Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου δωσαν tracking number απο fastcardtech σε 2 μερες!

Τωρα το συγκεκριμενο http://www.hh-exp.com/EN/ ειναι αξιοπιστο? γιατι μονο σε αυτο το βλεπω και λεει...

2013-03-27 shenzhenlonghua The goods have been sent to the post office

παμε καλα? η βρωμαει η δουλεια?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ποιο από τα δύο κινητά να προτιμήσω ; Cubot A890 ή THL W8 ;

Cubot A890 -> 4.7" οθόνη και Android 4.2

THL W8 -> 5" οθόνη και προς το παρόν Android 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

ποιο από τα δύο κινητά να προτιμήσω ; Cubot A890 ή THL W8 ;

 

Πάνω κάτω τα ίδια είναι,το cubot έχει (όπως λέει)καλύτερη πίσω κάμερα(13 ΜΡ έναντι 8ΜΡ) και χειρότερη μπρος(2ΜΡ έναντι 3.2ΜΡ),όμως έχει καλύτερη μπαταρία 2500mAh έναντι 2000mAb.

Τιμή ίδια!

Εγώ επέλεξα w8 για το design,για το μέγεθος και για την εταιρία.Σε λίγες μέρες θα το έχω(αν όλα πάνε καλά).

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω τα ίδια είναι,το cubot έχει (όπως λέει)καλύτερη πίσω κάμερα(13 ΜΡ έναντι 8ΜΡ) και χειρότερη μπρος(2ΜΡ έναντι 3.2ΜΡ),όμως έχει καλύτερη μπαταρία 2500mAh έναντι 2000mAb.

Τιμή ίδια!

Εγώ επέλεξα w8 για το design,για το μέγεθος και για την εταιρία.Σε λίγες μέρες θα το έχω(αν όλα πάνε καλά).

 

Εγώ το έχω τώρα και μια εβδομάδα το thl w8 και είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΌ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω τώρα και μια εβδομάδα το thl w8 και είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΌ.

 

Θα μπορούσες (άμα δεν έχεις ανεβάσει) να ανεβάσεις καμία εικόνα και να μας περιγράψεις τα + και τα -. Και πόσο το πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο απο τα δύο είναι προτιμότερο...China post air mail ή Hongkong post air mail ;

 

Hongkong post air mail πολυ πιο γρηγορο

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας τιποτα γι αυτο το site http://www.mobile-phones.cn ?
Sony Ericsson W900,Sony Ericsson P990i , Nokia N95,Sony Ericsson Satio,Iphone 4 ,Samsung Galaxy Note ,Samsung Galaxy Nexus ,Lg Optimus 3D,Samsung Galaxy Note II, Huawei Ascend Mate,LG G, LG G PRO,Samsung Galaxy Note III ,Oneplus One, Huawei Ascend Mate 7,Xiaomi Mi4 ,OnePlus One ,LG G3 ,Iphone 6 Plus ,Samsung Galaxy Note Edge,Samsung Galaxy S6,Samsung Galaxy Note 4 Xiaomi Mi Note Pro
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας τιποτα γι αυτο το site http://www.mobile-phones.cn ?
Του fastcardtech είναι. Απ όσο έχω δει έχει καλές κριτικές, αλλά ακριβότερες τιμές
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω τώρα και μια εβδομάδα το thl w8 και είναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΌ.

 

Το Gps του πως είναι?Γιατί τα περισσότερα κινέζικα απ'ότι έχω ακούσει έχουν ένα θεματάκι στον συγκεκριμένο τομέα...

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Το Gps του πως είναι?Γιατί μερικά κινέζικα απ'ότι έχω ακούσει έχουν ένα θεματάκι στον συγκεκριμένο τομέα...
Έχοντας δουλέψει την αφρόκρεμα των κινέζικων, σε διόρθωσα :p
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δουλέψει την αφρόκρεμα των κινέζικων, σε διόρθωσα :p

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ!!Δεκτή η διόρθωση..:D

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑ!!Δεκτή η διόρθωση..:D

αυτό που χω παρατηρήσει είναι ότι πολλά των 4.7" έχουν θέμα με το GPS (προφανώς έχουν σαν βάση την ιδια πλακέτα σχεδόν όλα)

Κανένα άλλο δεν έχω διαβάσει να χει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

αυτό που χω παρατηρήσει είναι ότι πολλά των 4.7" έχουν θέμα με το GPS (προφανώς έχουν σαν βάση την ιδια πλακέτα σχεδόν όλα)

Κανένα άλλο δεν έχω διαβάσει να χει πρόβλημα

 

Εγώ αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι ότι κινητό ήθελα να πάρω είχε αυτό το θέμα "βλέπε Star b92m"

Ελπίζω το W8 να είναι παντού κομπλέ (γιατί από τα 100-130 που ήθελα να δώσω έφτασα τα 180!!!)

Είδομεν...

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Το Gps του πως είναι?Γιατί τα περισσότερα κινέζικα απ'ότι έχω ακούσει έχουν ένα θεματάκι στον συγκεκριμένο τομέα...

