Jump to content

Αντιμετωπίσατε πρόβλημα στο 5800;


denom
 Κοινοποίηση

Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?  

676 members have voted

  1. 1. Αντιμετωπίσατε προβλήματα στο 5800?

    • Οχι. Κανένα απολύτως.
    • Ναι. Πρόβλημα στο ακουστικό.
    • Ναι. Πρόβλημα στην οθόνη (καμένο pixel κ.α.).
    • Ναι. Έχει αυτή την μικρή σχισμή.
    • Οχι. Είχε πρόβλημα λογισμικού αλλά λύθηκε με update
    • Ναι. Έχει πρόβλημα λογισμικού και μετά το update.
    • Ναι. Είχε άλλο πρόβλημα ή περισσότερα του ενός.


Recommended Posts

Ωραια ,τουλαχιστον εντοπισες το προβλημα :)

Εφοσων ειναι κατασκευαστικο , απο την αρχη ,

θα προτεινα να το πας για service .

 

Εξαρταται .. μπορει και αμεσα ,μπορει και 15 εργασιμες ,

αν σταλει στα κεντρικα..

 

επειδη το πηρα απο wind θα πρεπει να τους αναφερω το προβλημα η απλα τους δινω την συσκευη και αυτη μονοι το εντοπιζουν?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας το κινητο μου το εχω περιπου 2 μηνες και πατατηρω το εξης προβλημα πολλες φορες κλεινει απο μονο του και δν ξερω και τον λογο. μηπως θελει καμια αναβαθμισει?ευχαριστω

 

Υπάρχει μία πιθανότητα να ειναι οι ακροδεκτες της μπαταρίας!

το είχε πάθει κ εμένα όταν μία φορά έβγαλα κάπως βίαια την μπαταρία και από κει και πέρα λιγο να το κουνούσα μου εκλεινε.

 

---Γενικότερα προσοχή με το πως βγάζετε την μπαταρία γιατι θέλει αργές κινήσεις για να μην παθετε οτι επαθα που αλλαζα συχνα sim---

 

χρησιμοποίησα μία καρφιτσα και λύγισα τις επαφές της μπαταρίας έτσι ώστε να "πιάνουν" καλύτερα πάνω στους ακροδέκτες του κινητού. απο τότε λύθηκε το πρόβλημα!

τωρα αν το κουνας αποτομα και δε σου κλεινει (δηλαδή δεν φταίει η μπαταρία)... δοκίμασε είτε αναβάθμιση, είτε μια βολτα σε nokia shop.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μία πιθανότητα να ειναι οι ακροδεκτες της μπαταρίας!

το είχε πάθει κ εμένα όταν μία φορά έβγαλα κάπως βίαια την μπαταρία και από κει και πέρα λιγο να το κουνούσα μου εκλεινε.

 

---Γενικότερα προσοχή με το πως βγάζεται την μπαταρία γιατι θέλει αργές κινήσεις για να μην παθετε οτι επαθα που αλλαζα συχνα sim---

 

χρησιμοποίησα μία καρφιτσα και λύγισα τις επαφές της μπαταρίας έτσι ώστε να "πιάνουν" καλύτερα πάνω στους ακροδέκτες του κινητού. απο τότε λύθηκε το πρόβλημα!

τωρα αν το κουνας αποτομα και δε σου κλεινει (δηλαδή δεν φταίει η μπαταρία)... δοκίμασε είτε αναβάθμιση, είτε μια βολτα σε nokia shop.

 

δηλαδα να μην το παω στην wind απο εκει που το πηρα αλλα καλυτερα στο nokia shop?

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχει περάσει η περίοδος άμεσης αντικατάστασης, δεν υπάρχει λόγος να το πας στη Wind.

Πήγαινε κατευθείαν σε Nokia Shop.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδά εγω εχω 2 θέματα.1ον η μπαταρία απο εχτες το πρωι που το εβγαλα απτη πρίζα (πρωτη πλήρης φόρτιση) δεν έχει πέσει ουτε μια γραμμή...

 

2ον οταν σκάνε μηνύματα μόνο ο ηχος ειδοποιησης ακουγεται αλλα δεν φωτίζεται η οθόνη.φυσιολογικό?

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την τελευταία αναβάθμιση; 21.0.025. Αν όχι, πέρασέ την.

