Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα Μια μικρή βοήθεια από εσάς που "παίζετε"τα κινέζικα στα δάκτυλα. Ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ το κινητό

http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-G9300-I9300-1GB-RAM-MTK6577-4-8-touch-screen-Android-4-1-8-0Mp/721693853.html

Ποια η αποψή σας ;Όχι για τον έμπορα και το μαγαζί αυτα τα έχω ξαναχρησιμοποιήσει αλλά για το τηλέφωνο

Ευχαριστώ

 

Είναι παλιό σαν μοντέλο και ακριβό δεν αξίζει τα λεφτά του.

 

ωχχ αυτο ισχυει και για merimobiles?αν και εγω παρήγγειλα με ποστ :)

 

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το site merimobiles έχει θεματάκι αξιοπιστίας ποιότητας προιόντων. Ελπίζω να είναι όλα οκ για σένα.

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είναι παλιό σαν μοντέλο και ακριβό δεν αξίζει τα λεφτά του.

.

 

Λίγο ποιο συγκεκριμένα ;Σε προηγούμενα ποστ βλέπω και προτείνετε τηλέφωνα με χειρότερα χαρακτηριστικά από ότι αυτό

115 € για 2πύρηνο με 1GB RAM είναι πολλά;Αν ναι μπορείς να μου προτείνεις κάποιο καλύτερο σε αυτά τα χρήματα μια και δεν μπορώ να διαθέσω παραπάνω;

Ευχαριστώ

 

καλό για τα λεφτά του. Υπόψιν ότι η οθόνη είναι 4.7"

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Επειδή με αυτά που έχω διαβάσει εδώ σε θεωρώ "μεγα"θα αρκεστώ σε αυτό που μου λες και θα το παραγγείλω εκτός αν έχεις να μου προτείνεις κάποιο άλλο καλύτερο περίπου σε αυτά τα χρήματα.

Ξέρεις μήπως αν μπορώ να το κάνω root;

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Το site merimobiles έχει θεματάκι αξιοπιστίας ποιότητας προιόντων. Ελπίζω να είναι όλα οκ για σένα.
δεν έχει καμιά σχέση το αν ειναι αξιόπιστο το merimobiles με το αν θα κόψουν το δέμα στον έλεγχο για μπαταρίες

Ευχαριστώ για την απάντηση

Επειδή με αυτά που έχω διαβάσει εδώ σε θεωρώ "μεγα"θα αρκεστώ σε αυτό που μου λες και θα το παραγγείλω εκτός αν έχεις να μου προτείνεις κάποιο άλλο καλύτερο περίπου σε αυτά τα χρήματα.

Ξέρεις μήπως αν μπορώ να το κάνω root;

Η συσκευή είναι μια χαρά για τα λεφτά της, έχω μια υπόνοια όμως ότι έχει κακό δέκτη GPS, δεν θα κάνει για πλοήγηση σ αμάξι.

Ο πωλητής που αναφέρεις όμως δεν ειναι αξιόπιστος, (αναφέρει μέχρι κι ο ίδιος ότι μπορεί να στείλει άλλο απ αυτό που περιγράφει, κάτω κάτω:lol:) Δώσε 10€ παραπάνω και πάρτο από εδώ μαζι με δωρακια, για να σαι και σιγουρος οτι θα παρεις το 1GB RAM μοντελο.

Οσο για το root, εγω rootαρω ολα τα κινεζικα, εστω και χειροκινητα. Αυτο ομως νομιζω θα το rootαρεις μ ενα κλικ, με το root with restore by binary

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι μια χαρά για τα λεφτά της, έχω μια υπόνοια όμως ότι έχει κακό δέκτη GPS, δεν θα κάνει για πλοήγηση σ αμάξι.

