Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω παραγγειλει 2 lenovo p770 απο etotalk με EMS.ολα πηγαν καλα οσον αφορα την αποστολη απο κινα αλλα απο τις 1/2 ειναι ελλαδα το πακετο κ δεν εχω παραλαβει.λετε να με πιασει τελωνειο?δεν πρεπει με καποιον τροπο να με ειδοποιησουν να το παρω?και αν μου βγαλουν κοστος μπορω να κανω κατι?refund?

 

1/2/2013 6:15:13 μ.μΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

1/2/2013 6:22:19 μ.μ.ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

Αποστολή Συσκευασίας

 

1/2/2013 7:53:23 μ.μ.ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

Αποστολή Συσκευασίας

 

2/2/2013 7:58:17 μ.μ.ΤΜΗΜΑ EMS - ΚΑΤ

Αποστολή Συσκευασίας

 

5/2/2013 9:53:21 π.μ ΥΠ.ΕΚΤ.ΔΕΜ.ΘΕΣ.

Παραλαβή Συσκευασίας

 

5/2/2013 10:21:44 π.μ.ΥΠ.ΕΚΤ.ΔΕΜ.ΘΕΣ.

Αντικείμενα σε Συσκευασία

 

Αν είναι να περάσεις τελωνείο,θα σου το πουν.Αν και δε νομίζω,μπορεί απλά να καθυστέρησαν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι να περάσεις τελωνείο,θα σου το πουν.Αν και δε νομίζω,μπορεί απλά να καθυστέρησαν.

 

τελωνείο μονο Αθηνα περνα οποτε ολλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Και;

Θα πάρεις δηλαδή το ίδιο κινέζικο ταμπλετ σε διπλάσια τιμή,απλά για να έρθει σε 5 μέρες και όχι σε 15;

για κανε την ισοτιμία να δεις λίγο και μεταφορικά να χρεώσουν οι κινέζοι πάλι μισή τιμή σου βγαίνει.

 

Φίλε το περιμένω από το Νοέμβριο... Θα μάθω κινέζικα στο τέλος...

Link to comment
Share on other sites

τελωνείο μονο Αθηνα περνα οποτε ολλα οκ

καλημερα φιλε.εισαι σιγουρος γι αυτο?οτι δηλαδη περναει μονο απο αθηνα στο τελωνειο?γιατι η τελευταια ενημερωση του track number λεει υπ.εκτ.θεσ/νικης.για να ηρεμησω το ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλε.εισαι σιγουρος γι αυτο?οτι δηλαδη περναει μονο απο αθηνα στο τελωνειο?γιατι η τελευταια ενημερωση του track number λεει υπ.εκτ.θεσ/νικης.για να ηρεμησω το ρωταω.

 

Ναι σου λεω.θα σε ειχαν παρει και τηλεφωνο αλλιως δεν φευγει απο το τελωνειο Αθηνων παντα.Στις πυλες εισοδου ειναι τα τελωνεια εμπορος - κατασκευαστης ρουχων απο Κινα:X

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το περιμένω από το Νοέμβριο... Θα μάθω κινέζικα στο τέλος...

 

Αν περιμένεις από το Νοέμβριο,κακώς δεν έχεις κάνει dispute,αν δεν έχεις κάνει.Και πάλι δεν αξίζει να δώσεις τόσα λεφτά σε αυτό το site.

 

καλημερα φιλε.εισαι σιγουρος γι αυτο?οτι δηλαδη περναει μονο απο αθηνα στο τελωνειο?γιατι η τελευταια ενημερωση του track number λεει υπ.εκτ.θεσ/νικης.για να ηρεμησω το ρωταω.

 

Αν μένεις Θεσσαλονίκη,στο εκεί υποκατάστημα θα είναι.ότι είναι να περάσει τελωνείο περνάει στάνταρ από Αθήνα μεριά.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Neo N002i (ή αντίστοιχη πρόταση αν έχει κανείς). Σαν καλύτερη τιμή το έχω βρει στο lightake.com, που δίνει τσάμπα τα μεταφορικά και στέλνει μέσω singapore post, με την οποία είχα καλή εμπειρία σε άλλη παραγγελία. Στο θέμα του N002i όμως διάφοροι συμφορουμίτες αναφέρουν καθυστερήσεις με το lightake ακόμα και πριν ξεκινήσει η εορταστική περίοδος (οριακά βέβαια).

