Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια πηρα το κινητο αλλα δε το εχω ανοιξει ακομα

το αυτοκολητο στο κουτα λεει nokia shield αυτο σημαινει πως ειναι παραεισαγωγη???

απο eshop το πηρα.τι νακανω..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια πηρα το κινητο αλλα δε το εχω ανοιξει ακομα

το αυτοκολητο στο κουτα λεει nokia shield αυτο σημαινει πως ειναι παραεισαγωγη???

απο eshop το πηρα.τι νακανω..?

 

Να περιμένεις έως αύριο το πρωί, να κάνεις ένα τηλέφωνο στην Alpha Copy(να τους πεις το imei) αλλά συνήθως όταν είναι Nokia Shield είναι εισαγωγή της Alpha Copy...εάν θες να είσαι καλυμενος περίμενε έως αύριο το πρωί να το επιβεβαιώσεις.(αν και δεν χάνεις τίποτα αν το ανοίξεις...)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδη μαλλον αυριο θα το εχω κι εγω στα χερια μου και δεν εχω καταλαβει και πολλα θα παιζει βιντεο απο το youtube?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια επειδη μαλλον αυριο θα το εχω κι εγω στα χερια μου και δεν εχω καταλαβει και πολλα θα παιζει βιντεο απο το youtube?

 

youtube παίζει κανονικά με επιλογή για fullscreen.

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Έχουν κάνει τυπογραφικό λάθος μου είπαν στο κατάστημα. Στη vodafone πάντως έχουν σιωπηρή προσφορά για 300 € σε πρόγραμμα από 30 € και πάνω. Μπορεί να το χτυπήσω. :)

 

Αν κανεις φορητοτητα καποιο σου νουμερο που ειναι ηδη σε συμβολαιο.Μου το ειπαν σε υποκαταστημα.:)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Guyz apo e-shop to pira k ego 5800 blue k einai ellinikotato!!!! me ekdosi 20v. pano k einai teleioooo!!! Ego porothei, evala k to garmin pano k doulevei teleia(apo to gnosto magazaki), tora xreiazomai mono ena fortisti autokinitou k mia vasi k eimai arxontas!!!

 

Koryfaio to mobile! :-)

 

 

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα greeklish και να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες.

Πεινάω...πριν βγω κοιτάω τις κριτικές στο athensmenu.gr και όταν χορτάσω γράφω την δική μου κριτική για να ξέρουν οι επόμενοι.....

 

Όλα τα εστιατόρια της Αθήνας, μαζί με κριτικές στο www.athensmenu.gr

Link to comment
Share on other sites

Guyz apo e-shop to pira k ego 5800 blue k einai ellinikotato!!!! me ekdosi 20v. pano k einai teleioooo!!! Ego porothei, evala k to garmin pano k doulevei teleia(apo to gnosto magazaki), tora xreiazomai mono ena fortisti autokinitou k mia vasi k eimai arxontas!!!

 

Koryfaio to mobile! :-)

 

Τι να το κάνεις ελληνικό, αφού γράφεις με greeklish!! :p:p

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

για σας φιλοι μου.να ρωτησω κατι σχετικα με τα προβληματα .ιπαρχει προβλημα με μικρωφονο η και με ακουστικο?καιοταν ακοθμε η και οταν μιλαμε υπαρχουν οι διακοπες????σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

για σας φιλοι μου.να ρωτησω κατι σχετικα με τα προβληματα .ιπαρχει προβλημα με μικρωφονο η και με ακουστικο?καιοταν ακοθμε η και οταν μιλαμε υπαρχουν οι διακοπες????σας ευχαριστω

 

Μόνο για το ακουστικό (όταν ακούμε δλδ) υπάρχει διαπιστωμένη βλάβη σε κάποιες συσκευές..

Link to comment
Share on other sites

χθες εκανα το update του fimware απο 11 σε 20.Ολα πηγαν μια χαρα και τα ελληνικα

δεν χαθηκαν.Η διαδικασια ηταν αρκετα ευκολη(γινονται ολα μονα τους σε 3 steps)

Eυχαριστω παιδια για τις αμμεσες απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτές το κινητό από cosmote. Πως μπορώ να δω αν έχει το παλιό ή το καινούριο ακουστικό? Γιατί μου φάνηκε χτες οταν μιλούσα πως εκανε κατι τρελά. Στην alpha copy που πήρα μου είπαν πως δεν μπορούν να το δούν μέσα από το imei...
Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις φορητοτητα καποιο σου νουμερο που ειναι ηδη σε συμβολαιο.Μου το ειπαν σε υποκαταστημα.:)

 

Με φορητότητα από Vodafone σε Cosmote και 200' το μήνα και άλλα δύο κινητά σε εταιρικό πρόγραμμα με 60' δωρεάν μεταξύ τους μου το έδωσαν δωρεάν από Oteshop.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Όταν το συνδέω με USB, ποιο mode πρέπει να επιλέξω για να φορτίζεται παράλληλα?

