Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Ολα σχετικα ειναι στο θεμα bluetooth.Δεν ειναι απαραιτητο να φταιει η συσκευη,αλλα το ακουστικο η και τα δυο μαζι.Εγω με το bh-902 δεν εχω κανενα προβλημα μεχρι τωρα.

 

 

Όμως έχω δοκιμάσει με τρία διαφορετικά, ακόμα και το blue & me στο αυτοκίνητο.

Αποσυνδέεται (όταν του καπνίσει) και συνδέεται και πάλι... μέχρι να κάνω δυό τρεις επανεκκινήσεις...

Απογοήτευση και για μένα... Η μόνη μου ελπίδα (απ' ότι βλέπω) είναι η 21 που αναμένεται

Iphone 3GS 16G, Nokia 5800ΧΜ και...ενίοτε...ταχυδρομικό περιστέρι:pig:[/b]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμια φορα παιδια οταν ανοιγω και εισαγω και παει να μπει στην οθνοη δεν εισαγει το μενου εκκινησης με τα χερακια της Νοκια και κολλαει στην ασπρη οθονη. Οταν το κελινω και ανοιγω ειναι οκ, σπανιο μεν αλλα τι να συμβαινει και κανει οτι δεν μπουταρει? Εχω εκδοση της 29/1/09
Link to comment
Share on other sites

Στο έκανε απο την αρχή ή μήπως εμφανίστηκε πρόσφατα μετά απο εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής; Την τελευταία έκδοση λογισμικού έχεις.
Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι τι κινητο μου ειναι παραεισαγωγης.

η συσκευασια γραφει Γερμανικα, και μεσα υπαρχουν 2 οδηγιες, μια ελληνικη και μια Γερμανικη.

το κινητο το αγορασα απο vodafone, με εταιρικο συμβολαιο, το εφερε κουριερ στην εταιρια...

 

αν παω να κανω καποια αναβαθμιση στο μελλον, λετε οτι θα χασω τα Ελληνικα..

θα χασω και τη γραφη ή μονο το μενου και το interface?

 

αν χασω τα Ελληνικα, και τα θελω πισω... πρεπει να παω σε ενα Nokia shop, alfa copy κτλ και να τους δωσω 15€ για να μου τα περασουν?

μπορω να κινηθω στη vodafone για να μου τα περασουν free, ή δεν εχω ελπιδες?

 

btw, για να γινω και εγω λιγο γραφικουλης, σχισμη δεν ειδα.

αλλα ακομα και να υπαρχει δε με νοιαζει :P

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι τι κινητο μου ειναι παραεισαγωγης.

η συσκευασια γραφει Γερμανικα, και μεσα υπαρχουν 2 οδηγιες, μια ελληνικη και μια Γερμανικη.

το κινητο το αγορασα απο vodafone, με εταιρικο συμβολαιο, το εφερε κουριερ στην εταιρια...

 

αν παω να κανω καποια αναβαθμιση στο μελλον, λετε οτι θα χασω τα Ελληνικα..

θα χασω και τη γραφη ή μονο το μενου και το interface?

 

αν χασω τα Ελληνικα, και τα θελω πισω... πρεπει να παω σε ενα Nokia shop, alfa copy κτλ και να τους δωσω 15€ για να μου τα περασουν?

μπορω να κινηθω στη vodafone για να μου τα περασουν free, ή δεν εχω ελπιδες?

 

btw, για να γινω και εγω λιγο γραφικουλης, σχισμη δεν ειδα.

αλλα ακομα και να υπαρχει δε με νοιαζει :P

0559395 (Blue) / 0559299 (Red) / 0573762 (Black).Συγκρινε πρωτα τι εκδοση ειναι το δικο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

0559395 (Blue) / 0559299 (Red) / 0573762 (Black).Συγκρινε πρωτα τι εκδοση ειναι το δικο σου.

 

αγαπητε φιλε να το πας πισω και να απαιτησεις να στο αλλαξουν.αν αρνηθουν μπορεις να κανεις καταγγελια στο 1520.επισης αν θελεις μπορεις να παρεις και επισημο εγγραφο απο την alphacopy.και ποτε μην παιρνετε το συγκεκριμενο κινητο με courier.αγορα επιτοπου στο μαγαζι και διασταυρωση του ΙΜΕΙ που αναγραφεται εξω στη συσκευασια με ενα τηλεφωνημα στη alphacopy.

