Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά,

Αυριο θα παω να πάρω το 5800 απο το eshop 322.

Θέλω αν μπορείτε να με δώσετε εντύπωσης για το κινητό αυτό πχ το μενού του και το χειρισμό του..

 

Και γενικά άμα αξίζει τα λεφτά του :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φίλε φυσικά και αξίζει τα λεφτά του!! ίσως να είναι και λίγα για τα τόσα που προσφέρει! είναι πολύ εύχρηστο και λειτουργικίο και παρέχει και πολλές υπηρεσίες!

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Παιδια...εχω ενα μεγαλο προβλημα...πηγα να κανω ρυθμισεις για το e-mail ε βαζω το e-mail(hotmail) μου και τον κοδικο μου και παταω συνδεση με το wlan που εχω σπιτι...και κολλαει το κινητο...!και μετα δεν ξεκολλαγε με τιποτα...μονο με βγαλσιμο μπαταριας...!και τωρα που την εβγαλα και την εβαλα ξανα δεν ανοιγει...!Για πειτε ρε παιδια τι μπορει να φταει...και καμια ιδεα πως να το φτιαξω...ευχαριστω...!

 

Παιδια...οκ το επανεφερα....!εβαλα και εβγαλα την μπαταρια μια ακομη φορα και ολα οκ...!μετα το συνχρονισα και με το λογαριασμο e-mail μου και ολα οκ...!ολα οκ εκτος βεβαια απο ενα φακελακι με ενα @ που εμφανιζεται πανω δεξια διπλα απο την μπαταρια...το οποιο συνεχιζει να μου λεει οτι εχω νεο mail ενω τα εχω διαβασει ολα:mad::mad::mad::mad:...!

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά με την κάμερα είστε ευχαριστημένοι?ο αδελφός μου έχει το ν95 και τα χρώματα τις φωτό ζωντανα και έντονα ενώ στο 5800 δίπλα δίπλα ξεθωριασμενα και μουντα.το βίντεο καλό,τι να πω μάλλον το λογισμικό του θέλει διόρθωση.κανείς άλλος έχει παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?έχει την versiοn 20
Link to comment
Share on other sites

Ποση ωρα να το αφησω στην πρωτη φορτιση?Δηλαδη πρεπει να το αφησω λιγο παραπανω?

Αν μπορει καποιος να μου απαντησει..

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει καποιος να μου απαντησει..

 

Αρχικα θα φας την μπαταρια που εχει μεσα...!επειτα βαλτο στον φορτιστη...μολις δειξει οτι εχει φορτιση πληρως βγαλ΄το...!θα το κανεις αυτο για 3-4 φορες ακομα...θα το φορτιζεις και θα το αποφορτιζεις πληρως...!

Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη αλλα τι εννοεις εγινε δωρεαν ?

Αυτο θα ρωταγα και εγω τι εννοεις δωρεαν ??? οτι μπορουμε να λαμβανουμε τα ε μαιλ δωρεαν στην συσκευη μας χωρις χρεωση απο την εκαστοτε εταιρια συνδεσης?

Πιστεύω πως σας κάλυψαν τα μέλη djuan1988 και Paris.

 

Εάν συνδέεσαι μέσω WiFi, ναι.

Αλλιώς οι υπόλοιπου τρόποι HSDPA, 3G, GPRS χρεώνουν.

 

 

Και κατι αλλο ρε παιδια κοιταξα αλλα δεν βρηκα κατι εχει και 200 σελιδες εδω και χαθηκα ..

Βαζοντας το bluetooth και αφου συνδεσω το handsfree μετα απο 2-3 λέπτα ξεσυνδεεται και αν δεχθω κληση πρεπει να πατησω το κουμπι και να κανω διαδικασια

Ειδικα οταν οδηγαω ειναι προβλημα και μαλιστα πανω στην μηχανη ...

Δεν φταιει το handsfree το δοκιμασα με 3-4 συσκευες

Εχουμε καποια λυση ?