 

Ποια η γνώμη σας για το εν λόγω site; Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε; Έχω βάλει ένα τυπικό budget τα 180$ (εφόσον παντού αναφέρει τιμές σε δολάρια) μαζί με μεταφορικά. Αν υπάρχει και άλλο κινητό, αντίστοιχων δυνατοτήτων, δοκιμασμένο από συμφορουμίτες δεκτό προς consideration. Επίσης αν κάποιος ξέρει site που να παρακάμπτει τα εορταστικά των κινέζων και να στέλνει άμεσα τον κερνάω μπύρα.

 

Επίσης μια πρόταση :

Είναι αρκετά δύσκολο στο εν λόγω thread να βρει κάποιος αυτό που ψάχνει, άσε που από το 2009 θα έχουν αλλάξει πολλά. Προσωπικά προσπάθησα να αναζητήσω αυτό που ήθελα αλλά ή έβγαζε πολλά junk αποτελέσματα ή πολύ παλιά ή δύσκολο να καταλάβεις αν δεν διάβαζες 10 replies πριν και 10 μετα για το context.

Αν γίνεται οι mods ή ο OP να ενημερώνουν το αρχικό post με τα μαγαζιά που αναφέρουν οι φίλοι συμφορουμίτες πως είχαν καλή εμπειρία, κακή, τα αμφιλεγόμενα κτλ, ίσως με μερικά quotes ώστε να το χρησιμοποιεί κάποιος "νεος" σαν index και summary. Κοτσάρεις και ένα disclaimer τύπου "Δεν αποτελεί endorsment των site, ενδεχομένως η εμπειρία να διαφέρει από χρήστη σε χρήστη, συνίστατε να διαβάζετε ολόκληρο το thread κτλ". :lol:

Link to comment
Share on other sites

εγω θα προτεινα να υπαρχει η δυνατοτητα ψηφισματος,να υπαρχει μια στηλη στην πρωτη σελιδα και να ψηφιζουμε αναλογα με τις αγορες μας το καλυτερο και το χειροτερο μαγαζι
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχη ιδέα και αυτή, δεν ξέρω μόνο αν το forum software υποστηρίζει να μπει αρνητική ψήφος, ώστε να υπάρχει ουσιαστικό rating.

 

Βλέπω τώρα πως και το merimobiles.com έχει free shipping, δεν έχει το N002i που θέλω αλλά έχει σε ελκυστική σχετικά τιμή το umi x1. Το συγκεκριμένο όμως έχει αρκετά μικρή μπαταρία. Να δώσω λίγο παραπάνω και να πάω για το Jiayu G3?

Πάντως επειδή ήταν να πάρω μια ταμπλέτα, στο αντίστοιχο thread δεν είχαν καλή εμπειρία οι συμφορουμίτες και έτσι προτίμησα τότε το ipadalternative. Είναι όντως αξιόπιστο το merimobiles?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Ποσο καιρο κανει να εμφανιστει σε εσας το shipping απο τη στιγμη που σας δινουν tracking number?

 

Εχω ενα tracking number για sg post εδω και 4 μερες κι ακομα να φανει στα γνωστα sites η φορτωτικη μου. Γνωριζω οτι ειναι και οι μερες της πρωτοχρονιας αλλα εφοσον εχει ξεκινησει πριν τις 6 φεβρουαριου δεν επρεπε να φαινεται? Να περιμενω, να στειλω mail , να κανω dispute? τι προτεινετε?

 

κανεις....??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το Neo N002i (ή αντίστοιχη πρόταση αν έχει κανείς). Σαν καλύτερη τιμή το έχω βρει στο lightake.com, που δίνει τσάμπα τα μεταφορικά και στέλνει μέσω singapore post, με την οποία είχα καλή εμπειρία σε άλλη παραγγελία. Στο θέμα του N002i όμως διάφοροι συμφορουμίτες αναφέρουν καθυστερήσεις με το lightake ακόμα και πριν ξεκινήσει η εορταστική περίοδος (οριακά βέβαια).

