Jump to content

LG Arena (KM900)


chris7_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα το πηρα αποφαση.

Το παρηγγειλα σε μαυρο στην Wind της γειτονιας μου.

Το περιμενω Τριτη , Τεταρτη.

Αντε να δουμε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το gmail στο κινητό όταν είμουν συνδεδεμένος με wi-fi και δούλευε μια χαρά. Παρατήρησα όμως ότι εξακολουθεί να λειτουργεί και όταν δεν έχω wi-fi. Προφανώς μέσω gprs που σημαίνει οτι χρεώνομαι. Πως απενεργοποιώ το gprs στο κινιτό ώστε να μην χρεώνομαι ή αν δε γινεται πως απενεργοποιώ το λογαριασμό στο gmail.:confused:

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λογικα , αν και οπως λεω δεν το εχω ακομη στα χερια μου , θα μπορεις να ρυθμισεις να μην κανει συνδεση αυτοματα μονο του στον λογαριασμο σου , και δεν χρειαζεται να απενεργοποιησεις τιποτε αλλο , εκτος απο αυτην την ρυθμιση.

Σιγουρα θα υπαρχει τετοια ρυθμιση , κι ετσι μονο!! οποτε θες εσυ να δεις τα mail σου θα κανει συνδεση και οχι αυτοματα.

Ειτε με gprs H wifi.Επιλογη δικη σου.Αλλα οπως λεω οχι αυτοματα μονο του,ΜΟΝΟ οποτε θες εσυ.

Αλλα καποιο παιδι που το εχει ηδη στα χερια του και ξερει να σου πει που και πως ειναι αυτη η ρυθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενεργοποιήσει το gmail στο κινητό όταν είμουν συνδεδεμένος με wi-fi και δούλευε μια χαρά. Παρατήρησα όμως ότι εξακολουθεί να λειτουργεί και όταν δεν έχω wi-fi. Προφανώς μέσω gprs που σημαίνει οτι χρεώνομαι. Πως απενεργοποιώ το gprs στο κινιτό ώστε να μην χρεώνομαι ή αν δε γινεται πως απενεργοποιώ το λογαριασμό στο gmail.:confused:

ευχαριστώ

 

Δεν το καταλαβαίνω αυτό.

Αν ορίσεις σας σημείο πρόσβασης το WIFI, δεν μπορεί να συνδεθεί με άλλο τρόπο.

Μήπως γίνεται κάτι άλλο?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω για μερικες μερες το km900 και θα 'θελα να μου λυσετε μερικες αποριες.Πως μπορω να δυναμωσω και αλλο την ενταση της μουσικης απο το music player?Λογικα απο τον ισοσταθμιστη,αλλα ποια ειναι η καλυτερη επιλογη να παιζει δυνατοτερα?Επισης γιατι δεν μπορει να παιξει divx?Γραφει καπου για εγραφη divx vod αλλα δεν τα καταφερα.Αυτα μεχρι στιγμης.
Link to comment
Share on other sites

οταν βγηκε ο οδηγος που διαβασες δεν ειχαν γινει πολλες προσπαθειες σε αλλο λειτουργικο...πλεον ολα ειναι μια χαρα κ για περισσοτερες πληροφοριες ρωτα τον spidey να σου πει που το εχει δοκιμασει με επιτυχια..

οσο για το gps κατεβασε τον οδηγο του jimdem52 ειναι πολυ κατατοπιστικος σε αυτο το θεμα

Link to comment
Share on other sites

Εχω για μερικες μερες το km900 και θα 'θελα να μου λυσετε μερικες αποριες.Πως μπορω να δυναμωσω και αλλο την ενταση της μουσικης απο το music player?Λογικα απο τον ισοσταθμιστη,αλλα ποια ειναι η καλυτερη επιλογη να παιζει δυνατοτερα?Επισης γιατι δεν μπορει να παιξει divx?Γραφει καπου για εγραφη divx vod αλλα δεν τα καταφερα.Αυτα μεχρι στιγμης.