 

Η πρώτη μπάρα της μπαταρίας κρατάει πάρα πολύ. Οι υπόλοιπες πέφτουν πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

μόλις την πέρασα κ ελπίζω να λυθεί αυτό το "υπέροχο" πρόβλημα...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα με το bluetooth ενω το ενεργοποιω κανονικα, δεν μου δινει επιλογη να ψαξω για συσκευες.

Θελω να συνδεσω ενα ακουστικο, δωστε τα φωτα σας βρε παιδια:(

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα αρχισε να μην σου εμφανιζει την συγκεκριμενη επιλογη?
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποτε δεν μου την εμφανισε, το τηλεφωνο το εχω 1 βδομαδα και χθες προσπαθησα να συνδεσω το ακουστικο.

Ενεργοποιησα το bluetooth αλλα μεχρι εκει δεν μπορω να βρω που κανω αναζητηση.

Παρατηρησα οτι τα διπλανα tabs οταν ειμαι στο menu του bluetooth δεν μου τα ανοιγει καθολου τα εχει γκρι, λογικα εκει θα ειναι η επιλογη για αναζητηση.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή αναζήτησης νέων συσκευών βρίσκεται στη δεύτερη καρτέλα όπως δείχνει και το screenshot.

http://img29.imageshack.us/img29/5537/screenshot0021.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός 5800XM εδώ και 3 εβδομάδες, το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι όταν ανοίγω το κινητό, και μετά το NOKIA logo, εμφανίζει μαύρη οθόνη και μένει εκεί... Όταν όμως μπω στο Menu και ξαναβγώ, όλα είναι Ok... Ξέρει κανείς τον λόγο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω οτι ειναι στην δευτερη καρτελα αλλα δεν μου την ανοιγε....

Ομως σε μια στιγμη υπερτατης λειτουργιας του εγκεφαλου:D

σκεφτηκα να βαλω το default theme και ως δια μαγειας την ανοιξε:confused:

:p:p:p

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος ενός 5800XM εδώ και 3 εβδομάδες, το μόνο πρόβλημα που παρατήρησα είναι ότι όταν ανοίγω το κινητό, και μετά το NOKIA logo, εμφανίζει μαύρη οθόνη και μένει εκεί... Όταν όμως μπω στο Menu και ξαναβγώ, όλα είναι Ok... Ξέρει κανείς τον λόγο?

Νομίζω πως έχει να κάνει με τη sim εάν είναι της Vodafone.

Αν τυχών έχεις κάρτα sim της Vodafone, απλά κάθε φορά που ανοίγεις το κινητό πάτα στο μήνυμα καλωσορίσματος το OK.

 

 

Ναι το ξερω οτι ειναι στην δευτερη καρτελα αλλα δεν μου την ανοιγε....

Ομως σε μια στιγμη υπερτατης λειτουργιας του εγκεφαλου:D

σκεφτηκα να βαλω το default theme και ως δια μαγειας την ανοιξε:confused:

:p:p:p

Έχει αναφερθεί από πολλά άτομα στο παρελθόν.

Χρησιμοποιείς θέμα το οποίο δεν είναι πλήρως συμβατό με τη νέα υλοποίηση των καρτελών στο touch UI.

Απλά μη χρησιμοποιήσεις ξανά το ίδιο θέμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

εχω την τελευταία έκδοση λογισμικού απο οταν πηρα το τηλέφωνο αλλα εδω κ 2-3 μέρες παρατήρησα οτι στην κεντρική οθόνη αν βάλω την επιλογή να φαίνονται οι συντομεύσεις των προγραμμάτων αυτές δεν φααίνονται με τίποτα όυτε με restart oύτε αν το ξαναρυθμίσω. κ αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι οτι εδώ κ 2-3 μέρες πάλι δεν λειτουργει το πράσινο κουμπί όταν είμαι στην οθόνη αναμονής για να με βγάζει στις εξερχόμενες?

Μήπως θέλει φορμάτ κ αν ναι τι θα χαθεί?

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι φαίνεται, ναι θα πρέπει να κάνεις hard format.

Δες εδώ πως γίνεται. Αναφέρω εκεί τι θα χάσεις.

