Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα πέρασα από νοκια club της περιοχής μου και ενημερώθηκα σχετικά με τα προβλήματα που μεταγενέστερα εμφάνισε το 5800.

μου είπε release μόνο το ακουστικό και όχι σε όλες στις συσκευές και μια αναβάθμιση,τίποτε άλλο.

όσο για την σχισμή έτσι είναι κατασκευαστικά μου πε ,να υπάρχει το κενό, επειδή η οθόνη του είναι πολύ ψιλή και με το πολύ σφίξιμο θα έσπαζε

οτι παραπάνω εμφανισει παρα προβληματικό θα ειναι και να το επιστρέψετε πίσω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα δεν μου το έφτιαξαν. Ήμουν μέσα στο 7ημερο και μου το αντικατέστησαν. Πάντως το πρόβλημα σου, μάλλον για πρόβλημα hardware μου κάνει οπότε καλό θα ήταν να το στείλεις πίσω όσο είναι ακόμα νωρίς

 

Το έκανε συνέχεια;

Μου το έκανε κι εμένα κάνα δυο φορές, αυτό με τις γραμμές, αλλά τώρα έχει μέρες να μου το κάνει. Επίσης όταν το έκανε, η οθόνη σκοτείνιαζε και οι γραμμές ήταν πιο αραιές αλλά έβλεπα με κάποιοα δυσκολία το θέμα που υπήρχε από κάτω.

 

Το μόνο που μου κάνει ακόμα πού και πού είναι να χρωματίζεται όλη η οθόνη με κάποιο χρώμα για μερικά δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται.

 

Δεν το στέλνω για έλεγχο γιατί θα μου το γυρίσουν πίσω ως "απροβλημάτιστο". Έχω άδικο;

 

Αγορασμένο από Nokia Shop, χωρίς σχισμή αλλά με πρόβλημα στο ακουστικό. Θα περάσω κάποια μέρα να το φτιάξω γιατί δε μ' ενοχλεί για την ώρα λόγω χρήσης bluetooth.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

περί GPS:

υπάρχει δυνατότητα εικονικής πλοήγησης (οχι real time) και εμφάνισης διαδρομής δωρεάν όπως γίνεται στα κινητά που δεν έχουν ενσωματωμένο GPS? (οπως 6120 classic)

Link to comment
Share on other sites

Το έκανε συνέχεια;

Μου το έκανε κι εμένα κάνα δυο φορές, αυτό με τις γραμμές, αλλά τώρα έχει μέρες να μου το κάνει. Επίσης όταν το έκανε, η οθόνη σκοτείνιαζε και οι γραμμές ήταν πιο αραιές αλλά έβλεπα με κάποιοα δυσκολία το θέμα που υπήρχε από κάτω.

 

Το μόνο που μου κάνει ακόμα πού και πού είναι να χρωματίζεται όλη η οθόνη με κάποιο χρώμα για μερικά δευτερόλεπτα και μετά επανέρχεται.

 

Δεν το στέλνω για έλεγχο γιατί θα μου το γυρίσουν πίσω ως "απροβλημάτιστο". Έχω άδικο;

 

Αγορασμένο από Nokia Shop, χωρίς σχισμή αλλά με πρόβλημα στο ακουστικό. Θα περάσω κάποια μέρα να το φτιάξω γιατί δε μ' ενοχλεί για την ώρα λόγω χρήσης bluetooth.

Και μενα αυτο κανει το ιδιο με το χρωμα.σκεφτομαι να το παω στην νοκια να δω αν θα βγαλω ακρη.Ποσο καιρο στο κανει κ ποσο συχνα?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα αυτο κανει το ιδιο με το χρωμα.σκεφτομαι να το παω στην νοκια να δω αν θα βγαλω ακρη.Ποσο καιρο στο κανει κ ποσο συχνα?

 

Από 0 ως 2, σπάνια 3 φορές τη μέρα (τη φάση με τα χρώματα εννοώ).

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

εχω αρκετα νεοτερα σημερα...

πρωι πρωι πηρα την alpha copy στα κεντρικα να ρωτησω με βαση το ΙΜΕΙ μου ποτε κατασκευαστηκε το τηλεφωνο μου (για να καταλαβω ποιο μοντελο ακουστικου εχει πανω)...

μου ειπαν πως δεν γινεται να το βρουν... μετα τους ρωτησα για το προβλημα του ακουστικου...