Link to comment
Share on other sites

εχω την εντυπωση οτι τι κινητο μου ειναι παραεισαγωγης.

η συσκευασια γραφει Γερμανικα, και μεσα υπαρχουν 2 οδηγιες, μια ελληνικη και μια Γερμανικη.

το κινητο το αγορασα απο vodafone, με εταιρικο συμβολαιο, το εφερε κουριερ στην εταιρια...

 

αν παω να κανω καποια αναβαθμιση στο μελλον, λετε οτι θα χασω τα Ελληνικα..

θα χασω και τη γραφη ή μονο το μενου και το interface?

 

αν χασω τα Ελληνικα, και τα θελω πισω... πρεπει να παω σε ενα Nokia shop, alfa copy κτλ και να τους δωσω 15 για να μου τα περασουν?

μπορω να κινηθω στη vodafone για να μου τα περασουν free, ή δεν εχω ελπιδες?

 

btw, για να γινω και εγω λιγο γραφικουλης, σχισμη δεν ειδα.

αλλα ακομα και να υπαρχει δε με νοιαζει :P

 

 

 

Για αν checkαρω αν ισχυει.... Το κουτι σου ηταν σφραγισμενο με ασπρη ταινια?

Και αν ναι, ειχε καποια χαρ/κα επανω?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, απλά το αυτοκόλλητο είναι ένα πρώτο δείγμα απο που προέρχεται η συσκευή σου. Στα κομμάια που είναι απο alpha copy, η ταινία γράφει nokia, στα εισαγωγής είναι άσπρη, σαν την δική σου.

 

Σαν πρώτο βήμα πήγαινε πίσω την συσκευή και ζήτα να σου δώσουν ελληνικό κομμάτι.

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα τη συσκευη την εχω ανοιξει, εχω μιλησει, εχω βγαλει και τις ζελατινες...

λετε να δεχτουν να την παρουν πισω?

επισης θα χασω και την Ελληνικη γραφη ή μονο το Ελληνικο μενου?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις οτι αφού την άνοιξες συνειδητοποίησες οτι είναι εισαγωγής. Δεν θα είσαι ο πρώτος. Άλλοι μετά από αρκετό καιρό το καταλαβαίνουν όταν το αναβαθμίζουν και χάνουν την ελληνική γλώσσα.

 

Αν χαθούν τα ελληνικά, τότε χάνεται και η γλώσσα του τηλεφώνου και η γλώσσα γραφής. Δεν θα έχεις καθόλου ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

thnx για την απαντηση.. και μια ερωτηση....

 

σε περιπτωση που χαθουνε, μπορει να τα περασει η alfa copy?

 

Φυσικα με 15 ευρωπαικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

αυριο παω στο service της vodafone (στα κεντρικα, αφου μενω διπα :P ) για γερα μπινελικια.

 

δε με ενδιαφερει να παρω αλλη συσκευη, αλλα οταν κανω αναβαθμιση, να μου τα περασουν τσαμπα τα ελληνικα, το οποιο ειναι κατι που δικαιουμαι γιατι το εχω πληρωσει. Οταν αγοραζεις μια συσκευη, αγοραζεις και το support...

Link to comment
Share on other sites

αυριο παω στο service της vodafone (στα κεντρικα, αφου μενω διπα :P ) για γερα μπινελικια.

 

δε με ενδιαφερει να παρω αλλη συσκευη, αλλα οταν κανω αναβαθμιση, να μου τα περασουν τσαμπα τα ελληνικα, το οποιο ειναι κατι που δικαιουμαι γιατι το εχω πληρωσει. Οταν αγοραζεις μια συσκευη, αγοραζεις και το support...

 

Να σου περασουν Ελληνικα στην vodafone δεν νομιζω οτι γινεται,λογικα και αυτοι nokia η αλλου στελνουν.Να ξερεις ομως οτι αν στο μελλον πας να κανεις αναβαθμιση μονος σου θα τα χασεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ναι, το καταλαβα αυτο.

 

αλλα θα ζητησω μια εξηγηση για αυτη τη λογικη, και πως μπορει η εταιρια να με υποστηριξει...

 

και οταν εννοω να μου περασουν τσαμπα τα ελληνικα εννοω, να τους δωσω τη συσκευη την αναβαθμισμενη και να την παρω μετα απο 2 - 3 μερες, με τα ελληνικα χωρις να δωσω τπτ.

