Jump to content

[Επίσημο] Nokia 5800 XpressMusic - Part 1


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά, είμαστε σοβαροί; Τι πάει να πει "δεν το θεωρούν σοβαρό"; Τα ευρώ που έδωσα τα έβγαλα με πολύ σοβαρή δουλειά. Ποιος δίνει το δικαίωμα στη nokia να πουλάει κινητά με κατασκευαστικά ελαττώματα; Και εγώ θεωρώ ότι η σχισμή αυτή επιτρέπει σε παραπάνω σωματίδια σκόνης από το κανονικό να εισέρχονται στο κινητό με αποτέλεσμα την ενδεχόμενη δυσλειτουργία του σε βάθος χρόνου (τότε που η εγγύηση δε θα ισχύει γιατί ναι μεν θα είσαι μέσα στη διετία, αλλά θα έχει φάει 1-2 πεσιματάκια το κινητό και θα σου πουν ότι φταις εσύ που χάλασε). Θα γίνει της πουτ@ν@ς αν δε μου το φτιάξουν...

 

Αν μπορούσα θα το άλλαζα με άλλη συσκευή. Έχω ξενερώσει... Το πρόβλημα είναι ότι το πήρα με νέα σύνδεση και το πιστωτικό που θα μου κόψουν θα είναι αρκετά χαμηλότερο από την αξία του...

Το πιο πιθανό βέβαια είναι σε 2 χρόνια να είσαι έτοιμος να πάρεις άλλο καινούριο και καλύτερο κινητό οπότε μη σκας:p

Το θέμα είναι να μην εμφανίσει τίποτα μέχρι τότε..;)

 

Μήπως έχει βρεί κανείς καμμία "λύση" στο πρόβλημα με το ρολόϊ, που χάνει πολύ?

Καινούριο αυτό?

Τι εννοείς χάνει? Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω γιατί αλλά βλέπω ότι έχει χαθεί μια χθεσινή καταχώριση μου. Τέλος πάντων.

Έγραφα ότι πέτυχα διάρκεια μπαταρίας 4 μέρες με 40 λεπτά τηλέφωνο και άλλα τόσα wi fi.

Και ρωτάω αν μπορώ να κάνω αντιγραφή-επικόληση από τις σημειώσεις στο ιντερνετ και τι παίζει με το υψόμετρο και την ακρίβεια υψομέτρου.

Link to comment
Share on other sites

Xάνει ΚΑΙ το ρολόι;;:X

 

Δεν ξερω, εμενα παντως λειτουργουνε ολα ρολοι!! δεν εχω κανενα προβλημα.

 

Κοιταξτε κατι αλλο που βρηκα..το εχει γραψει ενας στο γνωστο "μαγαζακι".

 

"i use this setting for the default music player and find the result as amazing-members may try and give a feed back

1.in setting of the player,put off both bass boost and stereo widening

2.in balance,keep the the setting slightly off centre,more towards right.

3.use the default preset.

4.keep the vol.90%

i am getting good result in this"

 

Για δοκιμαστε το και πειτε, εγω το εχω βαλει και το δοκιμαζω... για να δουμε ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά βλέπω ότι έχει χαθεί μια χθεσινή καταχώριση μου. Τέλος πάντων.

Έγραφα ότι πέτυχα διάρκεια μπαταρίας 4 μέρες με 40 λεπτά τηλέφωνο και άλλα τόσα wi fi.

Και ρωτάω αν μπορώ να κάνω αντιγραφή-επικόληση από τις σημειώσεις στο ιντερνετ και τι παίζει με το υψόμετρο και την ακρίβεια υψομέτρου.

 

Αυτό λες?

Δεν έχει χαθεί απλά έχεις κάνει δημοσίευση στο θέμα "Αντιμετωπίσατε προβλήμα στο 5800;"

Link to comment
Share on other sites

Καινούριο αυτό?

Τι εννοείς χάνει? Εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα...

 

Eννοώ ότι μέρα με τη μέρα χάνει σιγά σιγά κάποια δευτερόλεπτα. Εχει αναφαρθεί και από άλλους προηγούμενα. Για να το τσεκάρετε συντονίστε το ρολόϊ με κάποια υπηρεσία ώρας (πχ. ΟΤΕ) και ελέγξτε μετα από 1-2 μέρες. Δείτε και το παρακάτω link.

 

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=127405

Link to comment
Share on other sites

το εχουμε πει ξανα.Η σχισμη δεν ειναι τυχαια.Ειναι για να αεριζεται το κινητο.Ειδα πανω απο 10 συσκευες και ολες την εχουν...αλλη μικροτερη αλλη μεγαλυτερη (διαφορες ουτε χιλιοστον).Ατομο π ειναι στη nokia αυτο μ ειπε
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες?

Δεν έχει χαθεί απλά έχεις κάνει δημοσίευση στο θέμα "Αντιμετωπίσατε προβλήμα στο 5800;"

παιδες θελω λιγη βοηθεια επειδη εχω συνδεση με την wind φοβαμαι να συνδεθω μεσω wifi γτ διαβασα οτι καποιοι ειχαν χρεωθει δλδ μαλλον τους συνδαιονταν αυτοματα χωρις να το ξερουν με το wind plus. τι πρεπει να κανω για να βεβαιωθω οτι δν θα συνδεθει με τιποτα τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Σημερα παρέλαβα και το δικο μου 5800 απο το eshop σε κόκκινο,η σχισμή που λετε στο πανω μερος έμενα ειναι ελάχιστη..

