Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια εμενα μου εμφανιστηκε μετα απο δυο ημερες και μου λεει αυτο ξερετε τι σημαινει???

Despatch No.: 4120

Beat No.:

 

Status Date Status Description

 

01-03-2013 INFORMATION RECEIVED

(This is not an acknowledgment of the physical receipt of the stated Registered Article)

 

03-03-2013 Despatched to overseas (Country code: GR)

Ε κάνε μια μετάφραση. Αναχώρισε στις 3/3 για ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε το site:

http://www.aliexpress.com

και αν είναι αξιόπιστο.

Θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό(με DHL):

http://www.aliexpress.com/item/Pre-sell-Singapore-post-Free-2012-New-4-5-Inch-Capacitive-MTK6577-Dual-Core-Android-4/628563363.html#anchor-full-item-description!

Έχει 190€,επικοινώνησα με τον πωλητή επειδή δεν έχει paypal αν μπορεί να μου το στείλει με αντικαταβολή αλλά μου απάντησε ότι αυτό δεν γίνετε αλλά ότι έχει άλλο τρόπο έτσι ώστε να είμαι καλυμμένος 100%.Σας παραθέτω το μήνυμα ώστε να έχετε πλήρη εικόνα:

Escrow is FREE secure payment service that is automatically available on all transactions. This service ensures that payment is released to the supplier only after you confirm satisfactory receipt of your order.

means you can order from this link directly, it's safe for you!

here is the link

http://www.aliexpress.com/item/Pre-sell-Singapore-post-Free-2012-New-4-5-Inch-Capacitive-MTK6577-Dual-Core-Android-4/628563363.html

 

Λοιπόν είναι αξιόπιστο όλο αυτό??

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων...:)

Edited by xray120683

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

μακρια απο DHL θα πληρωσεις τελωνειο και pay pal για να εισαι καλυμενος...

επισης εχει πολυ χαμηλο 97.9% Positive feedback προσεξε...

Edited by black1180
Link to comment
Share on other sites

Paypal φίλε μου δεν έχει το συγκεκριμένο site.Και DHL θέλω για να έρθει σε 3-8 μέρες..Δεν μου είπες αν γνωρίζεις κάτι για το site...

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Paypal φίλε μου δεν έχει το συγκεκριμένο site.Και DHL θέλω για να έρθει σε 3-8 μέρες..Δεν μου είπες αν γνωρίζεις κάτι για το site...

 

Ο συντοπίτης μου απο πάνω σου απάντησε μια χαρά.

Αν δεν έχει paypal το site μη κάνεις καν τον κόπο να παραγγείλεις κάτι.Στην περίπτωση που γίνει στραβή θα είσαι ακάλυπτος.

DHL τώρα... αν τρώγεσαι να πληρώσεις τελωνείο,και να σου βγει το κόστος διπλό κανένα πρόβλημα,προχώρα στην αγορά που θες και ο Θεός μαζί σου.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ guys! Με καλύψατε...Βρήκα το

http://www.chinavasion.com

Θα το πάρω από εκεί,και πιο γρήγορα θα έρθει και πιο ασφαλές φαίνεται...

Και κάτι ακόμα THL W8 Ή Star B92M???

Ευχαριστώ πολύ:)

Edited by xray120683

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Paypal φίλε μου δεν έχει το συγκεκριμένο site.Και DHL θέλω για να έρθει σε 3-8 μέρες..Δεν μου είπες αν γνωρίζεις κάτι για το site...

DHL ΞΕΧΝΑ ΤΟ στην ελλάδα. Θα πληρώσεις άλλα 100+ ευρώ για τελωνειο + εξοδα της μεταφορικής

Παιδιά καλησπέρα,θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε το site:

http://www.aliexpress.com

και αν είναι αξιόπιστο.

Θέλω να αγοράσω αυτό το κινητό(με DHL):

http://www.aliexpress.com/item/Pre-sell-Singapore-post-Free-2012-New-4-5-Inch-Capacitive-MTK6577-Dual-Core-Android-4/628563363.html#anchor-full-item-description!

Έχει 190€,επικοινώνησα με τον πωλητή επειδή δεν έχει paypal αν μπορεί να μου το στείλει με αντικαταβολή αλλά μου απάντησε ότι αυτό δεν γίνετε αλλά ότι έχει άλλο τρόπο έτσι ώστε να είμαι καλυμμένος 100%.Σας παραθέτω το μήνυμα ώστε να έχετε πλήρη εικόνα:

Escrow is FREE secure payment service that is automatically available on all transactions. This service ensures that payment is released to the supplier only after you confirm satisfactory receipt of your order.

means you can order from this link directly, it's safe for you!

here is the link

http://www.aliexpress.com/item/Pre-sell-Singapore-post-Free-2012-New-4-5-Inch-Capacitive-MTK6577-Dual-Core-Android-4/628563363.html

 

Λοιπόν είναι αξιόπιστο όλο αυτό??

