 1 κλικ επανάκληση.

Έχω 2 της Samsung, 2 της ΝΟΚΙΑ, (3-1=2) της SE (την προηγούμενη εβδομάδα μου χάλασε το GV-435 και το πέταξα). Αν θέλετε ποστάρω και τα μοντέλα για να τα τσεκάρετε, αλλά όλα μα όλα κάνουν επανάκληση με ένα πάτημα.

Τα ίδια BTHF με το δεύτερο τηλέφωνο που χρησιμοποιώ (NOKIA e51), κάνουν με παρατεταμένο πάτητα επανάκληση. Με ένα απλό πάτημα ενεργοποιούν την φωνητική κλήση. Οπότε υποθέτω ότι είναι καθαρά θέμα του τηλεφώνου, μόλις αντιληφθεί το ένα πάτημα να ξεκινήσει την ρουτήνα επανάκλησης του τελευταίου αριθμού. Έτσι νομίζω.

 

γιαυτό και εγώ λέω μήπως είναι κάποιο πεδίο κάποια τιμή στο λειτουργικό που άν π.χ την μεγαλώσεις να πρέπει να λαμβάνει περισσότερα σήματα για να αρχίσει κλήση.

 

 

Έτσι νομίζω και εγώ. Βέβαια δεν έχω κάποια εμπειρία και ότι λέω το λέω σαν απλό συμπέρασμα. Αλλά πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα του τηλεφώνου.

Το e51 για παράδειγμα, μου κάνει επανάκληση (με παρατεταμένο πάτημα) την τελευταία εξερχόμενη κλήση, ενώ το Arena κάνει επανάκληση την πρώτη στην λίστα, είτε είναι εξερχόμενη, είτε εισερχόμενη.

Και χωρίς να είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι μου έχει τύχει, μπορεί να πάρει τηλέφωνο και ένα νούμερο που σου έστειλε μύνημα, αν είναι αυτό πρώτο στην λίστα.:confused:

 

EDIT: Φίλε petroshal αν ψάχνεις για αυτονομία σε BTHF νομίζω ότι το ΗΒΗ-PV740 της SE είναι κορυφαίο (αν όχι το καλύτερο) σ' αυτό το θέμα. Με τρομερά βαριά χρήση (από 2 έως και 4 ώρες ώρες ομιλία την ημέρα) μου βγάζει χαλαρά 1 εβδομάδα!! Έχω μήνει λαλάκας με αυτό το ακουστικό!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εμφανίζει με όλες τις SIM. Cosmote έχω και εγώ (dual USIM) και δεν μου το δίχνει. Νομίζω ότι με τα καρτοκινητά μόνον συμβαίνει αυτό.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εμφανίζει με όλες τις SIM. Cosmote έχω και εγώ (dual USIM) και δεν μου το δίχνει. Νομίζω ότι με τα καρτοκινητά μόνον συμβαίνει αυτό.

Παντως ειναι θεμα καρτας σιμ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να σας ρωτησω ποιον browser χρησημοποιητε στο συγκεκριμενο κινιτο και αν μπορουμε στον bolt browser να τον κανουμε να διαβαζει ελληνικα
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

ηθελα να σας ρωτησω ποιον browser χρησημοποιητε στο συγκεκριμενο κινιτο και αν μπορουμε στον bolt browser να τον κανουμε να διαβαζει ελληνικα

 

Τον όπερα χρησιμοποιώ κυρίως, γιατί είναι πιο γρήγορος. Αν ο ενσωματωμένος της συσκευής ήταν λίγο πιο γρήγορος θα ήταν η πρώτη μου επιλογή, αλλά ακόμη και με wifi είναι αργός....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...