Jump to content

Eurovision 2009


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακάρι να ξανάρθει η Eurovision στην Ελλάδα αλλά λίγο δύσκολο το βλέπω με την Νορβηγία.Πάντως το βράδυ πολλές χώρες θα συμμαχήσουν εναντίον κάποιων άλλων χωρών ;).Πάντως είναι καλό που σε όλες τις εκπομπές βλέπουμε την Ελλάδα πρώτη.Για να δούμε τι θα γίνει και απόψε.Go Sakissss.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 259
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μακάρι να ξανάρθει η Eurovision στην Ελλάδα αλλά λίγο δύσκολο το βλέπω με την Νορβηγία.Πάντως το βράδυ πολλές χώρες θα συμμαχήσουν εναντίον κάποιων άλλων χωρών ;).Πάντως είναι καλό που σε όλες τις εκπομπές βλέπουμε την Ελλάδα πρώτη.Για να δούμε τι θα γίνει και απόψε.Go Sakissss.

 

Πλακα κανεις????Μακρια απο μας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγα ρε παιδια και να ερθει θα καταρευσει η οικονομια;Την προηγουμενη φορα ειχαμε κερδη απο τη διοργανωση της.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που η διοργανωση ειναι στη ρωσια τα μεσημεριανα ασχολουνται με το θεμα εδω και 2 μηνες, φανταστειτε τι θα γινει αν διοργανωθει στην ελλαδα...θα γινει ξανα το γεγονος της χρονιας... Απορω που μια ολοκληρη χωρα ασχολειται τοσους μηνες με το τι θα φορεσει ο ρουβας και τι θα κανει και πως θα το κανει...:(

 

The music mixing device.

Youtube Channel

Blog

Check it out.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή ρε παιδιά που αποκλείστηκε το τέλειο τραγούδι της Κύπρου τί να λέμε τώρα...

Πάντως φέτος πολύ μπαλάντα έπεσε παιδιά, ή είναι η ιδέα μου;

Από την πρώτη στιγμή ξεχώρισα το καταπληκτικό τραγούδι της Ισλανδίας, της Κύπρου φυσικά, της Δανίας και της Ρωσίας!!!

Όλο το καλοκαίρι πάντως πιστεύω θα βαρεθούμε να ακούμε τον Αρας και τον Νορβηγό.

Της αγγλίας που γίνεται τόσος ντόρος δεν με ενθουσίασε.

Και για Γαλλία και Ισπανία λένε πολύ δυνατές συμμετοχές.Αν και στο τελος πιστευω θα κονταροχτυπηθουν Νορβηγία και Αζερμπαϊτζάν

Επίσης και το τραγούδι της Μολδαβίας το βρίσκω εξαιρετικό και πιστευω πιάνει την ουσιά του διαγωνισμού.Όπως και η Πορτογαλία μου αρέσει ιδιαίτερα!

Και το δικό μας βέβαια μου αρέσει, αλλά δύσκολα το φαντάζομαι πρώτο, υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός φέτος! Και πολύ δυνατές παρουσίες! Αλλά μακάρι του χρόνου να τον έχουμε εδώ τον διαγωνισμό;)

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή ρε παιδιά που αποκλείστηκε το τέλειο τραγούδι της Κύπρου τί να λέμε τώρα...

Πάντως φέτος πολύ μπαλάντα έπεσε παιδιά, ή είναι η ιδέα μου;

Από την πρώτη στιγμή ξεχώρισα το καταπληκτικό τραγούδι της Ισλανδίας, της Κύπρου φυσικά, της Δανίας και της Ρωσίας!!!

Όλο το καλοκαίρι πάντως πιστεύω θα βαρεθούμε να ακούμε τον Αρας και τον Νορβηγό.

Της αγγλίας που γίνεται τόσος ντόρος δεν με ενθουσίασε.

