Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6700 Classic


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. πρόσφατα απόκτησα και εγώ ένα nokia 6700c όπου έχω το εξής πρόβλημα αν βέβαια μπορεί να χαρακτηριστεί πρόβλημα. Προσπαθώντας να κάνω αναβάθμιση από 7,90 σε 10,50 με βάζει σε test mode και ακυρώνει.

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό?? Έχω το new nokia pc suite!!!!!

Ευχαριστώ πολύ εκ τον προτέρων για τον χρόνο σας…..

 

Δοκίμασε με το OVI

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 507
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις το έκανα και τα ίδια !!!!

Με βάζει σε test mode και τερματίζει.

Όμως όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα xp βεβαία αλλιώς θα ήξερα τι θα έφταιγε…:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Είναι περίεργο γιατί έχω αλλάξει σχεδόν όλα τα new nokia που κυκλοφορούν και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα με κανένα ακόμα και από ποιο καινούργια μοντέλα!!!!!

Μάλλον είναι μονόδρομος το club nokia !!!!

Ευχαριστώ πολύ…….

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να κάνεις disable στο device manager, στα portable devices ότι έχει σχετικό με νοκια. να απενεργοποίησεις το firewall και όλα τα κλειδώματα του κινητού. συνδέεις το κινητό χωρίς να τρέχουν στο background οι εφαρμογές της νοκια και αφού το αναγνωρίσει ξεκινάς το ovi suite και το update. εγώ έτσι τα κατάφερα.

 

άλλο. ενώ το κινητό μπαίνει κανονικα στο internet, όταν τρέχω το google maps λέει να επικοινωνήσω με την εταιρία παροχής δεδομένων και διακόπτεται. υπάρχει κάποια ειδική ρύθμιση για να "δώσω" ιντερνετ στις εφαρμογές μου;

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναβάζω και εδώ μιας και δεν πήρα καμία απάντηση στο σχετικό θέμα.

Εδώ ίσως το δούνε περισσότεροι που μπορούν να βοηθήσουν:

 

Αγόρασα πρόσφατα ένα 6700 αλλά έχω απογοητευτεί με τα ακουστικά της συσκευασίας (wh203) όσον αφορά τη μουσική, σε σχέση τουλάχιστον με τα se κινητά που είχα παλαιότερα.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο ζεύγος ακουστικών, κατά προτίμηση ενσύρματο για να μειωθεί το κόστος, αλλά και bt δε με πειράζει, αν αξίζει;

 

Θα με βόλευε να ήταν κάτι τέτοιο επίσης, με πιαστράκια για τα αυτιά δηλαδή:

http://www.plaisio.gr/ProductImages/600x600/1322508.jpg

Επίσης να σημειώσω ότι το 6700 παίρνει microUSB handsfree, σε περίπτωση ασύρματου.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το εντόπισα το πρόβλημα. είχα πρόβλημα με τους drivers της usb2 !!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο.

Το πληκτρολόγιο του μαλακώνει καθόλου με την χρήση????

Το έπιασα στα χέρια μου σε ένα κατάστημα που το είχε δείγμα και ήταν μαλακό σας το 6300..

Αν είναι κάποιος κάτοχος καιρό ας κάνει ένα κόπο να στήλη να μας πει αν μαλακώνει καθόλου??? Ευχαριστώ…

Επίσης η μπαταρία του είναι μια χαρά και είναι ακόμα άστρωτη….

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις αν αυτο το τηλεφωνο ειναι συμβατο με τη sim vodafone 2gether;

Ευχαριστω.

 

Σε δικτυο vodafone κανονικα.

Ειναι και θεμα δικτυου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπέρα, σκεφτομαι και εγω να το αποκτησω αλλα ηθελα να ρωτησω αν οντως δεν μπορεις να ακουσεις ραδιοφωνο απο το μεγαφωνο
λένε πως βλέπεις την απάντηση γραμμένη στη σελήνη
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να ακούσεις ραδιόφωνο από το μεγάφωνο. Δεν προσφέρει αυτήν την επιλογή. Μόνο μέσω ακουστικών.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους .γνωρίζει κάποιος να μου πει αν έχει βγει καινούργιο firmware από το 10,50 ???? η nokia Ελλάς δεν δίνει κάποιο άλλο..ευχαριστώ !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το νικελ θα ρθει επιτελους ποτε η θα μας αφησει με το μαυρο μονο η αλφα-βητα copy??
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας στα σαρανταρια μπορεις να βαλεις αλλο προγραμμα απο το νοκια maps?????

 

Οχι δεν μπορείς να βάλεις κανένα πρόγραμμα.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

παίδες......επειδή με το θέμα a-gps δεν έχω πολυασχοληθεί....

μπορείς να χρησιμοποιείς τους χάρτες χωρίς χρέωση?

Οι χάρτες είναι Ελλάδας μόνο?

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να βάλεις όποια χώρα θέλεις απο τις διαθέσιμες. είναι δωρεαν μόνο για προβολή και αναζήτηση για πλοήγηση χρεώνει.πρέπει να αγοράσεις άδεια.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 6700 θα χρησιμοποιηθεί σε σύνδεση αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην μου έρθουν τίποτα παράξενες χρεώσεις στο τέλος του μήνα.

