Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ.Η ΣΧΙΣΜΗ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ.Η ΣΧΙΣΜΗ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Να ρωτησω απο που το πηρες;Δεν μπορω να το βρω σε κανενα σχεδον καταστημα-σε μπλε τουλαχιστον που το ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ.Η ΣΧΙΣΜΗ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Όλες οι παρτίδες έχουν την σχισμή.... άλλες πολύ, άλλες λίγο. Αν βρεις κανένα άλλο πρόβλημα φυσικά να πας να στο αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

EIMAI ΑΠΟ ΚΡΗΤΗ.ΤΟ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΡΕΘΥΜΝΟ(ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΓΕΡΜΑΝΟΣ).ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΣΧΙΣΜΗ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ.ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΗΣΩ ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΓΕΡΜΑΝΟ Η' ΣΤΗΝ ΝΟΚΙΑ?ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

@nvassalos καλο θε ειναι να γραφεις με μικρους ελληνικους χαρακτηρες γιατι τα κεφαλαια στα forum ειναι σαν να φωναζεις και μπορει να δημιουργηθουν περεξηγησεις. Επισης απαγορευονται και απο τους Ορους Προσβασης και Χρησης που συμφωνησες κατα την εγγραφη σου.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Και σχετικά με το άλλο? (το θέμα της πιστοποίησης εννοώ απλά και συνοπτικά)

 

Καλησπέρα,

Έχω καταλάβει από αυτά που έχω διαβάσει πως για να περάσουμε κάποιες εφαρμογές θέλει πιστοποίηση. Για να αποφύγουμε αυτή την διαδικασία και να μπορούμε να περνάμε οποιαδήποτε εφαρμογή θέλουμε πρέπει να το hackaroume το κινητό? Αν ναι τελικά με ποια μέθοδο? Ποια είναι η πιο εύκολη? έχω δει γύρω στους 3 διαφορετικούς τρόπους και έχω μπερδευτεί.

 

Επίσης τι χρήσιμα προγράμματα μου προτείνεται να βάλω?

 

1.Η διαδικασια εγκαταστασης του χακ ειναι απλη και βρισκεται εδω

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2671799#post2671799

Ακολουθησε τον τροποΑπευθειας εγκατασταση unsigned εφαρμογων,

ο οποιος αναρτηθηκε προσφατα στο θεμα .

 

Και να μην εφαρμοσεις το χακ παντως,μπορεις απλα να ζητησεις ενα πιστοποιητικο

εδω για να κανεις sign τις εφαρμογες σου .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227176

 

2. Σιγουρα καποιον file explorer ,πχ xplore

taskmanager ,πχ Best taskman ,handy taskman

Εφαρμογη πλοηγησης Garmin .

 

Απο εκει και περα ,αποφασιζεις εσυ ποια αλλη εφαρμογη

σου ειναι χρησιμη ..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

τα εντος παρενθεσεως ψηφια μου ειναι: 495926

βασικά το εχεις αγορασει λιγο νωρις... (αν και μου ειπαν απο το nokia shop οτι ερχονται κατ' ευθειαν και δεν καθυστερουν σχεδον καθολου οι παραλαβες απο την ημερομηνια παραγωγης... τωρα το ποσο γρηγορα, ενας θεος ξερει τι εννοουν!)

θα σου προτεινα τα εξης: παρε ενα τηλεφωνο την alpha copy στο 80111665421 και ρωτα τους την ημερομηνια που ξεκινησε η εργοστασιακη εγγυηση! αν ειναι 20-01 λογικα θα εισαι οκ!!

-- Ο αριθμος αυτος οπως αναφερεται σε καποια σαιτς, ειναι το serial number της συσκευης ,οποτε υποθετω αν εσενα ειναι το 495926 στην σειρα παραγωγης ,εμενα με 448700 ειναι πολυ μπροστα απ'το δικο σου ,οποτε ενδεχομενως να μην εχει το καινουριο ..:( Παντως μεχρι τωρα δεν εχω κανενα προβλημα :)

- Οπως και να'χει ,ευχαριστω για την πληροφορια. ....

