Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα. Τελικα πιο προγραμμα μπορουμε να βαλουμε για να εχουμε Πλοηγηση στο 5800? Επειδη ειχα μεινει λιγο πισω στο θεμα :$ και εχουμε φτασει στις 300 σελιδες =/ και δν εχω βρει ακομα το καταλληλο.. μπορει καποιος να με βοηθησει?

Ευχαριστω.

Κοίταξε εδώ.Προς το παρόν μόνο αυτό για αξιοπρεπή και ...δωρεάν πλοήγηση:X:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον,μετα απο πολλους πειραματισμους για το θεμα της εντασης στα mp3 κατεληξα στην καλυτερη περιπτωση που διπλασιαζει την ενταση και την ποιοτητα του ηχου.

θελει ομως κοπο εαν θελετε να κανετε μεγαλη βιβλιοθηκη.

κατεβαζουμε τον switch sound converter plus[ειναι free]και μετατρεπουμε ολα μας τα mp3 σε aac με επιλογη encoder στο switch ,bitrate 320 και quality 400-500.

θα εκπλαγειτε απο την αποδοση!

ηδη μετατρεπω ολα μου τα αρχεια[ terabytes] σε αυτην την μορφη,εστω και αν μου παρει μηνες.

και το κυριωτερο,τα μετατρεπομενα αρχεια παραμενουν περιπου στα ιδια mb με τα mp3[10% παραπανω].

 

switch

Link to comment
Share on other sites

λοιπον,μετα απο πολλους πειραματισμους για το θεμα της εντασης στα mp3 κατεληξα στην καλυτερη περιπτωση που διπλασιαζει την ενταση και την ποιοτητα του ηχου.

θελει ομως κοπο εαν θελετε να κανετε μεγαλη βιβλιοθηκη.

κατεβαζουμε τον switch sound converter plus[ειναι free]και μετατρεπουμε ολα μας τα mp3 σε aac με επιλογη encoder στο switch ,bitrate 320 και quality 400-500.

θα εκπλαγειτε απο την αποδοση!

ηδη μετατρεπω ολα μου τα αρχεια[αρκετων terabyte] σε αυτην την μορφη,εστω και αν μου παρει μηνες.

και το κυριωτερο,τα μετατρεπομενα αρχεια παραμενουν περιπου στα ιδια mb με τα mp3[10% παραπανω].

 

switch

Terabytes???:shock::shock:DJ είσαι;:lol:

Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση: Εντελώς ξαφνικά , μου εμφάνισε στη αρχική οθόνη τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου(επερχόμενες γιορτές κλπ).Πώς μπήκε αυτό ρε παιδιά.Και το σημαντικότερο:πώς βγαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Είναι η φορά που το ρωτάς!

Από την στιγμή που βλέπεις ότι δεν σου έχει απαντήσει κάποιος δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι συνέχεια. Αν ξέρει κάποιος θα σου απαντήσει. Το ότι δεν σου απαντάμε δεν σημαίνει ότι δε το βλέπουμε το μήνυμα σου.

(αν και 2 σελίδες πίσω σου έδωσαν κάποιες οδηγίες)

 

Φιλικά πάντα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση: Εντελώς ξαφνικά , μου εμφάνισε στη αρχική οθόνη τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου(επερχόμενες γιορτές κλπ).Πώς μπήκε αυτό ρε παιδιά.Και το σημαντικότερο:πώς βγαίνει?

 

Θα πας Ρυθμίσεις -> Προσωπικό -> Αρχική Οθόνη -> Αρχική Οθόνη και θα ξετικάρεις το ημερολόγιο.. Λογικά δεν θα σου εμφανίζει τις υπενθυμίσεις στην αρχική οθόνη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

auto emociόn

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οσον αφορά το πενακι μετα από μέτρια χρήση βγαίνει πολυ ευκολα από την τρυπουλα και πιστεύω οτι γρήγορα θα το χάσω
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση: Εντελώς ξαφνικά , μου εμφάνισε στη αρχική οθόνη τις υπενθυμίσεις του ημερολογίου(επερχόμενες γιορτές κλπ).Πώς μπήκε αυτό ρε παιδιά.Και το σημαντικότερο:πώς βγαίνει?

