Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταρχην να πω σε ολους σας ενα γεια και οτι χαιρομαι ιδιαιτερα που βρηκα ενα φορουμ με τοσο χρησιμες πληροφοριες.

Επιτρεψτε μου να μοιραστω μαζι σας μερικες χρησιμες πληροφοριες/εμπειρειες.

 

1.Μακρυα απο τη dhgate.O ορισμος του πλεον μη συνεργασιμου μαγαζιου στο ιντερνετ.Αρνουνται να δωσουν στοιχεια του πωλητη ωστε να επιστρεψει αν θελει καποιος τα σκουπιδια που πουλανε διαφοροι οπως καποιος oneworldoneprice που πουλαει χαλασμενα κακεκτυπα sciphone.

 

2.Καλο ειναι να αποφευγετε οσους δεν εχουν paypal.Συνηθως οι σοβαροι εχουν και "υποκαταστημα" σε καποια πλατφορμα πωλησεων που δουλευει με paypal οπως η cwwell που ανεφερε ο φιλος zacharis1955:

Για του λογου το αληθες:

http://www.aliexpress.com/store/800068

 

3.Προσωπικα εγω εμπιστευομαι το http://www.aliexpress.com για αγορα κινητων απο Κινα.

Πιο συγκεκριμενα εχω αγορασει δυο κινητα απο αυτους και πιο συγκεκριμενα ενα sunno q880 (ειναι στα ελτα αθηνας) κι ενα Tiger WG3 (αναμενεται) απο εδω:

http://www.aliexpress.com/store/900050

ακρως συνεργασιμοι και σε μια περιπτωση εκαναν επιστροφη χρηματων αμεσα και χωρις πολλα πολλα.

Παντως εγω δεν εμπιστευομαι τα παρα πολυ φτηνα sites γιατι στις περισσοτερες των περπτωσεων ή σου τρωνε τα χρηματα ή σου πουλανε σκουπιδια.Προτιμω να δωσω καποια δολαρια παραπανω για να ειμαι οσο το δυνατον εξασφαλισμενος τοσο σε αξιοπιστια οσο και σε ποιοτητα.

 

μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο πληρωνεις στο aliexpress? ο πωλητης που θελω να συνεργαστω δεν δεχεται paypal. μπορω να πληρωσω με prepaid?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορεις να μου πεις με ποιο τροπο πληρωνεις στο aliexpress? ο πωλητης που θελω να συνεργαστω δεν δεχεται paypal. μπορω να πληρωσω με prepaid?

με πιστωτική θα πληρώσεις, μέσω του escrow. Δες καμιά 15αριά μηνύματα πιο πάνω τι γράφω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4588401#post4588401

Link to comment
Share on other sites

με πιστωτική θα πληρώσεις, μέσω του escrow. Δες καμιά 15αριά μηνύματα πιο πάνω τι γράφω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4588401#post4588401

 

εγω εκανα μια αγορα απο aliexpress σημερα , μου ζητησε τον αριθμο καρτας εκανε την χρεωση , αλλα ο εμπορος δεν εχει πληρωθει, μου ανεφερε το site οτι θα πληρωθει οταν το παραλαβω , αλλιως κανει επιστροφη χρηματων σε 60days. Το θεωρω πιο αξιοπιστο απο ολα. Εκτος και αν το aliexpress υποκλαπει και hackaρουν τις καρτες που καταχωρουμε.....πολυ δυσκολο ....

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα μια αγορα απο aliexpress σημερα , μου ζητησε τον αριθμο καρτας εκανε την χρεωση , αλλα ο εμπορος δεν εχει πληρωθει, μου ανεφερε το site οτι θα πληρωθει οταν το παραλαβω , αλλιως κανει επιστροφη χρηματων σε 60days. Το θεωρω πιο αξιοπιστο απο ολα. Εκτος και αν το aliexpress υποκλαπει και hackaρουν τις καρτες που καταχωρουμε.....πολυ δυσκολο ....

