Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα στα λενε..αυτα τα πραγματα δεν γινονται σε 15 λεπτα!!

 

αν δεν γουσταρεις ψαξτην απο το νετ..και ο θεος βοηθος :whistle:

 

επειδη ειχα παει πριν 2 χρονια το w-810 & k -750 και με ειχαν ετοιμο σε 20 λεπτα αντε 30 το πολυ.. γιαυτο το λεω φιλε ρεηβερ.. εκτος πια και αν μιλαμε για τοσο μεγαλες αλλαγες στα λογισμικα που θελουν πιο πολυ χρονο...

ασε που ηταν και πιο φτηνα φυσικα τοτε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη ειχα παει πριν 2 χρονια το w-810 & k -750 και με ειχαν ετοιμο σε 20 λεπτα αντε 30 το πολυ.. γιαυτο το λεω φιλε ρεηβερ.. εκτος πια και αν μιλαμε για τοσο μεγαλες αλλαγες στα λογισμικα που θελουν πιο πολυ χρονο...

ασε που ηταν και πιο φτηνα φυσικα τοτε..

εγω πριν 2 χρονια ειχα πληρωσει 20 ευρο.

 

το πηγα και την επομενη μερα το πηρα.

αμα ειναι να απαλαγεις απο ενα χαζο μενου..δεν κολλας σε 2 ωρες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο W715 δε γίνεται να απαλλαγείς απ'το live! λογισμικό.Δεν υπάρχει το customization ADRIATIC στην generic έκδοση.Οπότε,είτε δε θα μπορέσουν να στο κάνουν είτε θα περάσουν το λογισμικό του W705(προσωπικά,δε θα άφηνα να το κάνουν).Εκτος κι αν κάνουν αλχημεία με τα customization packs,το οποίο και πάλι παρακινδυνευμένο ακούγεται.
Link to comment
Share on other sites

φιλε goutso το εχεις το κινητο?

γιατι πηγαινω μηνυματα και δε μου εχει ρυθμισεις εχει τις επιλογες δημιουργια νεου εισερχομενα mms photo album φακελ.μην. και κληση τηλεφ/τη

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν έχει βγει νεώτερη έκδοση firmware απο εκείνη του Ιουνίου?

Για να περάσω τη τελευταία έκδοση στο κηνητό μου μπορώ να το κάνω μέσω SEUS από το σπίτι μου ή πρέπει να αφήσω το κινητό στη vodafone?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Στις 3 τελευταίες φορτίσεις που έχω κάνει έχω διαφορετικά αποτελέσματα. Την πρώτη φορά το φόρτισα 3 ώρες περίπου το απόγευμα το έβγαλα από το ρεύμα μίλησα και καμιά ώρα την επόμενη ημέρα και δεν κράτησε η μπαταρία ούτε μία μέρα. Το άλλο απόγευμα είχε αδειάσει και ήθελε φόρτιση. Το ξαναφορτίζω το πρωί στη δουλειά μιλάω περίπου την ίδια ώρα και μου έβγαλε την ίδια μέρα και όλη την επόμενη. Στην επόμενη φόρτιση με περίπου μισή ώρα ομιλίας έβγαλε 3 μέρες γεμάτες. Παθαίνει καμιά φρίκη ώρες ώρες? Περίπου η χρήση που του κάνω είναι ίδια κανά μισάωρο ομιλία τη μέρα σε 2g κλειδωμένο και πολύ λίγο wifi και όχι κάθε μέρα. Τρώει τόση μπαταρία το εργοστασιακό bluetooth της φιατ (blue&me)? Σε σχέση με τους επίσημους χρόνους αναμονής που δίνει ο κατασκευαστής οι δικοί μου απέχουν κατά πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα....!

Ζητώ τα φώτα σας γιατί έχουν γίνει τα νεύρα μου ζάντες...

Είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής....

