Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! επειδή με ενδιαφέρει το κινητό θέλω να ρωτίσω κάτι..

Που μπορώ να το βρω σε κόκκινο?? :O

α! και κατι ακόμα η μουσική απο τα ακουστικα ακούγεται δυνατα?

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες!

Μόλις το πήρα (τελικά) κι εγω!!!!!!

Καλό φαίνεται με πρώτη ματία. Συγγνωμη που θα ρωτησω κατι που εχει ειπωθει αλλα επειδή το πήρα σε μαυρο και στην πρώτη σελιδα δεν φαινονται τα product codes για μαύρο μπορειτε να μου πειτε πιο είναι το Balkan code σε μαύρο;;;;

Ευχαριστω (για αρχη....) :p

 

Edit: Γενικα επειδή δεν σκαμπάζω πολλά πείτε μου 2-3 πραγματα για αρχη. μονολεκτικα δλδ τι να ψαξω εδω μέσα, όχι αναλυτικες διαδικασίες.

και πάλι ευχαριστω.....

 

Το δικο μου μαυρο εχει product code:0573762 και πρεπει να ειναι alpha copy γιατι ειχε μεσα το κουτι βιβλιαρακι με Ελληνικα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εχω ψηθει και σημερα κιολας λεω να πεταχτω σε ενα αλφα κοπι να το παρω.Γνωριζει κανεις μηπως μπορουν να μου κανουν ανταλλαγη με το κινητο που εχω τωρα?(ε51 απο αλφα κοπι,αγορασμενο το σεπτεβρη-ακομα με ζελατινα) .

Επισης,το gps με a-gps μπορει κανεις να μου το κανει λιανα?Εχει δεκτη αυτονομο η οχι?Θα χρεωνομαι οταν θα το λειτουργω η οχι?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει δέκτη ενσωματωμένο. Το Α-GΡS βοηθάει τον ενσωματωμένο δέκτη να βρει πιο γρήγορα σήμα και χρεώνει απειροελάχιστα. Αν δεν θέλεις να χρεώνεσαι καθόλου, απενεργοποιείς το Α-GΡS και χρησιμοποιείς μόνο το GΡS.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και έχει δέκτη ενσωματωμένο. Το Α-GΡS βοηθάει τον ενσωματωμένο δέκτη να βρει πιο γρήγορα σήμα και χρεώνει απειροελάχιστα. Αν δεν θέλεις να χρεώνεσαι καθόλου, απενεργοποιείς το Α-GΡS και χρησιμοποιείς μόνο το GΡS.

Ευχαριστω πολυ.Να ξεκαθαρισω και το θεμα της ανταλλαγης....και εφυγα πουρνο-πουρνο.

Link to comment
Share on other sites

iWindow Nokia shop - Giant Nokia 5800 XpressMusic Touch Screen

http://dailymobile.se/2009/04/02/iwindow-nokia-shop-giant-nokia-5800-xpressmusic-touch-screen/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειδε καποιος το καινουριο samsung omnia hd. εχει το ιδιο λειτουργικο με το ν97 και το 5800 και φυσικα εχει τα widgets που εχει και το ν97.δε μπορω να καταλαβω γιατι μονο στο 5800 δεν εβαλε η νοκια τα widgets και εχουμε αυτη την προπολεμικη αρχικη οθονη στο κινητο μας.εκτος και αν τα κρυβει για μελλοντικη αναβαθμιση

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζει κανεις που μπορω να το βρω σε κοκκινο?? :cry:

 

πρεπει να εχει το multirama και το you.απλα προσοχη να μην ειναι παραληλης εισαγωγης.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχει το multirama και το you.απλα προσοχη να μην ειναι παραληλης εισαγωγης.