Με τα ακουστικά είναι αρκετά δυνατά, οπότε φαντάζομαι εννοείς χωρίς αυτά.Καλύτερο equalizer είναι το dolby, μετά δοκίμασε το bob cat.

To divx vod άφησέ το,δεν χρειάζεται.Το κινητό δε μπορεί να παίξει divx από μια ταινία που προφανώς θα έχεις,θέλει μετατροπή από το πρόγραμμα που υπάρχει στο cd.Και αυτό όμως δεν μας κάνει , γιατί μετατρέπει σε ανάλυση 320χ240...

Οπότε χρησιμοποιείς το XMediaRecode (free) που μετατρέπει σε mp4.To πρόγραμμα αυτό έχει και έτοιμο προφίλ για το Αρένα.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω στην αναβάθμιση που θα βγει (μάλλον) να βάλουν appstore,λήψη βίντεο σε mp4,και όχι σε 3gp,να φτιάξουν το gps γιατί είναι χάλια το wetravel,γενικώς θα μπορούσαν να το κάνουν αρκετά καλό τηλέφωνο....αλλά....... αλλά.....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ελπίζω στην αναβάθμιση που θα βγει (μάλλον) να βάλουν appstore,λήψη βίντεο σε mp4,και όχι σε 3gp,να φτιάξουν το gps γιατί είναι χάλια το wetravel,γενικώς θα μπορούσαν να το κάνουν αρκετά καλό τηλέφωνο....αλλά....... αλλά.....

 

Ετσι ακριβός ειναι όπως τα λές φίλε μου!!! ;)

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια Help!Εχει μιαμιση βδομαδα που εχω το κινητο και μου εχει κολησει αρκετες φορες. Μια πηγα να κανω αναπαντητη και μετα δεν μπορουσα να το κλεισω γιατι δεν ξεκλειδωνε και δεν πατιονταν τιποτα και τωρα ξανακολλησε πολλες φορες.Παγωνει η οθονη και δεν σβηνει. Δεν αντιδρα σε τιποτα... :( τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια Help!Εχει μιαμιση βδομαδα που εχω το κινητο και μου εχει κολησει αρκετες φορες. Μια πηγα να κανω αναπαντητη και μετα δεν μπορουσα να το κλεισω γιατι δεν ξεκλειδωνε και δεν πατιονταν τιποτα και τωρα ξανακολλησε πολλες φορες.Παγωνει η οθονη και δεν σβηνει. Δεν αντιδρα σε τιποτα... :( τι να κανω?

 

Call LG. :(

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε το pcsuite και σύνδεσε το τηλέφωνο. Αν σου πει για αναβάθμιση κάνε τη, και ξαναδές τι κάνει. Αλλιώς τηλέφωνο στην LG, έρχετε κούριερ στο πέρνει και στο ξαναφέρνει μετά από 3 μέρες. Το πιθανότερο είναι ότι θέλει αναβάθμιση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και εγω ενα κάτοχος του LG KM900 ARENA. Σε γενικές γραμμές μπορώ να πω οτι είμαι ευχαριστημένος Τό πήρα 102 ευρω από Γερμανο με 180 ευρω εκπτωση σε εταιρικο πακέτο. Ευκολο ΜΕΝΟΥ, μεγάλη οθόνη , άριστη θα έλεγα αποκριση της touch οθονης (τουλάχιστον σε σχέση με το HTC touch diamond που είχα πριν), πομπός FM (εχω βάλει την Open Europe), dolby , wi-fi, ραδιοφωνο, φωνητικη εγγραφη, καμερα 5 MP, TV-OUT (αγόρασα καλώδιο από πλαισιο 14 ευρω), GPS. Το τηλέφωνο θα έλεγα ότι είναι αρκετα καλό αλλα με 3 ενστασεις.

 

1. Στις 20 ημερες που το έχω μου έχει κολλησει περιπου 4-5 φορές (και με την ελληνική εκδοση και με την Open Europe) αλλα αυτο το προσπερνάω γιατι όλα τα κομπιοuτερ και κινητα τελευταιας γενιάς με πολλές δυνατότητες κολλάνε που και που. Και το HTC και το Νοκια Ε65 ακόμη και το laptop που έχω με τα Vista.