Από τότε που την πήρα, έχω το εξής θεματάκι :

Όταν είμαι σε 3G, δεν φαίνεται "ενεργό" το GPRS. Δηλαδή το εικονίδιο πάνω από τις μπάρες του σήματος είναι γκρι αντι κόκκινο. Αποτέλεσμα, να μην μπορώ να μπω ούτε myview ούτε MMS να στείλω ή να λάβω. (Καλαμπάκα Τρικάλων αυτά)

 

Το παράδοξο της υπόθεσης:

σε GSM ή 3G+(όταν βρίσκω στα Ιωάννινα) λειτουργεί κανονικά.

 

Η SIM μου (Cosmote) λειτουργεί κανονικά στο W595. Φαίνεται δηλαδή ανοιχτό το GRPS και μπαίνω κανονικά στο ίντερνετ μέσω 3G.

 

Επίσης, και εδώ το κουφόν της υποθέσεως....

Ένω μέχρι σήμερα τα χαράματα, σαν 4 σαν 5 θα 'ταν η ώρα, οι αναφορές λειτουργούσαν κανονικά, σήμερα.....

Τσουπ!

Στην προσπάθεια να στείλω, μετά την εισαγωγή του αριθμού, μου γράφει από κάτω ότι η αναφορά παράδοσης είναι ανενεργή...

Και,ω του θαύματος, δεν υπάρχει πλέον σαν επιλογή να την ενεργοποιήσω....Δεν φαίνεται ΚΑΝ στο μενού:blink::blink:. (Μηνύματα --> Φάκελοι μηνυμάτων --> Ρυθμίσεις)...

Μόλις πριν λίγο του έκανα μια επανεγκατάσταση λογισμικού με το "Update Service" της εταιρίας, αλλά πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

Χμμ, υποθέτω η Cosmote SIM τα κάνει όλα. Η συσκευή είναι σχεδιασμένη για vodafone.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Χμμ, υποθέτω η Cosmote SIM τα κάνει όλα. Η συσκευή είναι σχεδιασμένη για vodafone.

 

Λες???? Και πως θα γίνει τώρα??:angry:

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.Το κινητό έχει απλά τροποποιημένα μενού,τίποτα άλλο.Λειτουργεί με κάρτες όλων των εταιριών.Υποψιάζομαι παμπάλαια κάρτα,εξ'ού και οι ασυμβατότητες
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση.Το κινητό έχει απλά τροποποιημένα μενού,τίποτα άλλο.Λειτουργεί με κάρτες όλων των εταιριών.Υποψιάζομαι παμπάλαια κάρτα,εξ'ού και οι ασυμβατότητες

 

Πέρυσι το καλοκαίρι την αγόρασα. Καινούρια σχετικά. Και με την ολοκαίνουρια της αδερφής μου ( γράφει πίσω 3G - είναι από φορητότητα) τα ίδια κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κι άλλη αναβάθμιση. Μερικές φορές και το update service μαλ@#$#$%εται.
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κι άλλη αναβάθμιση. Μερικές φορές και το update service μαλ@#$#$%εται.

Μόλις τελείωσε....Είμαι στο "παρακαλώ περιμένετε" που βγάζει το τηλέφωνο για πρώτη φορά....

Άντε να δούμε....!

Ευχαριστώ, παιδιά, για τις απαντήσεις:thanks:

 

Υ.Γ. Επανεγκατάσταση είναι.... Είχα απ' την πρώτη φορά το τελευταίο λογισμικό....

 

Τίποτα...

Πάλι τα ίδια κάνει....

Και όχι μόνο το δικό μου, τελικά.... Και του φίλου μου τα ίδια κάνει με την SIM συμβολαίου στην Cosmote που έχει.

Δοκίμασα την F2G που έχω και ανοίγει σε 3G+, όχι σε 3G, οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει το ΙΔΙΟ πρόβλημα και μ' αυτή ή όχι.

 

Το θέμα με τις αναφορές λύθηκε...(Προς το παρόν????)... Λειτουργούν ΚΑΙ υπάρχουν στο μενού, κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα...

Πάλι τα ίδια κάνει....