Έχω κανονικό gps....αλλά το A-GPS απο ότι διάβαζα χρησιμοποιεί το δίκτυο κινητής.Αρα να υποθέσω οτι σε χρεώνει για κατέβασμα δεδομένων?

Η απλά αγοράζεις μια φορά την άδεια του software και είσαι καλυμμένος για πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 6700 θα χρησιμοποιηθεί σε σύνδεση αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μην μου έρθουν τίποτα παράξενες χρεώσεις στο τέλος του μήνα.

Έχω κανονικό gps....αλλά το A-GPS απο ότι διάβαζα χρησιμοποιεί το δίκτυο κινητής.Αρα να υποθέσω οτι σε χρεώνει για κατέβασμα δεδομένων?

Η απλά αγοράζεις μια φορά την άδεια του software και είσαι καλυμμένος για πάντα?

 

Την δυνατότητα πλοήγησης αγοράζεις μια φορά. Το Α-GPS σε χρεώνει κάθε φορά που επιλέγεις να σου βγάζει την θέση σου (8ΚΒ αν θυμάμαι καλά).Μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να μην κατεβάζει τίποτα αλλά θα κάνει λίγο παραπανω για να βρεί δορυφόρους.

Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Την δυνατότητα πλοήγησης αγοράζεις μια φορά. Το Α-GPS σε χρεώνει κάθε φορά που επιλέγεις να σου βγάζει την θέση σου (8ΚΒ αν θυμάμαι καλά).Μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να μην κατεβάζει τίποτα αλλά θα κάνει λίγο παραπανω για να βρεί δορυφόρους.

 

Α οκ τότε μία χαρά:)

βολεύει πολύ τότε γιατί όπως και να το κάνεις το κανονικό gps δεν μπορείς να το κουβαλάς συνέχεια μαζί σου.thanks:)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
να κανω μια ερωτηση;τα νικελ δεν ειναι εισαγωγης nokia ελλαδας;δηλαδη δεν μπορουμε να κανουμε αναβαθμιση λογισμικου χωρις να χασουμε τα ελληνικα;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απόκτησα ενα nokia 6700 από επιδότηση wind. Επειδή όμως σκοπεύω να το χρησιμοπιήσω με sim vodafone, ξέρει κανείς αν απενεργοποιούνται η οθόνη έναρξης με το λογότυπο της wind και τα υπόλοιπα μενού για wind plus κλπ. Με αναβάθμηση firmware κάνουμε τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Κορυφαίο κινητό!!!!!!!!!! Σε ΟΛΑ!!! Κι εγώ όσο κι αν το πείραξα, δεν βλέπω να κολλάει σε τίποτα απολύτως! :D Η οθόνη είναι άψογη και η κάμερα επίσης!!! Ακόμα και νύχτα φωτογραφίζω και φαίνεται πολύ καλά........ Ειδικά αν φωτογραφίζεις κοντινά πράγματα ή πρόσωπα.. ;)

Μόνο μια ερώτηση...... έχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις στον φωτισμό, που λεει εφέ φωτισμού..... Αυτό μου φαίνεται πως είναι να αλλάζει την ένταση φωτεινότητας σε σχέση με τον φωτισμό του χώρου (και του χρόνου....μέρα ή νύχτα)......σωστά?? Παρατηρώ πως μερικές φορές, για αδιευκρίνηστες συνθήκες.....το φως ανεβαίνει απο μόνο του παραπάνω απο πριν! μου έχει συμβεί 2-3 φορές στο ίδιο δωμάτιο με την ίδια λάμπα αναμένη χωρίς πρόσθετο φωτισμό....... γιατί γίνεται αυτό? :worry: Την τελευταία φορά έγινε όταν το άφησα επάνω στο κρεββάτι, άναψε περισσότερο (σταδιακά). :confused:

 

ΥΓ Πάντως γενικά σχέση απόδοσης/τιμής παίρνει 9.5 .... αν είχε και κάμερα για βιντεοκλήσης (παρότι ΔΕΝ κάνω) θα έπαιρνε 10 στην κυριολεξία. :cool:

 

Την δυνατότητα πλοήγησης αγοράζεις μια φορά. Το Α-GPS σε χρεώνει κάθε φορά που επιλέγεις να σου βγάζει την θέση σου (8ΚΒ αν θυμάμαι καλά).Μπορείς να το απενεργοποιήσεις και να μην κατεβάζει τίποτα αλλά θα κάνει λίγο παραπανω για να βρεί δορυφόρους.

 

Ενεργοποίησα την άδεια 30 ημερών...... παρότι δεν κατάφερα να το κάνω να λειτουργήσει το GPS επιλέγοντας την θέση που βρίσκομαι (απλά μετακινείτε δεξιά-αριστερά η μπάρα), η απορία μου είναι η εξής: Επειδή εγώ θέλω μόνο να δίνω προορισμούς και να βλέπω την θέση μου ΧΩΡΙΣ σύνδεση στο internet και ΧΩΡΙΣ φωνητική ενημέρωση, μπορώ να το κάνω......και μετά το πέρας των 30 ημερών?? Βάση με τους χάρτες που έχει προεγκατεστημένους εννοείται.

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...