Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες τα, γιατί μερικοί δεν καταλαβαίνουν .... :p

Τέλος πάντων, προφανώς ο καθένας μας, κατάλαβε διαφορετικά την ερώτηση.

 

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από Banggood, το οποίο το θεωρώ από τα πιο αξιόπιστα, έχω κάνει άπειρες αγορές, αλλά ποτέ tablet. Τώρα λέω να πάρω από εκεί tablet και στα περισσότερα δεν στέλνει το original box. Αν τους ζητήσω θα το στείλουν με το κουτί?

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό, η δικαιολογία που αναφερει για προστασία δεν με πείθει, γιατί σε μερικά αναφέρει ότι έρχεται με original box. Κάποιος που έχει αγοράσει από εκεί tablet, είναι 100% καινούργια αυτά που στέλνει ή είναι τίποτα refurbished?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από Banggood, το οποίο το θεωρώ από τα πιο αξιόπιστα, έχω κάνει άπειρες αγορές, αλλά ποτέ tablet. Τώρα λέω να πάρω από εκεί tablet και στα περισσότερα δεν στέλνει το original box. Αν τους ζητήσω θα το στείλουν με το κουτί?

Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό, η δικαιολογία που αναφερει για προστασία δεν με πείθει, γιατί σε μερικά αναφέρει ότι έρχεται με original box. Κάποιος που έχει αγοράσει από εκεί tablet, είναι 100% καινούργια αυτά που στέλνει ή είναι τίποτα refurbished?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

καινουρια ειναι, αλλα αυτο με το οτι ερχεται μεσα σε ενα φελιζολ εμενα μου την εσπασε. επισης το φελιζολοκουτο ειναι τεραστιο, προσεχε τα τελωνεια.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κάπου γράφανε ότι στέλνουν και το κουτί, αν το ζητήσεις (και μου είχαν πει το ίδιο όταν τους ρώτησα στο chat τους), αλλά χρεώνανε καμιά 15αριά δολλάρια παραπάνω(!)

Και δεν είχα καταλάβει αν τελικά σε αυτήν την περίπτωση θα έστελναν το tablet μέσα στο κουτί του - υποψιάζομαι ότι θα το έστελναν χωριστά - εξ ου και το έξ́τρα κόστος!

 

(ΥΓ: Όπως θα έγινε αντιληπτό από τα παραπάνω, τελικά το είχα πάρει χωρίς το κουτί... :))

Link to comment
Share on other sites

καινουρια ειναι, αλλα αυτο με το οτι ερχεται μεσα σε ενα φελιζολ εμενα μου την εσπασε. επισης το φελιζολοκουτο ειναι τεραστιο, προσεχε τα τελωνεια.

 

Κάπου γράφανε ότι στέλνουν και το κουτί, αν το ζητήσεις (και μου είχαν πει το ίδιο όταν τους ρώτησα στο chat τους), αλλά χρεώνανε καμιά 15αριά δολλάρια παραπάνω(!)

Και δεν είχα καταλάβει αν τελικά σε αυτήν την περίπτωση θα έστελναν το tablet μέσα στο κουτί του - υποψιάζομαι ότι θα το έστελναν χωριστά - εξ ου και το έξ́τρα κόστος!

 

(ΥΓ: Όπως θα έγινε αντιληπτό από τα παραπάνω, τελικά το είχα πάρει χωρίς το κουτί... :))

Εμένα δεν με πείθει η δικαιολογία ότι το στέλνουν χωρίς το original κουτί για προστασία εφόσον το στέλνουν σε τεράστιο κουτί φελιζολ που άνετα το χωράει να το βάλουν απλώς μέσα. Όπως επίσης ότι μερικά ταμπλετ τα στέλνουν με το original κουτί. Στα κινητά βέβαια δεν έχουν θέμα να τα βάλουν απλώς σε ένα φάκελο! Γι αυτό και μου μπήκαν υποψίες αν είναι refurbished ή διαλογής. Θα τους μιλήσω αν είναι στο chat.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να έχουν κάνει καμία συμφωνία με τα εργοστάσια, ένα μέρος της τιμής του προϊόντος είναι και η συσκευασία

