Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια ,πώς δημιουργουμε συντομευσεις πανω στην αρχικη οθονη?

Θα ηθελα επισης να εμφανιζετε το εορτολογιο κατευθειαν πανω στην αρχικη οθονη του κινητου.

Εχετε καμια ιδεα?

 

Ρυθμισεις-Προσωπικο-Αρχικη Οθονη εκει θα τα βρεις ολα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θελω να παρω το 5800 απο τη vodafone λογω επιδοτησης!!! μπορειτε να μου πειτε συνοπτικα τι να προσεξω η τι να απαιτησω?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια...μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...!Οταν κανουμε αναβαθμιση λογισμικου(διοτι την τελεταια φορα που το εκανα απο την ν.11 στην ν.20 δεν ειχε τιποτα μεσα για να καταλαβω...!) τα προγραμματα θεματα και γενικα οτι εχουμε στην καρτα τηλεφωνου χανονται?ή οχι?και αν οχι...με ενα hard reset χανονται ετσ δεβ ειναι?Ευχαριστω εκ των προτερων....!:):):):)

 

Κατα την πορεια της αναβαθμισης σου λεειτι ακριβως πρεπει να κανεις Backup γιατι θα χαθει μετα απο αυτη.

Με Hard reset επαναφερειςτο C στην αρχικη του λειτουργια οποτε χανεις οτι εχεις βαλει στο C επαφες-ημερολογιο κ.τ.λ.. Δεν χανεις τιποτα απο την καρτα μνημης.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς πριν δόσεις το Pin που κολάι το παθαίνω συχνά κυρίως κάθε φορά (αλλά όχι μονό) όταν το βάζω να φορτίσει το βραδύ κλειστό και το πρωί βγάλω το φόρτιση και το ανοίξω συμβαίνει αυτό αν όμως το ανοίξω με το φορτιστή συνδεμένο δεν συμβαίνει.

 

Οχι συμβαίνει μόνο όταν τερματίζω μια κλήση.

Θέλω να βλέπω να γράφουμε ελληνικά με τόνους , Θέλω Windows 8.1 Για το Commodore 64 μου. Η ιστορία μου είναι απλή: Oric 1, Oric Atmos, Commodore 64,Sinclair QL, Amstrad 6128.
Link to comment
Share on other sites

να και το πρωτο κουφο!

μετα απο φορτιση σημερα το πρωι,με το που το ανοιξα το φοντο απο μαυρο εχει γινει γκρι σκουρο και απο την μεση και πανω εχει γινει ριγε μαυρο-γκρι.

τι παλαβο ειναι αυτο παλι;

Link to comment
Share on other sites

να και το πρωτο κουφο!

μετα απο φορτιση σημερα το πρωι,με το που το ανοιξα το φοντο απο μαυρο εχει γινει γκρι σκουρο και απο την μεση και πανω εχει γινει ριγε μαυρο-γκρι.

τι παλαβο ειναι αυτο παλι;

Προσπαθησε να το κλεισεις να βγαλεις την μπαταρια και να το ξαναανοιξεις οπως επισης να κανεις hard reset, αν επιμεινει τοτε βουρ σε νοκια σοπ.

Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι?με το hard reset θα δειξει εαν ειναι προβλημα software αλλιως θα ειναι θεμα οθονης οπως ειχε αναφερθει και απο αλλο μελος με αλλαγη χρωματος και αλλων κουλων στην οθονη.
Link to comment
Share on other sites

εγώ από τότε που έβαλα εικόνα χαιρετισμού δ εχω πατήσει πότε το εντάξει και λειτουργεί πάντα μια χαρά! Και αυτό που λες για τα θέματα, δ νομίζω να είναι αυτός ο λόγος..τυχαίνει κάποιες φορές να λειτουργεί και άλλες όχι, είτε έχεις πατήσει το εντάξει είτε όχι..όπως και να'χει δοκίμασε την εικόνα χαιρετισμου!