ρυθμίσεις-προσωπικό-αρχική οθόνη-θέμα αρχ. οθόνης- και διαλέγεις βασικό ή γραμμή επαφών. Το "γραμμή συντομεύσεων" που λογικά έχεις τώρα, εμφανίζει 4 συντομεύσεις την αναζήτηση και τις κοντινότερες υπενθυμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οσον αφορά το πενακι μετα από μέτρια χρήση βγαίνει πολυ ευκολα από την τρυπουλα και πιστεύω οτι γρήγορα θα το χάσω

 

Μην χρησιμοποιείς το πενάκι που πρέπει να το βάζεις και να το βγάζεις συνεχεια και βάλε την κρεμαστή πένα να είσαι και tredy! ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οσον αφορά το πενακι μετα από μέτρια χρήση βγαίνει πολυ ευκολα από την τρυπουλα και πιστεύω οτι γρήγορα θα το χάσω

 

Μπορεις να ελεγξεις αν φταει το πενακι ή η υποδοχη? Δοκιμασε να βαλεις το ανταλλακτικο που εχει και δες αν ειναι οπως στην αρχη..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ελεγξεις αν φταει το πενακι ή η υποδοχη? Δοκιμασε να βαλεις το ανταλλακτικο που εχει και δες αν ειναι οπως στην αρχη..;)

δοκίμασα και το ανταλακτικό και ειναι το ίδιο άρα η υποδοχή φταίει

 

Χαχαχα.Σε εμενα δεν βγενει καθολου ευκολα.Θελει τραβηγμα.

μαλλον εισαι παρθενος ακόμη

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και το ανταλακτικό και ειναι το ίδιο άρα η υποδοχή φταίει

 

 

μαλλον εισαι παρθενος ακόμη

 

Σε μενα παντως βγαινει με την σωστη προσπαθεια. Ειναι σχετικα σφιχτο παρ ολη την χρηση (σκληρη) που εχω κανει ολο αυτο το διαστημα που το έχω, αρκετο καιρο δηλαδη.

 

λοιπον,μετα απο πολλους πειραματισμους για το θεμα της εντασης στα mp3 κατεληξα στην καλυτερη περιπτωση που διπλασιαζει την ενταση και την ποιοτητα του ηχου.

θελει ομως κοπο εαν θελετε να κανετε μεγαλη βιβλιοθηκη.

κατεβαζουμε τον switch sound converter plus[ειναι free]και μετατρεπουμε ολα μας τα mp3 σε aac με επιλογη encoder στο switch ,bitrate 320 και quality 400-500.

θα εκπλαγειτε απο την αποδοση!

ηδη μετατρεπω ολα μου τα αρχεια[ terabytes] σε αυτην την μορφη,εστω και αν μου παρει μηνες.

και το κυριωτερο,τα μετατρεπομενα αρχεια παραμενουν περιπου στα ιδια mb με τα mp3[10% παραπανω].

 

switch

Μιλαμε για προβλημα εντασης απο τα ηχεια της συσκευης, η τα ακουστικα της? Διοτι απο τα ηχεια η ένταση ειναι αρκετα καλη. Αν το θεμα ειναι τα ακουστικα, μιας και με εχει απασχολησει αρκετα το θεμα κατα καιρους και εχω πειραματιστει πολυ, ας εχουμε υπ οψιν οτι τα ακουστικα που εσωκλειονται στη συσκευασια (οπως και στις περισοτερες συσκευασιες συσκευων κινητων και mp3 players, με ελαχιστες εξαιρεσεις οπως για παραδειγμα καποια ακουστικα που δινει η S.E. με τα κινητα της), ειναι για κλαματα. Το κινητο έχει πραγματικα καλο ήχο, όμως θα χρειαστουν και τα αναλογα ακουστικα για να το διαπιστωσει κανεις. Μπορει να κοστιζουν,ομως ειναι μια καλη επένδυση για τους μουσικοφιλους μιας και τα κραταει κανεις επ αοριστον και τα χρησιμοποιει σε ολες τις συσκευες που θα περασουν απο τα χερια του με εξοδο mini jack.

Link to comment
Share on other sites

Paidia akousa oti vgainei kapoia kainourgia ekdosi tou 5800 xwris tosa polla elatwmata! isxuei i moufes einai?