 

Δοκιμασα 3 - 4 handsfree και νοκια και το itech που συνδεετε με 2 κινητα και παλι τα ιδια το κακο ειναι οτι το κντ το εχω 1 μερα αλλα εχω μιλισει συνολο 45 λεπτα εισερχομενες- εξερχομενες ... αρα την εφαγα ...

Δεν έχει να κάνει με προβληματική συσκευή, έτσι είναι σε όλους.

Περίμενε την επόμενη αναβάθμιση στην οποία ίσως φτιάξουν τα πράγματα.

 

 

Το θεμα ειναι οτι δεν ειναι (μαλλον) διαθεσιμη στην ελλαδα ακομα,για το NSU μου βγαζει τελευταια την 20.0.012.

Sorry, αλλά δεν είδα καλά την έκδοση που έγραφες και νόμιζα πως αναφέρεσαι στην 20.0.012.

Αναμένουμε νέα έκδοση λογισμικού σύντομα.

 

 

Παιδια διαβασα αρκετες σελιδες ομως δεν μπορω να διαβασω 278 ετσι διαβασα απο παιδια που το πηραν.

Λεω να το χτυπησω και εγω.Αξιζει???

Καλησπέρα παιδιά,

Αυριο θα παω να πάρω το 5800 απο το eshop 322.

Θέλω αν μπορείτε να με δώσετε εντύπωσης για το κινητό αυτό πχ το μενού του και το χειρισμό του..

Και γενικά άμα αξίζει τα λεφτά του :)

Και βέβαια τα αξίζει.

 

 

Ποση ωρα να το αφησω στην πρωτη φορτιση?Δηλαδη πρεπει να το αφησω λιγο παραπανω?

Θα λειτουργήσεις το κινητό μέχρι να σου βγάλει ένδειξη για χαμηλή στάθμη. Όλες οι φορτίσεις θα πρέπει να γίνονται μέχρι να φορτίσει πλήρως, δεν χρειάζονται υπερβολές. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι οι 3-4 πρώτες φορτίσεις, οι οποίες θα πρέπει να πραγματοποιούνται μόνο εφόσον έχει εξαντληθεί τελείως η μπαταρία σε σημείο που να σβήσει το κινητό από μόνο του.

 

 

βρε παιδιά με την κάμερα είστε ευχαριστημένοι?ο αδελφός μου έχει το ν95 και τα χρώματα τις φωτό ζωντανα και έντονα ενώ στο 5800 δίπλα δίπλα ξεθωριασμενα και μουντα.το βίντεο καλό,τι να πω μάλλον το λογισμικό του θέλει διόρθωση.κανείς άλλος έχει παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?έχει την versiοn 20

Το έχουμε τονίσει πολλές φορές πως η ποιότητα των φωτογραφιών επ' ουδενί δεν μπορεί να συγκριθεί με τη σειρά N.

Μη περιμένεις πολλά από τη κάμερα, ειδικά σε περιβάλλον με λιγοστό φωτισμό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε..:DΑπλα φορτισε αρκετα γρηγορα αν και το κινητο το αφησα ν κλεισει μονο του και παραξενευτηκα..:p

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με το gps

χωρίς το a-gps δε θα κάνει lock εύκολα.. (πάνω από 20 λεπτά) οπότε ενεργοποιήστε και τις δύο επιλογές..assisted gps, + network

τώρα σε μερικούς δε θα δουλεύει το a-gps.. γιατί απλά δεν έχουν ενεργοποιήσει το ιντερνετ στο κινητό τους.. πάρτε τη την εταιρία σας να σας στείλουν τις ρυθμίσεις για το ιντερνετ.. (1212 cosmote πχ) θα σας στείλουν μήνυμα θα το αποθηκεύσετε και θα επιλέξετε αυτό σαν σημείο πρόσβασης στις ρυθμίσεις του positioning server-->access point..