Η εικόνα χαιρετισμού πιάνει όλη την οθόνη; Δηλαδή να βάλω εικόνα διαστάσεων 640Χ360; Έτσι κι αλλιώς έχω αρκετές εικόνες αυτής της ανάλυσης και τις χρησιμοποιώ για φόντο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Η εικόνα χαιρετισμού πιάνει όλη την οθόνη; Δηλαδή να βάλω εικόνα διαστάσεων 640Χ360; Έτσι κι αλλιώς έχω αρκετές εικόνες αυτής της ανάλυσης και τις χρησιμοποιώ για φόντο.

 

Δ παιζει ρολο! ο,τι φωτο να'ναι βαλε! ασχετα απο διαστασεις! Ουτως ή αλλως ουτε για 1 δευτερολεπτο δεν θα φαινεται!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά! Θα μπω στην παρέα σύντομα, απλά επειδή την έχω πατήσει με Νokia Ν73 που δεν ήταν ελληνικό, και επειδή θέλω το μάυρο 5800 από το Εhop, θέλω να ρωτήσω αν το έχει πάρει κανείς από εκει και αν είναι ελληνικό. Γενικά τι παίζει με τις συσκευές του Eshop?
Some age, others mature...:lol:
Link to comment
Share on other sites

τοκανα και αυτο,δεν αλλαξε τιποτα.

να το παω στον γερμανο που το πηρα η σε νοκια shop;

δοκιμασε να βγαλεις την καρτα μνημης να ανοιξεις το κινητο και να την βαλεις μετα

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδική ενότητα για θέματα, μπορείς να κοιτάξεις στο [ΕΠΙΣΗΜΟ] Θέματα Symbian OS v9.4 & v9.5 και για το που θα βρεις θέματα διάβασε το Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ και συγκεκριμένα την Ερώτηση #7

 

Σωστος... πιάστηκα φάουλ, ειχα ξεχάσει οτι υπάρχει αυτή η ενοτητα και βιαστηκα.

ευχαριστώ:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στο μπλε από ότι βλέπω εδώ ο slider είναι μπλε. Αντίστοιχα, στο κόκκινο είναι κόκκινος? Το ρωτάω γιατί δεν έχω δει ποτέ σε εικόνα (ούτε live) το μενού της κόκκινης συσκευής.

 

Τέλος, πήρα τηλ. στο υποκατάστημα Wind από όπου το έχω παραγγείλει (αρχικά είχα ζητήσει το κόκκινο), και τους ρώτησα αν θα φέρουν και το μαύρο, αλλά μου είπαν πως ενώ γνωρίζουν για την ύπαρξη του, εντούτοις θα αργήσει αρκετά να έρθει μαύρη συσκευή στα καταστήματα Wind.

 

Βασικά, το πρόβλημα προέκυψε όταν συνειδητοποίησα, διαβάζοντας εδώ μέσα, πως αλλάζει ανεπαίσθητα και το χρώμα ολόκληρης της συσκευής εκτός από τη λωρίδα που έχει γύρω γύρω. Νόμιζα δηλ. πως η συσκευή παραμένει μαύρη σε κάθε περίπτωση, και πως αλλάζει μόνο η λωρίδα. Από όσους έχουν δει και τις 2 συσκευές, ποια είναι περισσότερο διακριτική ως προς τον χρωματισμό της (ποια φέρνει πιο πολύ προς το μαύρο)? Εγώ έχω δει μόνο τη μπλε, και να πω την αλήθεια δε κατάλαβα ότι μπλεδίζει.

 

Συνεχίζω να τείνω περισσότερο προς την κόκκινη παρόλα αυτά, αλλά με ενδοιασμούς, και το κατάστημα περιμένει απάντηση ποια να μου παραγγείλει... :wacko::worry:

Link to comment
Share on other sites

το πηγα alpha copy της περιοχης μου,προβλημα οθονης μου βρηκανε και θα την αλαξουν.