[/url]

 

Εγώ όμως θέλω οπωσδήποτε το GPS οπότε να ψάξω για κάποιο άλλο Πρότεινέ μου κάποιο καλό αν έχεις υπόψην σου

Αυτό που μου προτείνεις ποιο πάνω δεν έχει ελληνικα όπως μου απάντησe ο πωλητης του aliexpress

 

Αποψη για αυτό

http://www.fastcardtech.com/HDC-Storm-MX-MTK6589

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όμως θέλω οπωσδήποτε το GPS οπότε να ψάξω για κάποιο άλλο Πρότεινέ μου κάποιο καλό αν έχεις υπόψην σου

Αυτό που μου προτείνεις ποιο πάνω δεν έχει ελληνικα όπως μου απάντησe ο πωλητης του aliexpress

 

Αποψη για αυτό

http://www.fastcardtech.com/HDC-Storm-MX-MTK6589

Αυτό που σου πρότεινα είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο που είπες κι εσύ, και φυσικά έχει ελληνικά, και φαίνεται και στις φωτογραφίες :lol:

το hdc storm mx ειναι καινουριο κ δεν ξέρει κανείς τι παίζει μ αυτό. Πάντως, αν κοιτάξεις στις 4.5" ή 5", έχεις πολλές καλές επιλογές. Στις 4.7" δεν θυμάμαι κανένα κινέζικο με σωστό GPS

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σου πρότεινα είναι ακριβώς το ίδιο μοντέλο που είπες κι εσύ, και φυσικά έχει ελληνικά, και φαίνεται και στις φωτογραφίες :lol:

το hdc storm mx ειναι καινουριο κ δεν ξέρει κανείς τι παίζει μ αυτό. Πάντως, αν κοιτάξεις στις 4.5" ή 5", έχεις πολλές καλές επιλογές. Στις 4.7" δεν θυμάμαι κανένα κινέζικο με σωστό GPS

 

Το τηλέφωνο είναι το ίδιο αλλά όπως σου είπα σε live chat που είχα με τον πωλητή μου απάντησε ότι δεν έχει ελληνικά

 

Αν θέλεις πρότεινε μου στις 4,5" 2-3 κινητα με καλό GPS kai tim;h m;exri 130Ευρώ Το 5" το βρίσκω πολύ μεγάλο

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι το ίδιο αλλά όπως σου είπα σε live chat που είχα με τον πωλητή μου απάντησε ότι δεν έχει ελληνικά

 

Αν θέλεις πρότεινε μου στις 4,5" 2-3 κινητα με καλό GPS kai tim;h m;exri 130Ευρώ Το 5" το βρίσκω πολύ μεγάλο

κι εμπιστεύεσαι τον πωλητή στο live chat? στις εικόνες φαίνονται τα ελληνικά. Αν είπες βέβαια στον πωλητη greek, σιγά μην το βρισκε. Το κινητό ΕΧΕΙ ελληνικά αλλά τεσπα

Στις 4.5" δες το Amoi N821

Link to comment
Share on other sites

2013-03-27 shenzhenlonghua The goods have been sent to the post office

2013-03-27 shenzhenlonghua The goods have been sent to the post office

2013-04-02 Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad.

 

Απο 2/4 δεν εχει κανενα update, τοσο πολυ αργουν αυτοι της SWEEDEN POST?

Η θα φαω κανενα παπα?:rolleyes:

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

κι εμπιστεύεσαι τον πωλητή στο live chat? στις εικόνες φαίνονται τα ελληνικά. Αν είπες βέβαια στον πωλητη greek, σιγά μην το βρισκε. Το κινητό ΕΧΕΙ ελληνικά αλλά τεσπα

Στις 4.5" δες το Amoi N821

 

Είμαι έτοιμος να το αγοράσω(ΑΜΟΙ Ν821)

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το αγοράσω(ΑΜΟΙ Ν821)

το έχω μπροστά μου, σε πορτοκαλί, κι είναι τέλειο κι όμορφο. του χω περάσει και lewaos rom, που ναι σαν τη miui

Link to comment
Share on other sites

το έχω μπροστά μου, σε πορτοκαλί, κι είναι τέλειο κι όμορφο. του χω περάσει και lewaos rom, που ναι σαν τη miui

 

Απο ποιότητα κατασκευής πως είναι (σε συγκριση με το zte v970 π.χ.);

Σκέφτομαι να αγοράσω το N828 που έχει και τον ΜΤ6589 απο minideals (156e βγαίνει)

Απ οτι διαβαζω σε κατι ξενα forums εχουν παρομοια ποιοτητα.

