Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ φίλε μου αν και το βρήκα διαβάζοντας ενα review σε μια άλλη σελίδα....

Για την κάρτα μνήμης ναι το βλέπω άλλα για την sim διάβασα ότι για να βγεί παρόλο την υποδοχή πρέπει να βγάλεις την μπαταρία.

Άρα ποιο το νόημα της υποδοχής...????

Ρε παιδία από ποιό σημείο του κινητού ακούγεται η μουσική προσπαθώ να βρώ εικόνα με το speaker του και όλο μου βγάζει τα βγαλμένα speakers που ήταν προβληματικά....

Μήπως από εκεί που ακούς τον άλλον στην συνομιλία...???

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια. Είναι στο αριστερό μέρος της συσκευής στα δύο άκρα λίγο κάτω από την μπλε/κόκκινη ρίγα. Είναι πολύ μίκρα σε μέγεθος αλλά αποδίδουν άριστα.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο γιατί είμαι ΘΦ2. Στο επίσημο site της Nokia εκεί όπου κανείς χρήση των δυνατοτήτων της συσκευής, φαινόται καθαρά τα δύο ηχεία. Επίσης, στο αναλυτικό review από το mobile-review θα τα δεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι....???

Δηλαδή ένα πάνω αριστερά και ένα κάτω αριστερα...????

Θα ψάξω καμια εικόνα αλλά αν μπορείς βάλε καμία ή δώσε κανα link...

 

κάτω αριστερά και κάτω δεξιά... stereo ντέ :)))

κάτω πλευρά είναι αυτή που βγαίνει και το λουράκι του ;)

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω ..σχετικα με τ broswer …επειδη θελω να παρω το ι-phone μονο κ μονο..για το πολύ καλο broswer που εχει.κ επειδη δν εχει τυχει να δω το νοκια..μπορει να μου πει καποιος αν είναι συγκρισιμα στο θεμα ιντερνετ ??γιατι από ότι ειδα..το νοκια με καλυπτει καλυτερα κ σε αλλα θεματα κ ειμαι σε διλημα..
KeepWalking
Link to comment
Share on other sites

Βγάζω φωτο το βραδυ σπίτι με κλειστά φώτα με το SE K770i και είναι σαν ημέρα αρκεί να μην ειναι το αντικειμενο ή ανθρωπος πάνω απο 3-4 μετρα μακριά και έχει μόνο ένα LED αλλά αρκετα δυνατό αυτό δεν μπορεί να το κάνει το 5800 με τα 2 LED...???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, έχω ένα πρόβλημα ίσως λίγο χαζό αλλα έχω κολλήσει

πήγα στο Γερμανό και κατέβασαν τις επαφές μου σε stickάκι

σήμερα πήγα να τις βάλω με το pcsuite στο 5800 και είδα ότι δέχεται .txt αρχεία

ενώ ο Γερμανός μου τις είχε σώσει σε .htm, δοκίμασα να το σώσω σε .txt αλλά το

pcsuite μου έβγαζε ότι το αρχείο δεν είναι σωστό

 

έχει κανείς καμμιά ιδέα τί κάνω λάθος;

 

καμμιά συμβουλή

Link to comment
Share on other sites

Βγάζω φωτο το βραδυ σπίτι με κλειστά φώτα με το SE K770i και είναι σαν ημέρα αρκεί να μην ειναι το αντικειμενο ή ανθρωπος πάνω απο 3-4 μετρα μακριά και έχει μόνο ένα LED αλλά αρκετα δυνατό αυτό δεν μπορεί να το κάνει το 5800 με τα 2 LED...???

 

Το 5800 χωρίς φως βγάζει μια χαρά για κοντινή λήψη στα 1-2 μέτρα. Το πρόβλημα με τον χαμηλό φωτισμό πηγάζει από το μέγεθος του φακού. Είναι πολύ μικρός σε φυσική διάσταση με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συλλέξει αρκετά φωτόνια σε χαμηλό φωτισμό.

 

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

Το 5800 χωρίς φως βγάζει μια χαρά για κοντινή λήψη στα 1-2 μέτρα. Το πρόβλημα με τον χαμηλό φωτισμό πηγάζει από το μέγεθος του φακού. Είναι πολύ μικρός σε φυσική διάσταση με αποτέλεσμα να μην μπορεί να συλλέξει αρκετά φωτόνια σε χαμηλό φωτισμό.

