Jump to content

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχει πάρει κανείς αυτό??-->http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006089 είναι καλό ή μετά από λίγες μέρες θα φύγει??και επίσης για την θήκη που λέει ο sklavos τι λέει?? αξίζει?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 907
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδιά έχει πάρει κανείς αυτό??-->http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006089 είναι καλό ή μετά από λίγες μέρες θα φύγει??και επίσης για την θήκη που λέει ο sklavos τι λέει?? αξίζει?

Μια χαρά είναι το screen protector. Το είχα για κάποιους μήνες στο δικό μου 5800. Μια χαρά κάθεται απλά θέλει προσοχή στην τοποθέτηση για να μην σου κάνει φουσκάλες και για μην μαζέψει σκόνη.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχει πάρει κανείς αυτό??-->http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006089 είναι καλό ή μετά από λίγες μέρες θα φύγει??και επίσης για την θήκη που λέει ο sklavos τι λέει?? αξίζει?

 

Γενικά, τα screen protector του e-shop είναι καλά.

Δε θα σου ξεκολλήσει αν το εφαρμόσεις σωστά, ωστόσο μετά από μερικούς μηνές, φυσικά, θα φθαρεί και θα χρειάζεται αλλαγή.

Η θήκη που προτείνει ο σκλάβος είναι καλή λύση για προστασία των υπόλοιπων μερών εκτός της οθόνης, ωστόσο στο Ebay μπορεί να βρει κανείς μεγαλύτερη ποικιλία σε υλικά και χρώματα και σε τιμές γύρω στα 4-5 ευρώ. ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Την σιλικονάτη θήκη μου την έδωσαν με το κινητό.

Δε μου άρεσε καθόλου και την έβγαλα αμέσως.

Σίγουρα δεν αξίζει τα 15€ που ζητάει...

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις θα πάρω 2-3 screen protector από το eshop να τα έχω αν και φοβάμαι λίγο στην τοποθέτηση θα κοιτάξω για κανά video στο youtube κάτι είχε πάρει το μάτι μου!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κατι πιο ποιοτικο σε screen protector απο αυτο του eshop??(Ελλαδα παντα)

 

Αγαπητέ andrewk,

 

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στα χαρακτηριστικά του Universal Screen protector της Cellular Line.

 

Με εκτίμηση,

 

Tech4U Customer Support Team

http://www.tech4u.eu/gr

Tech4U Customer Support Team

http://www.tech4u.eu/gr

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κατι πιο ποιοτικο σε screen protector απο αυτο του eshop??(Ελλαδα παντα)

 

 

Δεν ξερω αλλα και αυτο του eshop.gr μια χαρά πιστευω κανει την δουλεια του.

Βεβαια μολις τσιμπησα απο το ebay 5 screen protectors στην τιμη του 1 ευρω και 23 λεπτων,αλλα ΟΚ πανω κατω ολα ιδια ειναι.

 

Eπισης βρηκα και ενα πολυ καλό βιντεο για το πως εφαρμοζεται γιατι εμενα με παιδευει παρα πολυ:

 

Link to comment
Share on other sites

Μηπως υπαρχει κατι πιο ποιοτικο σε screen protector απο αυτο του eshop??(Ελλαδα παντα)

 

Καλησπέρα στα παιδιά.

 

Να πω ότι για πολλά χρόνια ασχολούμε πολλές ώρες για να βρω προϊόντα για τα κινητά μου λόγω σχετικής αρρώστιας με το κινητό (άλλο θέμα), σε διάφορα καταστήματα eshop, ebay (προσωπικά έχω παραγγείλει πολλές φορές αλλά θεωρώ ότι είναι δεύτερης ποιότητας και πολλές φορές απέχουν από τις φωτογραφίες που έχουν), κ.α.

Τελευταία έχω καταλήξει σε ένα καινούριο σχετικά μαγαζί που έχω αγοράσει πολλά πράγματα και είμαι υπέρ ευχαριστημένος για nokia και όχι μόνο.

http://www.extreme-mobile.gr Αξίζει να ρίξετε μία ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Hey guys stay cool.

Πηρα το screen protector απο το eshop.gr στα 3.90 και εμεινα απολυτα ικανοποιημενος.

Αλλωστε αναλωσιμο προιον ειναι ρε παιδια.Δεν θα το κρατησουμε για χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στα παιδιά.