Και για Γαλλία και Ισπανία λένε πολύ δυνατές συμμετοχές.Αν και στο τελος πιστευω θα κονταροχτυπηθουν Νορβηγία και Αζερμπαϊτζάν

Επίσης και το τραγούδι της Μολδαβίας το βρίσκω εξαιρετικό και πιστευω πιάνει την ουσιά του διαγωνισμού.Όπως και η Πορτογαλία μου αρέσει ιδιαίτερα!

Και το δικό μας βέβαια μου αρέσει, αλλά δύσκολα το φαντάζομαι πρώτο, υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός φέτος! Και πολύ δυνατές παρουσίες! Αλλά μακάρι του χρόνου να τον έχουμε εδώ τον διαγωνισμό;)

 

Τα καλά τραγούδια δε βγαίνουν πια στη Eurovision. Τα πιασάρικα και αυτά με τα εντυπωσιακά χορευτικά, βγαίνουν.

Επίσης της Αγγλίας έγινε τόσος ντόρος γιατί το έγραψε ο Lloyd Webber. Αν το είχε γράψει οποιοσδήποτε άλλος, παλι τελευταίοι θα έβγαιναν οι φίλοι μας οι Άγγλοι.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα τραγούδια που μου άρεσαν φέτος είναι της Κύπρου και της Νορβηγίας.Αλλά η Κύπρος φυσικά δεν πέρασε από τη στιγμή που η μόνη υποστήριξη που είχε ήταν της Ελλάδας.Του Σάκη δεν μου αρέσει καθόλου.Αν πάντως υπάρχουν κέρδη σε περίπτωση που τη διοργανώσουμε ξανά τότε οκ αλλά εγώ πάλι πιστεύω ότι ξοδεύουμε πολύ περισσότερα από αυτά που κερδίζουμε.Η ΕΡΤ είναι σπάταλη όπως και οι υπόλοιποι φορείς.Κάτι ακούστηκε για 9 εκ ευρώ ότι ξοδέψαμε για τη διοργάνωση.
Link to comment
Share on other sites

Τα καλά τραγούδια δε βγαίνουν πια στη Eurovision. Τα πιασάρικα και αυτά με τα εντυπωσιακά χορευτικά, βγαίνουν.

Επίσης της Αγγλίας έγινε τόσος ντόρος γιατί το έγραψε ο Lloyd Webber. Αν το είχε γράψει οποιοσδήποτε άλλος, παλι τελευταίοι θα έβγαιναν οι φίλοι μας οι Άγγλοι.

Το τραγούδι της Αγγλίας είναι γραμμμένο για να το τραγουδήσει η φιναλίστ του Britain's Got Talent π.χ. και να σηκωθεί η Amanda συγκινημένη να την καταχειροκροτεί μαζί με όλο το θέατρο.

 

Στο πλαίσιο της Εurovision είναι μια κλασική μπαλάντα που δεν ξεκολλάει από τις τελευταίες 5 θέσεις. Αλλά ναι, είναι A. Lloyd Webber, οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως το τραγούδι της Σουηδίας (όπως και η εκπρόσωπός τους) μου άρεσε.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το τραγούδι και η εμφάνιση τέλεια!!! :D.Συγνώμη που θα το πω αλλά ο κάμερα μαν είναι πολύ μ@λ!κ!ς γιατί εκεί που έδειξε τον Sakis ξαφνικά έδειχνε το στάδιο και μετά έδειχνε πολύ μακρινά πλάνα.Πιο μακρινά είμαι σίγουρος πως δεν μπορούσε να δείξει.Ευτυχώς που έδειξε και την Ελληνική σημαία :lol:.Λέτε βρε παιδιά να την πάρουμε αν όχι την 1η την 2η ή την 3η θέση;:worry:Πιο χαμηλά δεν θέλω γιατί είναι πολύ καλό τραγούδι και η εμφάνιση του Sakis τέλεια.:)
Link to comment
Share on other sites

Τη συμπαθέστατη κατά τα άλλα Μαλτέζα, τη βλέπω και φέτος να περνάει τη νύχτα στην τουαλέτα του ξενοδοχείου της.

