Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν επιλέξουμε να ρυθμίζει την ώρα από το δίκτυο, δηλ. τον πάροχο κινητής τηλεφωνίας, γνωρίζετε αν λειτουργεί αυτή η ρύθμιση;

Αν δουλεύει με αυτό τον τρόπο, τότε δεν χρειάζεται να ρυθμίζουμε την ώρα ακόμη και αν χάνει το ρολόι του κινητού.

Ξέχασέ το...Αν επιλέξεις αυτόματη ρύθμιση ώρας από το δίκτυο,για κάποιο περίεργο λόγο,γυρνάει το ρολόι 20 λεπτά πίσω!:grin:Μόνο αν βρεθεί κάποιος τρόπος ώστε να ενημερώνεται online η ώρα από κάποιον server.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιος ο λογος να το κανουν ολο αυτο και να κερδισουν τον "διπλασιασμο" λογω του bitrate και να μεινουν με ενα οχι τοσο διαδεδομενο format και να μην τα περασουν στο cool edit για amplify που ειναι το ποιο απλο κ ας πουμε σωστο η σε κανα προγραμμα για batch normalize-amplify?και ας τα ανεβασουν μετα κ οσα db 8ελει ο καθενας αναλογα με το γουστο του και θα ειναι-δουνε ουσιαστικη αλλαγη

για τον απλουστατο λογο του οτι το aac ειναι πολυ καλυτερο απο το mp3,εαν δεν κανω λαθος,αλλωστε καποιος που θα κανει τον κοπο να μετατρεψει την συλλογη του σε .aac η ogg θα δει την διαφορα οχι στο κινητο,αλλα στο pc του η στον player που διαθετει.

οσον αφορα το φορμα του .aac ειναι πληρως διαδεδομενο και σχεδον ολες οι εταιρειες κινητης το υποστηριζουν με πρωτη και καλυτερη την νοκια.

εγω επειδη εχω ασχοληθει και επαγγελματικα με την μουσικη και γενικα τον ηχο στα νιατα μου,κανω ηδη αυτον τον κοπο οχι ειδικα για το κινητο μου,αλλλα για την συλλογη μου.

Link to comment
Share on other sites

γενικα η μετατροπη απο lossy σε lossy format δεν ειναι και ο,τι καλυτερο αλλα αν εσυ ακους διαφορα τοτε πασο
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά προχθές είχε κολλήσει το κινητο..δηλαδή το άνοιγα και έμενα στην οθόνη που λέει Νοκια..αφού το έκλεινα (βγάζοντας την μπαταρία αν κια ξέρω ότι δεν είναι ότ καλύτερο [δεν έκλεινε αλλιώς] ) σκέφτηκα να βγάλω την καρτα μνήμης..την έβγαλα και άνοιξε κανονικά..την ξαναέβαλα και όλα μια χαρά..όμως χθες ανακάλυψα ότι στην έκθεση δεν υπάρχουν τα τραγούδια της καρτας μνήμης, όπως και οι φωτογραφίες, ενώ τα προγραμμάτα εμφανίζονται κανονικά...με τον y-browser αλλά και μέσω υπολογιστή μπήκα στον φάκελο sounds της καρτας μνήμης και είδα ότι όλα τα τραγούδια βρισκονται εκεί...επίσης όταν πάνε να μου στείλουν κάτι με bluetooth πλέον αποθηκεύεται στο τηλεφωνο...

 

έχει σχέση το πρώτο προβλημα που δεν άνοιγε οτ κινητό με το πρόβλημα της καρτας μνήμης;

 

πως μπορώ να το λύσω;

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας στην έκθεση > τραγούδια > Επιλογές > ανανέωση βιβλιοθήκης.

Λογικά θα σου εμφανίσει τα τραγούδια σου.

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

εχω παρει εδω και 2 ημερες το τηλεφωνο, αλλα ενω εχω σεταρει κανονικα το gmail μου, δεν μπορω με τιποτα να ρυθμμισω το εταιρικο μου mail.

μηπως τελικα δεν μπορω να εχω τo εταιρικο μειλ ( που δεν ειναι ουτε gmail ουτε hotmail...)??

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να πας στην έκθεση > τραγούδια > Επιλογές > ανανέωση βιβλιοθήκης.

Λογικά θα σου εμφανίσει τα τραγούδια σου.

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω.

 

 

θενκς φίλε! αυτό ήταν!

