Jump to content

Sony Ericsson W715


TN97
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεις βεβαια να το κατεβασεις μπαινωντας απο το κινητο σου μεσω wifi και πατωντας m.youtube.com θα σου βγαλει την εφαρμογη και θα την εγκαταστησεις αμεσα..;)

 

νομίζω πως όχι.το έκανα εγώ και δεν είναι αυτό ακριβώς. αυτή είναι η σελίδα απλά του youtube. για την εφαρμογή είναι m.youtube.com/app

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 479
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

νομίζω πως όχι.το έκανα εγώ και δεν είναι αυτό ακριβώς. αυτή είναι η σελίδα απλά του youtube. για την εφαρμογή είναι m.youtube.com/app

εννοω οτι θα πατησεις στο google download mobile youtube και θα βρεις την εφαρμογη.

επισης μπορεις να την κατεβασεις και απο το getjar.com μεσα απο το κινητο σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είχατε κανένα πρόβλημα με το wi-fi ?μεσα στο σπίτι μου δεν συνδεεται παρόλο που βάζω σωστούς κωδικούς και είμαι ακριβώς πάνω από το ρουτερ. από την αρχή σας δούλευε σωστά? (έχω κάνει την τελευταία αναβάθμιση στη συσκευη απο την SEUS)

μου βίσκει όλα τα δίκτυα αλλά δεν μπορεί να συνδεθεί

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχει πάρει τα πάνω του το κινητό κατά την περιήγηση στο μενου(σε ταχύτητα) ή είναι ιδέα μου??

Είναι και δική μου ιδέα...! :p

Link to comment
Share on other sites

2 τρόποι:

 

-Το συνδέεις στον υπολογιστη τρέχοντας την Υπηρεσία αναβάθμισης.

-Πατάς σε κατάσταση αναμονής >*<<*<* (όπου > και < οι κατευθύνσεις δεξιά και αριστερά αντίστοιχα του πολυπλήκτρου και * το πλήκτρο αστεράκι).Μη σ'απασχολούν τα διάφορα μενου που θα εμφανίζονται.Πληκτρολόγησε όλον τον κωδικό και θα μπεις στο κρυφό μενού,όπου θα επιλέξεις την επιλογή Πληροφορίες λογισμικού.

 

Η πιο πρόσφατη έκδοση είναι η R1FA035

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν απενεργοποιήσουμε το a-gps από την ρύθμιση που έχει, το google maps και το WF θα λειτουργούν μόνο με τον δέκτη gps,χωρίς να συνδεθούν στο internet?

 

πχ, απενεργοποιώ το a-gps και ενεργοποιώ τον δεκτη gps. οι δυο αυτες εφαρμογες θα παρουν σημα (με καθυστερηση βεβαια) και θα δουλεψουνε?

 

εγω εχω απενεργοποιήσει την υποβοηθηση,αλλα αν παω να συνδεθω στο google maps & sto WF μου εμφανιζει το εικονιδιο απο πάνω με το "G" και ανα βοσβηνει μια γκρι μια κοκκινο. ετσι συνδεεται στο ιντερνετ και με χρεωνει?

 

κάποιος για αυτό?

Link to comment
Share on other sites

γεία χαρά και απο εμένα.έχω κι εγώ ένα καινούργιο w715 και μέσω της vodafone έχω απενεργοποιήσει το vf live.αντιμετωπίζω όμως το εξής,όταν είμαι στο internet μέσω του wi-fi δεν μπορώ να δω video ούτε μέσω του youtube oύτε μέσω του myoutube player που έχω εγκαταστήσει.έχει κάποιος την λύση;ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι ειναι vodafone συσκευη εχει κανενα κλειδωμα-ελλατωμα?δλδ αν θελει καποιος να το παρει να το παρει αφοβα?
Link to comment
Share on other sites

παιδια το οτι ειναι vodafone συσκευη εχει κανενα κλειδωμα-ελλατωμα?δλδ αν θελει καποιος να το παρει να το παρει αφοβα?