 

Χαχα στάνταρ. Η Χαντισέ δε μ' άρεσε καθόλου εν τω μεταξύ! Τα πλάκωσε τα λουκούμια!! :p

Ο Arash καλός και ο Σάκης καλά εμφανίστηκε τελικά! Ο Νορβηγός κι αυτός πολύ καλός όπως πάντα, αλλά αυτές τις ρημαδιασμένες χορδές απ'το βιολί του τι της αφήνει να κρέμονται??? :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό το τραγούδι και η εμφάνιση τέλεια!!! :D.Συγνώμη που θα το πω αλλά ο κάμερα μαν είναι πολύ μ@λ!κ!ς γιατί εκεί που έδειξε τον Sakis ξαφνικά έδειχνε το στάδιο και μετά έδειχνε πολύ μακρινά πλάνα.Πιο μακρινά είμαι σίγουρος πως δεν μπορούσε να δείξει.Ευτυχώς που έδειξε και την Ελληνική σημαία :lol:.Λέτε βρε παιδιά να την πάρουμε αν όχι την 1η την 2η ή την 3η θέση;:worry:Πιο χαμηλά δεν θέλω γιατί είναι πολύ καλό τραγούδι και η εμφάνιση του Sakis τέλεια.:)

 

Nα σε σιγουρος πως αν δεν παρουμε μια ικανοποιητικη θεση(με τα δικα τους δεδομενα) γιαυτο το λογο θα κλαιγονται.

Αυτη του Αζερμπαιτζαν απλα :love:

(μονο αυτο το τραγουδι ειδα δηλαδη,τα αλλα απλα τα ακουγα :p)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη του Αζερμπαιτζαν απλα :love:

(μονο αυτο το τραγουδι ειδα δηλαδη,τα αλλα απλα τα ακουγα :p)

 

 

Καλα οπως ειπα και πιο πανω να την πιεις στο ποτηρη που λενε....ΑΧΧΧΧΧΧ:lost::food:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Η κοπέλα από Εστονία μου άρεσε.:)

Τα τραγούδια σε γενικές γραμμές ήταν καλά.Της ουκρανίας μόνο μου κακοφάνηκε που είχαν τους σπαρτιάτες και τους γελοιοποίησαν έτσι που χόρευαν.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όλη η Ευρώπη απόψε να ψηφίζει Νορβηγία (τι να κάνουμε, "πρέπει" του χρόνου να πάει εκεί ο διαγωνισμός... :wacko:), αλλά ό,τι και να γίνει, εγώ από τη Νορβηγία θα θυμάμαι ΠΑΝΤΑ αυτό... ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρωσος παρουσιαστης, "Καλησπερα Fyr Macedonia..!

FYROM παρουσιαστρια, " Καλησπερα απο την Μακεδονια..(η κατι παρομοιο)

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

Και μία άλλη ψυχή πιο παλιά είχε κάνει δηλώσεις ότι θα πάει και θα φέρει πρωτιά στη Eurovision, αλλά πήγε, βάρεσε τις προσοχές του και ήρθε ...17ος, 24ος, ούτε αυτός θα θυμάται πια. :lol:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πιο φαλτσο τραγουδι απο αυτο της Νορβηγιας δεν εχω ξανακουσει!
http://s9.postimg.org/hxs222dsf/ezgif_com_crop.gif
Link to comment
Share on other sites

πως βγήκε αυτή η μούφα πρώτη;

 

 

 

χ€σε μέσα φίλε...

Ειπαμε οτι επρεπε να παει εκει ο διαγωνισμος!

Οσο για το FYROM απαραδεκτο αλλα βρησκουν και τα κανουν...

Παντως δεν ειμασταν για εβδομη θεση. Ουτε για πρωτη βεβαια αλλα τελος παντων.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...