Δεν κάνει επιστροφή σε 60 μέρες. Αν περάσουν οι 60 μέρες πληρώνει τον πωλητή, εκτός κι αν ανοίξεις dispute νωρίτερα, ότι δεν παρέλαβες κλπ.

μην ανησυχείς, δεν πρόκειται να συμβεί τίποτα στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας παρειγειλα απο το baggood to Ulefone Titan II/V1277 4.3Inch Android 4.0.9 540x960pixels 5MP MT6577 στις 25/2/2013 και πειρα track number RE632387123SE εβαλα το track στο http://www.17track και μου βγαζει το 3/7/2013 1:07 PM, Sweden Post, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad εκεινο το singapore τι το γραφει ασ μου εξηγησει καποιος και αν ειναι σωστη η πορεια του ,ειναι με δωρεαν μεταφορικα στα 120ευρω με ελληνικα και hd εξοδο .
Link to comment
Share on other sites

παιδια για σας παρειγειλα απο το baggood to Ulefone Titan II/V1277 4.3Inch Android 4.0.9 540x960pixels 5MP MT6577 στις 25/2/2013 και πειρα track number RE632387123SE εβαλα το track στο http://www.17track και μου βγαζει το 3/7/2013 1:07 PM, Sweden Post, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad εκεινο το singapore τι το γραφει ασ μου εξηγησει καποιος και αν ειναι σωστη η πορεια του ,ειναι με δωρεαν μεταφορικα στα 120ευρω με ελληνικα και hd εξοδο .

απλά πράγματα, έφυγε από Σινγκαπούρη με Sweden post για Ευρώπη στις 7/3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Παρήγγειλα από etotalk στις 7/2 δύο lenovo a789 κι ένα lenovo a60. Λόγω κινέζικης πρωτοχρονιάς (για την οποία με ενημέρωσαν με mail) η επεξεργασία της παραγγελίας μου έγινε στις 15 με 16/2. Επειδή το a60 δεν έπαιρνε ελληνικά, μου έστειλαν Mail και με ενημέρωσαν να επιλέξω κάποιο άλλο. Άλλαξα σε thl Α1 που ήταν στην ίδια τιμή. Μου τα έστειλαν στις 21/2 και στις 28/2 τα είχα στην πόρτα μου. Οι άνθρωποι ήταν εξυπηρετικότατοι με άμεσες απαντήσεις στα Mail (ακόμα και τις μέρες της αργίας τους) και τα κινητά που πήρα ήταν όπως τα ζήτησα (ελληνικά, θήκες, κάρτες κ.λπ.). Η αποστολή έγινε με ems. Τα συγκεκριμένα κινητά είναι τζιτζί (ιδίως το a789 που είναι σφαίρα). Προτείνω το etotalk ανεπιφύλακτα για παραγγελίες.

Nokia 3310 - Panasonic GD67 - Siemens MC60 - Siemens M65 - Sony Ericsson K750 - Samsung U600 - Samsung F480 - Nokia E52 - Lenovo A789 - Xiaomi Redmi 3 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Mi 10 lite 5G - Oneplus Nord 3

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται εδω υπαρχουν εκπτωτικα κουπονια απο το minideal.net

http://www.benchmarkemail.com/c/v?e=292A91&c=32ADD&l=3745469&email=JPOzAteHFXzweoAoUpkEKpemkgBQcCdv&relid=C6EC164 :D

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον ενδιαφερεται εδω υπαρχουν εκπτωτικα κουπονια απο το minideal.net

http://www.benchmarkemail.com/c/v?e=292A91&c=32ADD&l=3745469&email=JPOzAteHFXzweoAoUpkEKpemkgBQcCdv&relid=C6EC164 :D

wow το zte v970 πλεον κανει μονο 111 ευρω .λοιπον το Minideal ειναι αξιοποστο σαιτ;

επισης επειδη μεχρι στιγμης σκεφτομουν για τετραπυρηνο αλλα στα 111 ευρω ειναι ευκαιρια το ζτε.λοιπον μηπως ξερει καποιος ποτε θα βγει τετραπυρηνο ζτε προς αγορα; ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

wow το zte v970 πλεον κανει μονο 111 ευρω .λοιπον το Minideal ειναι αξιοποστο σαιτ;

