Jump to content

Κάνετε χρήση video-κλήσεων;


 Κοινοποίηση

κάνετε χρήση video-κλήσεων?  

108 members have voted

  1. 1. κάνετε χρήση video-κλήσεων?

    • συχνά
      8
    • σπάνια
      42
    • ουδέποτε
      58


Recommended Posts

:lol: :lol: :pΠλάκα πλάκα ίσως να το δούμε ... Κάποτε :p
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 52
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μα για μπροστά μιλάς τώρα ??? Εγώ είπα led έτσι ώστε όταν παίρνει ο άλλος να σε βλέπει πιο καθαρά , το xenon δεν μπορεί να κρατήσει. Και να κρατήσει θα πάει μπαταρία σου.

 

Μάλλον ποιο καθαρά θα βλέπει τις γκριμάτσες που θα κάνεις με το led να χτυπά τα μάτια σου. Και λόγο αντίθεσης δεν θα μπορείς να βλέπεις και την οθόνη πολύ καλά.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

1-2 φορές για να δω οτι λειτουργεί...ακριβές είναι ακόμα...ας ρίξουν τις τιμές (και στα συμβόλαια) και τότε θα το σκεφτώ. Ακόμα και οι κωφοί που κάνω παρέα μαζί τους, δεν τις χρησιμοποιούν για τον ίδιο λόγο...και αυτοί θα ωφελούνταν πολύ απο αυτές (τις βιντεοκλήσεις).
Link to comment
Share on other sites

1-2 φορές για να δω οτι λειτουργεί...ακριβές είναι ακόμα...ας ρίξουν τις τιμές (και στα συμβόλαια) και τότε θα το σκεφτώ. Ακόμα και οι κωφοί που κάνω παρέα μαζί τους, δεν τις χρησιμοποιούν για τον ίδιο λόγο...και αυτοί θα ωφελούνταν πολύ απο αυτές (τις βιντεοκλήσεις).

απο οτι ξερω και η voda, και η wind εχουν εξισωσει την τιμη της κλησης και της βιντεοκλησης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε καλο σήμα στην περιοχή μου, αλλά όταν έκανα με ένα φίλο μου απο το δίκτυο της Κοτέ η ποιότητα ήταν πολύ κακή με σπασμένα καρέ και υποτίθεται ότι έχει HSDPA στην περιοχή μας, τώρα τι να φταιει δεν γνωρίζω..
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η βιντεοκλήση υποστηρίζεται μόνο από δίκτυο 3G. Οπότε και HSDPA να έχεις είναι περιττό. Μπορείς να το χρησιμοποιείς μόνο αν θες πχ να μπεις στο ίντερνετ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουμε καλο σήμα στην περιοχή μου, αλλά όταν έκανα με ένα φίλο μου απο το δίκτυο της Κοτέ η ποιότητα ήταν πολύ κακή με σπασμένα καρέ και υποτίθεται ότι έχει HSDPA στην περιοχή μας, τώρα τι να φταιει δεν γνωρίζω..

 

To HSDPA αφορα το packet domain και οχι το crcuit που ειναι η βιντεο κληση.

 

Σε απλα ελληνικά, η video κληση χρησιμοποιει 64 kbps μονο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μια φορά μόνο όταν πήρε και ο αδερφός μου 3g κινητό απλά για να το δοκιμάσουμε και να δούμε πως περίπου λειτουργεί...:)
http://dl5.glitter-graphics.net/pub/1310/1310135q5fto1gp1w.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να έχεις 3G sim (USIM) για να κάνεις βίντεο-κλήσεις.Μόνο η 3G συσκευή είναι αρκετή.:)

 

Μαλλον οχι. Για να απαντήσεις σε μια 3G κλήση δεν χρειάζεται 3G sim,όμως για να κάνεις εσυ μια 3G κλήση πρέπει να έχεις και 3G συσκευή και sim που υποστιρίζει 3G:)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει οποιαδήποτε διαφορά στην διάρκεια βιντεοκλίσης ( εικόνα, ευκρινια , ταχύτητα κλπ) απλής 3G συσκευής απο μιά άλλη HSDPA?

 

Όχι γιατι σε ολες τις σημερινές συσκευές η ανάλυση του video που τραβάει μια 3G συσκευή είναι η ίδια:)

Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι. Για να απαντήσεις σε μια 3G κλήση δεν χρειάζεται 3G sim,όμως για να κάνεις εσυ μια 3G κλήση πρέπει να έχεις και 3G συσκευή και sim που υποστιρίζει 3G:)

Όχι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.Μπορείς να κάνεις κανονικά βίντεο-κλήσεις και με απλή κάρτα sim.Δεν πρέπει οπωσδήποτε να έχεις USIM για να κάνεις βίντο-κλήσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Το λέω απλα επειδή ενας φίλος είχε μια 3G συσκευή και συγκεκριμένα το W900 και χωρις 3G sim δεν γίνονταν 3G κλήση απο αυτόν, το οποίο άλλαξε μόλις έβαλε 3G sim
Γιάννης::google:
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ποτε,ουτε ειχα ποτε 3G κινητο αλλα ουτε μου προσελκισε το ενδιαφερον,ουτος η αλλως εχω τον υπολογιστη γι αυτη τη δουλεια.Το να παρω καποιον με βιντεο κλιση κα να μιλησω 2-3 λεπτα το βρισκω εντελως χαζο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δοκιμασει ποτε,ουτε ειχα ποτε 3G κινητο αλλα ουτε μου προσελκισε το ενδιαφερον,ουτος η αλλως εχω τον υπολογιστη γι αυτη τη δουλεια.Το να παρω καποιον με βιντεο κλιση κα να μιλησω 2-3 λεπτα το βρισκω εντελως χαζο.

 

Συμφωνω μαζι σου..

 

Εκανε 2-3 φορες αλλα ειναι πολυ σπαστικο το οτι αν μενεις εσυ η ο αλλος σε περιοχε με αδυναμο 3G δεν μπορεις να κανεις με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Έχω χρησιμοποιήσει αρκετά την βιντεοκλήση λόγο δουλειάς, αλλά κυρίως με την πίσω κάμερα για να δείξω στον συνομιλητή μου κάτι βλέπω. Δεν με συγκινεί η ιδεά της μπροστινής κάμερας να βλέπει ο άλλος την φάτσα μου. Γενικά πάντως την θεωρώ χρήσιμη και απαραίτητη υπηρεσία.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηριζε το iPhone μπορει και να εκανα για πλακα αλλα ΔΕΝ. Μονο μια φορα και εγω παλια για δοκιμη με αλλη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...