 

Επίσης χτές και μετά από μια εβδομάδα χρήσης 'ξαφνικά' οι εισερχόμενες κλήσεις εμφανίζονται με το πρόθεμα +30 με αποτέλεσμα να μην εμφανίζεται το νούμερο της αποθηκευμένης επαφής,μήπως έχετε κάποια ιδέα??

Link to comment
Share on other sites

Ειναι επιβεβαιωμένο αυτό???

Αυτή είναι κοινή πρακτική για όλα τα κινητά της κατηγορίας...

 

Και σίγουρα είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα....απογοητεύτικα τώρα με το κατά τα άλλα ενδιαφέρον κινητο...

 

Από ότι είδα υπάρχουν οι ακόλουθες εναλλακτικές:

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_182803

http://europe.nokia.com/link?cid=EDITORIAL_1074951

 

http://www.amazon.co.uk/NOKIA-Xpressmusic-CA-100-CHARGING-CABLE/dp/B001767MUW

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, εχω παρει το 5800 εδω και μια βδομαδα απο voda, ελληνικο κλπ, αν και δεν ειχε ακομα την v20, προφανως ηταν απο τις τελευταιες "παλιες" παρτιδες.

 

Ευτυχως hardware προβλημα δεν εχει προκυψει κανενα απο τα γνωστα (ακομα). Γενικα ειμαι ικανοποιημενος, το κινητο εχει φοβερες δυνατοτητες για τα λεφτα του, τρωμε ομως τις παιδικες ασθενειες του νεου συστηματος της nokia στη μαπα...

 

Εχω αναβαθμισει σε v20 αλλα :

 

Κολλησε το contacts bar. Καποια στιγμη, περνωντας νεο phonebook με sync, και αφου αλλαξα το home screen σε shortcuts bar και παλι πισω σε contacts bar, ξεμεινα με 4 γκρι (κενα) εικονιδια εκει που παλιοτερα ειχα 4 κανονικα contacts. αυτα δεν ανταποκρινονται, δεν μπορω με τπτ να τα αλλαξω/σβησω/φτιαξω με reboot/reset settings/home screen settings οποτε με βλεπω για hard reset.

Ταυτοχρονα χαθηκε το σημα της vodafone κατω απο την κεραια, και γενικα εχει

"στραπατσαριστει" ολο to home screen. Αυτο ειναι bug που εχει αναφερθει και αλλου, χωρις καμια λυση προς το παρον :(

 

Κατα τα αλλα μου εχει κανει εντυπωση η ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ καμερα σε χαμηλο φωτισμο. Τι να τα κανεις τα 3 mp, οταν το παλιο μου ericsson k750, 3-4 χρονων κινητο με 2 mp καμερα βγαζει απειρως καλυτερες φωτο οταν εχεις λιγο φως (και χωρις χρηση φλας). Ελεος, δε μπορει να μη σηκωνει λιγο optimisation ο κωδικας.

 

Ελπιζω να τα συμμαζεψει η nokia σε επομενο firmware ...

 

Και μια δυο ερωτησουλες.

1.Μηπως γινεται να εμφανιζεται το middle name στο contacts list; τα εχω φτιαγμενα ηδη στο outlook και θα με διευκολυνε να μην τα αλλαζω...

 

2.Ξερει κανεις ποσο παραπανω μπαταρια τρωει το να ειναι ενεργοποιημενο το 3G? Επειδη δεν με νοιαζει το AGPS και ουτε σερφαρω με 3G, εχω απενεργοποιησει το 3g, και δουλευω το κινητο σε απλο GSM (δε φαινεται το σηματακι 3,5G κατω απο την κεραια δλδ). Κερδιζω/χανω τιποτα ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα σήμερα απο voda και prooduct code 0558317....

Τι παίζει ρε παιδία το περιμένω 1+ μήνα και δεν παίζει να περιμένω να μου το αλλάξουν πάλι...

Είναι μήπως ελληνικό....??? Γιατι δεν το βρήκα πουθενά το συγκεκριμένο νουμερο....