 

εγω το δικο μου το εχω δυο μηνες τωρα και περαν της σχισμης δεν εχω αντιμετωπισει κανενα απολυτως προβλημα. πιστευω πως ειναι κ θεμα τυχης ολα αυτα, γιατι μου δουλευε τελεια απο την πρωτη στιγμη που το πηρα σε ολους τους τομεις.:blink:

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

Θα το συγχρονίσεις μέσω του PC Suite.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: S60 5th Edition Platform FAQ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2253365#post2253365:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα και το ανταλακτικό και ειναι το ίδιο άρα η υποδοχή φταίει

Εμενα στην αρχη εβγαινε με δυσκολία και επειτα με μεγαλη ευκολια...καταλαβα οτι εσπασε ενα μικρο πλαστικο από την υποδοχη ...ελεος:p...με καμια πατεντα θα το φτιαξω...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: την πρωτη φορα που ανοιξα το κινητο και εκανα καποιες ρυθμισεις με ρωτησε την ελληνικη εταιρια που θα χρησιμοποιω το κινητο και εβαλα vodafone αλλα τελικα ισως να μην ειναι αυτη...πως το αλλαζουμε?(αν θυμαμαι καλα με αυτο τον τροπο περνουσε καποιες ρυθμισεις αυτοματα)
Link to comment
Share on other sites

Σε μενα παντως βγαινει με την σωστη προσπαθεια. Ειναι σχετικα σφιχτο παρ ολη την χρηση (σκληρη) που εχω κανει ολο αυτο το διαστημα που το έχω, αρκετο καιρο δηλαδη.

 

 

Μιλαμε για προβλημα εντασης απο τα ηχεια της συσκευης, η τα ακουστικα της? Διοτι απο τα ηχεια η ένταση ειναι αρκετα καλη. Αν το θεμα ειναι τα ακουστικα, μιας και με εχει απασχολησει αρκετα το θεμα κατα καιρους και εχω πειραματιστει πολυ, ας εχουμε υπ οψιν οτι τα ακουστικα που εσωκλειονται στη συσκευασια (οπως και στις περισοτερες συσκευασιες συσκευων κινητων και mp3 players, με ελαχιστες εξαιρεσεις οπως για παραδειγμα καποια ακουστικα που δινει η S.E. με τα κινητα της), ειναι για κλαματα. Το κινητο έχει πραγματικα καλο ήχο, όμως θα χρειαστουν και τα αναλογα ακουστικα για να το διαπιστωσει κανεις. Μπορει να κοστιζουν,ομως ειναι μια καλη επένδυση για τους μουσικοφιλους μιας και τα κραταει κανεις επ αοριστον και τα χρησιμοποιει σε ολες τις συσκευες που θα περασουν απο τα χερια του με εξοδο mini jack.

μιλαμε για μεγαλυτερη ενταση απο τα εξωτερικα ηχεια και πολυ καλυτερη ποιοτητα ηχου.

 

Εγώ θέλω παραπάνω ένταση στα ηχεία πάντως... δεν ξέρω αν είναι δυνατό να γίνει..

στην προηγουμενη σελιδα περιγραφω πως μπορει να γινει.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-προσωπικό-αρχική οθόνη-θέμα αρχ. οθόνης- και διαλέγεις βασικό ή γραμμή επαφών. Το "γραμμή συντομεύσεων" που λογικά έχεις τώρα, εμφανίζει 4 συντομεύσεις την αναζήτηση και τις κοντινότερες υπενθυμίσεις.

 

 

Φίλε μου δε μιλάω για τις 4 συντομέυσεις που έχουμε.Μιλάω για ακριβώς από κάτω(εκεί που βγαίνει η αναζήτηση, αν την επιλέξεις).Τις 4 συντομέυσεις τις χρειάζομαι.Το άλλο δεν ξέρω πως να το διώξω.

 

Θα πας Ρυθμίσεις -> Προσωπικό -> Αρχική Οθόνη -> Αρχική Οθόνη και θα ξετικάρεις το ημερολόγιο.. Λογικά δεν θα σου εμφανίζει τις υπενθυμίσεις στην αρχική οθόνη..

 

Σ'ευχαριστώ πολύ.Αυτό ήταν.Πολύ περίεργο πάντως.Τόσο καιρό το είχα τσεκαρισμένο αλλά τέτοιες λεπτομέρειες δεν έβγαζε.Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...