επισης επειδη μεχρι στιγμης σκεφτομουν για τετραπυρηνο αλλα στα 111 ευρω ειναι ευκαιρια το ζτε.λοιπον μηπως ξερει καποιος ποτε θα βγει τετραπυρηνο ζτε προς αγορα; ευχαριστω πολυ

αξιόπιστο είναι. Απ την ZTE περιμένουμε το ZTE V987 με mtk6589, να κυκλοφορήσει

Link to comment
Share on other sites

αξιόπιστο είναι. Απ την ZTE περιμένουμε το ZTE V987 με mtk6589, να κυκλοφορήσει

 

ααααα βγαινει λιγο ακριβουτσικα $ :/ .Υπαρχει μεγαλη διαφορα στα παιχνιδια ανναμεσα στον τετραπυρηνο και τον δυπυρηνο; ας πουμε στα παιχνιδια ; το ζτε β970 πως ειναι σε παιχνιδια οπως gta ?

Link to comment
Share on other sites

ααααα βγαινει λιγο ακριβουτσικα $ :/ .Υπαρχει μεγαλη διαφορα στα παιχνιδια ανναμεσα στον τετραπυρηνο και τον δυπυρηνο; ας πουμε στα παιχνιδια ; το ζτε β970 πως ειναι σε παιχνιδια οπως gta ?

Υπάρχουν και πολύ φθηνότερα τετραπύρηνα, από 180-190€ στις 4.7 και 5 ίντσες.

Τα διπύρηνα με sgx531 έχουν ικανοποιητικές επιδόσεις σε ανάλυση 960x540 σε βαριά παιχνίδια (το gta δεν έχει απαιτητικά γραφικά, παίζει μια χαρά). Τα τετραπύρηνα με sgx544 έχουν άριστες επιδόσεις ακόμη και σε αναλύση 1280x720

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες...αφου ο φιλος Σταυρος με κατατοπισε πληρως για το zte v970 υπαρχει μονο ενα διλλημα ακομα...

 

ΖΤΕ V970 ή Jiayu G3??

 

Ιδου η απορια....

 

 

Ακουω γνωμες....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδες...αφου ο φιλος Σταυρος με κατατοπισε πληρως για το zte v970 υπαρχει μονο ενα διλλημα ακομα...

 

ΖΤΕ V970 ή Jiayu G3??

 

Ιδου η απορια....

 

 

Ακουω γνωμες....

V970, κι αν θες μεγαλύτερη οθόνη, Amoi N821. Αν μπορείς να δώσεις περισσότερα λεφτά και δεν σε νοιαζουν οι επιδόσεις σε παιχνιδια, τότε G3

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής, επειδή τα έχω πιάσει και τα 2 κινητά στα χέρια μου, υπερτερεί κατα πολύ το ΖΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσον αφορά την ποιότητα κατασκευής, επειδή τα έχω πιάσει και τα 2 κινητά στα χέρια μου, υπερτερεί κατα πολύ το ΖΤΕ.
σε σχέση με το jiayu εννοείς φαντάζομαι; γιατί το amoi είναι στιβαρότερο
Link to comment
Share on other sites

σε σχέση με το jiayu εννοείς φαντάζομαι; γιατί το amoi είναι στιβαρότερο

Σε σχέση με το jiayu ναι...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για την εταιρια ezio ? εχω δει κινητα της στο ebay με πολυ καλα χαρακτηριστικα. Για την ακριβεια ειδα το ezio s92 και μπορω να πω οτι κολησα με τα χαρακτηριστικα του και την τιμη του ....
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για την εταιρια ezio ? εχω δει κινητα της στο ebay με πολυ καλα χαρακτηριστικα. Για την ακριβεια ειδα το ezio s92 και μπορω να πω οτι κολησα με τα χαρακτηριστικα του και την τιμη του ....

