Jump to content

Eurovision 2009


FREAK_OF_NATURE
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατ'αρχας δεν καταλαβαινω γιατι εκνευριζεσαι.Δεν απαντησα σε σενα. Απλώς απάντησα σε ολα τα δημοσιευματα που βγαινουν και στις εκπομπες που μας εχουν ζαλισει. Απλώς εχω βαρεθει να ακουω οτι μας εχουν αδικησει , οτι το αποτελεσμα επρεπε να ειναι διαφορετικο και τις υποθεσεις που κανουμε με το τι θα γινονταν αν δεν υπήρχε κριτικη επιτροπή.

Τότε τις άλλες χρονιές επρεπε να αναρωτιόμασταν τι θα γινόνταν αν υπήρχε επιτροπη. έτσι θα λειτουργουμε ? Με υποθεσεις? Αυτό ειναι το αποτελεσμα και δεν μπορει να αλλαξει.

Δηλαδη οταν ειχαμε βγει πρώτοι, επρεπε να βγουν απο τις άλλες χωρες και να λένε οτι κατι εγινε και αδικηθήκανε?

Αν θες την γνωμη μου εγω θα ηθελα να υπάρχει μονο κριτικη επιτροπη. Με δυο ανρθωπους σχετικους με τη μουσικη και αλλους δυο γενικα τις σοου-μπιζ.

Τωρα με το κοινο ο οποισδήποτε μπορει να ψηφισει. Μπορει να κερδισει η χωρα με το μεγαλύτερο πληθυσμο εκτοσ χωρας. Μπορει μερικοι να ψηφιζουν έτσι για πλάκα.

Δεν καταλαβαίνω τι προβλημα εχουν καποιοι με την κριτική επιτροπή. Μουσικος διαγωνισμος δεν υποτιθεται οτι ειναι?

 

Κατ αρχας λογικο ειναι να υποθεσω οτι αναφερεσε σε εμενα, εκανες quote το post μου!Κατα της κριτικης επιτροπης ειμαι καθως φετος το εγχειρημα ηταν αποτυχημενο και θα τυποποιηθει ο διαγωνισμος.Θα στελνουν ολοι μπαλαντες, θα βαζουν και ενα γνωστο ονομα στα credits(βλεπε Αγγλια που το αδιαφορο τραγουδι της το ψηφισαν 3ο) και ετοιμη η συνταγη.Και αφου οι επιτροπες ειναι εγκυρες και ψηφιζουν με γνωμονα το καλυτερο τραγουδι γιατι οι χωρες των λεγομενων συμμαχιων εξακολουθουν να ψηφίζουν η μια την αλλη;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 259
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατ αρχας λογικο ειναι να υποθεσω οτι αναφερεσε σε εμενα, εκανες quote το post μου!Κατα της κριτικης επιτροπης ειμαι καθως φετος το εγχειρημα ηταν αποτυχημενο και θα τυποποιηθει ο διαγωνισμος.Θα στελνουν ολοι μπαλαντες, θα βαζουν και ενα γνωστο ονομα στα credits(βλεπε Αγγλια που το αδιαφορο τραγουδι της το ψηφισαν 3ο) και ετοιμη η συνταγη.Και αφου οι επιτροπες ειναι εγκυρες και ψηφιζουν με γνωμονα το καλυτερο τραγουδι γιατι οι χωρες των λεγομενων συμμαχιων εξακολουθουν να ψηφίζουν η μια την αλλη;

 

Απλα εκανα quote στο post σου για να υπάρχει μια λογικη συνέχεια.

Απλώς ήταν η αφορμη. Την αιτία στην είπα.

Λοιπόν αυτή η συζήτηση δεν εχει νοημα και γι'αυτο καλύτερα ασ σταματησει εδω.

Το μόνο που θα πω, για την τελευταια ερωτηση που μου κανεις ειναι οτι εξακολούθησε να ψηφίζει μια χωρα την άλλη λογω συμμαχιών επειδη υπήρχε και η ψηφος του κοινου.Αν δεις τα αποτελεσματα της κριτικής επιτροπής θα δεισ οτι εχει βγάλει χωρες που συνήθως τις άλλες χρονιες δεν πηγαιναν ψηλα λογω συμμαχιών.(Γαλλια,Αγγλία)

Και ειναι κακο δηλαδή να στελνουν όλοι μπαλάντες και πιο καλα τραγουδια και να συμμετέχουν και μεγάλα ονόματα στον διαγωνισμό?

Link to comment
Share on other sites

Απλα εκανα quote στο post σου για να υπάρχει μια λογικη συνέχεια.

Απλώς ήταν η αφορμη. Την αιτία στην είπα.

Λοιπόν αυτή η συζήτηση δεν εχει νοημα και γι'αυτο καλύτερα ασ σταματησει εδω.