Αυτό που θέλω να σου πω είναι να μην επιλέξεις την επιλογή Ρυθμίσεις στη διαδικασία του back up.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως και το δικο μου την εχει τη σχισμη...:(.Δεν την ειχα παρει χαμπαρι πριν διαβασω εδω τι παιζει...το εχω μολις 2 εβδομαδες...εκτος απο τη σχισμη ειμαι υπερικανοποιιμενος:):) μετα το 6280,το Ν73 και το μιο Α 501 νομιζω ειναι οτι καλυτερο εχω παρει.ειναι σταθερο,ο browser παει σφαιρα,η οθονη τελεια..Παντως και το 6280 που ειχα παλιοτερα ειχε πολλες κατασκευαστικες ατελειες,ετριζε επαιζε ολο το πανω μερος,ξεκολλησε το πληκτρολογιο και το κολλησα με logo...παρολαυτα με εβγαλε 2 χρονια και ζει ακομα χωρις να εχει παθει κατι και μετα απο πολλα πεσιματα..:cry:ελπιζω το 5800 να μη μου ανοιξει στα 2 καμια μερα:p:p:p:p:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μην λέμε όλοι τα ίδια και τα ίδια. Την σχισμή την έχουν όλα, άλλα λιγότερο (σαν το δικό μου) και άλλα περισσότερο. Εγώ 2 εβδομάδες που το έχω δεν παρατήρησα κάτι περίεργο, στην 4 φόρτιση ήδη κρατάει 3 μέρες με χρήση κυρίως σαν τηλέφωνο, χωρίς 3G, λίγο παιχνίδι και λίγο GPS.

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

εχω την τελευταία έκδοση λογισμικού απο οταν πηρα το τηλέφωνο αλλα εδω κ 2-3 μέρες παρατήρησα οτι στην κεντρική οθόνη αν βάλω την επιλογή να φαίνονται οι συντομεύσεις των προγραμμάτων αυτές δεν φααίνονται με τίποτα όυτε με restart oύτε αν το ξαναρυθμίσω. κ αυτό που με ενδιαφέρει πιο πολύ είναι οτι εδώ κ 2-3 μέρες πάλι δεν λειτουργει το πράσινο κουμπί όταν είμαι στην οθόνη αναμονής για να με βγάζει στις εξερχόμενες?

Μήπως θέλει φορμάτ κ αν ναι τι θα χαθεί?

Γιατι μου είπες να μην επιλέξω ρυθμίσεις στο back up?

έκανα 2 κ στο ένα έβαλα κ τις ρυθμίσεις. Κ με αυτό το back up τα προβλήματα διορθώθηκαν κ το τηλέφωνο είναι σαν να μην έκανε επανεκινηση. δεν χαθηκε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι μου είπες να μην επιλέξω ρυθμίσεις στο back up?

έκανα 2 κ στο ένα έβαλα κ τις ρυθμίσεις. Κ με αυτό το back up τα προβλήματα διορθώθηκαν κ το τηλέφωνο είναι σαν να μην έκανε επανεκινηση. δεν χαθηκε τπτ

 

Σου ειπε να μην επιλεξεις ρυθμισεις για να μην κρατησεις στο back up οτιδηποτε ειχε σχεση με προγραμματα που ειχες περασει.Αυτος ειναι και ο λογος του φορματ,να το επεναφερεις στην αρχικη κατασταση.Οταν λες δεν χαθηκε τιποτα τι εννοεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Αν αντιμετοπίζεις κάποιο πρόβλημα και κάνεις φορματ, αλλά επαναφέρεις back up με τις ρυθμίσεις, τότε, είναι πολύ πιθανό το πρόβλημα να παραμείνει. Γι' αυτό και πάντα συνιστούμε να μην επαναφέρεις και τις ρυθμίσεις αλλά μόνο τα δεδομένα σου.

 

Αυτό με την επανεκκίνηση δεν το κατάλαβα. Μήπως εννοείς οτι είναι σα να μην έκανες καθόλου φορματ;

Link to comment
Share on other sites

ενοοώ οτι στο τηλέφωνο δεν άλλαξε τιποτα εκτος απο τα προβλήματα που διορθώθηκαν.Αλλα ισως είναι νωρίς για να κρίνω, τα προφανή πάντως έφτιαξαν
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...