Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα σας.

Θέλω την βοήθεια σας ή την γνώμ,η σας.

Τις τελευταίες 3-4 μέρες ενώ μπορούν να με καλέσουν κανονικά στον κινητό μου εχώ τα εξή προβλήματα.

1.Δεν μου εμφανίζονται οι αναπάντητες

2.Δεν μου εμφανίζονται τα sms Μου(παρά μόνο αν κάνω εκτός σύνδεσης-εντός σύνδεσης)

3.Δεν μου εμφανίζοναι οι λίστες με της κλήσεις μου

 

Τι φταίει?

Έκανα πάλι εγκατάσταση του πιο πρόσφατου firmware και πήρα την vodafone τηλ,μου απενεργοποίησε τις φραγές αλλά πάλι τζίφος

Olympique Den Marseille

www.commandoultra84.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους μόλις παρέλαβα το κινητό μου μετά απο δυο βδομάδες που το είχα πάει σε Nokia Shop για αντικατάσταση του ενοχλητικού ακουστικού η οποία κι έγινε δωρεάν βέβαια. Όλα καλά μέχρι στιγμής απλά όταν δοκιμάζω να περάσω κάποιο καινούργιο θέμα ή εφαρμογή μου βγάζει το μήνυμα ''κατεστραμμένο αρχείο".. τι κάνω;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας.

Θέλω την βοήθεια σας ή την γνώμ,η σας.

Τις τελευταίες 3-4 μέρες ενώ μπορούν να με καλέσουν κανονικά στον κινητό μου εχώ τα εξή προβλήματα.

1.Δεν μου εμφανίζονται οι αναπάντητες

2.Δεν μου εμφανίζονται τα sms Μου(παρά μόνο αν κάνω εκτός σύνδεσης-εντός σύνδεσης)

3.Δεν μου εμφανίζοναι οι λίστες με της κλήσεις μου

 

Τι φταίει?

Έκανα πάλι εγκατάσταση του πιο πρόσφατου firmware και πήρα την vodafone τηλ,μου απενεργοποίησε τις φραγές αλλά πάλι τζίφος

 

Καλημέρα σε όλους μόλις παρέλαβα το κινητό μου μετά απο δυο βδομάδες που το είχα πάει σε Nokia Shop για αντικατάσταση του ενοχλητικού ακουστικού η οποία κι έγινε δωρεάν βέβαια. Όλα καλά μέχρι στιγμής απλά όταν δοκιμάζω να περάσω κάποιο καινούργιο θέμα ή εφαρμογή μου βγάζει το μήνυμα ''κατεστραμμένο αρχείο".. τι κάνω;

Κάντε και οι δύο σας hard format!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου έχει εμφανίσει το πρόβλημα με την οθόνη... όχι αυτό που αλλάζει χρώματα, το άλλο που χαλάει για λίγο η οθόνη και δείχνει γραμμές (είχε postarei και κάποιος άλλος για το συγκεκριμενο πρόβλημα, είχε και pic).. τελικά εδώ τι φταίει? hardware η software?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εκανα φορητοτητα και σημερα ενεργοποιηθηκε η αλλη sim και καθως την εβαλα αργει να εμφανισει την αρχικη οθονη και δεν λειτουργει το κοκκινο κουμπι! Φταιει η καρτα 'η μηπως καμια ρυθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το παρακατω. Κλεισε ανοιξε την συσκευη σου και την ωρα που θα εμφανιστει το welcome message πατα OK.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες μου έχει εμφανίσει το πρόβλημα με την οθόνη... όχι αυτό που αλλάζει χρώματα, το άλλο που χαλάει για λίγο η οθόνη και δείχνει γραμμές (είχε postarei και κάποιος άλλος για το συγκεκριμενο πρόβλημα, είχε και pic).. τελικά εδώ τι φταίει? hardware η software?

hardware είναι φίλε μου. Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα (2 ημέρες μετά την αγορά!). Το πήγα στο μαγαζί οπου το πήρα, φυσικά είδαν τα χάλια του (καθώς πέρναγε ο καιρός το έκανε όλο και πιο συχνά), και μου το αντικατέστησαν (ήμουν μέσα στην εβδομάδα).

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το παρακατω. Κλεισε ανοιξε την συσκευη σου και την ωρα που θα εμφανιστει το welcome message πατα OK.

Ολα Οκ τωρα, ευχαριστω!;)

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη λεπτομερεια,που σε μενα ομως ειναι σπαστικο,ειναι το κλεισιμο του κινητου απο το πανω κουμπι που εχουν βαλει για το ανοιγμα και το κλεισιμο.

δεν εξυπηρετει καθολου,ειναι ασαφες,ποτε πιανει με την μια ,ποτε με τις πολλες,χαθηκε ο κοσμος να κλεινει και να ανοιγει οπως ολες σχεδον οι συσκευες απο το κοκκινο πληκτρο;

Link to comment
Share on other sites

μια μικρη λεπτομερεια,που σε μενα ομως ειναι σπαστικο,ειναι το κλεισιμο του κινητου απο το πανω κουμπι που εχουν βαλει για το ανοιγμα και το κλεισιμο.