θα κάνει lock σε 5 δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι..πόσο χρεώνει τώρα..θα το δώ στο πρώτο λογαριασμό :)

Link to comment
Share on other sites

Βαζοντας το bluetooth και αφου συνδεσω το handsfree μετα απο 2-3 λέπτα ξεσυνδεεται και αν δεχθω κληση πρεπει να πατησω το κουμπι και να κανω διαδικασια

Ειδικα οταν οδηγαω ειναι προβλημα και μαλιστα πανω στην μηχανη ...

Δεν φταιει το handsfree το δοκιμασα με 3-4 συσκευες

Εχουμε καποια λυση ?

 

Δεν έχει να κάνει με προβληματική συσκευή, έτσι είναι σε όλους.

Περίμενε την επόμενη αναβάθμιση στην οποία ίσως φτιάξουν τα πράγματα.

 

Εγώ δεν έχω μέχρι στιγμής προβλήματα αποσύνδεσης του bluetooth. Χρησιμοποιώ αυτό που μου έδωσαν δώρο στο Nokia Shop μαζί με την αγορά του κινητού.

 

Για όσους έχουν πρόβλημα με το gps

χωρίς το a-gps δε θα κάνει lock εύκολα.. (πάνω από 20 λεπτά) οπότε ενεργοποιήστε και τις δύο επιλογές..assisted gps, + network

τώρα σε μερικούς δε θα δουλεύει το a-gps.. γιατί απλά δεν έχουν ενεργοποιήσει το ιντερνετ στο κινητό τους.. πάρτε τη την εταιρία σας να σας στείλουν τις ρυθμίσεις για το ιντερνετ.. (1212 cosmote πχ) θα σας στείλουν μήνυμα θα το αποθηκεύσετε και θα επιλέξετε αυτό σαν σημείο πρόσβασης στις ρυθμίσεις του positioning server-->access point..

θα κάνει lock σε 5 δευτερόλεπτα μέσα στο σπίτι..πόσο χρεώνει τώρα..θα το δώ στο πρώτο λογαριασμό :)

 

Το internet το είχα ενεργοποιημένο από την προηγούμενη συσκευή μου. Πρέπει να το ενεργοποιήσω ξανά; Στις ρυθμίσεις που αναφέρεις για το σημείο πρόσβασης έχει επιλεγμένο το Cosmote internet. Επιλεγμένο και το Υποβοηθούμενο GPS και Βάση δικτύου, αλλά δεν κλειδώνει ούτε μέσα ούτε έξω από το σπίτι. Μόνο μια φορά κλείδωσε σχεδόν αμέσως αλλά το μόνο που υπήρχε σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου ήταν μια καντίνα. Τι άλλο να αλλάξω για να δουλεύει όπως πρέπει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με προβληματική συσκευή, έτσι είναι σε όλους.

Περίμενε την επόμενη αναβάθμιση στην οποία ίσως φτιάξουν τα πράγματα.

 

Εγω παλι αδελφε εχω βρει την χαρα μου.Το bh 902 με το n82 εκανε συνεχεια τα δικα του.Τωρα απλα συνεργαζεται αψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω μέχρι στιγμής προβλήματα αποσύνδεσης του bluetooth. Χρησιμοποιώ αυτό που μου έδωσαν δώρο στο Nokia Shop μαζί με την αγορά του κινητού.

 

 

 

Το internet το είχα ενεργοποιημένο από την προηγούμενη συσκευή μου. Πρέπει να το ενεργοποιήσω ξανά; Στις ρυθμίσεις που αναφέρεις για το σημείο πρόσβασης έχει επιλεγμένο το Cosmote internet. Επιλεγμένο και το Υποβοηθούμενο GPS και Βάση δικτύου, αλλά δεν κλειδώνει ούτε μέσα ούτε έξω από το σπίτι. Μόνο μια φορά κλείδωσε σχεδόν αμέσως αλλά το μόνο που υπήρχε σε ακτίνα ενός χιλιομέτρου ήταν μια καντίνα. Τι άλλο να αλλάξω για να δουλεύει όπως πρέπει;