 

- Αλλος χρηστης πιο πανω αναφερει αριθμο σειρας μεγαλυτερο απο τον δικο σου και εχει προβλημα ,αν θελει ας πει ποτε το πηρε και τι product code ειναι, να κανουμε μια συγκριση. :cool:

 

- Προχθες που πηρα τηλ. θεωρουν απορρητο :blink: την ημερομηνια παραγωγης ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

housas08 ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία! Εμένα τα τέσσερα πρώτα ψηφία εντός παρενθέσεως είναι (4966ΧΧ)Χ, οπότε είναι μετά από σένα, άρα και μένα είναι το νέο ακουστικό! Βέβαια μήπως παίζει ρόλο στο IMEI και το product code, εμένα είναι της Alpha Copy, εσένα;

Ας μας πούν και άλλοι χρήστες με ελληνικό product code που είδαν ότι έχουν νέο ακουστικό τα συγκεκριμένα ψηφία του ΙΜΕΙ για να τα συγκρίνουμε και να βγάλουμε ένα ασφαλές συμπέρασμα.

 

valsam μπορείς να μας πεις και ΄συ, είχες το νέο ακουστικό, από που πήρες την συσκευή από τα κεντρικά στην Θεσσαλονίκη, μέσα Φεβρουαρίου το πήρες, ποια είναι τα ψηφία εσένα εντός παρενθέσεως; (από το τέλος προς τα εμπρός, το τελευταίο είναι εκτός παρενθέσεως).

 

Όπως είπα δεν έχω κανένα πρόβλημα, προς το παρόν και την συσκευή την έχω σε χρήση από 2/2, ενώ η εγγύηση της ξεκινάει στις 20/1.

 

 

Παρατήρησα το εξής, όταν πατάμε από την κεντρική οθόνη αναμονής, το κάτω αριστερό εικονίδιο για το πληκτρολόγιο, η ένδειξη στάθμης της μπαταρίας πηγαίνει στα πλάγια και μειώνονται οι μπάρες, πιθανώς λόγω έλλειψης χώρου στην οθόνη (?), ας το τσεκάρει και κάποιος άλλος.

 

απο nokia shop το πηρα και εγω!

προτεινω περισσοτερο να στεκομαστε στην ημερομηνια παραγωγης - εγγυησης παρα στο ΙΜΕΙ γιατι δεν ξερουμε πως μοιραζονται οι κωδικοι και αν ειναι μια και μονο γραμμη παραγωγης!!! (το δικο μου δειχνει το πιο παλιο απ ολα αυτα που αναφερετε ενω το εχω παρει πιο αργα απ ολους σας και ομως εχω το νεο ακουστικο!!)

 

αλλιως οσοι θελετε πιο δραστικα πραγματα... πεταχτειτε μεχρι το κοντινοτερο nokia shop να σας πουνε! (μια ματια για τσεκαρισμα γινεται ανετα πιστευω και μεσα σε 2-3 ωρες -τοσο μου ειχαν πει εμενα-). μονο η αντικατασταση μπορει να καθυστερησει!!

 

Εμένα εν λόγω ψηφία είναι (496949)1 και έχει πρόβλημα στο ακουστικό.

Δε βλέπω να βγαίνει κάποιο συμπέρασμα.

εσενα τι ημερομηνια εχει η εγγυηση σου: ειχες οντως το παλιο η επεσες σε ελλατωματικο καινουριο ακουστικο; τι σου παρουσιαζει και τι εκανες γι αυτο;;

αν και η ημερομηνια που το πηρες ειναι η ιδια με το δικο μου απ οτι βλεπω... ελπιζω να μην επεσες σε απομειναρι παλιας παραλαβης!!!

 

και για τους υποψηφιους νεους αγοραστες να επαναλαβω: το κινητο ειναι αρκετα καλο και αξιζει τα λεφτα του μεχρι τελευταιου cent! τα λειτουργικα προβληματα (ακουστικο) εχουν λυθει οποτε τα οποια προβληματα λογισμικου μενουν, θα λυθουν με καποια αναβαθμιση!!! ειπαμε καλη η καταστροφολογια, αλλα ολοκληρη nokia δε θα αφησει τη ναυαρχιδα των συσκευων της ετσι!!! και θα το ξαναπω για τριτη φορα: και τα ιδια να ηξερα οτι θα αντιμετωπισω παλι... παλι αυτο θα επαιρνα!!! (και αυτα τα λεει ενας κατοχος που περασε πολλα, εψαξε πολυ και μεχρι στιγμης δεν το μετανιωνει!)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι παραγωγης 20-1-2009 και εχει το ελλατωματικο ακουστικο γιατι απ'οτι καταλαβα με το που ειδε το imei η κοπελα μου ειπε οτι εχουν καινουργια παρτιδα και θα το αλλαξουν!