 

Να πω ότι για πολλά χρόνια ασχολούμε πολλές ώρες για να βρω προϊόντα για τα κινητά μου λόγω σχετικής αρρώστιας με το κινητό (άλλο θέμα), σε διάφορα καταστήματα eshop, ebay (προσωπικά έχω παραγγείλει πολλές φορές αλλά θεωρώ ότι είναι δεύτερης ποιότητας και πολλές φορές απέχουν από τις φωτογραφίες που έχουν), κ.α.

Τελευταία έχω καταλήξει σε ένα καινούριο σχετικά μαγαζί που έχω αγοράσει πολλά πράγματα και είμαι υπέρ ευχαριστημένος για nokia και όχι μόνο.

www.extreme-mobile.gr Αξίζει να ρίξετε μία ματιά.

 

Καλωσήρθες στο forum! Συμπτωματικά, είδα κάποια post τα οποία βγήκαν off-topic γιατί κάποιο μέλος σε κατηγόρησε για διαφήμιση.

Δε θα πάρω σε καμία περίπτωση θέση σε αυτό, ωστόσο έτυχε να κάνω κάποιες αγορές από το συγκεκριμένο κατάστημα και θέλω να μοιραστώ την άποψή μου με τα υπόλοιπα μέλη.

Ίσως κάποιοι ήδη να ξέρουν ότι έχω ένα "κόλλημα" με τις θήκες και γενικότερα την προστασία του κινητού αλλά και την εμφάνισή του.

Έχω χρησιμοποιήσει πλαστικές διάφανες θήκες, πλαστικές bling-bling θήκες (βλ. την υπογραφή μου :lol::p) και τελευταία χρησιμοποιούσα αυτή.

Τα υπέρ της ήταν ότι ήταν κατασκευασμένη από μαλακή, διάφανη σιλικόνη, άρα δεν έσπαγε, μπορούσα να την πλένω με νερό και σαπούνι χωρίς να αφήνει σημάδια και λεκέδες, δεν γρατζουνιζόταν, κάλυπτε όλο το τηλέφωνο χωρίς κενά και το ένιωθα πιο ασφαλές.

Τα κατά της ήταν ότι κάλυπτε με λεπτότερη σιλικόνη και την οθόνη, οπότε η απόκριση της οθόνης αφής ήταν μειωμένη, και τα κοψίματα στα σημεία υποδοχής του φορτιστή και sideslip key ήταν μικρά με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τα χρησιμοποιήσω αν δεν παραμέριζα τη θήκη λίγο. Επίσης, το πάχος της δεν ήταν αμελητέο.

Προχθές, λοιπόν, έπεσα τυχαία πάνω στο e-shop Extreme Mobile και είδα αυτή τη θήκη. Είπα να την παραγγείλω και πράγματι 1 μέρα μετά ήρθε σπίτι μου με αντικαταβολή.

Πραγματικά εξεπλάγην από την απίστευτη ποιότητα.

Η οθόνη δεν καλύπτεται (οπότε είναι απαραίτητο ένα screen-protector) ωστόσο το υπόλοιπο τηλέφωνο είναι προστατευμένο απόλυτα.

Τα κενά στα επίμαχα σημεία (φορτιστής, κουμπί κλεδώματος, υποδοχή ακουστικών, κτλ) είναι μεγάλα και επιτρέπουν την απρόσκοπτη χρήση τους.

Είναι πιο λεπτή από την προηγούμενη, με την ίδια ελαστικότητα και αντοχή.

Η τιμή είναι στα 12 ευρώ και διατίθεται σε διάφανο, γκρι και ροζ.

 

Δεν κάνω καμία διαφήμιση και σε καμία περίπτωση δε λέω ότι στο ebay δε μπορείς να βρεις την ίδια θήκη με πολύ λιγότερα χρήματα.

Και είμαι χρήστρια που έχει κάνει πολλές αγορές από ebay και ξέρω και τα θετικά και τα ρίσκα, γιατί έχω έρθει αντιμέτωπη και με τα δύο κατά καιρούς.

Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από αυτή την αγορά και ήθελα να το μοιραστώ εδώ.

 

Αυτά από μένα! :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

It only ends once. Anything that happens before that is just progress.

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες στο forum! Συμπτωματικά, είδα κάποια post τα οποία βγήκαν off-topic γιατί κάποιο μέλος σε κατηγόρησε για διαφήμιση.