Το μόνο που θα πω, για την τελευταια ερωτηση που μου κανεις ειναι οτι εξακολούθησε να ψηφίζει μια χωρα την άλλη λογω συμμαχιών επειδη υπήρχε και η ψηφος του κοινου.Αν δεις τα αποτελεσματα της κριτικής επιτροπής θα δεισ οτι εχει βγάλει χωρες που συνήθως τις άλλες χρονιες δεν πηγαιναν ψηλα λογω συμμαχιών.(Γαλλια,Αγγλία)

Και ειναι κακο δηλαδή να στελνουν όλοι μπαλάντες και πιο καλα τραγουδια και να συμμετέχουν και μεγάλα ονόματα στον διαγωνισμό?

 

Ναι διοτι η αποψη μπαλαντα=καλο τραγουδι που πρεπει να νικησει και μεγαλο ονομα=ξεχναμε το υπολοιπο κομματι ψηφιζουμε το ονομα, ειναι κατα τη γνωμη μου λαθος.Η Κυπρος εδωσε 12αρι σε εμας αρα η επιτροπη ψηφισε εμας.Επισης 12αρια πηραν και αλλες χωρες με κατα γενικη ομολογια κατω του μετριου τραγουδια απο γειτονικες χωρες.Τυχαιο και αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι διοτι η αποψη μπαλαντα=καλο τραγουδι που πρεπει να νικησει και μεγαλο ονομα=ξεχναμε το υπολοιπο κομματι ψηφιζουμε το ονομα, ειναι κατα τη γνωμη μου λαθος.Η Κυπρος εδωσε 12αρι σε εμας αρα η επιτροπη ψηφισε εμας.Επισης 12αρια πηραν και αλλες χωρες με κατα γενικη ομολογια κατω του μετριου τραγουδια απο γειτονικες χωρες.Τυχαιο και αυτο;

 

Λοιπόν ειναι η τελευταια φορα που απανταω γιατι εχει καταντησει κουραστικο.

Εγω δεν είπα οτι όλα λειτουργησαν καλα.Είναι η πρώτη χρονια που εφαρμόζεται και ήταν αναμενόμενο ότι όλα δεν θα ήταν τελεια. Ασ αφήσουμε να δουμε και του χρόνου πώς θα πάνε τα πράγματα με την κριτικη επιτροπη.Επειδη ηταν μεταβατική περίοδος μπορει και αυτοί να μην ήταν τόσο αυστηροί.Και ειναι κακο να ανέβει λίγο το επιπεδο του διαγωνισμού?Εγω στις πρώτες θέσεις δεν ειδα να βγαινουν γελοια τραγουδια οπως με τις άλλες χρονιες(πχ ουκρανια προπερσι)

Τεσπα αντε και του χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα θα επρεπε να υπαρχει μον επιτροπη για να μην υπαρχουν ουτε συμαχιες ουτε τιποτα. Ετσι πως εχει γινει εχει χθει το νοημα της το οποιο ηταν να προωθησεις την χωρα σου τον Ελληνικο πολιτισμο σου και το Ελληνικο στοιχιο! Γιατι το μονο που θυμιζε Ελλαδα ηταν εκεινο το αθλιο "συραπτικο" που ειχε την Ελληνικη σημαια:confused:

Αν δεν κανω λαθος επειδη δεν παρακολουθουσα ποτε Γιουροβιζιον και μονο φετος την ειδα και παλιοτερα δεν υπηρχαν επιτροπες?

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας δεν καταλαβαινω γιατι εκνευριζεσαι.Δεν απαντησα σε σενα. Απλώς απάντησα σε ολα τα δημοσιευματα που βγαινουν και στις εκπομπες που μας εχουν ζαλισει. Απλώς εχω βαρεθει να ακουω οτι μας εχουν αδικησει , οτι το αποτελεσμα επρεπε να ειναι διαφορετικο και τις υποθεσεις που κανουμε με το τι θα γινονταν αν δεν υπήρχε κριτικη επιτροπή.

Τότε τις άλλες χρονιές επρεπε να αναρωτιόμασταν τι θα γινόνταν αν υπήρχε επιτροπη. έτσι θα λειτουργουμε ? Με υποθεσεις? Αυτό ειναι το αποτελεσμα και δεν μπορει να αλλαξει.

Δηλαδη οταν ειχαμε βγει πρώτοι, επρεπε να βγουν απο τις άλλες χωρες και να λένε οτι κατι εγινε και αδικηθήκανε?

Αν θες την γνωμη μου εγω θα ηθελα να υπάρχει μονο κριτικη επιτροπη. Με δυο ανρθωπους σχετικους με τη μουσικη και αλλους δυο γενικα τις σοου-μπιζ.

Τωρα με το κοινο ο οποισδήποτε μπορει να ψηφισει. Μπορει να κερδισει η χωρα με το μεγαλύτερο πληθυσμο εκτοσ χωρας. Μπορει μερικοι να ψηφιζουν έτσι για πλάκα.

Δεν καταλαβαίνω τι προβλημα εχουν καποιοι με την κριτική επιτροπή. Μουσικος διαγωνισμος δεν υποτιθεται οτι ειναι?