Σταματηστε επιτελους με την σχισμη,δεν ειναι ελλατωμα ,ειναι εντελος ανεπεσθητη,δηλ αν ειναι αυτο το προβλημα τοτε τι να λεγαμε για το slide του Ν95 που το πληρωσαμε και 735 ευρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι παραγωγης 20-1-2009 και εχει το ελλατωματικο ακουστικο γιατι απ'οτι καταλαβα με το που ειδε το imei η κοπελα μου ειπε οτι εχουν καινουργια παρτιδα και θα το αλλαξουν!

Σταματηστε επιτελους με την σχισμη,δεν ειναι ελλατωμα ,ειναι εντελος ανεπεσθητη,δηλ αν ειναι αυτο το προβλημα τοτε τι να λεγαμε για το slide του Ν95 που το πληρωσαμε και 735 ευρω!!!

 

εσενα απ οτι θυμαμαι το ακουστικο εκανε κατι σαν χριτσ σε υψηλη ενταση που το κανει κ μενα... αυτο δεν ειναι το original προβλημα! απο τη στιγμη που δεν αυξομειωνεται η ενταση δεν ειναι το προβλημα το γνωστο που εχει το παλιο!

 

και μενα μου ειπαν για καινουρια παραλαβη αλλα δεν καθησα να τους περιμενω και εκανα την "επεμβαση" και τελικα ειχα το καινουριο! δεν μπορουν να το δουν τα nokia shop μεσω ΙΜΕΙ και να το κρινουν! δεν εχει βγει ακομα η blacklist με τα προβληματικα και εχουν απλα εντολες να τα αντικαθιστουν οτι και να τους πεις!!!

 

και οντως ξεκολληστε με τη σχισμη! θα ειχανε παθει κατι τοσο καιρο απο αυτο τοσοι χρηστες! και ουτε σκονη μαζευει (τουλαχιστον μεχρι στιγμης που το ανοιξα!)

 

το κινητο εχει οντως τελεια ηχεια και ηχο! και το μενου ειναι εξαιρετικα ευχρηστο!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από το Nokia Shop που είχα παει τη συσκευή την Τρίτη το μεσημέρι για την αλλαγή του ακουστικού. Ολα ειναι OK και μάλιστα επάνω στο χαρτί που υπέγραψα ήταν κολλημένο το παλιό ακουστικό (το αριστερό στις γνωστές φωτογραφίες). Επίσης η "γνωστή" σχισμή έχει γίνει μικρότερη (προφανώς από το άνοιγμα για την αλλαγή). Μπορώ να πω ότι η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και ταχύτατη.

 

Και μια γενική παρατήρηση (μετά από 40 ημέρες χρήσης) για όσους αναρωτιούνται αν θα πρέπει να πάρουν το κινητό: εκτός από το ακουστικό (το οποίο πλέον διορθώνεται) δεν υπάρχει άλλο σοβαρο πρόβλημα, εκτός βέβαια κάποιων εξαιρέσεων, όπως όμως συμβαίνει και σε άλλα κινητά, άλλων εταιριών. Με τέτοια σχέση τιμής/απόδοσης δεν υπάρχει (ούτε πλησιάζει καν) άλλη συσκευή στην αγορά.

 

Διευκρίνηση. Είχα ΝΟΚΙΑ μέχρι το 2004, στη συνέχεια άλλαξα 4 Sony Ericsson συσκευές (οι δύο με προβλήματα). Αυτό για να προλάβω μερικούς που θα πουν ότι υπάρχει συμπάθεια μόνο με ΝΟΚΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Μολις πηρα το κινητο κ εγω

Παντελως ασχετος μιας κ δεν εχω προλαβει να διαβασω τπτ

το εβαλα 5:30 για φορτιση κ στις 6:30 μου δειχνει οτι ειναι κομπλε...

τι κανω??Το ανοιγω ή περιμενω να φορτισει ακομα??

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και το βγάζεις από το φορτιστή. Άλλωστε δεν θα συνεχίσει να φορτίζει και να το αφήσεις.

 

 

Το θέμα του ακουστικού είναι πλέον ανυπόφορο και για μένα..το είχα πάρει από Vodafone, έχω την απόδειξη εγγύηση να το πάω εκεί, είναι ενημερωμένα τα καταστήματα, το αντικαθιστούν με συσκευή δίχως πρόβλημα η χρειάζεται Νokia Shop;

Το πας κατευθείαν σε Nokia shop.

 

 

Παιδια,χρειαζομαι τη βοηθεια σας!!Εχετε καμια ιδεα για το πως θα μεταφερω τα αρχεια απο το παλιο μου κινητο στο καινουργιο??Ακομα και οι επαφες εχουν χαθει...