 

 

Σπύρος

 

Ωπα πολύ εξιδικευμένο φίλε μου για να το σκεφτώ μόνος μου.....!!!!

Ευχαριστώ για την απάντηση....!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημεριζω το forum!Εχω 2 αποριες σε οτι αφορα την αναπαραγωγη βιντεο.Α.Ενα αρχειο mpeg4 μεγεθους 700ΜΒ περιπου θα το παιξει χωρις κολημματα και θα προσαρμοσει την αναλυση του βιντεο στην αναλυση της οθονης ή θα πρεπει να μετατρεπω παντα τα βιντεο που περναω?Β.ενα αρχειο mpeg4 στα 1080p θα το παιξει?
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πηρα και εγω.Ειναι παραγωγης 2/2009 ελληνικο.Η σχισμη στην δεξια πλευρα υπαρχει,η καρτα μνημης ηταν τοποθετημενη μεσα στο τηλεφωνο,το ακουστικο ακουγεται τελεια,τα ηχεια μια χαρα,οι χαρτες κλικαραν μεσα σε 2 λεπτα την πρωτη φορα,το WIFI του σπιτιου μου το βρηκε και συνδεθηκε αμεσως χωρις προβλημα,η αποκριση της οθονης ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ. Να ειχε και καλυτερη καμερα και ολα θα ηταν μια χαρα. Α ναι εχει και την τελευταια εκδοση λογισμικου. Τωρα βλεπω Lost με υποτιτλους και απλα το καταφχαριστεμαι.Ελπιζω να μην προκυψουν προβληματα αμα περασω καμμια εφαρμογη.:p:p
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πηρα και εγω.Ειναι παραγωγης 2/2009 ελληνικο.Η σχισμη στην δεξια πλευρα υπαρχει,η καρτα μνημης ηταν τοποθετημενη μεσα στο τηλεφωνο,το ακουστικο ακουγεται τελεια,τα ηχεια μια χαρα,οι χαρτες κλικαραν μεσα σε 2 λεπτα την πρωτη φορα,το WIFI του σπιτιου μου το βρηκε και συνδεθηκε αμεσως χωρις προβλημα,η αποκριση της οθονης ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ. Να ειχε και καλυτερη καμερα και ολα θα ηταν μια χαρα. Α ναι εχει και την τελευταια εκδοση λογισμικου. Τωρα βλεπω Lost με υποτιτλους και απλα το καταφχαριστεμαι.Ελπιζω να μην προκυψουν προβληματα αμα περασω καμμια εφαρμογη.:p:p

Με ποιό πρόγραμμα πέρασες το Lost και το βλέπεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να το πηγαινετε κατ ευθειαν σε nokia shop και κατα προτιμηση σε καποιο κεντρικο για να γλιτωνετε πολλες μερες!!!

 

μεχρι να τα στειλει η vodafone... καλο καλοκαιρι!!!

 

Αν είχε η περιοχή μου θα το είχα πάει..

Το καλύτερο από όλα όμως ξέρετε ποιο είναι?

Όταν γύρισε από το service έλειπε το πενάκι με το λουράκι και η κάρτα μνήμης!:mad:

Τα έχω πάρει πολύ άσχημα και περιμένω να δω τι θα γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό πρόγραμμα πέρασες το Lost και το βλέπεις;
Portable total video converter 3.14. Απο .xvid το μετατρεψα σε Mpeg4 ενσωματωσα με το ιδιο προγραμμα και τα subs και ειναι τζαμι.Μακαρι να μπορουσα να στειλω φωτο.
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Portable total video converter 3.14. Απο .xvid το μετατρεψα σε Mpeg4 ενσωματωσα με το ιδιο προγραμμα και τα subs και ειναι τζαμι.Μακαρι να μπορουσα να στειλω φωτο.

 

Και για τι συσκευη το εβαλες να προοριζεται...γιατι εγω που το εβαλα για νοκια μου φαινεται πως οι διαστασεις δεν ειναι καλες...!:):):)ε?