κανενα κλειδωμα δεν εχει η συσκευη! ελλατωμα ειναι το χαζο μενου..και ισως να μην μπορεις να βαλεις flash themes.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Να κάνω μια ερώτηση, όταν είναι σε κατάσταση αδράνειας το κινητό φαίνεται αν σου έχουν κάνει αναπάντητη ή αν σου έχουν στείλει μήνυμα?? ή θα πρέπει να πατήσεις κάποιο κουμπί??

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας..

 

μολισ επιασα στα χερια μου ενα W715 SE ... της vodafone :( :(

το προβλημα ειναι το εξης...

 

το κινητο αυτο εχει vodafone firmware και θελς να βαλω το κανονικο της SE...

πχ: να διορθωσω την σηντομευση στο δεξι πληκτρο που με

παει κατευθειαν στο vf! live μενου...

 

μπορει καποιος να μ βοηθησει?????

 

 

ευχαρηστωω........:blink::blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

stilia_johny καλώς ήρθες στο forum!

 

Απάντηση στο ερώτημά σου θα βρεις ρίχνοντας μια ματιά στο Sony Ericsson FAQ (ερώτηση 3)

 

Καλό θα ήταν επίσης προτού ανοίξεις ένα καινούριο θέμα να συμβουλευτείς το Ευρετήριο θεμάτων έτσι ώστε να εξασφαλίσεις ότι δεν υπάρχει θέμα που μπορεί να φιλοξενήσει την ερώτησή σου.

 

Για οποιαδήποτε απορία μην διστάσεις να επικοινωνήσεις με κάποιο μέλος της Ομάδας Διαχείρισης.

Καλή διαμονή! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

επειδη κι εγω κατεβασα το R1FA035 στο w715 και κατι δε μ αρεσει μηπως μπορεις να μου πεις τι λεει μετα το ¨προσαρμογη¨στο ¨πληροφοριες λογισμικου¨?

πατα

-> * <- <- * <- *

πληροφ.υπηρεσιας / πληροφ. λογισμικου / προσαρμογη

σε μενα λεει

No CDA

1217-2241 R1FA035

1E0W

VFE-0121

το No CDA δε μ' αρεσει..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

σας παρακαλω ας μου λυσει καποιος μια απορια...εχω παραγγειλει το κινητο και το περιμενω.θα εχω το μενου της SE η το μενου της vodafone???και αν εχω το μενου της vodafone μπορω να βαλω flash themes??και τελευταιο¨μπορω να απενεργοποιησω το βονταφον λαιβ???:worry:

 

 

ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω ας μου λυσει καποιος μια απορια...εχω παραγγειλει το κινητο και το περιμενω.θα εχω το μενου της SE η το μενου της vodafone???και αν εχω το μενου της vodafone μπορω να βαλω flash themes??και τελευταιο¨μπορω να απενεργοποιησω το βονταφον λαιβ???:worry:

 

 

ευχαριστω!!

Έχω την εντύπωση οτι αν έχει vl μενού δεν μπορείς να βάλεις flash themes.

Υπάρχει τρόπος για debrand.

Δες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

σας παρακαλω ας μου λυσει καποιος μια απορια...εχω παραγγειλει το κινητο και το περιμενω.θα εχω το μενου της SE η το μενου της vodafone???και αν εχω το μενου της vodafone μπορω να βαλω flash themes??και τελευταιο¨μπορω να απενεργοποιησω το βονταφον λαιβ???:worry:

 

 

ευχαριστω!!

 

Το W715 στην Ελλάδα έρχεται μόνο σε live! έκδοση! Για να πάρει Flash θέματα πρέπει να επέμβεις στο λογισμικό του, κάτι που ακυρώνει την εγγύηση. Κανένα τηλέφωνο της SE άλλωστε δεν παίρνει flash themes χωρίς παρέμβαση στο λογισμικό. Πάντως, υπάρχουν 3 θέματα της Vodafone, σχετικά απλά και όμορφα, τα οποία ούτως ή άλλως είναι flash.