Και όχι μόνο το δικό μου, τελικά.... Και του φίλου μου τα ίδια κάνει με την SIM συμβολαίου στην Cosmote που έχει.

Δοκίμασα την F2G που έχω και ανοίγει σε 3G+, όχι σε 3G, οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει το ΙΔΙΟ πρόβλημα και μ' αυτή ή όχι.

 

Το θέμα με τις αναφορές λύθηκε...(Προς το παρόν????)... Λειτουργούν ΚΑΙ υπάρχουν στο μενού, κανονικα.

 

Το αν θα δείχνει 3g+ ή 3g μη σε απασχολεί ιδιαίτερα.Δε σημαίνει κάτι.Αυτό πάντως με την κάρτα είναι όντως παράξενο.Αστοχία υλικού δεν πρέπει να είναι,καθώς το ίδιο πρόβλημα θα το είχες και με άλλες κάρτες SIM.Απ'την άλλη,η κάρτα είναι ολοκαίνουρια,οπότε πάλι δεν τίθεται θέμα ασυμβατότητας.Πραγματικά δεν μπορώ να φανταστώ κάτι.

Για το θέμα του GPRS τηλεφώνησες στην εξυπηρετηση πελατών της Κοσμοτέ(1212)να ελέγξουν αν η γραμμή σου είναι εντάξει;Ζήτησέ τους να σου κάνουν reset στη γραμμή,μπας και είναι πρόβλημα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι υπήρχε διαφορά στις ταχύτητες....

Όπως και να 'χει, το πρόβλημα με τις αναφορές επέστρεψε... Σήμερα, στα καλά του καθουμένου, κι ενώ η συσκευή ήταν συνεχώς ανοιχτή, μου έρχεται ένα μήνυμα...Πάω να απαντήσω, και κάτω από τον παραλήπτη του μηνύματος, το γνωστό "ευχάριστο" μήναμα " Αναφορά παράδοσης ανενεργή".

Ακούω προτάσεις.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά,γεια σας. Γράφω πρώτη φορά στο forum γιατι χρειάζομαι τα "φώτα" σας...

Πήρα πριν από 4μέρες το SE W715 και ολα φαίνονται οκ. Μπαίνω στο wifi κανονικά, από τη στιγμή που κατέβασα τις wap κλπ ρυθμίσεις στην ιστοσελίδα της sony.

 

Αυτό που με προβληματίζει ωστόσο είναι πως δεν βγάζω άκρη για το πώς θα περάσω στο κινητό παιχνίδια jar από τον υπολογιστή. ξέρει κάποιος να με κατατοπίσει?? Σημειωτέον,δεν έχω bluetooth στον υπολογιστή μου. Δεν γίνεται μέσω usb? Στα προηγούμενα κινητά μου (nokia 6230i και n73) γινόταν μέσω του pc suite.

 

Thanks εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,γεια σας. Γράφω πρώτη φορά στο forum γιατι χρειάζομαι τα "φώτα" σας...

Πήρα πριν από 4μέρες το SE W715 και ολα φαίνονται οκ. Μπαίνω στο wifi κανονικά, από τη στιγμή που κατέβασα τις wap κλπ ρυθμίσεις στην ιστοσελίδα της sony.

 

Αυτό που με προβληματίζει ωστόσο είναι πως δεν βγάζω άκρη για το πώς θα περάσω στο κινητό παιχνίδια jar από τον υπολογιστή. ξέρει κάποιος να με κατατοπίσει?? Σημειωτέον,δεν έχω bluetooth στον υπολογιστή μου. Δεν γίνεται μέσω usb? Στα προηγούμενα κινητά μου (nokia 6230i και n73) γινόταν μέσω του pc suite.

 

Thanks εκ των προτέρων!

 

Μια παρατηρηση..το wifi δεν εχει καμια σχεση με ρυθμισεις wap.προσεξε μην χρησιμοποιεις μονο wap και χρεωνεσαι..:worry:

 

τωρα για να περασεις παιχνιδια στο w715 στελνεις το αρχειο jar.