Link to comment
Share on other sites

Και για τι συσκευη το εβαλες να προοριζεται...γιατι εγω που το εβαλα για νοκια μου φαινεται πως οι διαστασεις δεν ειναι καλες...!:):):)ε?
Α ναι sorry. Για i phone σε normal quality
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Χτες το πηρα και εγω.Ειναι παραγωγης 2/2009 ελληνικο.Η σχισμη στην δεξια πλευρα υπαρχει,η καρτα μνημης ηταν τοποθετημενη μεσα στο τηλεφωνο,το ακουστικο ακουγεται τελεια,τα ηχεια μια χαρα,οι χαρτες κλικαραν μεσα σε 2 λεπτα την πρωτη φορα,το WIFI του σπιτιου μου το βρηκε και συνδεθηκε αμεσως χωρις προβλημα,η αποκριση της οθονης ΥΠΟΔΕΙΓΜΑΤΙΚΗ. Να ειχε και καλυτερη καμερα και ολα θα ηταν μια χαρα. Α ναι εχει και την τελευταια εκδοση λογισμικου. Τωρα βλεπω Lost με υποτιτλους και απλα το καταφχαριστεμαι.Ελπιζω να μην προκυψουν προβληματα αμα περασω καμμια εφαρμογη.:p:p

 

Lost ε; Α ρε,ολοι καμενοι ειμαστε,και γω το εχω λιωσει με lost,μεσα στην ταξη,στην τριημερη.

 

Portable total video converter 3.14. Απο .xvid το μετατρεψα σε Mpeg4 ενσωματωσα με το ιδιο προγραμμα και τα subs και ειναι τζαμι.Μακαρι να μπορουσα να στειλω φωτο.

 

Και για τι συσκευη το εβαλες να προοριζεται...γιατι εγω που το εβαλα για νοκια μου φαινεται πως οι διαστασεις δεν ειναι καλες...!:):):)ε?

 

Εγω κατεβασα smartmovie για το κινητο,subtitles workshop στον υπολογιστη,και περναω στο κινητο το αρχειο .avi , με microDVD υποτιτλους,και ειναι τζαμι.

 

Βεβαια τα FPS ειναι χαμηλα,αλλα δεν οχι τοσο οσο για να σ χαλασει και να μην βλεπετε

Link to comment
Share on other sites

Lost ε; Α ρε,ολοι καμενοι ειμαστε,και γω το εχω λιωσει με lost,μεσα στην ταξη,στην τριημερη.

 

 

 

 

 

Εγω κατεβασα smartmovie για το κινητο,subtitles workshop στον υπολογιστη,και περναω στο κινητο το αρχειο .avi , με microDVD υποτιτλους,και ειναι τζαμι.

 

Βεβαια τα FPS ειναι χαμηλα,αλλα δεν οχι τοσο οσο για να σ χαλασει και να μην βλεπετε

 

Xaxaaax...Αυτα ειναι...και παιζει κανονικα ε?χωρις κανενα κολλημα ή ιστοριες...να ξερω...ε?Εγω το θελω για την εφταημερη...και για τις ωρες γενικης...! :P :P :P

 

Α ναι sorry. Για i phone σε normal quality

 

A!και κατι τελευταιο...στο κινητο με τι προγραμμα τα παιζεις?ευχαριστω συγνωμη αν σε κουρασα...! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

A!και κατι τελευταιο...στο κινητο με τι προγραμμα τα παιζεις?ευχαριστω συγνωμη αν σε κουρασα...! :) :) :)

 

Αφού τα μετατρέπει σε mp4 δεν χρειαζεσε κανένα αλλο πρόγραμμα για να τα παίξει

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα μετατρέπει σε mp4 δεν χρειαζεσε κανένα αλλο πρόγραμμα για να τα παίξει

 

Ευχαριστω πολυ....! :):):):D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Με την ευκαιρια..ξερει κανενας μεχρι ποσο bitrate μπορει να παιξει πριν αρχησει να πηδαει frames?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

A!και κατι τελευταιο...στο κινητο με τι προγραμμα τα παιζεις?ευχαριστω συγνωμη αν σε κουρασα...! :) :) :)

 

Αφου τα μετατρεψω σε Μpeg4 συνδεω το τηλ στο pc με pc suite, παω στο υπολογιστης μου βλεπω το τηλ το ανοιγω παω καρτα μνημης παω βιντεο (εκει που ειχε trailer του batman)και απλα copy paste my friend .Αν ολα πανε καλα πας εκθεση-εικονες & βιντεο θα δεις φωτο με το αρχειο που μολις περασες.Απο κει και περα φανταζομαι ξερεις τι να κανεις.

Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...