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα μια 16αρα sandisk class 4 εχει μπει σε θεση μαχης στην συσκευη μου.Ελπιζω να μην ψοφησει και αυτη γιατι τοτε φοβαμαι οτι δεν θα μιλαμε μονο για προβλημα με τις class 2 αλλα για προβλημα μεγεθους.:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Στην αμερικη (που ειχαν προβληματα με το 3G στις αρχικες συσκευες) :

 

"Firmware 20.2.014 has just gone live through Nokia's Software Update application, bringing the same rich, buttery 3G quality to buyers of those first few devices."

 

http://www.engadget.com/2009/03/17/nokia-5800-xpressmusic-nam-firmware-update-puts-misbehaving-unit/#comments

 

Ειναι διαθεσιμη η εκδοση και εδω; την εχει βαλει κανεις; changelog;

 

Και κατι αλλο, το πολυδιαφημισμενο (στο εξωτερικο) 'comes with music' (δωρεαν απεριοριστα mp3 για 1 χρονο, πιο μετα με μικρη ετησια συνδρομη) δεν ισχυει για την Ελλαδα/Ευρωπη; Τι σ*#@^%$ xpressmusic κινητο βγαλανε χωρις υποστηριξη για την κατ'εξοχην μουσικη λειτουργια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχουμε τπτ για μσν να βαλω? Ευχαριστω!!!

Δες το θέμα των εφαρμογών, έχει απαντηθεί δεκάδες φορές.

Ότι θέλεις σε σχέση με εφαρμογές ρωτάς εκεί.

 

 

Πήρα χτές το κινητό από cosmote. Πως μπορώ να δω αν έχει το παλιό ή το καινούριο ακουστικό? Γιατί μου φάνηκε χτες οταν μιλούσα πως εκανε κατι τρελά. Στην alpha copy που πήρα μου είπαν πως δεν μπορούν να το δούν μέσα από το imei...

Αν δεν μπορεί να στο πει η Alpha Copy βάσει του imei, δεν μπορείς να το ξέρεις, εκτός και αν ανοίξεις τη συσκευή και το δεις, πράγμα που ακυρώνει την εγγύηση.

 

 

Ειναι επιβεβαιωμένο αυτό???

Αυτή είναι κοινή πρακτική για όλα τα κινητά της κατηγορίας...

 

Και σίγουρα είναι πολύ μεγάλο πρόβλημα....απογοητεύτικα τώρα με το κατά τα άλλα ενδιαφέρον κινητο...

Φυσικά και είναι επιβεβαιωμένο πως δεν φορτίζει από τη θύρα USB.

Και κατά την άποψή μου καλύτερα.

 

 

Το πήρα σήμερα απο voda και prooduct code 0558317....

Τι παίζει ρε παιδία το περιμένω 1+ μήνα και δεν παίζει να περιμένω να μου το αλλάξουν πάλι...

Είναι μήπως ελληνικό....??? Γιατι δεν το βρήκα πουθενά το συγκεκριμένο νουμερο....

Nokia 5800d-1 Xpress Music (RM-356):

0559395 (Blue) / 0559299 (Red)

 

Που σημαίνει πως δεν είναι ελληνικό.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω.....

Άρα του κάνω αναβάθμιση και άμα χάσω τα ελληνικά πάμε nokia shop έτσι...????

Και 1 ερώτηση...

Αν το hackαρω και μετά κάνω αναβάθμιση τα χάνω όλα....????

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω.....

Άρα του κάνω αναβάθμιση και άμα χάσω τα ελληνικά πάμε nokia shop έτσι...????

Και 1 ερώτηση...

Αν το hackαρω και μετά κάνω αναβάθμιση τα χάνω όλα....????

 

γιατι να την κανεις μονος σου και μετα να πληρωσεις 15 ευρω για να βαλλεις τα ελληνικα?πηγαινε καλυτερα τωρα σε nokiashop να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.εξαλλου δεν στοιχιζει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι να την κανεις μονος σου και μετα να πληρωσεις 15 ευρω για να βαλλεις τα ελληνικα?πηγαινε καλυτερα τωρα σε nokiashop να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.εξαλλου δεν στοιχιζει τιποτα.

 

Λέω να την κάνω μόνος μου μήπως και δεν χάσω τα ελληνικά....

Εξάλου υπήρχαν και άλλα παραδείγματα που δεν ήταν ελληνικά και παρόλαυτα δεν τα έχασαν....

Link to comment
Share on other sites

εξαλλου δεν στοιχιζει τιποτα.

Αν το product code δεν ειναι αυτο που απευθυνεται για Ελλαδα τοτε υπαρχει χρεωση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...