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Απο ποιότητα κατασκευής πως είναι (σε συγκριση με το zte v970 π.χ.);

Σκέφτομαι να αγοράσω το N828 που έχει και τον ΜΤ6589 απο minideals (156e βγαίνει)

Απ οτι διαβαζω σε κατι ξενα forums εχουν παρομοια ποιοτητα.

Πάρα πολύ καλό. Γερό, στιβαρό καπάκι, πολύ καλό ηχείο και κάμερα, και αληθινή IPS οθόνη με ζωντανά χρώματα. Αισθητά καλύτερο απ το V970 σε όλα

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου,

παρατηρώ πως το fastcardtech, χωρίς να έχω ιδία άποψη περί αξιοπιστίας, κατεβάζει πολλές συσκευές κάτω από 200$ , ενδεικτικά http://www.fastcardtech.com/MTK6589-CPU-Quad-Core?sort_order=2&imageField.x=21&imageField.y=11&category=286&display=grid&brand=0&price_min=0&price_max=0&filter_attr=0&page=1#

 

Τί λέτε , κράχτης χωρίς στοκ ή η αρχή της πτώσης, άντε λίγη υπομονή ακόμα για να έρθουν στις τιμές των 6577 ???

 

Έχω βαρεθεί να περιμένω το G4, και έλεγα να χτυπήσω κανένα φθηνό 6577 για να σβήσω την κάψα, αλλά αν τα παραπάνω είναι αλήθεια τα δεδομένα αλλάζουν και υπάρχουν πολλές εναλλακτικές και προσιτές λύσεις.

 

Βλέπετε καμία παγίδα ?

Link to comment
Share on other sites

φίλοι μου,

παρατηρώ πως το fastcardtech, χωρίς να έχω ιδία άποψη περί αξιοπιστίας, κατεβάζει πολλές συσκευές κάτω από 200$ , ενδεικτικά http://www.fastcardtech.com/MTK6589-CPU-Quad-Core?sort_order=2&imageField.x=21&imageField.y=11&category=286&display=grid&brand=0&price_min=0&price_max=0&filter_attr=0&page=1#

 

Τί λέτε , κράχτης χωρίς στοκ ή η αρχή της πτώσης, άντε λίγη υπομονή ακόμα για να έρθουν στις τιμές των 6577 ???

 

Έχω βαρεθεί να περιμένω το G4, και έλεγα να χτυπήσω κανένα φθηνό 6577 για να σβήσω την κάψα, αλλά αν τα παραπάνω είναι αλήθεια τα δεδομένα αλλάζουν και υπάρχουν πολλές εναλλακτικές και προσιτές λύσεις.

 

Βλέπετε καμία παγίδα ?

Δεν είναι τίποτα το περίεργο. και σε άλλα καταστήματα τόσο κοστίζουν (αν προσθέσεις στις τιμές του fct το paypal fee και το shipping insurance). αν το ψάξεις, θα δεις ότι είναι φυσιολογικά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν και κάτοχος xperia play λέω να πάρω ένα κινέζικο έτσι για να δω τι σόι κινητά είναι :lol:

Λέω να παραγγείλω απο εδώ http://www.merimobiles.com/ εκτός αν γνωρίζετε και κάποιο άλλο site πιο φθηνό στο κινητό που θα καταλείξω και φυσικά αξιόπιστο.

Διαθέτω 100-120 ευρώ το πολύ.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το zte v970.

Αλλά δεν με ενδιαφέρει να είναι dual sim.