 

ξερεις μηπως εχει φερει η βονταφον? η ακομα φερνει μονο το μπλε? :worry:

Aporw me mena...:O
Link to comment
Share on other sites

ξερεις μηπως εχει φερει η βονταφον? η ακομα φερνει μονο το μπλε? :worry:

 

απο οτι ξερω μονο το μπλε.παντως πολυ ωραιο ειναι και το μαυρο που εχει φερει ο γερμανος.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειδε καποιος το καινουριο samsung omnia hd. εχει το ιδιο λειτουργικο με το ν97 και το 5800 και φυσικα εχει τα widgets που εχει και το ν97.δε μπορω να καταλαβω γιατι μονο στο 5800 δεν εβαλε η νοκια τα widgets και εχουμε αυτη την προπολεμικη αρχικη οθονη στο κινητο μας.εκτος και αν τα κρυβει για μελλοντικη αναβαθμιση

 

Καμία σχέση τα widgets του ΗD με αυτα του Ν97. Του ΗD είναι μούφα αν κρίνω από τα βίντεο (όπου όλα φαινόται πολύ καλύτερα απ'ότι στην πραγματικότητα).

 

Υπάρχουν κάτι φήμες που υποστηρίζουν ότι θα δούμε widgets και στο 5800 με την επόμενη αναβάθμιση. Μακάρι να αληθεύουν. Κάτι τέτοιο, πραγματικά, θα απογειώσει ένα ήδη παρά πολύ καλό τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε ένα διαφημιστικό από την Nokia. Δεν ξέρω αν είναι παλιά ή νέα αλλά έτσι έπρεπε να είναι το UI. Για να δούμε...

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμάστε να βάλετε αυτές τις ρυθμίσεις στην κάμερα (στην Λειτουργία σκηνής -> Ορισμός από χρήστη για να υπάρχουν όποτε τις θέλετε):

 

the problem is that pictures are not colorful so all you need is to do is add color on it

this is what I have managed using those settings (it was very sunny day)

-color tone: intensive

-white balance: auto

-exposure: +1.0 (or +0.5)

-light sensitivity: auto (or low, but than you'll have to turn on the flash lite if you want)

-contrast: +0.5

-sharpness: normal

 

Δοκίμασα μέσα στο σπίτι σε κοντινή λήψη (ξέρουμε χωρίς πολύ φως, η μακρινή λήψη τα πάει χάλια) και είναι μέρα με τη νύχτα:

 

Με τις ρυθμίσεις που έχει το κινητό (ένα ξέπλυμα):

 

[ATTACH]13707[/ATTACH]

Με τις νέες ρθυμίσεις:

 

[ATTACH]13708[/ATTACH]

 

 

Να δω ποια η διαφορά την ημέρα...

 

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δοκιμάστε να βάλετε αυτές τις ρυθμίσεις στην κάμερα (στην Λειτουργία σκηνής -> Ορισμός από χρήστη για να υπάρχουν όποτε τις θέλετε):

 

the problem is that pictures are not colorful so all you need is to do is add color on it

this is what I have managed using those settings (it was very sunny day)

-color tone: intensive

-white balance: auto

-exposure: +1.0 (or +0.5)

-light sensitivity: auto (or low, but than you'll have to turn on the flash lite if you want)

-contrast: +0.5

-sharpness: normal

 

Δοκίμασα μέσα στο σπίτι σε κοντινή λήψη (ξέρουμε χωρίς πολύ φως, η μακρινή λήψη τα πάει χάλια) και είναι μέρα με τη νύχτα:

 

Με τις ρυθμίσεις που έχει το κινητό (ένα ξέπλυμα):

 

[ATTACH]13707[/ATTACH]

Με τις νέες ρθυμίσεις:

 

[ATTACH]13708[/ATTACH]

 

 

Να δω ποια η διαφορά την ημέρα...

 

 

 

Σπύρος

 

Πολυ καλο,για αποστασεις >1,5 μετρου

για πιο κοντα,πιστευω μονο το contrast αρκει για ναναι καλυτερες οι φωτογραφιες,αλλιως δειχνει πολυ εντονα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου μαυρο εχει product code:0573762 και πρεπει να ειναι alpha copy γιατι ειχε μεσα το κουτι βιβλιαρακι με Ελληνικα.