Ναι πρέπει να ξαναπάρεις την cosmote οταν αλλάζεις συσκευή οι καινουριες ρυθμίσεις λέγονται WIRELESS INTERNET.. έσπασα το κεφάλι μου όλο το πρωί..ασε και τελικά το βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρέπει να ξαναπάρεις την cosmote οταν αλλάζεις συσκευή οι καινουριες ρυθμίσεις λέγονται WIRELESS INTERNET.. έσπασα το κεφάλι μου όλο το πρωί..ασε και τελικά το βρήκα

 

Οκ. Ευχαριστώ, θα πάρω τηλέφωνο και θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,μολις το πηρα απο γερμανο,σε μαυρο χρωμα(ωραιο σε μπλε,αλλα σε μαυρο τα σπαει).που μπορω να δω απο το product code για ποιες χωρες ειναι?στην πρωτη σελιδα εχει μονο codes για blue & red μονο.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Επειδή είσαι ο πρώτος που παίρνει το μαύρο, δεν γνωρίζουμε το product code αυτού του χρώματος για να διασταυρώσεις εάν είναι ελληνικό ή όχι.

Στη συσκευασία τα φυλλάδια είναι στα ελληνικά;

Η ταινία ασφαλείας ήταν μόνο λευκή ή είχε και τη λέξη sealed επάνω;

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μπορεί να μην μου το αντικαταστήσανε αλλά μέσα σε 1 μέρα μου το φτιάξανε και δουλεύει άψογα!:happy::happy: Φτου φτου σκόρδα
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο.

Επειδή είσαι ο πρώτος που παίρνει το μαύρο, δεν γνωρίζουμε το product code αυτού του χρώματος για να διασταυρώσεις εάν είναι ελληνικό ή όχι.

Στη συσκευασία τα φυλλάδια είναι στα ελληνικά;

Η ταινία ασφαλείας ήταν μόνο λευκή ή είχε και τη λέξη sealed επάνω;

 

Η ταινια ασφαλειας ειναι μονο λευκη και με ασημενια γραμματα εχει τη λεξη saeled,και τα φυλλαδια ειναι στα ελληνικα.ευχαριστω για την απαντιση.

:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια χθες πηρα κι εγω την συγκεκριμενη συσκευη σε κοκκινο χρωμα και ομολογω πως δεν το περιμενα να ειναι τοσο καλη!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η ταινια ασφαλειας ειναι μονο λευκη και με ασημενια γραμματα εχει τη λεξη saeled,και τα φυλλαδια ειναι στα ελληνικα.ευχαριστω για την απαντιση.

Για πες το product code που έχει.

Βρίσκεται στην ετικέτα που είναι κολλημένη στο σώμα της συσκευής πίσω από τη μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγη ώρα είμαι κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος Nokia 5800 Red μέσω eshop! Ευτυχώς είναι η Ελληνική έκδοση (τσέκαρα τον κωδικό κάτω από τη μπαταρία), οπότε σε αυτό τον τομέα όλα μία χαρά. Όταν το ανοίξω θα δω τι παίζει και με το μικρόφωνο μπας και έχει πρόβλημα... Σταυρώνω τα χέρια μου. :D
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε τωρα?Εχει και gps?Ρε αυτο ειναι αστερι.

Για πειτε περισσοτερα για το gps.

 

Τα παρακατω link λογικα θα σε καλυψουν :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2651194#post2651194

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2700183#post2700183

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,μπορεί να μην μου το αντικαταστήσανε αλλά μέσα σε 1 μέρα μου το φτιάξανε και δουλεύει άψογα!:happy::happy: Φτου φτου σκόρδα

 

Εύχομαι να μην έχεις άλλα προβλήματα

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Για πες το product code που έχει.

Βρίσκεται στην ετικέτα που είναι κολλημένη στο σώμα της συσκευής πίσω από τη μπαταρία.

 

Το product code ειναι 0573762 και εχει εκδοση λογισμικου την V20.0.012

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραιά

Ευχαριστώ!:)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...