Αυτά που θέλω είναι οθόνη 4''+, διπύρηνο , android , 5megapixel + κάμερα, χαμηλό sar

Η χρήση θα είναι παιχνίδια και web surf.

Μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω; Γνωρίζω οτι έχουν γραφτεί και σε προηγούμενες σελίδες προτάσεις απλά θα ήθελα κάπως συνοπτικά να καταλήξω σε 2-3 για να επιλέξω με την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ

Νίκος

Edited by kourtembeu_7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Φαντάζομαι ότι κάπου θα έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο ερώτημα αλλά δυστηχώς δεν κατάφερα με αναζήτηση να βρω κάτι οπότε πάμε άλλη μια.

Τι γίνεται με τα κινέζικα κινητά όσον αφορά το θέμα της εγγύησης; Παρέχεται κάποιου είδους εγγύηση; Στην περίπτωση που χαλάσει ή έρθει ελλατωματικό το πετάμε;

Γιατί δε λεω δελεαστικές οι τιμές τους αλλά αν είναι στο πρώτο πρόβλημα πέταμα δεν αξίζει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Φαντάζομαι ότι κάπου θα έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο ερώτημα αλλά δυστηχώς δεν κατάφερα με αναζήτηση να βρω κάτι οπότε πάμε άλλη μια.

Τι γίνεται με τα κινέζικα κινητά όσον αφορά το θέμα της εγγύησης; Παρέχεται κάποιου είδους εγγύηση; Στην περίπτωση που χαλάσει ή έρθει ελλατωματικό το πετάμε;

Γιατί δε λεω δελεαστικές οι τιμές τους αλλά αν είναι στο πρώτο πρόβλημα πέταμα δεν αξίζει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Ισχύει εγγύηση 1 έτους

Απλά πρέπει με δικά σου έξοδα να το στείλεις πίσω σε αυτόν που το αγόρασες (κόστος 12€ περίπου με ταχυδρομείο και να πάρεις tracking number, ώστε να βλέπεις τη διαδρομή του) και μετά αφού το επισκεύασουν ή το αντικαταστήσουν με καινούριο, στο στέλνουν με δικά τους έξοδα

Είναι μια κάπως χρονοβόρα διαδικασία, άμα σου κάτσει η ''άσχημη''

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Φαντάζομαι ότι κάπου θα έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο ερώτημα αλλά δυστηχώς δεν κατάφερα με αναζήτηση να βρω κάτι οπότε πάμε άλλη μια.

Τι γίνεται με τα κινέζικα κινητά όσον αφορά το θέμα της εγγύησης; Παρέχεται κάποιου είδους εγγύηση; Στην περίπτωση που χαλάσει ή έρθει ελλατωματικό το πετάμε;

Γιατί δε λεω δελεαστικές οι τιμές τους αλλά αν είναι στο πρώτο πρόβλημα πέταμα δεν αξίζει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

 

H εγγύηση που παρέχεται είναι εικονική δεν υπάρχει στην πραγματικότητα. Το κόστος είναι ασύμφορο και συνήθως χάνονται τα προιόντα ή επιστρέφουν όπως έφυγαν. Γενικά ότι βγαίνει από την κίνα δεν επιτρέπουν να ξαναμπεί.

 

2013-03-27 shenzhenlonghua The goods have been sent to the post office

2013-03-27 shenzhenlonghua The goods have been sent to the post office

2013-04-02 Posten, Direct Link, Singapore, The item has been dispatched from Sweden Post, Direct Link's international terminal for onward transport abroad.

 

Απο 2/4 δεν εχει κανενα update, τοσο πολυ αργουν αυτοι της SWEEDEN POST?

Η θα φαω κανενα παπα?:rolleyes:

 

Η sweden post τα Χριστούγεννα μου έκανε 1 μήνα. Υποθέτω τώρα να σου κάνει 1.5 - 2 εβδομάδες.

Δεν έχει θέμα αξιοπιστίας.