Σε Χρήση: Nokia 5800XM v31 Hacked Edition , Sony Ericsson w910i

Επίσης στην κατοχή μου: Nokia 6210 , Nokia 6260 , Sony Ericsson k750i

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,

εχω παρει εδω και 2 ημερες το τηλεφωνο, αλλα ενω εχω σεταρει κανονικα το gmail μου, δεν μπορω με τιποτα να ρυθμμισω το εταιρικο μου mail.

μηπως τελικα δεν μπορω να εχω τo εταιρικο μειλ ( που δεν ειναι ουτε gmail ουτε hotmail...)??

 

Απ οσο γνωρίζω σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να μιλήσεις με τον διαχειριστή για να σου δώσει τις απαραίτητες πληροφορίες και δικαιώματα για να το κάνεις αυτό...:rolleyes:

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το παρατηρήσατε...Η αλλαγή στη θερινή ώρα έγινε εντελώς αυτόματα χωρίς να υπάρχει καν επιλογή για τέτοια ρύθμιση και μάλιστα εμφάνισε και το σύμβολο του ήλιου πάνω δεξιά στην αναγραφή της ώρας!Cool!:up:

Εεεεε, τι smartphone θα ήταν αν δε το έκανε αυτό.

Πλέον είναι αυτονόητο.

 

 

παιδιά προχθές είχε κολλήσει το κινητο..δηλαδή το άνοιγα και έμενα στην οθόνη που λέει Νοκια..αφού το έκλεινα (βγάζοντας την μπαταρία αν κια ξέρω ότι δεν είναι ότ καλύτερο [δεν έκλεινε αλλιώς] ) σκέφτηκα να βγάλω την καρτα μνήμης..την έβγαλα και άνοιξε κανονικά..την ξαναέβαλα και όλα μια χαρά..όμως χθες ανακάλυψα ότι στην έκθεση δεν υπάρχουν τα τραγούδια της καρτας μνήμης, όπως και οι φωτογραφίες, ενώ τα προγραμμάτα εμφανίζονται κανονικά...με τον y-browser αλλά και μέσω υπολογιστή μπήκα στον φάκελο sounds της καρτας μνήμης και είδα ότι όλα τα τραγούδια βρισκονται εκεί...επίσης όταν πάνε να μου στείλουν κάτι με bluetooth πλέον αποθηκεύεται στο τηλεφωνο...

 

έχει σχέση το πρώτο προβλημα που δεν άνοιγε οτ κινητό με το πρόβλημα της καρτας μνήμης;

 

πως μπορώ να το λύσω;

Κατά πάσα πιθανότητα έχει.

Αν έβγαζες τη κάρτα και δοκίμαζες να το ανοίξεις, θα άνοιγε κανονικά.

Μην ανησυχείς, δεν υπάρχει κίνδυνος.

Απλά κάνε μια μορφοποίηση στη κάρτα μνήμης, αφού πρώτα πάρεις τα δεδομένα σου από τη κάρτα και θα είσαι ok.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου με sim vodafone, αν δεν πατήσω τίποτα την ωρα που εμφανίζει το καλοσωρισμα στη vodafone μπαίνει κανονικά στην κεντρικη οθόνη

 

Και σε εμενα παρουσιαζεται το ίδιο πρόβλημα ότι και αν πατήσω...!

Ευτυχώς από τετάρτη θα είμαι στην Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ston mini opera πως μπορουμε να φυγουμε το εικονικο πληκτρολογιο??? πιανει την μιση οθονη!

 

Εμενα δεν εμφανισε καθολου το εικονικο πληκτρολογιο:wacko:,εξαρχης μου εδειχνε σε ολη την οθονη...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν εμφανισε καθολου το εικονικο πληκτρολογιο:wacko:,εξαρχης μου εδειχνε σε ολη την οθονη...

 

Το mini opera είναι κάτι σαν το explorer , mozilla αλλα πιο γρήγορο?

ή είναι κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος

 

 

Ευχαριστώ Itchrist86.

 

Επίσης να σου πω πως για το ok στο welcome όντως γλυτώνει από αυτά τα bugs που είχα αναφέρει. Απλά ίσως δεν το πάταγα έγκαιρα. Και εκεί σωστός!!!

 

Ευχαριστώ :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ston mini opera πως μπορουμε να φυγουμε το εικονικο πληκτρολογιο??? πιανει την μιση οθονη!

Θα πας Ρυθμίσεις > Διαχ. εφαρμογών > Εγκατ. εφαρμ. και μετά θα πας στο εικονίδιο του mini opera θα πατήσεις Επιλογές > Ρυθμίσεις εφαρμογής και στην επιλογή Πληκ/γιο επί της οθόνης θα επιλέξεις Απενεργοποιημένο.