 

Κανένα πρόβλημα, εγκατέστησα το Sygic και σε 3 λεπτά ήταν έτοιμο. Μια χαρά είναι το τηλέφωνο. Το έχω καμιά δεκαριά μέρες τώρα κανένα πρόβλημα. Μια παρατήρηση σε σχέση με το προηγούμενο που είχα (Χ825Α)είναι ότι το wifi του είναι λίγο πιο αναίσθητο. Εκεί που με το Χ825Α είχα συγκεκριμένο wifi 3 μπάρες με το w8 το έχω 1 μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Παρηγγειλα και εγω ενα jiayu g3 με ΕΜS. Η πορεια του ειναι η εξης

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 06-04-2013 14:01 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-04-2013 13:38 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-04-2013 01:42 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-04-2013 19:07 IPS

 

Να ρωτησω αν καποιος ξερει, τα τελωνεια ειναι κλειστα το σαββατοκυριακο; Να ανησυχω;

Link to comment
Share on other sites

Τα τελωνεία δουλεύουν, το ταχυδρομείο δουλεύει, τα πρατήρια των ελτά είναι κλειστά για να το πάρεις το δέμα. Λογικά αύριο ή την τρίτη θα το έχεις ανάλογα την περιοχή που μένεις.

 

 

 

Καλησπερα παιδια. Παρηγγειλα και εγω ενα jiayu g3 με ΕΜS. Η πορεια του ειναι η εξης

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 06-04-2013 14:01 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 06-04-2013 13:38 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 02-04-2013 01:42 IPS

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-04-2013 19:07 IPS

 

Να ρωτησω αν καποιος ξερει, τα τελωνεια ειναι κλειστα το σαββατοκυριακο; Να ανησυχω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Σας ενημερώνω ότι για τον μήνα Απρίλιο δεν γνωρίζω περαιτέρω , θα υπάρχουν καθυστερήσεις στον εκτελωνισμό προϊόντων μπαταρίας λόγω κάποιου προβλήματος ασφαλείας που δεν αναφέρουν ακριβώς. Άρα πιθανόν οποιαδήποτε παραλαβή σας να καθυστερήσει λίγο. Παραθέτω το κείμενο από FCT αλλά το ίδιο ισχύει και στα άλλα site επιβεβαιωμένα. Λίγο πιό χαλαρά είναι η παραλαβή με post. Με EMS σταματάει.

 

Dear customer:

Thanks for your order from FCT, regard to your order why it still haven't shipped ,Because our custom became very strict with battery products

But don't worry about it,

It just take a few days to handle with the problem ,We will update your order status once your order shipped out successfuly ,We apologize for this inconvenicen,Hope you can kindly understand.

Please contact our online service if you have any question abouty your order .

Thanks and best wishes!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ,

Σας ενημερώνω ότι για τον μήνα Απρίλιο δεν γνωρίζω περαιτέρω , θα υπάρχουν καθυστερήσεις στον εκτελωνισμό προϊόντων μπαταρίας λόγω κάποιου προβλήματος ασφαλείας που δεν αναφέρουν ακριβώς. Άρα πιθανόν οποιαδήποτε παραλαβή σας να καθυστερήσει λίγο. Παραθέτω το κείμενο από FCT αλλά το ίδιο ισχύει και στα άλλα site επιβεβαιωμένα. Λίγο πιό χαλαρά είναι η παραλαβή με post. Με EMS σταματάει.

 

Dear customer:

Thanks for your order from FCT, regard to your order why it still haven't shipped ,Because our custom became very strict with battery products

But don't worry about it,

It just take a few days to handle with the problem ,We will update your order status once your order shipped out successfuly ,We apologize for this inconvenicen,Hope you can kindly understand.

Please contact our online service if you have any question abouty your order .

Thanks and best wishes!

 

ωχχ αυτο ισχυει και για merimobiles?αν και εγω παρήγγειλα με ποστ :)

Link to comment
Share on other sites

Smartdigi καλά που το είπες, ήμουν έτοιμος να παραγγείλω και μάλιστα με EMS.

Aς ελπίσουμε να μην κρατήσει πολύ αυτή η κατάσταση....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα Μια μικρή βοήθεια από εσάς που "παίζετε"τα κινέζικα στα δάκτυλα. Ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ το κινητό

http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-G9300-I9300-1GB-RAM-MTK6577-4-8-touch-screen-Android-4-1-8-0Mp/721693853.html

Ποια η αποψή σας ;Όχι για τον έμπορα και το μαγαζί αυτα τα έχω ξαναχρησιμοποιήσει αλλά για το τηλέφωνο

Ευχαριστώ

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα Μια μικρή βοήθεια από εσάς που "παίζετε"τα κινέζικα στα δάκτυλα. Ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ το κινητό

http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-G9300-I9300-1GB-RAM-MTK6577-4-8-touch-screen-Android-4-1-8-0Mp/721693853.html

Ποια η αποψή σας ;Όχι για τον έμπορα και το μαγαζί αυτα τα έχω ξαναχρησιμοποιήσει αλλά για το τηλέφωνο

Ευχαριστώ

καλό για τα λεφτά του. Υπόψιν ότι η οθόνη είναι 4.7"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...