 

Καλησπέρα, αν και κάτοχος xperia play λέω να πάρω ένα κινέζικο έτσι για να δω τι σόι κινητά είναι :lol:

Λέω να παραγγείλω απο εδώ http://www.merimobiles.com/ εκτός αν γνωρίζετε και κάποιο άλλο site πιο φθηνό στο κινητό που θα καταλείξω και φυσικά αξιόπιστο.

Διαθέτω 100-120 ευρώ το πολύ.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το zte v970.

Αλλά δεν με ενδιαφέρει να είναι dual sim.

Αυτά που θέλω είναι οθόνη 4''+, διπύρηνο , android , 5megapixel + κάμερα, χαμηλό sar

Η χρήση θα είναι παιχνίδια και web surf.

Μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω; Γνωρίζω οτι έχουν γραφτεί και σε προηγούμενες σελίδες προτάσεις απλά θα ήθελα κάπως συνοπτικά να καταλήξω σε 2-3 για να επιλέξω με την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ

Νίκος

 

Με 100-120 ευρώ χαμηλό sar δεν θα βρείς. Αξιόπιστο κινητό θα κτυπήσεις στα 150 ευρώ και άνω χωρίς τα μεταφορικά. Δηλαδή θα σου βγεί 185 ευρώ περίπου.

Και πάντα με ΜΤΚ 6577+ και πάνω

 

Παραθέτω έναν σύνδεσμο από το άρθρο μου για τα sites θα προστεθούν και άλλα.

 

http://www.smartdigi.gr/

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση που παρέχεται είναι εικονική δεν υπάρχει στην πραγματικότητα. Το κόστος είναι ασύμφορο και συνήθως χάνονται τα προιόντα ή επιστρέφουν όπως έφυγαν. Γενικά ότι βγαίνει από την κίνα δεν επιτρέπουν να ξαναμπεί.

Ρε συ φίλε αυτό είναι παραπληροφόρηση

Αν το μαγαζί που έχεις ψωνίσει είναι αξιόπιστο και έχεις tracking number της αποστολής σου, τότε τίποτα δε χάνεται και όλα ξανά μπαίνουν στη Κίνα

Υπάρχουν και μαγαζιά, που αν το πρόβλημα επιστροφής, είναι γενικό και είναι σίγουρο ότι θα το εργοστάσιο θα τους δώσει καινούριο, αφού δε μπορεί να επισκευαστεί, τότε με το που βλέπουν ότι έφυγε από Ελλάδα για Κίνα σε 2-3 μέρες έχουν ξεκινήσει ήδη αποστολή καινούριου και σου δίνουν νέο tracking number

Τώρα αν νταραβεριστείς με αρπακολίστες τότε όλα είναι πιθανά, ακόμα και από Ελλάδα αν έπαιρνες κάτι

Έχω πολλά παραδείγματα από μεγάλο Ελληνικό eshop (που είναι στο νόμο 99 για όποιον καταλάβει), που έχω φάει απίστευτη ταλαιπορεία για εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν και κάτοχος xperia play λέω να πάρω ένα κινέζικο έτσι για να δω τι σόι κινητά είναι :lol:

Λέω να παραγγείλω απο εδώ http://www.merimobiles.com/ εκτός αν γνωρίζετε και κάποιο άλλο site πιο φθηνό στο κινητό που θα καταλείξω και φυσικά αξιόπιστο.

Διαθέτω 100-120 ευρώ το πολύ.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το zte v970.

Αλλά δεν με ενδιαφέρει να είναι dual sim.

Αυτά που θέλω είναι οθόνη 4''+, διπύρηνο , android , 5megapixel + κάμερα, χαμηλό sar

Η χρήση θα είναι παιχνίδια και web surf.

Μπορείτε να με βοηθήσετε να επιλέξω; Γνωρίζω οτι έχουν γραφτεί και σε προηγούμενες σελίδες προτάσεις απλά θα ήθελα κάπως συνοπτικά να καταλήξω σε 2-3 για να επιλέξω με την βοήθεια σας.