δηλωσαν πληρη αγνοια!!!

να μην τα πολυλογω, δεν εβγαλα ακρη με τα κεντρικα (αλλα τους τονισα οτι το εχει ανακοινωσει η ιδια η εταιρεια το προβλημα και σε αρκετες περιπτωσεις εχει κανει και ανακλησεις)...

παω απο το nokia shop. τους λεω τα ιδια και μ λενε παλι οτι δεν υπαρχει καμια ενημερωση για το θεμα!!!

τελικα κατι μου ειπαν πως απο πεμπτη θα φερουν ακουστικα και να περασω τοτε... (ερωτηση κρισεως: πως αφου κανουν μαζικη παραλαβη ακουστικων να μην γνωριζουν το λογο???)

το μονο που καταφερα σημερα ειναι να μου βρουν οτι η εργοστασιακη εγγυηση μου, ξεκινησε στα τελη γεναρη οποτε καπου εκει κοντα κατασκευαστηκε!!

πανω στην απελπισια μου το ανοιξα και συγκρινα τις εικονες που υπαρχουν στο νετ με το καινουργιο κ το παλιο... ευτυχως το δικό μου "φοραει" το καινουριο!!! (οσοι το πηρατε δηλαδη μεσα φεβρουαριου και επειτα μπορειτε να κοιμαστε ησυχοι, εκτος και αν πεσατε σε απομειναρια παλιοτερης παραλαβης!!!)

 

οσον αφορα το ζητημα με το back up εβαλα μια αλλη καρτα μνημης (μια παλια 512 που ειχα) αδειασμενη και εκανα το ιδιο... η επαναφορα δουλεψε κανονικοτατα!

οποτε το συμπερασμα ειναι: καντε back up μεσω του pc suite η με οποιονδηποτε αλλο τροπο για να εχετε το κεφαλι σας ησυχο! προφανως καθε τοσο να θελει και ενα φορματ η καρτα μνημης...

για το θεμα του πως καθαριζεται η cache δεν μπορεσαν να με διαφωτισουν...

ειναι σχετικα λιγες οι γνωσεις για το κινητο οπως μου ειπαν πανω απο 10 φορες και οτι οι αναβαθμισεις θα ειναι αρκετα συχνες!!!

οφειλω να πω οτι παρα την αγνοια σε πολλα θεματα ηταν προθυμοι να βοηθησουν και να συζητησουν το καθε τι και να πουν τις προτασεις τους!!! (αναφερομαι κυριως στους υπαλληλους του nokia shop).

Link to comment
Share on other sites

Από 0 ως 2, σπάνια 3 φορές τη μέρα (τη φάση με τα χρώματα εννοώ).

Καταλαβα.περιεργο παντως γιατι δεν βλεπω να το εχει κανενας αλλος εδω...ισως το παω νοκια αν βγαλω ακρη θα σου πω..

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 40 ημέρες κανονικής χρήσης (και χωρίς ουσιαστικά προβλήματα) ξεκίνησε το πρόβλημα με το ακουστικό. Δεν το έκανε συνέχεια αλλά μερικές φορές. Το πήγα λοιπόν σε Nokia Shop και σε δύο ημέρες θα είναι έτοιμο. Μου είπαν ότι έχουν ενημερωθεί και θα αλλαχθεί το ακουστικό. Επίσης μου είπε ότι η πρώτη παρτίδα έχει το πρόβλημα και δεν υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα που μπορεί να εμφανιστεί. Η αιτία είναι ότι με τη χρήση το ακουστικό κινείται από τη θέση του. Ελπίζω να βοηθηθούν κάποιοι με αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματια,αξιζει συγχαρητηρια το ατομο και ας μην εχει συνεχεια η προσπαθεια του:http://www.engadget.com/2009/03/03/hobbyist-brings-multitouch-to-the-nokia-5800-doesnt-fix-3g-rec/