Το μενού θα είναι διαμορφωμένο όπως σε μία live συσκευή.

Το vodafone live δεν απενεργοποιείται, αλλά για να μην μπαίνεις κατά λάθος, άλλαξε προφίλ Ίντερνετ και βάλε π.χ. το Vf MMS.

 

Τέλος, το debrand δε θα το συνιστούσα, διότι δεν υπάρχει ελληνικό μενού και γραμματοσειρά για το W715, καθώς δεν έρχεται σε non-live έκδοση στην Ελλάδα. Οπότε ή συμβιβάζεσαι με το Vodafone menu ή το βγάζεις και παράλληλα χάνεις την εγγύηση και την ελληνική γραφή στα μηνύματα και στο μενού.

Link to comment
Share on other sites

αν κανω debrand μπορω να το επαναφερω σε vodafone live για να μην χασω την εγγυηση??????????

 

Επαναφορά στο εργοστασιακό λογισμικό γίνεται αλλά όσον αφορά ειδικά το W715 δεν νομίζω οτι γίνεται debrand γιατί παρόλο που ουσιαστικά είναι ένα W705 με άλλη ονομασία θεωρείται ξεχωριστό μοντέλο λόγω διαφορετικής ονομασίας και καθότι κυκλοφορεί μόνο μέσω της Vodafone δεν υπάρχει αντίστοιχη retail έκδοση του μοντέλου για να "ξεγελαστεί" το update service της SE.:(

Link to comment
Share on other sites

αν κανω debrand μπορω να το επαναφερω σε vodafone live για να μην χασω την εγγυηση??????????

 

Διάβασε την αμέσως προηγούμενη απάντησή μου για το debrand :)

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω δικο μου destinator???

Δυστηχως οχι! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

...και είναι γυρισμένο σε 3g only(μέσω myphoneexplorer) λόγω καλής κάλυψης της Vodafone στην Θεσ/νίκη!

 

Καλησπέρα φίλε, θα μπορούσες να εξηγήσεις ποιο είναι το σκεπτικό για να γυρίσει κανείς το κινητό του σε 3G μόνο; Πλεονεκτήματα, μειονεκτήματα, διαφορές;

 

(Το συγκεκριμένο θέμα δυστυχώς δεν το κατέχω!)

 

Δεν είναι ότι στέλνει μόνο MMS, είναι το περιβάλλον σύνταξης μηνυμάτων των Vodafone Live (και πλέον όλων των Sony Ericsson κινητών) όπου SMS και MMS συντάσσονται σε ένα ενιαίο περιβάλλον. Για να μην γίνει MMS το μήνυμα πρέπει να μην γράφει με πεζά ελληνικά. γιατί το μετατρέπει αυτόματα. Επίσης το μετατρέπει σε MMS μετά το 4ο SMS, όπου σου λέει η χρέωση του MMS είναι μικρότερη από 5 SMS.

 

Αυτό αποτελεί για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα της συγκεκριμένης συσκευής. Συνεπώς για να ανακεφαλαιώσουμε:

 

1. Αρκεί ένας χαρακτήρας στα κεφαλαία για να σταλεί το μήνυμα ως SMS;

2. Αυτό το feature δεν έχει να κάνει με την εγκατάσταση του Vodafone Live! αλλά είναι πλέον μέρος όλων των καινούριων Sony Ericsson κινητών; (Ρωτώ για να ξέρω αν πρέπει να ψάξω για άλλη συσκευή ή όχι.)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια για αρχη.Τωρα σας λεω το προβλημα μου.Πηρα το w715 βρηκα games και κατι προγματακια που μου αρεσανε το θεμα ειναι πως τα βαζω στο κινητο μου.Τα games εχουν καταλιξη jar οπως και τα προγραματα.Μπορει καποιος να μου πει αντε γιατι εχω φαει τρομερο κολιμα.:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W715

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...