Ευχαριστώ

Νίκος

Καλό είναι. Δες και το Amoi N821, και δες και το minideal.net

 

Καλησπέρα,

Φαντάζομαι ότι κάπου θα έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο ερώτημα αλλά δυστηχώς δεν κατάφερα με αναζήτηση να βρω κάτι οπότε πάμε άλλη μια.

Τι γίνεται με τα κινέζικα κινητά όσον αφορά το θέμα της εγγύησης; Παρέχεται κάποιου είδους εγγύηση; Στην περίπτωση που χαλάσει ή έρθει ελλατωματικό το πετάμε;

Γιατί δε λεω δελεαστικές οι τιμές τους αλλά αν είναι στο πρώτο πρόβλημα πέταμα δεν αξίζει.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :)

Αν το πάρεις από αξιόπιστο μαγαζί κι όχι κάναν άγνωστο, έχεις ένα χρόνο εγγύηση, πληρώνεις μόνο 10-12 ευρώ για αν το στείλεις πίσω, αν και καμιά φορά στα πληρώνουν αυτοί και τα μεταφορικά

 

H εγγύηση που παρέχεται είναι εικονική δεν υπάρχει στην πραγματικότητα. Το κόστος είναι ασύμφορο και συνήθως χάνονται τα προιόντα ή επιστρέφουν όπως έφυγαν. Γενικά ότι βγαίνει από την κίνα δεν επιτρέπουν να ξαναμπεί.
Δεν ισχύει αυτό φυσικά. Αξιόπιστοι εμποροι παρέχουν ένα μήνα αντικατάστασης κι ένα χρόνο επισκευής, και πολλοί εδώ μέσα το χουμε κάνει στη πράξη και ισχύει

Η sweden post τα Χριστούγεννα μου έκανε 1 μήνα. Υποθέτω τώρα να σου κάνει 1.5 - 2 εβδομάδες.

Δεν έχει θέμα αξιοπιστίας.

μήπως εννοείς swiss post? με sweden post μου ρχονται σε 7-10 μέρες

Με 100-120 ευρώ χαμηλό sar δεν θα βρείς. Αξιόπιστο κινητό θα κτυπήσεις στα 150 ευρώ και άνω χωρίς τα μεταφορικά. Δηλαδή θα σου βγεί 185 ευρώ περίπου.

Και πάντα με ΜΤΚ 6577+ και πάνω

και τα mtk6575 που ναι ολόιδια με τα mtk6577 αλλά με έναν πυρήνα, αλλά και τα mtk6573 εχουν μια χαρά sar, κάτω από 1W/kg
Link to comment
Share on other sites

H εγγύηση που παρέχεται είναι εικονική δεν υπάρχει στην πραγματικότητα. Το κόστος είναι ασύμφορο και συνήθως χάνονται τα προιόντα ή επιστρέφουν όπως έφυγαν. Γενικά ότι βγαίνει από την κίνα δεν επιτρέπουν να ξαναμπεί.

 

Aυτο που λες δεν ειναι πραγματικότητα,δεν ισχύει 100%.Ειμαι εμπορος ρουχων που τα φτιαχνω εκει.Μου στελνουν πανω απο 50 δειγματα για να τα δω το μηνα κανω αλαγες -τεστ χημειας για μη τοξικοτητα και τα στελνω πισω.Το μονο που πρεπει να γραψεις κατα την επιστροφη ειναι οτι εχει κατασκευαστει την πρωτη φορα στη Κινα 100% και οτι το στελνεις για επισκευει -εγγυηση ,γιατι στην εισοδο περνουν ολα τελωνειο και τους λενε να πληρωσουν για αυτο δεν τα παραλαμβανουν και επιστρεφουν πισω, οχι παντα γιατι εαν δεν κανεις αναζητηση μετα 3 μηνες πανε Σαγκάη η Πεκινο και γινετε δημοπρασια για την αγορα τους.Το κοστος ειναι αναλογο βαρους 8-15 ευρο με ταχυδρομειο με τρακινκ,Να το στελνετε κατοπιν συνεννοήσεις χωρις πισω καπακι και μπαταρια