δεν εξυπηρετει καθολου,ειναι ασαφες,ποτε πιανει με την μια ,ποτε με τις πολλες,χαθηκε ο κοσμος να κλεινει και να ανοιγει οπως ολες σχεδον οι συσκευες απο το κοκκινο πληκτρο;

 

Εχουν περασει πολλα nokia απο τα χερια μου,ολα εκει το ειχαν το κουμπι ανοιγματος-κλεισιματος και ποτε δεν ειχα προβλημα.Μηπως στο δικο σου δεν κανει καλη επαφη και σου δημιουργει αυτο το προβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να ανεβάσει σε ένα rapidshare link τον defaul ήχο του ξυπνητηριού του 5800 ?

 

Ευχαριστώ.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη να ανεβάσει σε ένα rapidshare link τον defaul ήχο του ξυπνητηριού του 5800 ?

 

Ευχαριστώ.

 

Ακολούθησε το Link, υπάρχουν όλοι οι ήχοι και φυσικά το alarm.

 

http://nokiafanboy.com/2008/12/24/original-nokia-5800-ringtones/

Link to comment
Share on other sites

Κάντε και οι δύο σας hard format!

To δοκίμασα το hard format, επανεκκινήθηκε κανονικά η συσκευή αλλά μόλις πάω να περάσω καινούργιο θέμα μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα περί κατεστραμμένου αρχείου και δεν περνάει τίποτα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα το hard format, επανεκκινήθηκε κανονικά η συσκευή αλλά μόλις πάω να περάσω καινούργιο θέμα μου βγάζει πάλι το ίδιο μήνυμα περί κατεστραμμένου αρχείου και δεν περνάει τίποτα...

Μήπως τελικά δεν φταίει το κινητό αλλα φταίει το αρχείο που κατεβάζεις?

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί εξαπατημένοι κάτοχοι ενός NOKIA παραεισαγωγής (όπως ήμουν και εγώ).

Μόλις σήμερα πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ (στο Mall) απ' όπου είχα αγοράσει το κινητό, πριν από ένα ακριβώς μήνα και τους είπα το γνωστό πρόβλημα με την αναβάθμιση και τα Ελληνικά που χάθηκαν.

Κλασσικά, οι υπάλληλοι του service μου είπαν ότι δεν είναι υπεύθυνοι αυτοί για το πρόβλημα, να πάω σε NOKIA shop, κτλ. κτλ.

Φορτωμένος, όπως ήμουν τους λέω ότι θέλω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο. Για να μην τα πολυλογώ, κάποιος υπάλληλος μιλάει στο τηλέφωνο με τον διευθυντή του καταστήματος, ο οποίος του λέει να πάρει την συσκευή μου πίσω και να μου δώσει μία άλλη ολοκαίνουρια.

 

Αποτέλεσμα; Μου άλλαξαν το τηλέφωνο και μου έδωσαν άλλο (κόκκινο βέβαια, αν και προτιμούσα το μπλέ που είχα). Η σχισμή στην γωνία είναι σχεδόν ανύπαρκτη και βεβαίως το κινητό είναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ. Οι οδηγίες δεν είναι φωτοτυπία, όπως με το προηγούμενο.

 

Όσοι έχετε πάρει κινητό παραεισαγωγής επιστρέψτε το πίσω. Είναι υποχρεωμένοι να σας δώσουν ελληνικό κινητό. Τουλάχιστον, είναι σίγουρο το ΠΛΑΙΣΙΟ θα σας το αλλάξει.

 

Α, η απόδειξη γράφει ότι έγινε αλλαγή κατ' εντολή του διευθυντή του Mall. Όχι παίζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως τελικά δεν φταίει το κινητό αλλα φταίει το αρχείο που κατεβάζεις?

Τι να σου πω..ένα θέμα απο τον Pizero προσπαθώ να βάλω...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ακολούθησε το Link, υπάρχουν όλοι οι ήχοι και φυσικά το alarm.

 

http://nokiafanboy.com/2008/12/24/original-nokia-5800-ringtones/

 

 

Ευχαριστώ πολύ!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι, μήπως θυμάμαι λάθος:

Πατήστε λίγο το πράσινο κουμπί, ανοίγει στο "Κληθέντες αριθμοί", έτσι;

Πάνω βλέπουμε ότι είναι επιλεγμένο το τρίτο από τα tabs (καρτέλες ας πούμε) με τους κληθέντες αριθμούς.