 

ας το πανε στη Γερμανια ή στο νοκια κλαμπ.

εμενα δε με ενδιαφερει.

Link to comment
Share on other sites

ναι, το καταλαβα αυτο.

 

αλλα θα ζητησω μια εξηγηση για αυτη τη λογικη, και πως μπορει η εταιρια να με υποστηριξει...

 

και οταν εννοω να μου περασουν τσαμπα τα ελληνικα εννοω, να τους δωσω τη συσκευη την αναβαθμισμενη και να την παρω μετα απο 2 - 3 μερες, με τα ελληνικα χωρις να δωσω τπτ.

 

ας το πανε στη Γερμανια ή στο νοκια κλαμπ.

εμενα δε με ενδιαφερει.

Αμα κανουν ομως κανα <<μηνα>> να στο φερουν τοτε θα εχεις προβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω στο οτι ειναι εταιρικο το νουμερο, και θα εχω καποια μεγαλυτερη προσοχη...

 

anyway, αυριο θα ποσταρω τα νεοτερα :)

 

habos vs vodafone technical support.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε mirrorofsorrow δεν το εκανε εξαρχης, μονο οταν εβαλα μια νεα καρτα σιμ-τωρα ειναι εκτος- και ειδα οτι προκαλουσε προβληματα και σε αλλες συσκευες. Σε οτι αφορα τις εφαρμογες δεν εχω εγκαταστησει παρα μονο 2-3 χρησιμες.
Link to comment
Share on other sites

Μου έτυχε ενα πρόβλημα πολύ περίεργο. Κανονικά στο 5800 αν σύρουμε το πραγματάκι που έχει στο πλάι για το κλείδωμα την ώρα που η οθόνη είναι αναμένη και με μεγάλο φωτισμό σβήνει. Αν μετά το ξανασύρουμε η οθόνη ξαναανάβει με μεγάλο φωτισμό (αυτά είναι τα φυσιολογικά). Εμένα εδώ και λίγες μέρες, αν η οθόνη είναι αναμένη και σύρω αυτό, δεν σβήνει αλλά παραμένει αναμένη και βάζει ένα κλειδάκι στην πάνω γωνία. Αν το ξανασύρω, αντί να παραμείνει σε δυνατό φωτισμό, αφαιρόντας το κλειδάκι, αφαιρεί το κλειδάκι αλλά ο φωτισμός μειώνετε και μετα για να ξανααυξυθεί πρέπει ή να πας εργαλεία --> τηλέφωνο --> προβολή και να το φτιάξεις ή να κάνεις ότι πας να πάρεις τηλέφωνο.

Ξέρετε τι έχει πειραχθεί και δημιουργήθηκε αυτό το πρόβλημα??? Δεν είναι σημαντικό (γιατί το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά, αλλά είναι πολύ ενοχλιτικό.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εγκατέστησες καμία εφαρμογή που έχει σχέση με τον φωτισμό όπως πχ το light control, phone torch κτλ;
Link to comment
Share on other sites

Οχι! Οταν κανεις αναβαθμιση μεσω fota η συσκευη σου κραταει το πακετο γλωσσων που εχει ακομη και εαν εχει αλλο Product Code.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μήπως εγκατέστησες καμία εφαρμογή που έχει σχέση με τον φωτισμό όπως πχ το light control, phone torch κτλ;

 

Όχι. Το μόνο που είχα εγκαταστήσει πριν από καιρό ήταν ένα Light Sabre, κάπως έτσι λεγόταν. Αλλά όλο τον καιρό που είχα εγκατεστημένη την εφαρμογή αυτή το κινητό δεν είχε πρόβλημα. Και ούτε μετά που την απεγκατέστησα επειδή δεν κατάλαβα πως δούλευε υπήρξε πρόβλημα.

Βέβαια συγγνώμη που ξέχασα να το αναφέρω, αλλά το κινητό εμφάνισε το συγκεκριμένο πρόβλημα μετά απο ένα πέσιμο στο πάτωμα χωρίς τη θήκη. Άρα το πιο πιθανό είναι να φτέει αυτό.

Υπάρχει περίπτοση να φτέει μήπως ένα θέμα που έβαλα ή ένα wallpaper πολύ μαύρο?? Αν και αυτά τα έχω πολύ πριν από τη ζημια.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...