Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο κινεζικό πιστό αντίγραφο το iphone 5 ;

 

τωρα συγνωμη ρε παιδια αλλα ετσι πως το σκεφτομαι θα το πω... αν εχεις τοσο μεγαλη αναγκη να λες και να δειχνεις οτι εχεις IPHONE 5 μονο εμφανισιακα τι να πω :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

δες θα προτιμουσες καλυτερα να βρεις με τα ιδια λεφτα που θα δωσεις ενα κινητο με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο απλα μιας ρεπλικας???

δηλαδη τι εγινε και να μοιαζει με καποιο αλλο κινητο αλλα να εχει χαρακτηριστικα Iphone 5? δεν αξιζει περισσοτερο??? δηλαδη 2> cores, 1 GB RAM, 4.5"> οθονη κτλ κτλ ???

 

Δεν ξερω απλα μου φαινεται λιγο ανουσιο απλα να ψαχνεις ιδιο σασι αλλα να μη σε νοιαζει τι μηχανη εχει μεσα!

 

Αυτα και συγνωμη αν προσεβαλλα καποιον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τωρα συγνωμη ρε παιδια αλλα ετσι πως το σκεφτομαι θα το πω... αν εχεις τοσο μεγαλη αναγκη να λες και να δειχνεις οτι εχεις IPHONE 5 μονο εμφανισιακα τι να πω :wacko::wacko::wacko::wacko::wacko:

 

δες θα προτιμουσες καλυτερα να βρεις με τα ιδια λεφτα που θα δωσεις ενα κινητο με πολυ καλυτερα χαρακτηριστικα απο απλα μιας ρεπλικας???

δηλαδη τι εγινε και να μοιαζει με καποιο αλλο κινητο αλλα να εχει χαρακτηριστικα Iphone 5? δεν αξιζει περισσοτερο??? δηλαδη 2> cores, 1 GB RAM, 4.5"> οθονη κτλ κτλ ???

 

Δεν ξερω απλα μου φαινεται λιγο ανουσιο απλα να ψαχνεις ιδιο σασι αλλα να μη σε νοιαζει τι μηχανη εχει μεσα!

 

Αυτα και συγνωμη αν προσεβαλλα καποιον

Χαλάρωσε. Αν και δεν θα παιρνα ποτε κλώνο του iphone, γιατι δεν μ αρεσει εμφανισιακά, η εμφάνιση είναι προσωπικά γούστα. Κι υπάρχει το Hero H2000+,που ναι εμφανισιακά κλώνος του iphone 5, αλλά οχι πιστό αντίγραφο, έχει διπύρηνο mtk6577, 512MB ram, dual sim, και γενικά ειναι μια χαρά και γρήγορη συσκευή στα 110€ περίπου, και με εμφάνιση που σε πολλούς αρέσει! Δεν γουστάρω βέβαια αυτούς που το θέλουν για μόστρα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

κριτικες για τα

http://www.minideal.net

http://www.antelife.com

http://android-sale.com

 

ειναι αξιοπιστα???

μακρυά από antelife και android-sale

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θα ηθελα να ρωτησω καποια πραγματα σχετικα με το σαιτ http://www.pandawill.com...Μπορει καπιος να μου πει αν τα κινητα που παραγγελνεις απο αυτο το σαιτ ερχονται με δωρεαν μεταφορικα και αν υπαρχει καποιο προβλημα με τα ελληνικα δικτυα(καθως απο τι γνωριζω τα κινητα ειναι κινεζικα)!!
NEVER GIVE UP.....
Link to comment
Share on other sites

Όπως όλα τα κινέζικα, έτσι και το συγκεκριμένο σου δίνει την επιλογή, είτε για δωρεάν μεταφορικά ( μεγαλύτερος χρόνος παράδοσης και μικρότερη πιθανότητα να περάσει τελωνείο), είτε για κουριερ ( μικρότερος χρόνος παράδοσης, αλλά σχεδόν σίγουρο ότι περνάνε τελωνείο).