θα συνδεσεις το κινητο σου μεσω usb και θα βαλεις τα σωστα αρχεια στην καρτα μνημης και μετα θα τα τρεξεις απο το κινητο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!! Νόμιζα ότι θα ήταν κάτι πιο περίπλοκο...:)

Να σαι καλα..:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ξεκινήσω την εφαρμόγη, πετάγεται το ακόλουθο :

 

"An unexpected error has occurred! A serious problem has occurred that hinders the application from starting properly. Please visit the FAQ section at Wayfinder.com with the following information : java.lang.Error"

 

Αν και έκανα μια προσπάθεια με τις FAQ, δεν έβγαλα άκρη..

Τι γίνεται???? ;)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ξεκινήσω την εφαρμόγη, πετάγεται το ακόλουθο :

 

"An unexpected error has occurred! A serious problem has occurred that hinders the application from starting properly. Please visit the FAQ section at Wayfinder.com with the following information : java.lang.Error"

 

Αν και έκανα μια προσπάθεια με τις FAQ, δεν έβγαλα άκρη..

Τι γίνεται???? ;)

μηπως εσβησες καταλαθος την εφαρμογη απο το κινητο??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μηπως εσβησες καταλαθος την εφαρμογη απο το κινητο??

 

Όχι, στο φάκελο "Εφαρμογές" υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ξεκινήσω την εφαρμόγη, πετάγεται το ακόλουθο :

 

"An unexpected error has occurred! A serious problem has occurred that hinders the application from starting properly. Please visit the FAQ section at Wayfinder.com with the following information : java.lang.Error"

 

Αν και έκανα μια προσπάθεια με τις FAQ, δεν έβγαλα άκρη..

Τι γίνεται???? ;)

Αν κρίνω από το μήνυμα σφάλματος μάλλον κάτι δεν πάει καλά στον κώδικα του προγράμματος. Δοκίμασε να το ξανά κατεβάσεις και να το ξανά εγκαταστήσεις.

 

Έμπνευση της στιγμής: για άλλαξε τη γλώσσα του κινητού σε αγγλικά και τρέξτο πάλι...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σφάλμα εμφανίζεται όταν υπάρχει μια εξαίρεση για την οποία δεν έχει δημιουργηθεί μια μέθοδος catch ώστε να τη συλλαμβάνει :blink:

 

Κοινώς,πιάσ'τ'αυγό και κούρευτο :lol:

 

Κάνε επανεγκατάσταση λογισμικού. :)

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω από το μήνυμα σφάλματος μάλλον κάτι δεν πάει καλά στον κώδικα του προγράμματος. Δοκίμασε να το ξανά κατεβάσεις και να το ξανά εγκαταστήσεις.

 

Έμπνευση της στιγμής: για άλλαξε τη γλώσσα του κινητού σε αγγλικά και τρέξτο πάλι...

 

Στ' αγγλικά το λειτουργώ το τηλέφωνο, εξ' αρχής... Προσπαθώ να βρω την εφαρμογή στο Internet για να την κατεβάσω... Θα σας πω τα νεότερα :confused:

 

Στ' αγγλικά το λειτουργώ το τηλέφωνο, εξ' αρχής... Προσπαθώ να βρω την εφαρμογή στο Internet για να την κατεβάσω... Θα σας πω τα νεότερα :confused:

 

Μπα, δεν γίνεται τίποτα. Δεν μπορώ να βρω Link to download... Ξέρουμε τίποτα??

 

Τροποποίηση: Βρήκα Link... Κατεβάζω τώρα...

 

Κατέβασα από το site τους, την έκδοση 8.4.26 - το αρχείο jar.

Το πέρασα στη συσκευή και επιλέγοντας εγκατάσταση μου βγάζει :

" WF Navigator

Τρέχουσα έκδοση 8.1.11

Νέα έκδοση 8.4.26

 

Αντικατάσταση ;"

Πατάω ΝΑΙ και βγάζει " Η ενέργεια απέτυχε"

Τι κάνω τώρα???:blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...