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές σε επαφή που έχω περάσει στον κατάλογο, δεν εμφανίζεται ούτε το όνομα αυτού που καλεί, ούτε η φωτογραφία. Το τηλέφωνο δηλαδή συμπεριφέρεται σαν να μην έχει καταχωρημένη τη συγκεκριμένη επαφή. Συμβαίνει σε τυχαία διαστήματα και με τυχαίες επαφές.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Kαταρχήν καλησπέρα σε όλους.Παρακολουθώ την συζήτηση εδω κ πολύ καιρο κ η αλήθεια είναι οτι προβληματίστικα αν τελικά θέλω να το πάρω!Τελικά η τιμή του ήταν αυτη που με έπεισε!Πραγματικά πιστεύω οτι είναι πολύ φτηνο γιαν τις δυνατότητες του.Φυσικά απο ότι ακούω τα προβλήματα πάνε κ έρχονται,οπότε κρατάω "μικρό καλάθι¨..Το έχω μόλις τέσσερις μέρες κ όσο για το ακουστικό είναι άψογο κ αν η σχισμή που τόσο πολυ έχει αναφερθεί είναι αυτή πάνω δεξίά,τότε νομίζω οτι γίνεται θέμα για το τπτ...Τσέκαρα κ το product code κ είναι ελληνικό(τρελάθηκα μ'αυτά που διάβαζα μεχρι να διαπιστώσω οτι είναι ελλήνικο!)

Τώρα είμαι σε δίλημμα...αν πρέπει να το πάω απο nokia shop για αναβάθμιση κ να περιμένω να το πάρω πίσω( όπως περίμενα κ στην vodafone 1 μήνα να μου το φέρουν!) ή να το κάνω αναβάθμιση μόνος μου...;Έχει πάνω την 11.

Link to comment
Share on other sites

.... πανω στην απελπισια μου το ανοιξα και συγκρινα τις εικονες που υπαρχουν στο νετ με το καινουργιο κ το παλιο... ευτυχως το δικό μου "φοραει" το καινουριο!!! (οσοι το πηρατε δηλαδη μεσα φεβρουαριου και επειτα μπορειτε να κοιμαστε ησυχοι, εκτος και αν πεσατε σε απομειναρια παλιοτερης παραλαβης!!!)

..... για το θεμα του πως καθαριζεται η cache δεν μπορεσαν να με διαφωτισουν...

ειναι σχετικα λιγες οι γνωσεις για το κινητο οπως μου ειπαν πανω απο 10 φορες και οτι οι αναβαθμισεις θα ειναι αρκετα συχνες!!!

οφειλω να πω οτι παρα την αγνοια σε πολλα θεματα ηταν προθυμοι να βοηθησουν και να συζητησουν το καθε τι και να πουν τις προτασεις τους!!! (αναφερομαι κυριως στους υπαλληλους του nokia shop).

-- Μιας και το ανοιξες για πες μας ποιο απο τα δυο φορουσε; Το αριστερο ή το δεξι;; http://www.unwiredview.com/wp-content/uploads/2009/02/nokia-5800-defective-speaker.jpg

-- Εδω ειναι το προβληματικο. Το συμπεραινω διοτι επιχειρηται επισκευη ....

 

-- Για την cache η φυσιολογικη φορα ειναι απο τον browser: επιλογες-σβησιμο εμπιστ.δεδομενων-προσωρινη μνημη.

- Αν ομως εχεις χρησιμοποιησει την εφαρμογη της αναζητησης και εχεις ανοιξει τον browser μεσα απο αυτη ,τα δεδομενα που αποθηκευτηκαν στην cache δεν μπορουν να διαγραφουν με την παραπανω λογικη μεθοδο για καποιο "περιεργο λογο" :X και διαγραφονται "πλαγιως",μονο με εξτρα file manager χειροκινητα: c/system/cache/σαβουρα.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ηταν σαν το αριστερο και ειχα κανει επεμβαση για να δουλευει σωστα 2 φορες σε ενα μηνα,τελικα απο γνωστο μπορεσα και βρηκα ενα σαν το δεξι και μεχρι στιγμης ολα πανε καλα
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα νομιζω οτι και το δικο μου ειναι σαν το αριστερο. Εχει περιπου ενα μηνα που το εφτιαξα και μεχρι τωρα δεν εχω προβλημα :happy:

 

Ποσο αγορασες το καινουριο ακουστικο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως δεν χρειαστηκε να το αγορασω,με εξυπηρετησε ο φιλος και το μονο που μου ζητησε ειναι μετα απο καποιες μερες χρηση να του πω εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Εαν μαθεις ποσο κοστιζει ενημερωσε μας. Επειδη ειπες οτι το ανοιξες 2 φορες αρχισα να φοβαμαι οτι θα μου δημιουργησει ξανα το προβλημα :O
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