Όσον αφορά τα δίκτυα, το 95% των συσκευών που βλέπεις λειτουργούν κανονικά και Ελλάδα.

Π.χ. η συχνότητα λειτουργίας του ΖΤΕ U950 σε GSM είναι συμβατή με την χώρα μας, αλλά σε 3G δεν είναι.

Για τις συχνότητες των δικτύων ανά τον κόσμο, ρίξε μια ματιά εδώ,

http://www.worldtimezone.com/gsm.html

Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε. Αν και δεν θα παιρνα ποτε κλώνο του iphone, γιατι δεν μ αρεσει εμφανισιακά, η εμφάνιση είναι προσωπικά γούστα. Κι υπάρχει το Hero H2000+,που ναι εμφανισιακά κλώνος του iphone 5, αλλά οχι πιστό αντίγραφο, έχει διπύρηνο mtk6577, 512MB ram, dual sim, και γενικά ειναι μια χαρά και γρήγορη συσκευή στα 110€ περίπου, και με εμφάνιση που σε πολλούς αρέσει! Δεν γουστάρω βέβαια αυτούς που το θέλουν για μόστρα :Ρ

 

Που μπορουμε να βρουμε αυτο το Hero H2000+ ??? :)

Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω.. ειναι σαν αυτο εδω?

http://www.priceangels.com/i5--MTK6577-Dual-Core-Cortex-A9-1GHz-Android-4-0-4-3G-Smartphone-GSM-WCDMA-Dual-Standby-Quad-Band-with-4-Touch-Screen-and-GPS--White--s614676.html

Edited by katerinaki1991
Link to comment
Share on other sites

efxaristw... :) einai san afto edw??
http://www.priceangels.com/i5--MTK6577-Dual-Core-Cortex-A9-1GHz-Android-4-0-4-3G-Smartphone-GSM-WCDMA-Dual-Standby-Quad-Band-with-4-Touch-Screen-and-GPS--White--s614676.html

ακριβώς, αλλά προτίμησε τα site που σου πα, λόγω καλύτερων μεταφορικών (singapore post)

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς, αλλά προτίμησε τα site που σου πα, λόγω καλύτερων μεταφορικών (singapore post)

 

Και ειναι καλυτερο λες απο αυτο??? Σ'ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια :)

http://www.priceangels.com/GT-I9300-Quad-Band-Android-4-0-3G-Smartphone-with-4-8--Capacitive-Screen-and-Wi-Fi-Bluetooth-GPS--White--s925301.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι γράφετε τα καλύτερα για το .merimobiles μόνο εγώ έχω πρόβλημα στις 18 του μήνα παράγγελλα ένα κινητό Lenovo 2 sim στην αρχή με είπαν ότι δεν έκλισα την παραγγελία τους έστειλα την απόδειξη από το pay pal μετά από την συγγνώμη και ότι κανανε λάθος μου απάντησαν ότι το έστιλαν αλά ακόμη περιμένω τον track numper πήγε 2 ο μηνάς και ακόμη τίποτα είμαι στο περίμενε
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλοι γράφετε τα καλύτερα για το .merimobiles μόνο εγώ έχω πρόβλημα στις 18 του μήνα παράγγελλα ένα κινητό Lenovo 2 sim στην αρχή με είπαν ότι δεν έκλισα την παραγγελία τους έστειλα την απόδειξη από το pay pal μετά από την συγγνώμη και ότι κανανε λάθος μου απάντησαν ότι το έστιλαν αλά ακόμη περιμένω τον track numper πήγε 2 ο μηνάς και ακόμη τίποτα είμαι στο περίμενε
ε νταξει, συμβαίνουν κ στα καλύτερα καταστήματα. Πάντως μετά τις διακοπές τους ,ειναι λογικές οι καθυστερήσεις, οπότε κάνε υπομονή. Μήπως δεν επέλεξες singapore post, αλλά china post?