Αν το παλιό κινητό δεν είναι Nokia, τα μηνύματα δεν γίνεται.

Για τις επαφές και το ημερολόγιο με οποιαδίποτε συσκευή μέσω συγχρονισμού με το Outlook.

Πρώτα τις περάσεις στο Outlook μέσω του προγράμματος για τον υπολογιστή του παλιού κινητού και μετά από το Outlook στο 5800 μέσω του PC Suite.

 

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΜΟΛΙΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΝΟΚΙΑ 5800 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ ΓΙΑ ΦΟΡΤΙΣΗ.Η ΣΧΙΣΜΗ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΠΑΡΤΙΔΕΣ?ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Όλα έχουν τη σχισμή, δεν είναι λόγος αυτός αντικατάστασης.

 

 

paidia geia sas o aderfos mou endiaferete gia to 5800 kai 8elw na rwthw:h o8onh afhs den einai san tou sony ericcson G900?einai san tou n97?

Η οθόνης αφής είναι resistive όπως των περισσοτέρων touch screen κινητών, και όχι σαν του iphone, δηλαδή capacitive.

Έτσι είναι και το N97 αλλά και του G900.

 

Επίσης θα σε παρακαλούσα να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

 

 

Έχει κάποιος που το εχει πάρει άποψη. Ειναι καλό απο ηχο και μενού

Η απόδοση στον ήχο από τα ηχεία, αλλά και από ακουστικά είναι εξαιρετική.

Το μενού του είναι το γνωστό S60. Αρκετά user friendly.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

To ξερω οτι πλεον δεν ισχυει η περιοδος που τα αφηναμε 10ωρο μεχρι να φορτισει αλλα κ απ την αλλη μου κανει εντυπωση που στην 1 ωρα ειναι ενταξει...

Αnyway...δεδομενης κ της αγωνιας μου για το κινητο το ανοιγω....

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα διαπίστωσα κι εγώ ένα κολλημένο pixel. Οκ θέλει πολύ παρατηρητικότητα για να το δεις, αλλα που το ξέρω και μόνο μου την ψιλοέσπασε... Τεσπα, απο όλα τα άλλα μια χαρά προς το παρόν.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από το Nokia Shop που είχα παει τη συσκευή την Τρίτη το μεσημέρι για την αλλαγή του ακουστικού. Ολα ειναι OK και μάλιστα επάνω στο χαρτί που υπέγραψα ήταν κολλημένο το παλιό ακουστικό (το αριστερό στις γνωστές φωτογραφίες). Επίσης η "γνωστή" σχισμή έχει γίνει μικρότερη (προφανώς από το άνοιγμα για την αλλαγή). Μπορώ να πω ότι η εξυπηρέτηση ήταν άψογη και ταχύτατη.

 

Και μια γενική παρατήρηση (μετά από 40 ημέρες χρήσης) για όσους αναρωτιούνται αν θα πρέπει να πάρουν το κινητό: εκτός από το ακουστικό (το οποίο πλέον διορθώνεται) δεν υπάρχει άλλο σοβαρο πρόβλημα, εκτός βέβαια κάποιων εξαιρέσεων, όπως όμως συμβαίνει και σε άλλα κινητά, άλλων εταιριών. Με τέτοια σχέση τιμής/απόδοσης δεν υπάρχει (ούτε πλησιάζει καν) άλλη συσκευή στην αγορά.

 

Διευκρίνηση. Είχα ΝΟΚΙΑ μέχρι το 2004, στη συνέχεια άλλαξα 4 Sony Ericsson συσκευές (οι δύο με προβλήματα). Αυτό για να προλάβω μερικούς που θα πουν ότι υπάρχει συμπάθεια μόνο με ΝΟΚΙΑ.

 

Και κάτι άλλο. Μη δεχτείτε σε Nokia Shop να σας πούν ότι δεν έχουν ενημέρωση για την αλλαγή του ακουστικού, γιατί αυτό φυσικά και δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

To ξερω οτι πλεον δεν ισχυει η περιοδος που τα αφηναμε 10ωρο μεχρι να φορτισει αλλα κ απ την αλλη μου κανει εντυπωση που στην 1 ωρα ειναι ενταξει...

Αnyway...δεδομενης κ της αγωνιας μου για το κινητο το ανοιγω....