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν μπορείτε να βοηθήσετε. επειδή δεν έχω ξαναπαραγγειλει από κίνα κινητό,ποιο από τα παρακάτω να διαλέξω ως αξιόπιστο αλλά και να δουλεύει στο 4G Cosmote..γτ δεν καταλαβαίνω ποια έκδοση πρέπει να διαλέξω

ευχαριστώ

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi4C-5-0inch-Android-5-1-2GB-16GB-Smartphone-4G-FDD-LTE-64-bit-Snapdragon-808-Hexa-Core-1-8GHz-13-0MP-5-0MP-USB-Type-C-Edge-Tap---White-366258.html

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_241901.html?wid=21

http://www.minideal.net/xiaomi-mi4c-mi-4c-2gb-16gb-smartphone-4g-fdd-lte-64-bit-snapdragon-808-hexa-core-1-8ghz.html

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο το bangood θα πρεπει να το λαβουμε σοβαρα υποψη. Γιατι αλλα του λες , αλλα κανουν

Καμια σχεση με το Βικμαλλ, το οποιο αν και δεν εχει ποικιλια, εχει ομως αντιληψη και κατανοηση.

Τους ειπα οτι θελω να μου το στειλουν σε κουτι απο φελιζολ, οπως εστειλαν το προηγουνενο, και αυτοι το εστειλαν σε κανονικο φακελο, λες και ειναι σκουπιδι. Πετανε ενα απο σορρυ και τελιωσε η υποθεση.

Η ιδια παραγγελεια το ιδιο κινητο, αλλα διαφορετικη συσκευασια.

Οτι ναναι

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο το bangood θα πρεπει να το λαβουμε σοβαρα υποψη. Γιατι αλλα του λες , αλλα κανουν

Καμια σχεση με το Βικμαλλ, το οποιο αν και δεν εχει ποικιλια, εχει ομως αντιληψη και κατανοηση.

Τους ειπα οτι θελω να μου το στειλουν σε κουτι απο φελιζολ, οπως εστειλαν το προηγουνενο, και αυτοι το εστειλαν σε κανονικο φακελο, λες και ειναι σκουπιδι. Πετανε ενα απο σορρυ και τελιωσε η υποθεση.

Η ιδια παραγγελεια το ιδιο κινητο, αλλα διαφορετικη συσκευασια.

Οτι ναναι

Το chat στο Banggood εχει τεραστιο θεμα,δεν μπορουν παρα τα προφανη να σου πουν,και δεν καταλαβαινουν.Να επικοινωνεις μεσω mail ειναι καλύτερα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω κατα ποσο το bangood θα πρεπει να το λαβουμε σοβαρα υποψη. Γιατι αλλα του λες , αλλα κανουν

 

Καμια σχεση με το Βικμαλλ, το οποιο αν και δεν εχει ποικιλια, εχει ομως αντιληψη και κατανοηση.

 

Τους ειπα οτι θελω να μου το στειλουν σε κουτι απο φελιζολ, οπως εστειλαν το προηγουνενο, και αυτοι το εστειλαν σε κανονικο φακελο, λες και ειναι σκουπιδι. Πετανε ενα απο σορρυ και τελιωσε η υποθεση.

 

Η ιδια παραγγελεια το ιδιο κινητο, αλλα διαφορετικη συσκευασια.

 

Οτι ναναι

 

Δεν ξέρω τι κουτί ζητάς, αλλα ενα ταμπλετ που παρελαβα πριν μερικές βδομάδες, δεν μπορούσε να είχε καλύτερη συσκευασία.

 

Ποδόσφαιρο έπαιζες μαζί του.

 

Sent from mTalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι κουτί ζητάς, αλλα ενα ταμπλετ που παρελαβα πριν μερικές βδομάδες, δεν μπορούσε να είχε καλύτερη συσκευασία.

 

Ποδόσφαιρο έπαιζες μαζί του.

 

Sent from mTalk

Εκανα την ιδια παραγγελια με διαφορα 20 μερες. Πληρωσα τα ιδια χρηματα. Η πρωτη ηταν απαιχτη, η δευτερη τυπου gearbest.