Edited by navi55

Link to comment
Share on other sites

το έχω μπροστά μου, σε πορτοκαλί, κι είναι τέλειο κι όμορφο. του χω περάσει και lewaos rom, που ναι σαν τη miui

 

 

Ασε να μου έρθει και μετά θα μάθω και "ξένες γλώσσες"

Άλλωστε αυτό θα είναι και το πρώτο μου android phone οπότε είμαι εντελώς rookie

Πες μου μόνο κάτι η έκδοση android είναι η 4,0,4 ή 4,1;

Επίσης από μπαταρία πως πάει μια και έχει μόνο μία

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

ww.geekbuying.com/item/Star-G9300--4-7Inch-QHD-Screen-MTK6577-Dual-Core-Smartphone-1G-RAM-8-0MP-Camera-Android4-1-OS-3G-GPS-White-313424.html Το παρειγγειλα εκανε 28 μερες να ερθει με swiss post σε αριστη κατασταση το εχω 10 μερες και παει σφαιρα το GPS Αριστα και με το RUTE 66 ειναι το τεταρτο κινεζικο που εχω και ειναι οκ .
Link to comment
Share on other sites

Ρε συ φίλε αυτό είναι παραπληροφόρηση

Αν το μαγαζί που έχεις ψωνίσει είναι αξιόπιστο και έχεις tracking number της αποστολής σου, τότε τίποτα δε χάνεται και όλα ξανά μπαίνουν στη Κίνα

Υπάρχουν και μαγαζιά, που αν το πρόβλημα επιστροφής, είναι γενικό και είναι σίγουρο ότι θα το εργοστάσιο θα τους δώσει καινούριο, αφού δε μπορεί να επισκευαστεί, τότε με το που βλέπουν ότι έφυγε από Ελλάδα για Κίνα σε 2-3 μέρες έχουν ξεκινήσει ήδη αποστολή καινούριου και σου δίνουν νέο tracking number

Τώρα αν νταραβεριστείς με αρπακολίστες τότε όλα είναι πιθανά, ακόμα και από Ελλάδα αν έπαιρνες κάτι

Έχω πολλά παραδείγματα από μεγάλο Ελληνικό eshop (που είναι στο νόμο 99 για όποιον καταλάβει), που έχω φάει απίστευτη ταλαιπορεία για εγγύηση

Προσωπική σου άποψη , σεβαστή το ρίσκο της επιστροφής το αναλαμβάνει ο κάθε αγοραστής. Εχώ έχασα αρκετά χιλιάρικα.

 

Aυτο που λες δεν ειναι πραγματικότητα,δεν ισχύει 100%.Ειμαι εμπορος ρουχων που τα φτιαχνω εκει.Μου στελνουν πανω απο 50 δειγματα για να τα δω το μηνα κανω αλαγες -τεστ χημειας για μη τοξικοτητα και τα στελνω πισω.Το μονο που πρεπει να γραψεις κατα την επιστροφη ειναι οτι εχει κατασκευαστει την πρωτη φορα στη Κινα 100% και οτι το στελνεις για επισκευει -εγγυηση ,γιατι στην εισοδο περνουν ολα τελωνειο και τους λενε να πληρωσουν για αυτο δεν τα παραλαμβανουν και επιστρεφουν πισω, οχι παντα γιατι εαν δεν κανεις αναζητηση μετα 3 μηνες πανε Σαγκάη η Πεκινο και γινετε δημοπρασια για την αγορα τους.Το κοστος ειναι αναλογο βαρους 8-15 ευρο με ταχυδρομειο με τρακινκ,Να το στελνετε κατοπιν συνεννοήσεις χωρις πισω καπακι και μπαταρια

Για τα ηλεκτρονικά δεν ισχύουν τα ίδια. Αλλά παρά ταύτα σεβαστή η άποψη.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...