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων...:)

Το aliexrpess ειναι σαν το ebay. Υπάρχουν αξιόπιστοι πωλητές, και μη. Ο συγκεκριμένος που κοιτάς είναι αξιόπιστος, με πολλές και καλές κριτικές, πρόκειται για ένα απ τα μεγαλύτερα καταστήματα-εμπόρους, και στο συστήνω, έχω αγοράσει απ αυτό 3 φορές. Το escrow είναι κάτι σαν συνδιασμός paypal και το ebay buyers protection, κι είναι απόλυτα ασφαλές

 

Οκ guys! Με καλύψατε...Βρήκα το

http://www.chinavasion.com

Θα το πάρω από εκεί,και πιο γρήγορα θα έρθει και πιο ασφαλές φαίνεται...

Και κάτι ακόμα THL W8 Ή Star B92M???

Ευχαριστώ πολύ:)

Το chinavasion.com είναι καλό μόνο για σουπερμάρκετ, όχι για κινητά/ταμπλετ.

Προτίμησε το THL

Link to comment
Share on other sites

gerstavros2 Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου...:)

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

 

Πως το επιλέγεις αυτό??

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Πως το επιλέγεις αυτό??

δεν το επιλέγεις, ειναι ο τρόπος πληρωμής στο aliexpress. Όταν πληρώνεις, τα χρήματά σου τα κρατάει το aliexpress, και τα δίνει στον έμπορο μόνο οταν βεβαιώσεις ότι παρέλαβες το προϊόν, ή περάσουν 60 μέρες χωρίς να έχεις ανοίξει dispute/αναφορά

Link to comment
Share on other sites

δεν το επιλέγεις, ειναι ο τρόπος πληρωμής στο aliexpress. Όταν πληρώνεις, τα χρήματά σου τα κρατάει το aliexpress, και τα δίνει στον έμπορο μόνο οταν βεβαιώσεις ότι παρέλαβες το προϊόν, ή περάσουν 60 μέρες χωρίς να έχεις ανοίξει dispute/αναφορά

Σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.Όταν το παραλάβω θα γράψω εντυπώσεις ώστε να γνωρίζουν όλοι...

Edited by navi55

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

http://www.fastcardtech.com/HDC-Galaxy-S3-Quad-Core-B943

προβλεπεται σε κανα μηνα να γινεται σφαγη στους κινεζους, ηδη στα 150-155 ευρω τα κινητα με τον νεο mtk 6589:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις κανενα κουπονι απο etotalk???

όχι κι ουτε πρόκειται να βρεις

Link to comment
Share on other sites

Εχει αγορασει κανεις απο fastcardtech ? ειναι αξιοπιστο οπως το Merimobiles ? ;)

έχω κάνει ~50 αγορές απ το fastcardtech. Αξιόπιστο, αλλά δύσκολη η συννενόηση μαζί τους στ αγγλικά, και το site είναι ένα μπάχαλο στα προϊόντα, έλεγχε απ αλλού τα χαρακτηριστικά

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα κουπόνι για fastcardtech?

αυτή τη περίοδο όχι.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, από την στιγμή που θα βγει το μήνυμα στο σάιτ της singapore post Despatched to overseas (Country code: GR

σε πόσες μέρες περιπου έρχεται στην Ελλάδα το πακέτο? Μια εβδομάδα; Πάντως απο το minideal που παρήγγειλα συσκευή την Παρασκευή που μας πέρασε , το Σάββατο μου δώσαν το tracking number, και σήμερα έγραψε ότι έφυγε για Ελλάδα, μακάρι να είναι και το σωστό τηλέφωνο μέσα στο κουτί :lol:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, από την στιγμή που θα βγει το μήνυμα στο σάιτ της singapore post Despatched to overseas (Country code: GR

σε πόσες μέρες περιπου έρχεται στην Ελλάδα το πακέτο? Μια εβδομάδα; Πάντως απο το minideal που παρήγγειλα συσκευή την Παρασκευή που μας πέρασε , το Σάββατο μου δώσαν το tracking number, και σήμερα έγραψε ότι έφυγε για Ελλάδα, μακάρι να είναι και το σωστό τηλέφωνο μέσα στο κουτί :lol:

φεύγει μετά από 1-2 μέρες και φτάνει αθήνα σε 1 μέρα, αλλά καταγράφεται στο αεροδρόμιο περίπου μετά από 6-15 μέρες

Link to comment
Share on other sites

φεύγει μετά από 1-2 μέρες και φτάνει αθήνα σε 1 μέρα, αλλά καταγράφεται στο αεροδρόμιο περίπου μετά από 6-15 μέρες

 

Χθες εμενα μου εγραψε arrived at destination(greece)...εκανε 10 μερες απο το despatched to overseas... λετε μεχρι παρασκευη να το εχω στα χερια μου? :D

Link to comment
Share on other sites

φεύγει μετά από 1-2 μέρες και φτάνει αθήνα σε 1 μέρα, αλλά καταγράφεται στο αεροδρόμιο περίπου μετά από 6-15 μέρες

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, λογικά μέχρι τις 25 Μαρτίου θα είναι εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...