και τους παρακαλεσα να την κανουν σαν την πρωτη

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά ισχύει αυτό με την ευρωπαϊκή αποθήκη στο dx deal extreme ο΄τι κάνει να έρθει το κινητό 7-10 μέρες ή τα στέλνουν από κίνα? ενδιαφέρομαι για ένα lenovo x3 lite, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά ισχύει αυτό με την ευρωπαϊκή αποθήκη στο dx deal extreme ο΄τι κάνει να έρθει το κινητό 7-10 μέρες ή τα στέλνουν από κίνα? ενδιαφέρομαι για ένα lenovo x3 lite, ευχαριστώ

 

αν ειναι η τιμη τσιμπημενη τοτε θεωρειτικα ειναι

αλλα απο που θα σου ερθει ειναι αλλο θεμα

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά ισχύει αυτό με την ευρωπαϊκή αποθήκη στο dx deal extreme ο΄τι κάνει να έρθει το κινητό 7-10 μέρες ή τα στέλνουν από κίνα? ενδιαφέρομαι για ένα lenovo x3 lite, ευχαριστώ

Ισχύει, εφ'όσον επιλέξεις την Ευρωπαϊκή αποθήκη ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

από ευρωπαική ένωση που τα στέλνουν συνοδεύονται και από απόδειξη πληρωμής για εγγύηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν ειναι η τιμη τσιμπημενη τοτε θεωρειτικα ειναι

αλλα απο που θα σου ερθει ειναι αλλο θεμα

δηλαδή μπορεί να το στείλουν από κίνα και να κάνει τρεις εβδομάδες?

Link to comment
Share on other sites

από ευρωπαική ένωση που τα στέλνουν συνοδεύονται και από απόδειξη πληρωμής για εγγύηση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δηλαδή μπορεί να το στείλουν από κίνα και να κάνει τρεις εβδομάδες?

βοηθήστε με ,γιατί θέλω να το παραγγείλω και σήμερα ,ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

βοηθήστε με ,γιατί θέλω να το παραγγείλω και σήμερα ,ευχαριστώ

Όπως σου είπα και παραπάνω, εάν είναι από την ευρωπαϊκή αποθήκη θα έλθει γρήγορα. Μίλησε μαζί τους και βεβαιώσου για την αποθήκη από την οποία θα σου το στείλουν ....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και παραπάνω, εάν είναι από την ευρωπαϊκή αποθήκη θα έλθει γρήγορα. Μίλησε μαζί τους και βεβαιώσου για την αποθήκη από την οποία θα σου το στείλουν ....

 

από ευρωπαική ένωση που τα στέλνουν συνοδεύονται και από απόδειξη πληρωμής για εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

από ευρωπαική ένωση που τα στέλνουν συνοδεύονται και από απόδειξη πληρωμής για εγγύηση?

 

Οσα εχω παρει εγω τουλαχιστον την ιδια εγγυηση με την Κινα εχουν......και φυσικα αποδειξη δεν πηρα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

από ευρωπαική ένωση που τα στέλνουν συνοδεύονται και από απόδειξη πληρωμής για εγγύηση?

 

 

kνεις δεν στελενει αποδιεξη ,απλα κρατας το μειλ με αριθμο πραγγελιας και αριθμο αποστολης και συνενοησε με αυτους τους αριθμούς

η εγγυηση είναι για ένα χρονο αλλα καλο είναι ναμην σου κατσει η στραβη ,αυτό είναι και το ρισκο που περνεις αλλωστε για την τιμη που αγοράζεις αλλιως τα σκας σε ελληνικο μαγαζι και τα πραγματα αλλαζουν

Link to comment
Share on other sites

από ευρωπαική ένωση που τα στέλνουν συνοδεύονται και από απόδειξη πληρωμής για εγγύηση?

 

Δεν τα στέλνουν με τιμολόγιο και αυτό λόγω πως πολλοί ξέρουν αν τυχόν και ανοιχτούν από τελωνείο θα πέσουν δασμοί και φπα.

 

Η εγγύηση είναι το τιμολόγιο αγοράς ή απόδειξη αγοράς.

Συνήθως είναι πλέον σε ηλεκτρονική μορφή και την τυπώνεις είτε από το ιστορικό παραγγελιών είτε από το e-mail σου

http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Μα που τα βρίσκετε αυτά τα sites? Φαίνονται ύποπτα ολόιδια!!! Πήγαινε στα γνωστά καταστήματα και περίμενε προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Το http://www.etotalk.com/ είναι αξιόπιστο σιτε;; Χρόνια το έχω ακουστά αλλά δεν έχω πάρει τπτ απο το συγκεκριμένο κατάστημα
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...