2. Ο πομπός FM δεν κάνει για το αυτοκινητο παρά μόνο για το στερεοφωνικό του σπιτιου. Υπάρχει κανένας τρόπ0ς βελτίωσης της εκπομπης - αυξηση ισχυος -πχ. άλλο firmware (Κάλα μην με ειρωνευεστε - λέω μήπως;). Καλα δεν με ναιάζει και πολυ αυτό

3. Προγράμματα για GPS αυτόνομο (μην μου λέτε για Wetravel - απαραδεκτο για πλοηγος συμφωνα με αυτα που γράφονται , ασε που δεν μου εχει βρει ποτε το GPS) ανύπαρκτα. Εκτος και αν κάνω λάθος και ξερεται κανένα να μου το πείτε.. Πχ windows mobile στο ΗΤC τα προγράμματα είναι άπειρα, Σε java που έβαλα 2-3 προγραμματα αυτά μεν τρέχουν άλλα GPS δεν βρίσκουν. ΔΕν ξέρω σε τι μπορει να χρησιμευσει το αυτονομο GPS που υποτειθετε ότι εχει στις ρυθμισεις. (υποτειθετε με την Open Europe το καταλαβενει)

 

Σας ευχαριστω παιδια ελπίζω με τα φωτα σας να βρω καμια άκρη τουλαχιστον για το GPS και την χρήση του.

Link to comment
Share on other sites

αμα σου πω οτι ολα αυτα δεν αλλαζουν θα απογοητευτεις πολυ??:lol:

τα κολληματα ειναι αναλογα με την εκδοση νομιζω...το gps η μονη προοδος που εγινε ειναι απο την lg με το wisepilot ΑΛΛΑ θελει χρεωση κ δεν ειναι offline..οσο για τον πομπο ραδιοφωνου δοκιμασε να το εχεις με τα ακουστικα..καποια παιδια εχουν πει οτι δουλευει καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

ισχύει αυτό με τα ακουστικά. βοηθάει ελάχιστα, αλλα βοηθάει.
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να αγορασω κινητο περιπου στην κατηγορια του αρενα και του 5800 ...ωστοσο ημουν στο θεμα της νοκια και μου ειπαν οτι το 5800 εχει προβληματα...ετσι ηρθα εδω να μαθω για το αρενα ....μπορειτε να μου πειτε αν ειναι καλο κινητο με ποιοτηκα κατασκευεις και γενικοτερα αν αξιζει τα λεφτα του?

 

 

σας ευχαριστω εκ των προτερων....και απαντηση σας να ειναι αντικειμενικη αν γινετε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να αγορασω κινητο περιπου στην κατηγορια του αρενα και του 5800 ...ωστοσο ημουν στο θεμα της νοκια και μου ειπαν οτι το 5800 εχει προβληματα...ετσι ηρθα εδω να μαθω για το αρενα ....μπορειτε να μου πειτε αν ειναι καλο κινητο με ποιοτηκα κατασκευεις και γενικοτερα αν αξιζει τα λεφτα του?

σας ευχαριστω εκ των προτερων....και απαντηση σας να ειναι αντικειμενικη αν γινετε

Στο θέμα κατασκευής είναι άψογο, όπως και τα περισσότερα της LG.Δηλαδή καμία σχέση με το 5800.Το κύριο μειονέκτημα είναι ότι το Αρένα έχει κλειστό λειτουργικό, εφαρμογές δηλαδή δε θα βρεις όπως στο Νόκια.

Πες μας τι ακριβώς θες, εναλλακτικά μπορείς να διαβάσεις το τόπικ εδώ, έχουμε καλύψει τα πάντα σχεδόν.Μπορείς και να δημιουργήσεις θέμα στους Διαξιφισμούς για αυτά τα 2 κινητά.Αλλά πες μας τι θες από ένα κινητό, ώστε να σου απαντήσουμε αντικειμενικά.