 

συμφωνω απολυτα.....

 

Κατ αρχας λογικο ειναι να υποθεσω οτι αναφερεσε σε εμενα, εκανες quote το post μου!Κατα της κριτικης επιτροπης ειμαι καθως φετος το εγχειρημα ηταν αποτυχημενο και θα τυποποιηθει ο διαγωνισμος.Θα στελνουν ολοι μπαλαντες, θα βαζουν και ενα γνωστο ονομα στα credits(βλεπε Αγγλια που το αδιαφορο τραγουδι της το ψηφισαν 3ο) και ετοιμη η συνταγη.Και αφου οι επιτροπες ειναι εγκυρες και ψηφιζουν με γνωμονα το καλυτερο τραγουδι γιατι οι χωρες των λεγομενων συμμαχιων εξακολουθουν να ψηφίζουν η μια την αλλη;

 

αδιαφορο για ποιον??????εγω τρελαθικα με την αγγλια κ οπως φανηκε κ πολοι αλλοι....χιλιες φορες να στελναμε ενα παρομοιο παρα αυτη την αηδια....τι παραπανω

ειχε του ρουβα διλαδη???ενα μπλουζακι μαζεμενο απο το πλισιμο...ενα συραπτικο..

κ μια πριζα στον πισινο του να τον χτυπαει το ρευμα....ΟΥΑΟΥΥΥΥ...πολυ τεχνη ρε παιδι μου.....σαν δεν ντρεπομαστε λεω εγω...καθε χρονο κοιταμε να στειλουμε

το πιο χαλια χορευτικο κομματι ετσι για να κανουμε εντυπωση κ εχουμε χασει

την ποιοτητα....κ τελος να πω οτι η μεγαλυτερη αδικια ειναι οτι βγηκαμε 7η ενω επερεπε να βγουμε 17η....(αδικια για τις αλλες χωρες ενοω)...

 

Λοιπόν ειναι η τελευταια φορα που απανταω γιατι εχει καταντησει κουραστικο.

Εγω δεν είπα οτι όλα λειτουργησαν καλα.Είναι η πρώτη χρονια που εφαρμόζεται και ήταν αναμενόμενο ότι όλα δεν θα ήταν τελεια. Ασ αφήσουμε να δουμε και του χρόνου πώς θα πάνε τα πράγματα με την κριτικη επιτροπη.Επειδη ηταν μεταβατική περίοδος μπορει και αυτοί να μην ήταν τόσο αυστηροί.Και ειναι κακο να ανέβει λίγο το επιπεδο του διαγωνισμού?Εγω στις πρώτες θέσεις δεν ειδα να βγαινουν γελοια τραγουδια οπως με τις άλλες χρονιες(πχ ουκρανια προπερσι)

Τεσπα αντε και του χρόνου.

 

+10000 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεώρησα εξίσου αδιάφορα κ της Αγγλίας κ το δικό μας(αν δεν ήταν κ ο Σάκης που να πούμε την αλήθεια έχει αυτό το κάτι:p).

Η διαφορά είναι ότι το ένα ήταν μεν αδιάφορο-για μένα πάντα-αλλά τουλάχιστον είχε μια ποιότητα ενώ εμείς...

Δεν πιστεύω σε καμία περίπτωση ότι αδικηθήκαμε!Κ ευχαριστημένοι πρέπει να είμαστε!

 

Θα συμφωνήσω όμως με την άποψη ότι το να ψηφίζονται τραγούδια μόνο και μόνο επειδή είναι γνωστοί οι ερμηνευτές/συνθέτες τους ή να θεωρούνται καλά μόνο κ μόνο επειδή διατηρούν μια ποιότητα(πάρτε παράδειγμα το φετινό τραγούδι της Μάλτας,δε λέω φοβερή φωνή η γυναίκα αλλά απίστευτα "λίγο" τραγούδι)είναι εξίσου άδικο με το να ψηφίζονται μόνο τα πιασάρικα.

Γνώμη μου είναι ότι στη γιουροβίζιον αδικίες θα συμβαίνουν με ή χωρίς επιτροπή.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Ιδεα μου ειναι, η το always του arash και της aysel παιζεται σε καθε γνωστο κεντρο? Σε καποια παρτι που εχω παει τελευταια το ακουω συνεχεια, στην παραλια το ακουω, και σε καποια κλαμπακια το ακουσα σαν starting κομματι..!!

Αψογο τραγουδι!!!!!

 

Υ.Γ: Και του ρουβα το τραγουδακι, καλο ειναι για το καλοκαιρι! χορευτικο με δυνατο μπασο! δεν ειναι κακο!

Για χάρη σας εγινα κλεφτης....Θεωδορος Κολοκοτρωνης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ! ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΤΡΑΤΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Tου αζερμπαϊτζάν είναι ΠΟΛΥ ωραίο. Και, όντως, ακούγεται σχεδόν παντού.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...