Δε θα πάρω σε καμία περίπτωση θέση σε αυτό, ωστόσο έτυχε να κάνω κάποιες αγορές από το συγκεκριμένο κατάστημα και θέλω να μοιραστώ την άποψή μου με τα υπόλοιπα μέλη.

Ίσως κάποιοι ήδη να ξέρουν ότι έχω ένα "κόλλημα" με τις θήκες και γενικότερα την προστασία του κινητού αλλά και την εμφάνισή του.

Έχω χρησιμοποιήσει πλαστικές διάφανες θήκες, πλαστικές bling-bling θήκες (βλ. την υπογραφή μου :lol::p) και τελευταία χρησιμοποιούσα αυτή.

Τα υπέρ της ήταν ότι ήταν κατασκευασμένη από μαλακή, διάφανη σιλικόνη, άρα δεν έσπαγε, μπορούσα να την πλένω με νερό και σαπούνι χωρίς να αφήνει σημάδια και λεκέδες, δεν γρατζουνιζόταν, κάλυπτε όλο το τηλέφωνο χωρίς κενά και το ένιωθα πιο ασφαλές.

Τα κατά της ήταν ότι κάλυπτε με λεπτότερη σιλικόνη και την οθόνη, οπότε η απόκριση της οθόνης αφής ήταν μειωμένη, και τα κοψίματα στα σημεία υποδοχής του φορτιστή και sideslip key ήταν μικρά με αποτέλεσμα να μη μπορώ να τα χρησιμοποιήσω αν δεν παραμέριζα τη θήκη λίγο. Επίσης, το πάχος της δεν ήταν αμελητέο.

Προχθές, λοιπόν, έπεσα τυχαία πάνω στο e-shop Extreme Mobile και είδα αυτή τη θήκη. Είπα να την παραγγείλω και πράγματι 1 μέρα μετά ήρθε σπίτι μου με αντικαταβολή.

Πραγματικά εξεπλάγην από την απίστευτη ποιότητα.

Η οθόνη δεν καλύπτεται (οπότε είναι απαραίτητο ένα screen-protector) ωστόσο το υπόλοιπο τηλέφωνο είναι προστατευμένο απόλυτα.

Τα κενά στα επίμαχα σημεία (φορτιστής, κουμπί κλεδώματος, υποδοχή ακουστικών, κτλ) είναι μεγάλα και επιτρέπουν την απρόσκοπτη χρήση τους.

Είναι πιο λεπτή από την προηγούμενη, με την ίδια ελαστικότητα και αντοχή.

Η τιμή είναι στα 12 ευρώ και διατίθεται σε διάφανο, γκρι και ροζ.

 

Δεν κάνω καμία διαφήμιση και σε καμία περίπτωση δε λέω ότι στο ebay δε μπορείς να βρεις την ίδια θήκη με πολύ λιγότερα χρήματα.

Και είμαι χρήστρια που έχει κάνει πολλές αγορές από ebay και ξέρω και τα θετικά και τα ρίσκα, γιατί έχω έρθει αντιμέτωπη και με τα δύο κατά καιρούς.

Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη από αυτή την αγορά και ήθελα να το μοιραστώ εδώ.

 

Αυτά από μένα! :happy:

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.

 

Συμφωνώ απόλυτα με την γνώμη σου. Επειδή και εγώ γνωρίζω τα ρίσκα που πολλές φορές έχουν οι αγορές από το εξωτερικό ειδικά όταν πρόκειται για ebay για αυτό προτιμώ καταστήματα που έχουν φυσική υπόσταση εδώ στην Ελλάδα που μπορώ να δω το προϊόν, είτε πολύ επώνυμα στο εξωτερικό. Δεν έχω κανένα συμφέρον από την extreme-mobile ή το e-shop ή οποιοδήποτε άλλο κατάστημα.

Η αναφορά μου για την extreme-mobile ήταν απλά ενδεικτική γιατί έτυχε να μείνω ευχαριστημένος με κάποια από τα προϊόντα του όπως το ίδιο θα κάνω για οποιοδήποτε άλλο κατάστημα.

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο Bt handsfree της Nokia δουλεύει τέλεια με το Nokia 5800?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το 5800 χρησιμοποιούσα το ΒΗ-101 και δεν είχα κανένα πρόβλημα για όσο διάστημα τα λειτουργούσα μαζί. Όπως επίσης και το BH-902 λειτουργεί απροβλημάτιστα με το 5800.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει ποιο Bt handsfree της Nokia δουλεύει τέλεια με το Nokia 5800?