απο οτι διαβασα σε ενα site (νομιζω οτι το αναφερει και ενα παιδι μερικες σελιδες πιο πισω) εχει να κανει με την ποιοτητα του ακουστικου και οχι τοσο με τις επαφες που λυγιζουμε και ξανα λυγιζουμε και συντομα ξαναεμφανιζει το προβλημα γι αυτο και η νοκια αλλαξε προμηθευτη για να διορθωθει η κατασταση

 

το βρηκα

http://www.mobile-review.com/articles/2009/5800-brak-en.shtml

Link to comment
Share on other sites

-- Μιας και το ανοιξες για πες μας ποιο απο τα δυο φορουσε; Το αριστερο ή το δεξι;;

-- Εδω ειναι το προβληματικο. Το συμπεραινω διοτι επιχειρηται επισκευη ....

 

-- Για την cache η φυσιολογικη φορα ειναι απο τον browser: επιλογες-σβησιμο εμπιστ.δεδομενων-προσωρινη μνημη.

- Αν ομως εχεις χρησιμοποιησει την εφαρμογη της αναζητησης και εχεις ανοιξει τον browser μεσα απο αυτη ,τα δεδομενα που αποθηκευτηκαν στην cache δεν μπορουν να διαγραφουν με την παραπανω λογικη μεθοδο για καποιο "περιεργο λογο" :X και διαγραφονται "πλαγιως",μονο με εξτρα file manager χειροκινητα: c/system/cache/σαβουρα.

 

το δεξι εχω... κ εγω παρομοιο ψαξιμο εριχνα για μερες... ασε που οταν το ανοιξα το κινητο δεν μπορουσα να διακρινω ποιο απο τα 2 ειχα... φαινοταν ενα αναγλυφο 2Α που ισα ισα το ξεχωριζες και οσο και αν εψαχνα φωτο με μεγαλη αναλυση να το εντοπισω στο νετ δεν καταφερνα τιποτα!!!

ειπα να το αφαιρεσω τελειως και να δω την πισω πλευρα που ειναι ευδιακριτη η διαφορα!!! ετσι και εκανα! (το σκεφτηκα αρκετα πριν το αφαιρεσω μην τυχον και εχανα την εγγυηση απο βλακεια, αλλα απο τη στιγμη που το ακουστικο "κολλαει" πανω στη συσκευη μεσω του μαγνητη και δε χρειαζεται καποια αλλη παρεμβαση -ξεβιδωμα κτλ κτλ... ειμαι καθαρος!) :D

παντως αν δε το εβλεπα και απο την πισω πλευρα θα στοιχηματιζα οτι εχω το παλιο... ημουν 70-30 για την ακριβεια! :lol:

 

οσο για το θεμα της cache, ναι οντως με τον x-plore το ελυσα ευτυχως!!

Link to comment
Share on other sites

Φτου να πάρει! Δεν μπορώ να κάνω ολικό μπακάπ! Μου βγάζει ένα σφάλμα 0x80100015 και με κόβει στη μέση.

Τι επανεκκινήσεις σε PC και τηλέφωνο... τίποτα.

Έψαξα για λύση αλλά δε βρήκα κάτι. Αν ξέρει κάποιος...

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Φτου να πάρει! Δεν μπορώ να κάνω ολικό μπακάπ! Μου βγάζει ένα σφάλμα 0x80100015 και με κόβει στη μέση.

Τι επανεκκινήσεις σε PC και τηλέφωνο... τίποτα.

Έψαξα για λύση αλλά δε βρήκα κάτι. Αν ξέρει κάποιος...

 

η δοκιμασε το σε αλλο pc η καντο εξ ολοκληρου μεσω του κινητου (μαζι με την προσευχη σου)... γιατι χλωμο το κοβω να επιβιωνει ολοκληρο το back up!!!

δοκιμασε να αφαιρεσεις και οτι περιττο εχεις μηπως και ελαφρυνεις καπως τα πραγματα και γινει μεσω pc!!!

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου ηταν σαν το αριστερο και ειχα κανει επεμβαση για να δουλευει σωστα 2 φορες σε ενα μηνα,τελικα απο γνωστο μπορεσα και βρηκα ενα σαν το δεξι και μεχρι στιγμης ολα πανε καλα

 

-- Και γω υποθετω - για να μην πω σιγουρα - οτι το δεξι ακουστικο ειναι η καινουρια παραλαβη της Νοκια. Παντως αν ηταν το προβλημα οι ακροδεκτες του ακουστικου οι οποιοι χανουν με τον καιρο;; την δυναμη εφαρμογης τους με τους πολους της πλακετας, δεν θα προεβαινε η Νοκια σε αλλαγη προμηθευτη, αλλα θα πηγαινες στο σερβις να σου σηκωσουν τους ακροδεκτες και θα τελειωνε το προβλημα .

- Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι απο το ιμει μου δεν θελησαν να μου πουν την ημερομηνια κατασκευης - θεωρηται απορρητο για την Νοκια;;- . Και ενω υπαρχουν τοσες πληροφοριες για τους κωδικους στο νετ δεν υπαρχει τροπος να βρισκουμε την ημ/μνια κατασκευης;; ή υπαρχει τροπος και εγω δεν τον εχω αντιληφθει ;

-- Το θεμα με μενα αλλα και με καποιους αλλους ειναι οτι δεν εχει παρουσιαστει ακομη το προβλημα του ακουστικου ,λογω του οτι δεν χρησιμοποιουμε πολυ το τηλεφωνο σε κλησεις και ιδιως μακροπνοες, ή καποιοι χρησιμοποιουν κατα κορο bluetooth ή handsfree. Οποτε αυτο θα εκδηλωθει ,αν υπαρχει προβλημα σε ολη την πρωτη παρτιδα των ακουστικων ,σε μακρυ χρονικο διαστημα. Και η Νοκια απο την αλλη, ενω φαινεται να αναγνωριζει επισημα το προβλημα δεν βγαζει μια οδηγια ξεκαθαρη " οι συσκευες παραγωγης μεχρι ταδε ημερομηνιας εχουν δεν εχουν προβλημα με το ακουστικο, με την πρωτη ευκαιρια να περνουν απο Νοκια σερβις για αντικατασταση ακουστικου" και να τελειωνει η ιστορια.

-- Και να παψουν καποιοι "Ελληναρες" αυτης της χωρας να μας περνανε για λαλακες ολους, κανοντας τους ανηξερους ,τους μη ενημερωμενους κτλ.κτλ ..... η Ευρωπη εχει βουηξει κι εμεις κρυφο καμαρι.

 

-- Υ.Γ. Το μηνυμα αυτο το ξεκινησα στις 19:10 αλλα εμπλεξα ..... οποτε τωρα φαινεται ξεκαρφωτο ή μια επαναληψη των οσων ειπωθηκαν. :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Να συμπληρωσω για το καταστημα στην Ιωνος Δραγουμη που ειπα πριν εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2714404#post2714404 οτι ο τεχνικος μου ειπε οτι αλλαζει το ακουστικο και δεν πειραζει τις επαφες και οτι δεν ειχε και περιμενε παραλαβη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

η δοκιμασε το σε αλλο pc η καντο εξ ολοκληρου μεσω του κινητου (μαζι με την προσευχη σου)... γιατι χλωμο το κοβω να επιβιωνει ολοκληρο το back up!!!

δοκιμασε να αφαιρεσεις και οτι περιττο εχεις μηπως και ελαφρυνεις καπως τα πραγματα και γινει μεσω pc!!!

 

Μέσω κινητού, από πού; Δεν έχω κάνει ποτέ.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

-- Και γω υποθετω - για να μην πω σιγουρα - οτι το δεξι ακουστικο ειναι η καινουρια παραλαβη της Νοκια. Παντως αν ηταν το προβλημα οι ακροδεκτες του ακουστικου οι οποιοι χανουν με τον καιρο;; την δυναμη εφαρμογης τους με τους πολους της πλακετας, δεν θα προεβαινε η Νοκια σε αλλαγη προμηθευτη, αλλα θα πηγαινες στο σερβις να σου σηκωσουν τους ακροδεκτες και θα τελειωνε το προβλημα .

- Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι απο το ιμει μου δεν θελησαν να μου πουν την ημερομηνια κατασκευης - θεωρηται απορρητο για την Νοκια;;- . Και ενω υπαρχουν τοσες πληροφοριες για τους κωδικους στο νετ δεν υπαρχει τροπος να βρισκουμε την ημ/μνια κατασκευης;; ή υπαρχει τροπος και εγω δεν τον εχω αντιληφθει ;

-- Το θεμα με μενα αλλα και με καποιους αλλους ειναι οτι δεν εχει παρουσιαστει ακομη το προβλημα του ακουστικου ,λογω του οτι δεν χρησιμοποιουμε πολυ το τηλεφωνο σε κλησεις και ιδιως μακροπνοες, ή καποιοι χρησιμοποιουν κατα κορο bluetooth ή handsfree. Οποτε αυτο θα εκδηλωθει ,αν υπαρχει προβλημα σε ολη την πρωτη παρτιδα των ακουστικων ,σε μακρυ χρονικο διαστημα. Και η Νοκια απο την αλλη, ενω φαινεται να αναγνωριζει επισημα το προβλημα δεν βγαζει μια οδηγια ξεκαθαρη " οι συσκευες παραγωγης μεχρι ταδε ημερομηνιας εχουν δεν εχουν προβλημα με το ακουστικο, με την πρωτη ευκαιρια να περνουν απο Νοκια σερβις για αντικατασταση ακουστικου" και να τελειωνει η ιστορια.

-- Και να παψουν καποιοι "Ελληναρες" αυτης της χωρας να μας περνανε για λαλακες ολους, κανοντας τους ανηξερους ,τους μη ενημερωμενους κτλ.κτλ ..... η Ευρωπη εχει βουηξει κι εμεις κρυφο καμαρι.

 

-- Υ.Γ. Το μηνυμα αυτο το ξεκινησα στις 19:10 αλλα εμπλεξα ..... οποτε τωρα φαινεται ξεκαρφωτο ή μια επαναληψη των οσων ειπωθηκαν. :(

 

το δεξι ειναι το καινουργιο καθως σε ολους τους οδηγους επισκευης παρουσιαζεται το αριστερο μοντελο παντα! :cool:

 

διαβασε μια σελιδα πισω τη δικη μου "εμπειρια" για το θεμα...

δεινοπαθησα μπας και μου πουν ημερομηνια παραγωγης...

και το αστειο που βλεπω ειναι οτι στην επαρχια ειναι πολυ πιο ενημερωμενοι και πληροφορημενοι για την κατασταση εδω και κανα μηνα κοντα και στην αθηνα στον κοσμο τους (αν και κατι μου λεει οτι εχει πεσει συρμα να μην το πολυαναφερουν)

γιατι δεν ειναι δυνατον να το γνωριζει ολη η οικουμενη και να το παραδεχεται η ιδια η κατασκευαστρια και η alpha copy να κανει την παπια...

κατα τα αλλα θα γινει μαζικη παραλαβη νεων ακουστικων σε λιγες μερες...

το δουλεμα παει συννεφο μου φαινεται!!! :angry:

 

ευτυχως ξαναλεω που οι περισσοτεροι υπαλληλοι στα nokia shops ειναι προθυμοτατοι και εξυπηρετικοι... οχι οπως οι ανωτεροι στα γραφεια, που τους αφηνουν ανενημερωτους και κατα συνεπεια ολους εμας!!!...

 

@ leftezi:

θα πας: μενου --> εφαρμογες --> διαχειρηση αρχειων --> αντιγραφα ασφαλειας --> επιλογες --> δημιουργια αντιγραφου τωρα

 

μονο που υπαρχει πιθανοτητα να μην σου γινει ολοκληρωμενο το back up δηλαδη οταν θα πας να κανεις ανακτηση θα επαναφερει ολα τα στοιχεια εκτος απο τα αρχεια (ειναι χωρισμενες σε κατηγοριες οι επιλογες οπως θα δεις)

τα αρχεια αφορουν εφαρμογες που εχεις εγκαταστησει και ενημερωσεις τους... εγω την πατησα ετσι προσφατα και εχασα αρκετες εφαρμογες και τα updates τους (ολες τις υπολοιπες κατηγοριες: -επαφες μηνυματα αγαπημενα ρυθμισεις- τα επανεφερε)...

ειναι γνωστο το προβλημα απ οτι εψαξα και μαλλον (το λεω με καθε επιφυλαξη) δεν γινεται σωστη η διαχειρηση μνημης στην ανακτηση του back up οταν εχουμε βαλει αρκετες εφαρμογες, και πεταει το μηνυμα: ανεπαρκης μνημη κλειστε εφαρμογες

αν εισαι διατεθειμενος να παρεις το ρισκο καντο ετσι! :)

Link to comment
Share on other sites

Μέσω κινητού, από πού; Δεν έχω κάνει ποτέ.

 

Εννοει οτι αν πας εδω μπορεις να παρεις αντιγραφο ασφαλειας απο το κινητο:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...