Αυτό που θέλω αν ρωτήσω είναι το εξής: Τα άλλα δύο tab που είναι "Αναπάντητες κλήσεις" και "Ληφθείσες κλήσεις" μπορείτε να τα επιλέξετε με την αφή από την οθόνη που βρίσκεστε; Εγώ δεν μπορώ, δεν επιλέγονται. Έχω την εντύπωση ότι δεν ήταν έτσι πριν. Τώρα μόνο μέσα από το "Μητρώο" μπορώ να πάω εκεί.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, να σας ρωτήσω κάτι, μήπως θυμάμαι λάθος:

Πατήστε λίγο το πράσινο κουμπί, ανοίγει στο "Κληθέντες αριθμοί", έτσι;

Πάνω βλέπουμε ότι είναι επιλεγμένο το τρίτο από τα tabs (καρτέλες ας πούμε) με τους κληθέντες αριθμούς.

Αυτό που θέλω αν ρωτήσω είναι το εξής: Τα άλλα δύο tab που είναι "Αναπάντητες κλήσεις" και "Ληφθείσες κλήσεις" μπορείτε να τα επιλέξετε με την αφή από την οθόνη που βρίσκεστε; Εγώ δεν μπορώ, δεν επιλέγονται. Έχω την εντύπωση ότι δεν ήταν έτσι πριν. Τώρα μόνο μέσα από το "Μητρώο" μπορώ να πάω εκεί.

 

Μήπως έχεις αλλάξει θέμα το οποίο έχει bug με τις καρτέλες (tabs)? Στο δικό μου λειτουργούν κανονικά, δεν εχω πρόβλημα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παντως η τελευταία έκδοση λογισμικού 29/1/09 ειναι τελεια και σουπερ χωρις τετοια προβληματα, καλυτερο απο iphone...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ενδιαφερομαι να αγορασω το 5800, αλλα δε θελω να πεσω θυμα παραεισαγωγης. Το Πλαισιο γνωρίζετε αν εχει ελληνικής εισαγωγής? Αλλιωτικα που να παω? Alpha copy?
1,2Tbytes
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί εξαπατημένοι κάτοχοι ενός NOKIA παραεισαγωγής (όπως ήμουν και εγώ).

Μόλις σήμερα πήγα στο ΠΛΑΙΣΙΟ (στο Mall) απ' όπου είχα αγοράσει το κινητό, πριν από ένα ακριβώς μήνα και τους είπα το γνωστό πρόβλημα με την αναβάθμιση και τα Ελληνικά που χάθηκαν.

Κλασσικά, οι υπάλληλοι του service μου είπαν ότι δεν είναι υπεύθυνοι αυτοί για το πρόβλημα, να πάω σε NOKIA shop, κτλ. κτλ.

Φορτωμένος, όπως ήμουν τους λέω ότι θέλω να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο. Για να μην τα πολυλογώ, κάποιος υπάλληλος μιλάει στο τηλέφωνο με τον διευθυντή του καταστήματος, ο οποίος του λέει να πάρει την συσκευή μου πίσω και να μου δώσει μία άλλη ολοκαίνουρια.

 

Αποτέλεσμα; Μου άλλαξαν το τηλέφωνο και μου έδωσαν άλλο (κόκκινο βέβαια, αν και προτιμούσα το μπλέ που είχα). Η σχισμή στην γωνία είναι σχεδόν ανύπαρκτη και βεβαίως το κινητό είναι ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ. Οι οδηγίες δεν είναι φωτοτυπία, όπως με το προηγούμενο.

 

Όσοι έχετε πάρει κινητό παραεισαγωγής επιστρέψτε το πίσω. Είναι υποχρεωμένοι να σας δώσουν ελληνικό κινητό. Τουλάχιστον, είναι σίγουρο το ΠΛΑΙΣΙΟ θα σας το αλλάξει.

 

Α, η απόδειξη γράφει ότι έγινε αλλαγή κατ' εντολή του διευθυντή του Mall. Όχι παίζουμε!!!

 

Ξανα καλοριζικο λοιπον..Φιλε αν μπορεις βαλε μια μια φοτο απο την ανυπαρκτη σχισμη που εχει η συγκεκριμενη συσκευη να δω πως ειναι..Γιατι ειμαι της γνωμης οτι ειναι ιδια σε ολους..Η βεβαια αν καποιος αλλος με μικροτερη σχισμη εχει την δυνατοτητα να βαλει..

"ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ"

"SUPER3*FAMILIA"

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ 5800 .ΣΕ ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΟΚΙΑ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ SOFTWARE ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ.ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΝΩ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ. ΟΤΑΝ ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΟΥ ΕΚΑΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ V20 ΣΕ ΝΟΚΙΑCLUB ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ .ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΛΑΙΝΟ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ.ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΤΑ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Η ΘΑ ΜΠΛΕΞΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΟΛΓΟΘΑ!!!!

ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΒΗΣΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΛΟΓΟ ΧΑΝΕΤΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΜΑΤΟ ΚΛΕΙΔΩΜΑ.ΟΙ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η ΝΟΚΙΑ ΣΕ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΕΣ Η ΑΝΑΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΕΣ ?? ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ Η ΝΑ ΤΟ ΑΓΝΟΗΣΩ ???

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...