Για μένα και τους περισσότερους εδώ, ναι τα αξίζει τα λεφτά του.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Προβληματα εχουν ΟΛΑ τα κινητα χωρις καμια εξαιρεση οποτε κ το Αρενα εχει καποια μικροπροβληματα...

αρχικα δεν υποστηριζει 3rd party εφαρμογες παρα μονο java (αυτο ενδεχεται να αλλαξει με το appstore που θα βγει συντομα)

το gps ως συνεπεια του παραπανω ειναι απλα ενα στοιχειο του κινητου που ειναι λιγο πολυ αχρηστο μιας κ δεν υπαρχει προγραμμα πλοηγησης (εξαιρεση το wisepilot αλλα ειναι με χρεωση)

κατασκευαστικα δεν εχει κανενα θεμα κ για μενα ειναι απο τα πιο ομορφα που εχω πιασει με πολυ καλα υλικα

αναμενουμε καποια νεα εκδοση λογισμικου για να βελτιωθουν καποια μικρα bugs που υπαρχουν για να ειμαστε ολοι ικανοποιημενοι

για μενα τα λεφτα του τα αξιζει με το παραπανω...πολυ ομορφο κινητο..ΦΟΒΕΡΟΣ ηχος κ στη μουσικη κ στις ταινιες (αμα τυχει κ βαλεις καποια) ικανοποιητικο ραδιοφωνο...μενου ευχρηστο κ πρωτοτυπο...αυτα πανω κατω...για περισσοτερα...θα τα πουμε οταν το αγορασεις...!:lol:

 

edit: μεχρι να τα γραψω ολα αυτα...με προλαβε ο spidey..! lol

Link to comment
Share on other sites

για εμενα το τελιο κινητο τηλεφωνο ειναι ενα που θα εχει τα εξης:

 

1.ποιοτητα κατασκευεις δηλαδη μην μου σπασει με ενα πεσιμο

2.αρκετες λητουργιες οπως καλη καμερα και καλο ηχο

3.αξιοπιστη οθονη αφης

4.ευκολο μενου

5. να εχει καποια παιχνιδια και εφαρμογες που θα πορω να περναω ευχαριστα το χρονο μου εστω και λιγα αρκει να επαρκουν

6. οσο το δυνατον καλυτερη τιμη

 

αυτα σε γενικες γραμμες ....ποια απο αυτα διαθετει το αρενα...ποιο αλλο κινητο μου προτεινετε εκτος απο αυτο και γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνον που αυτό δεν πρόκριτε να βγάλουν ποτέ οι εταιρείες, για ευνόητους λόγους!:lol:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

για εμενα το τελιο κινητο τηλεφωνο ειναι ενα που θα εχει τα εξης:

 

1.ποιοτητα κατασκευεις δηλαδη μην μου σπασει με ενα πεσιμο

2.αρκετες λητουργιες οπως καλη καμερα και καλο ηχο

3.αξιοπιστη οθονη αφης

4.ευκολο μενου

5. να εχει καποια παιχνιδια και εφαρμογες που θα πορω να περναω ευχαριστα το χρονο μου εστω και λιγα αρκει να επαρκουν

6. οσο το δυνατον καλυτερη τιμη

 

αυτα σε γενικες γραμμες ....ποια απο αυτα διαθετει το αρενα...ποιο αλλο κινητο μου προτεινετε εκτος απο αυτο και γιατι?

 

1.οκ

2.μέτρια κάμερα, τέλειος ήχος λόγω dolby

3.ok

4.ok

5.οκ

6.Γενικά η Lg έχει πολύ καλές τιμές.

Για να σου προτείνουμε άλλο κινητό, δε θα το κάνουμε από εδώ, μπορείς να ανοίξεις θέμα στους Διαξιφισμούς.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

το ξερω αυτο αλλα επειδη δεν ξερω και πολλα θα μπορουσες να με βοηθησεις προτεινοντας μου κατι που να εχει τα περισσοτερα απο αυτα...ετσω να με παραπεψεις σε καποιο αλλο θεμα το site σας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...