 

Το βιβλιαρακι ήταν κανονικό ή φωτοτυπίες κομμένες στο μέγεθος μικρού βιβλίου;

Σε ρωτάω γιατί το δικό μου είναι φωτοτυπία μάλλον του πρωτότυπου και είναι χάλια τα σχήματα.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε ένα διαφημιστικό από την Nokia. Δεν ξέρω αν είναι παλιά ή νέα αλλά έτσι έπρεπε να είναι το UI. Για να δούμε...

 

Σπύρος

 

Ψεύτικο, αν ήταν τόσο γρήγορο το κινητό, θα ήταν τούμπανο, αλλά..

Link to comment
Share on other sites

Το βιβλιαρακι ήταν κανονικό ή φωτοτυπίες κομμένες στο μέγεθος μικρού βιβλίου;

Σε ρωτάω γιατί το δικό μου είναι φωτοτυπία μάλλον του πρωτότυπου και είναι χάλια τα σχήματα.

μηπως ειναι παραληλης εισαγωγης?παρε ενα τηλεφωνο αυριο στη alphacopy δωσε το ΙΜΕΙ της συσκευης και θα μαθεις αμεσως αν ειναι ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Ψεύτικο, αν ήταν τόσο γρήγορο το κινητό, θα ήταν τούμπανο, αλλά..

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου, αλλά ίσως παίζει και ρόλο τι του έχεις φορτώσει ή μήπως "τρέχει" και κάτι άλλο παράλληλα. Πάντως σε μια γνωστή μου που το έχει και ακόμα δεν του έχει περάσει τίποτα πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις θα παραγγείλω το 5800 σε μαύρο από τα e-shop.

Υπάρχει κανείς που να του ήρθε παραεισαγωγή από τα εν λόγω καταστήματα; :rolleyes:

Κατα την παραλαβή μπορεί να ελεγχθεί πάντως απ ότι είπατε, μέσω του ΙΜΕΙ που αναγράφεται εξωτερικά της συσκευασίας.:)

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Μόλις θα παραγγείλω το 5800 σε μαύρο από τα e-shop.

Υπάρχει κανείς που να του ήρθε παραεισαγωγή από τα εν λόγω καταστήματα; :rolleyes:

Κατα την παραλαβή μπορεί να ελεγχθεί πάντως απ ότι είπατε, μέσω του ΙΜΕΙ που αναγράφεται εξωτερικά της συσκευασίας.:)

 

ναι,με ενα τηλεφωνημα στην alphacopy.επισης τα ελληνικα στο αυτοκολλητο που κλεινει την συσκευασια υπαρχει το λογοτυπο της nokia.αν το αυτοκολλητο ειναι ασπρο,τοτε κατι βρωμαει.καλοριζικο.παντως εγω το πηρα 14.02.09 απο πολυ γνωστο καταστημα και την πατησα.για αυτο προσοχη.κυκλοφορουν πολλα παραληλης εισαγωγης.

Link to comment
Share on other sites

ναι,με ενα τηλεφωνημα στην alphacopy.επισης τα ελληνικα στο αυτοκολλητο που κλεινει την συσκευασια υπαρχει το λογοτυπο της nokia.αν το αυτοκολλητο ειναι ασπρο,τοτε κατι βρωμαει.καλοριζικο.παντως εγω το πηρα 14.02.09 απο πολυ γνωστο καταστημα και την πατησα.για αυτο προσοχη.κυκλοφορουν πολλα παραληλης εισαγωγης.

Κάτι σαν ταινία ασφαλειας στο κουτι, εξωτερικά, απ οτι καταλαβα.

Ευχαριστώ, θα το τσεκαρω κατα την παραλαβή. :D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...