 

Το mini opera είναι κάτι σαν το explorer , mozilla αλλα πιο γρήγορο?

ή είναι κάτι άλλο?

Είναι ένας browser ο οποίος φορτώνει πιο γρήγορα τις σελίδες, γιατί κατεβάζει πολύ λιγότερα δεδομένα απ' ότι κατεβάζει ο ενσωματομένος browser του 5800. Το μόνο που δεν μπορεί να εμφανίσει είναι σελίδες και βίντεο που βασίζονται σε flash, όπως π.χ. βίντεο από youtube.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Είσαι τυχερός γιατί μόλις προχθές έγινε δωρεάν η υπηρεσία στη χώρα μας.

Ακολούθησε τις παρακατω ρυθμίσεις ώστε να σετάρεις σωστά το γραμματοκιβώτιο.

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

Εισερχόμενα e-mail:

 

  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: pop3.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Όνομα γραμματοκιβωτίου: <ό,τι εσύ θέλεις>
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: Προεπιλεγμένη
  • Ασφαλής σύνδεση APOP: Απενεργοποιημένη

Εξερχόμενα μηνύματα:

 

  • Η διευθυνσή e-mail μου: xxxx@hotmail.com
  • Όνομα χρήστη: xxxx@hotmail.com
  • Κωδικός πρόσβασης: xxxxxxxx
  • Διακομιστής εισερχόμενων μηνυμάτων: smtp.live.com
  • Σημείο πρόσβασης σε χρήση: Ερώτηση πάντα
  • Τύπος γραμματοκιβωτίου: POP3
  • Ασφάλεια (θύρες): SSL/TLS
  • Θύρα: 25

 

Σε ποιό ακριβώς σημείο γίνονται αυτές οι ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: την πρωτη φορα που ανοιξα το κινητο και εκανα καποιες ρυθμισεις με ρωτησε την ελληνικη εταιρια που θα χρησιμοποιω το κινητο και εβαλα vodafone αλλα τελικα ισως να μην ειναι αυτη...πως το αλλαζουμε?(αν θυμαμαι καλα με αυτο τον τροπο περνουσε καποιες ρυθμισεις αυτοματα)

 

επαναφερω το ερωτημα μηπως καποιος ξερει :O

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: την πρωτη φορα που ανοιξα το κινητο και εκανα καποιες ρυθμισεις με ρωτησε την ελληνικη εταιρια που θα χρησιμοποιω το κινητο και εβαλα vodafone αλλα τελικα ισως να μην ειναι αυτη...πως το αλλαζουμε?(αν θυμαμαι καλα με αυτο τον τροπο περνουσε καποιες ρυθμισεις αυτοματα)
επαναφερω το ερωτημα μηπως καποιος ξερει :O

Θα πας Ρυθμίσεις > Συνδεσιμότητα > Δίκτυο

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό ακριβώς σημείο γίνονται αυτές οι ρυθμίσεις;

Μηνύματα > Επιλογές > Ρυθμίσεις > E-mail και δημιουργείς νέο γραμματοκιβώτιο.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως αυξανεται η ενταση του ηχου αφυπνισης?γιατι τωρα που το δοκιμασα ειδα οτι ειναι αρκετα χαμηλα
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος πως αυξανεται η ενταση του ηχου αφυπνισης?γιατι τωρα που το δοκιμασα ειδα οτι ειναι αρκετα χαμηλα

Δεν αυξάνεται η ένταση της αφύπνισης. Σε όλα τα nokia λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο. Ξεκινάει από χαμηλά κ δυναμώνει μέχρι να φτάσει στο μέγιστο σημείο έντασης. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βάλεις απλά έναν πιο δυνατό ήχο.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω δοκιμασα σημερα να κανω synchronization με το outlook μεσω pc suite αλλα αρνειται πεισματικα. Μου πεταει το μηνυμα που επισύναψα. Το κινητο το εχω στην αρχική οθονη, και εχω βαλει να περασει τα περιεχομενα του κινητου στο outlook.

To εχει κανει κανεις να δουλεψει? Το δοκιμασα και μεσω ovi αλλα ουσιαστικα το ιδιο προγραμμα ειναι και εχω παλι προβλημα...

Καμια ιδεα?

 

Ενα σαββατοκύριακο έφαγα για να λύσω το συγκεκριμένο πρόβλημα...

Απλά δοκίμασε σε άλλη θύρα usb...:O

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...