 

Πέρασε η περίοδος(ελέγχεται) που όλοι οι expert πωλητές σου έλεγαν να το αφήσεις δεκάωρο γιατί .... δεν ξέρω γιατί το έλεγαν. Αν συνέχιζε να φορτίζει το κινητό πάντως επί δέκα ώρες να είσαι σίγουρος θα έσκαγε

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται μπορεί να βελτιωθεί η φωτογραφία:

 

"BUT, if someone with a hacked phone can check their Z:/ drive for the following file:

 

z:\private\10202BE9\10282EDC.txt

 

If the file exists, the camera picture quality of 5800 can be improved significantly!

 

I have a suspicion only FP2+ phones have this file (N95 and FP1 or PRE FP1 don't have it).

 

A very nice tutorial appeared on Symbian Freak yesterday which involved making modifications to this .txt file and moving it into the appropriate directory in the C:/ drive.

 

EDIT: Confirmed! Infact this file does exist on the 5800 and it improves picture quality!"

 

http://dailymobile.se/forum/index.php?topic=1171.20

 

Αυτό είναι για το Ν85:

 

- Copy z:\private\10202BE9\10282EDC.txt to c:\private\10202BE9

 

"2- Edit the file and change the following line :

0x3001A string "QualitySetLevel=306,ImageFileMimeType=image/jpeg,ImageWidth=2592,ImageHeight=1944,ImageFileExtension=.jpg,ImageEncoderUID=0x00000000,CompressionQuality=85,EstimatedSize=650000,CameraDisplayId=2,CamcorderVisible=350" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail

 

to:

0x3001A string "QualitySetLevel=306,ImageFileMimeType=image/jpeg,ImageWidth=2592,ImageHeight=1944,ImageFileExtension=.jpg,ImageEncoderUID=0x00000000,CompressionQuality=100,EstimatedSize=890000,CameraDisplayId=2,CamcorderVisible=350" 0 cap_rd=alwayspass cap_wr=alwaysfail

 

3- Save and restart.

 

The photos (at the 5MP settings) now are an average of 900KB instead

of 600KB, which means less JPEG compression, which means theoretically better quality."

 

 

Δηλαδή αλλάζεις το CompressionQuality σε 100

 

Σπύρος

δοκιμασα αυτο το κολπακι αλλα δεν ειδα καποια διαφορα στις φωτο ουτε στο μεγεθος,εκτος αν εκανα κατι λαθος.Παντως ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της συσκευής δεν ισχύει από την ημερομηνία αγοράς και όχι από την ημερομηνία παραγωγής (πρώτη φορά το ακούω);

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει την προηγούμενη Πέμπτη ένα 5800 μπλε από Πλαίσιο.

Το κινητό ήταν εισαγωγής (από Ιταλία, σύμφωνα με το Nokia shop), οπότε τους ζήτησα αντικατάσταση.

 

Και σήμερα μου το αλλάξαν με 5800 κόκκινο αλλά με ελληνικό product code.

Μάλιστα πήγα να μου το επιβεβαιώσουν και σε nokia shop και εκεί μου είπαν οτι το τηλέφωνο είναι εισαγωγής Alpha Copy και μάλιστα από την τελευταία παρτίδα και χωρίς το προβληματικό ακουστικό.

 

Προσοχή λοιπόν σε όσους αγοράζουν από το Πλαίσιο να δηλώσουν στον πωλητή ότι θέλουν συσκευή εισαγωγής alpha copy.

 

Μια καλή ένδειξη είναι το λευκό sticker που σφραγίζει το κουτί, στα κινητά παραεισαγωγής είναι απλά λευκό (και αν προσέξεις φαίνεται από κάτω το κανονικό της nokia) ενώ της alpha copy έχει τη λέξη NOKIA SEALED με ολόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση της συσκευής δεν ισχύει από την ημερομηνία αγοράς και όχι από την ημερομηνία παραγωγής (πρώτη φορά το ακούω);

 

Σπύρος

 

οπως μου ειπαν αφορα την εργοστασιακη εγγυηση... λογικα θα ειναι διαφορετικη με αυτη που "αποκταμε" οταν αγοραζουμε το κινητο!

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα αυτο το κολπακι αλλα δεν ειδα καποια διαφορα στις φωτο ουτε στο μεγεθος,εκτος αν εκανα κατι λαθος.Παντως ακολουθησα κατα γραμμα τις οδηγιες

 

Δεν εχω δοκιμασει το συγκεκριμενο κολπακι αλλα μου φαινεται πιο λογικο να βαλεις το αρχειο 10282EDC.txt στο φακελο C:\private\10202BE9\10282EDC.txt να κανεις μια επανεκκινηση για να δουμε εαν λειτουργει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...