 

Εγω χρησιμοποιω το BH- 215(http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/headsets/bluetooth-headsets/bh-215) και δεν εχω κανενα προβλημα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω τωρα αμερικη σε μερικες μερες λογικα θα ειναι πιο φτηνα τα πραγματα εκει και ελεγα να παρω μια καρτα μνημης για το nokia n97 για πειτε μου ποιες μαρκες θεωρουνται καλυτερες και δουλευουνε καλυτερες στο Ν97 και τι πρεπει να προσεχω.
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα προσφατα απο το Ebay screen protector για το 5530 και εμεινα πολυ ευχαριστημενος. Το πακετο περιλαμβανει 6 screen protectors και μαζι με την αποστολη μου κοστισαν συνολο 4.50 Ευρω.

 

Αυτη ειναι η διευθυνση:

http://cgi.ebay.co.uk/Nokia-5530-Screen-Protectors-Pack-Of-6-UK-Seller100_W0QQitemZ360209278289QQcmdZViewItemQQptZUK_Mobiles_Accessories_RL?hash=item53de256551

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παω τωρα αμερικη σε μερικες μερες λογικα θα ειναι πιο φτηνα τα πραγματα εκει και ελεγα να παρω μια καρτα μνημης για το nokia n97 για πειτε μου ποιες μαρκες θεωρουνται καλυτερες και δουλευουνε καλυτερες στο Ν97 και τι πρεπει να προσεχω.

 

Kingston, Scandisk,Trancend

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τι λέτε;;;

Στο διαδίκτιο λένε καλά λόγια για το class 6. Όπως ομαλότερη αναπαραγωγή βίντεο, πιο γρήγορες φωτογραφίες. Την έχει κανένας;;;

Link to comment
Share on other sites

Για αυτή τι λέτε;;;

Στο διαδίκτιο λένε καλά λόγια για το class 6. Όπως ομαλότερη αναπαραγωγή βίντεο, πιο γρήγορες φωτογραφίες. Την έχει κανένας;;;

 

Αυτην ακριβως εχω. Μια χαρα συμβατοτητα και πολυ γρηγορη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτην ακριβως εχω. Μια χαρα συμβατοτητα και πολυ γρηγορη.

 

Δηλαδή είδες διαφορά στην ταχύτητα μεταφορά δεδομένων,όχι από το usb αλλά όταν χρησιμοποιείς το κινητό;;;

Αυτό που μου την δίνει είναι το garmin που κάνει μια ώρα να φορτώσει τους χάρτες αλλά και κάποιες φορές τα βιντεάκια κολλάνε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανέις από 'δω;

http://www.twiinshop.gr/index.php?target=products&product_id=30942

 

Είναι επίσημος αντιπρόσωπος της ZAGG. Είναι η μεμβράνη που έδιναν πρώτα χωρίς τα σωστά ανοίγματα ή η καινούρια;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είδες διαφορά στην ταχύτητα μεταφορά δεδομένων,όχι από το usb αλλά όταν χρησιμοποιείς το κινητό;;;

Αυτό που μου την δίνει είναι το garmin που κάνει μια ώρα να φορτώσει τους χάρτες αλλά και κάποιες φορές τα βιντεάκια κολλάνε.

Δεν νομίζω το φόρτωμα του garmin να έχει σχέση με την κάρτα τόσο πολύ.

Έχω δοκιμάσει διαφορετικές κάρτες και περίπου την ίδια ώρα κάνει.Είναι γενικά πολύ βαρύ το πρόγραμμα.

Αν αργεί παραπάνω από το νορμάλ, τότε μήπως είναι θέμα κινητού?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006046

μια τετοια θηκουλα θελω για το 5800 μονο στο e-shop υπαρχει ? σε κανενα μαγαζι δεν υπαρχει κατι τετοιο (μιλαμε οχι για μεμβρανες και τετοια , αλλα για αυτην την θηκη που εχει το λινκ)

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006046

μια τετοια θηκουλα θελω για το 5800 μονο στο e-shop υπαρχει ? σε κανενα μαγαζι δεν υπαρχει κατι τετοιο (μιλαμε οχι για μεμβρανες και τετοια , αλλα για αυτην την θηκη που εχει το λινκ)

Αλλιώς μόνο από έξω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...