τι γινεται ρε ****το ουτε μηνα δεν τοχω.

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω το 5800 απο τη vodafone λογω επιδοτησης!!! μπορειτε να μου πειτε συνοπτικα τι να προσεξω η τι να απαιτησω? :confused::confused::confused:

Helpp!!!!:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στο μπλε από ότι βλέπω εδώ ο slider είναι μπλε. Αντίστοιχα, στο κόκκινο είναι κόκκινος? Το ρωτάω γιατί δεν έχω δει ποτέ σε εικόνα (ούτε live) το μενού της κόκκινης συσκευής.

 

Τέλος, πήρα τηλ. στο υποκατάστημα Wind από όπου το έχω παραγγείλει (αρχικά είχα ζητήσει το κόκκινο), και τους ρώτησα αν θα φέρουν και το μαύρο, αλλά μου είπαν πως ενώ γνωρίζουν για την ύπαρξη του, εντούτοις θα αργήσει αρκετά να έρθει μαύρη συσκευή στα καταστήματα Wind.

 

Βασικά, το πρόβλημα προέκυψε όταν συνειδητοποίησα, διαβάζοντας εδώ μέσα, πως αλλάζει ανεπαίσθητα και το χρώμα ολόκληρης της συσκευής εκτός από τη λωρίδα που έχει γύρω γύρω. Νόμιζα δηλ. πως η συσκευή παραμένει μαύρη σε κάθε περίπτωση, και πως αλλάζει μόνο η λωρίδα. Από όσους έχουν δει και τις 2 συσκευές, ποια είναι περισσότερο διακριτική ως προς τον χρωματισμό της (ποια φέρνει πιο πολύ προς το μαύρο)? Εγώ έχω δει μόνο τη μπλε, και να πω την αλήθεια δε κατάλαβα ότι μπλεδίζει.

 

Συνεχίζω να τείνω περισσότερο προς την κόκκινη παρόλα αυτά, αλλά με ενδοιασμούς, και το κατάστημα περιμένει απάντηση ποια να μου παραγγείλει... :wacko::worry:

 

Ναι είναι κόκκινος. Μην φανταστείς ότι γίνεται κατακόκκινο το κινητό, μόνο στον ήλιο γίνεται κάπως πιο έντονο. Κεραμιδί θα'λεγα ότι είναι παρά κόκκινο. Πάντα μιλάμε για το καπάκι της μπαταρίας, το μπροστά είναι κατάμαυρο. Είδα προχτές του ξαδερφού μου το μπλε και δεν μου άρεσε, δείχνει κάπως ψεύτικο σε σχέση με το κόκκινο. Εγώ πάντως αν το ξανάπερνα πάλι κόκκινο θα διάλεγα κ ας μην είναι το αγαπημένο μου χρώμα, καταλαβαίνεις τί εννοώ!!

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

όταν γράφω κείμενο, κάνω λάθος κ θέλω να το διορθώσω, ο κερσορας ΔΕ ΜΕΤΑΚΙΝΕΊΤΑΙ στο σημείο που θέλω, με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να σβήνω !
"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Για να δω videos πρεπει να τα μετατρεψω σε 640Χ360 αναλυση?

Και αν ναι με ποιο προγραμμα?

 

Ευχαριστω

 

Δεν ειναι απαραιτητο και 320χ240 τζαμι τα παιζει και fullscreen υπαρχουν πολλα προγραμματα και για μετατροπη και ενα απο τα καλυτερα ειναι και το total videoconverter

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητο και 320χ240 τζαμι τα παιζει και fullscreen υπαρχουν πολλα προγραμματα και για μετατροπη και ενα απο τα καλυτερα ειναι και το total videoconverter

 

Και εγω το total videoconverter χρησιμοποιουσα μεχρι που βρηκα το μακραν καλυτερο Format Factory:dance:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...