 

ο κωδικός που ειχε ειναι 0559299 και στο κουτι του η ταινία ηταν άσπρη με ασημί και ακριβώς κατω ελεγε SEALED,το κινητο ηταν στα ελληνικα και ολα τα βιβλιαράκια επίσης :)

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημένος σαν πρώτη ματιά :D

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεισ ποσο καιρο κανει η νοκια να σου αντικαταστησει το ακουστικο..?

Εξαρταται απο τα κεφια του καθε καταστηματος.Απο μιση ωρα αφου θα το πας εως το αγνωστο με βαρκα την ελπιδα.:luck:

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερει κανεισ ποσο καιρο κανει η νοκια να σου αντικαταστησει το ακουστικο..?

 

Εμένα έκανε 2 μέρες, το πήγα Τρίτη και το πήρα Πέμπτη.

Link to comment
Share on other sites

Πως κοιταμε εκδοση???

Εοισης με τον βrowser εγω μπηκα στο Wi-Fi του σπιτιου.Δεν νομιζω να χρεωνει απο την vodafone....

 

*#0000#.Γιατι να σε χρεωσει;Καμια σχεση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα!

Πριν το ανοιξω, μπορω να ξερω αν ειναι Ελληνικο?

Εχει ασπρη ταινια σφραγισης με ασημι ''Sealed'' επανω. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό είναι, άνοιξέ το.

 

----------------------

Καλησπέρα παιδιά,

Σημερα παρέλαβα και το δικο μου 5800 απο το eshop σε κόκκινο,η σχισμή που λετε στο πανω μερος έμενα ειναι ελάχιστη..

 

ο κωδικός που ειχε ειναι 0559299 και στο κουτι του η ταινία ηταν άσπρη με ασημί και ακριβώς κατω ελεγε SEALED,το κινητο ηταν στα ελληνικα και ολα τα βιβλιαράκια επίσης

 

Ειμαι πολυ ευχαριστημένος σαν πρώτη ματιά

Καλορίζικο.

Έχεις και ελληνικό product code, όλα μια χαρά!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Μολις το παρελαβα!

Πριν το ανοιξω, μπορω να ξερω αν ειναι Ελληνικο?

Εχει ασπρη ταινια σφραγισης με ασημι ''Sealed'' επανω. :worry:

 

μπορεις.εξω στο κουτι γραφει το ΙΜΕΙ της συσκευης.τηλεφωνο στην alphacopy και σου λενε.λογικα απο την ταινια ειναι ελληνικο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι product code.

Το product code αναγράφεται στην ετικέτα στη πλάτη της συσκευής πίσω από τη μπαταρία και είναι ένας επταψήφιος κωδικός αριθμών.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το product code μου ειναι:002H7P0(Αν ειναι αυτο...)

Τι ειναι?

 

φιλε αυτο ειναι το ΙΤΕΜ.ακριβως απο κατω λεει ΙΜΕΙ.επισης να ξερεις οτι η alphacopy αναγνωριζει τα κινητα απο το ΙΜΕΙ.γιατι το produkt code καποιος που ξερει μπορει να το αλλαξει.για αυτο παρατηρειται το φαινομενο ατομα που εχουν παρει γερμανικο τηλεφωνο να μη χανουν στη αναβαθμιση τα ελληνικα.τωρα αν το αναγνωριζει αυτο η alphacopy ελλαδος ειναι αλλο προβλημα.για αυτο πολλοι να μην πανυγιριζουν οτι εκαναν την αναβαθμιση χωρις να χασουν τα ελληνικα.αν τα ελληνικα περαστικαν μετα στο κινητο και εχει αλλαχθει το produkt code, τοτε η alpha copy δεν τα αναγνωριζει.για αυτο προσοχη.μονο το ΙΜΕΙ μετραει για την alphacopy ελλαδος.μονο απο αυτο θα μαθετε αν ειναι ελληνικο το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Eννοώ ότι μέρα με τη μέρα χάνει σιγά σιγά κάποια δευτερόλεπτα. Εχει αναφαρθεί και από άλλους προηγούμενα. Για να το τσεκάρετε συντονίστε το ρολόϊ με κάποια υπηρεσία ώρας (πχ. ΟΤΕ) και ελέγξτε μετα από 1-2 μέρες. Δείτε και το παρακάτω link.

 

http://discussions.europe.nokia.com/discussions/board/message?board.id=smartphones&message.id=127405

 

Άρα όντως είναι υπαρκτό το πρόβλημα....ας ελπίσουμε ότι είναι software πρόβλημα και ότι θα διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ας κάνει μια ανάκληση η nokia να ηρεμήσουμε... Δε βγαίνει και σε αυτά τα λεφτά κάτι αξιόλογο από τον ανταγωνισμό, να το αλλάξω να ηρεμήσω.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...