 

Τι το σπουδαίο εχει και κολλησες;

Star B92M ειναι και πιο φτηνο, δες minideal.net

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αποψη για την εταιρια ezio ? εχω δει κινητα της στο ebay με πολυ καλα χαρακτηριστικα. Για την ακριβεια ειδα το ezio s92 και μπορω να πω οτι κολησα με τα χαρακτηριστικα του και την τιμη του ....

Ένας ρώσος είναι που παίρνει κινέζικα, βάζει δικό του brand name και τα προωθεί στην Ευρώπη, λίγο ακριβότερα. Το S92 όπως είπε κι ο guideman είναι το star b92m. Πολύ καλή συσκευή, αλλά με κακό δέκτη GPS

Link to comment
Share on other sites

Τι το σπουδαίο εχει και κολλησες;

Star B92M ειναι και πιο φτηνο, δες minideal.net

 

Με τραβηξε ο δυπιρινος το 1GB ram τα 12MP camera η 4,7 hd super amoled και το οτι ψαχνω να βρω κινητο μεχρι 200€...

Ξερουμε ποσο αξιοπιστο ειναι; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο κοντα σε αυτα τα χρημματα που να ειναι αξιοπιστο να εχει ελληνικα και να μπορω του κανω και καμια αναβαθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Με τραβηξε ο δυπιρινος το 1GB ram τα 12MP camera η 4,7 hd super amoled και το οτι ψαχνω να βρω κινητο μεχρι 200€...

Ξερουμε ποσο αξιοπιστο ειναι; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο κοντα σε αυτα τα χρημματα που να ειναι αξιοπιστο να εχει ελληνικα και να μπορω του κανω και καμια αναβαθμιση;

Η κάμερα είναι 8ΜΡ κι όχι 12. Δεν ξέρω πού είδες super amoled, απλή tft έχει φυσικά, η οποία είναι πολύ καλή πάντως.

Μια χαρά συσκευή είναι, κι έχει 4.1.2 αλλά χωρίς ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Με τραβηξε ο δυπιρινος το 1GB ram τα 12MP camera η 4,7 hd super amoled και το οτι ψαχνω να βρω κινητο μεχρι 200€...

Ξερουμε ποσο αξιοπιστο ειναι; Εχετε να προτεινετε κατι αλλο κοντα σε αυτα τα χρημματα που να ειναι αξιοπιστο να εχει ελληνικα και να μπορω του κανω και καμια αναβαθμιση;

 

Κινητα με αυτα τα στοιχεια που σε τραβηξαν, κοστιζουν γυρω στα 170$ - 180$.

Μη βιαζεσαι να διαλεξεις, με 200Ε που διαθετεις παιρνεις τετραπυρηνο.

Διεθεσε λιγο χρονο παραπανω στο φορουμ, θα βρεις κατι καλο με αυτα τα λεφτα.

Εγω σε λιγο θα συμπληρωσω... ενα εξαμηνο αναποφασιστος..

Το minideal.net παντως ειναι απο τα αξιοπιστα.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, έφέρα δυο κλόνους iphone 5 απο Κόσοβο στο ένα έχω πρόβλημα με την κάρτα σίμ,(WIND) μου την αναγνωρίζει αλλα δέν μπορώ να κάνω κλήση ουτε και να με καλέσουν δοκίμασα και αλλες κάρτες απο άλλες εταιρείες αλλα τίποτα στο κόσοβο παντος λειτουργούσε κανονικά με κοσοβαρικη κάρτα .Καμιά λύση????? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά έχω το εξής πρόβλημα, έφέρα δυο κλόνους iphone 5 απο Κόσοβο στο ένα έχω πρόβλημα με την κάρτα σίμ,(WIND) μου την αναγνωρίζει αλλα δέν μπορώ να κάνω κλήση ουτε και να με καλέσουν δοκίμασα και αλλες κάρτες απο άλλες εταιρείες αλλα τίποτα στο κόσοβο παντος λειτουργούσε κανονικά με κοσοβαρικη κάρτα .Καμιά λύση????? Ευχαριστώ

μοντέλο ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...