 

Επομένως το http://www.minideal.net/

Ειναι κομπλε απο αξιοπιστία;;;

Έχουν ακουστεί πολλά ασχημα, αλλά ειναι και πολλοί εδώ μέσα που μειναν ικανοποιημένοι, ακομη και σε επιστροφή προϊόντος

Link to comment
Share on other sites

Σαν το pandawill δηλαδή;;

όχι, το minideal στέλνει. Το pandawill σου λέει να περιμένεις 1-2 βδομαδες να βρούνε αυτό που παρείγγειλες, κ στο τελος χάνουν τα λεφτά τους απ τα refund, απορώ γιατι δεν το κλεινουν το μαγαζί:lol:

Link to comment
Share on other sites

Tα χουν παίξει οι κινέζοι, τι γίνεται; :p Εχω παραγγείλει και γω αυτό απο geekbying εδώ και 6 μέρες και ακόμα τπτ. Τους έστειλα mail και πήρα μια τυποποιημένη απάντηση οτι λόγω φόρτου εργασίας δεν προλαβαίνουν κλπ κλπ....

 

Αν το καθυστερήσει μερικές μέρες ακόμα θα φάει άκυρο νομίζω:lol:

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Tα χουν παίξει οι κινέζοι, τι γίνεται; :p Εχω παραγγείλει και γω αυτό απο geekbying εδώ και 6 μέρες και ακόμα τπτ. Τους έστειλα mail και πήρα μια τυποποιημένη απάντηση οτι λόγω φόρτου εργασίας δεν προλαβαίνουν κλπ κλπ....

 

Αν το καθυστερήσει μερικές μέρες ακόμα θα φάει άκυρο νομίζω:lol:

Το Geekbuying κάποτε ήταν πολύ αξιόπιστο κι εξυπηρετικό. Σε μένα όμως εδώ και 2 μήνες, δεν απαντάνε σχεδόν ποτέ στα email, δεν μου χουν δώσει ακομη refund για πακέτο που στειλα πίσω και το παρέλαβαν πριν ένα μήνα, και γενικά έχουν φάει ακυρο απο μενα ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω το meizu mx2 και εχω φάει τον τόπο να βρω οικονομικό και αξιόπιστο κατάστημα... Τώρα ειμαι ανάμεσα στο merimobiles το οποίο ειναι ακριβώς και στο minideal.net... Θα την βρω την άκρη που θα παει...
Link to comment
Share on other sites

ε νταξει, συμβαίνουν κ στα καλύτερα καταστήματα. Πάντως μετά τις διακοπές τους ,ειναι λογικές οι καθυστερήσεις, οπότε κάνε υπομονή. Μήπως δεν επέλεξες singapore post, αλλά china post?

 

 

Έχουν ακουστεί πολλά ασχημα, αλλά ειναι και πολλοί εδώ μέσα που μειναν ικανοποιημένοι, ακομη και σε επιστροφή προϊόντος

 

επέλεξα china post

Link to comment
Share on other sites

.........και στο minideal.net... Θα την βρω την άκρη που θα παει...

 

To minideal.net ειναι αξιοποιστο,το μονο που σου προτεινω ειναι να μιλησεις online για την διαθεσιμοτητα του κινητου κατα προτιμηση με τον Toni Dai kai sto skype ειναι online πολες ωρες

Link to comment
Share on other sites

Το Geekbuying κάποτε ήταν πολύ αξιόπιστο κι εξυπηρετικό. Σε μένα όμως εδώ και 2 μήνες, δεν απαντάνε σχεδόν ποτέ στα email, δεν μου χουν δώσει ακομη refund για πακέτο που στειλα πίσω και το παρέλαβαν πριν ένα μήνα, και γενικά έχουν φάει ακυρο απο μενα ήδη.

 

Αψογα:rolleyes: Κατα πάσα πιθανότητα θα το φάνε και απο μενα οσονούπω...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Από το liaow.com έχει πάρει κανείς;;;

Με ems και σαν gift υπάρχει πιθανότητα να πλήρως Δασμους;;;

αξιόπιστο, και με νορμάλ τιμές. Με ems δεν πληρώνεις τελωνείο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...