 

Ποια η γνώμη σας για το εν λόγω site; Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε; Έχω βάλει ένα τυπικό budget τα 180$ (εφόσον παντού αναφέρει τιμές σε δολάρια) μαζί με μεταφορικά. Αν υπάρχει και άλλο κινητό, αντίστοιχων δυνατοτήτων, δοκιμασμένο από συμφορουμίτες δεκτό προς consideration. Επίσης αν κάποιος ξέρει site που να παρακάμπτει τα εορταστικά των κινέζων και να στέλνει άμεσα τον κερνάω μπύρα.

 

Επίσης μια πρόταση :

Είναι αρκετά δύσκολο στο εν λόγω thread να βρει κάποιος αυτό που ψάχνει, άσε που από το 2009 θα έχουν αλλάξει πολλά. Προσωπικά προσπάθησα να αναζητήσω αυτό που ήθελα αλλά ή έβγαζε πολλά junk αποτελέσματα ή πολύ παλιά ή δύσκολο να καταλάβεις αν δεν διάβαζες 10 replies πριν και 10 μετα για το context.

Αν γίνεται οι mods ή ο OP να ενημερώνουν το αρχικό post με τα μαγαζιά που αναφέρουν οι φίλοι συμφορουμίτες πως είχαν καλή εμπειρία, κακή, τα αμφιλεγόμενα κτλ, ίσως με μερικά quotes ώστε να το χρησιμοποιεί κάποιος "νεος" σαν index και summary. Κοτσάρεις και ένα disclaimer τύπου "Δεν αποτελεί endorsment των site, ενδεχομένως η εμπειρία να διαφέρει από χρήστη σε χρήστη, συνίστατε να διαβάζετε ολόκληρο το thread κτλ". :lol:

εγω φιλε ακυρωσα μαλλον δε το εχει διαθεσιμο,καλο το ι δε λεω ,αλλα αμα δεις στο φορουμ του συγκεκριμενου σαιτ το κραζουν,εγω μαλλον θα παω για το g3 αμα δω και αργουν οι τετραπυρηνοι,πιστευω σε κανα μηνα που θα ξεμπλεξω με το paypal να εχουν εμφανιστει

Link to comment
Share on other sites

κανεις....??

 

κανει γυρω 5 μερες φυσιολογικα,περιμενε ομως λιγο ακομα πριν κανεις dispute,απο που το πηρες?αν παντως δεν εμφανιστει πουθενα(το ζω αυτο εγω απο 7/1!!-pandawill-μακρυα)με την μια κανεις dispute.

Link to comment
Share on other sites

κανεις....??

 

Αυτες τις μερες εχουν γιορτες.μετα τις17 του μηνα λενε οτι στελνουν.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , ψάχνω για 2πύρηνο κλώνο του S3 με 1g ram και έχω καταλήξει στο http://www.focalprice.com/MH0477W/S9380_47_Android_411_Dual_Core_MTK6577_10GHz_3G_Smartphone_with.html μηπως εχει καποιος να προτηνει καποιο καλυτερο σε αυτα τα χρηματα περιπου;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , ψάχνω για 2πύρηνο κλώνο του S3 με 1g ram και έχω καταλήξει στο http://www.focalprice.com/MH0477W/S9380_47_Android_411_Dual_Core_MTK6577_10GHz_3G_Smartphone_with.html μηπως εχει καποιος να προτηνει καποιο καλυτερο σε αυτα τα χρηματα περιπου;

 

http://www.minideal.net/zopo-zp900-5-3-inch-qhd-screen-dual-core-mtk6577-3g-android-smart-phone.html

Λίγο πιο ακριβό αλλά δοκιμασμένο.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χρυσοστομε ισως ο φιλος να θελει 1:1 κλωνο με το σ3. Δλδ με 4.7 οθονη. Αλλα φιλε μου αυτο που εδωσε οχρυσοστομος ειναι αρκετα καλο. Πλην της οθονης που αμα παιζεις με το κινητο πολυ ωρα να δω πώς θα το κρατησει η μπαταρια του. Κι εδω παιδια μια που το φερε η κουβεντα να ρωτησω αν καεις εχει ασχοοηθει με power bank solar charger .. με τρωει τωρα τελευταια πολυ
Πολύ αργότερα θα δεις όσα πραγματικά είδες
Link to comment
Share on other sites

Χρυσοστομε ισως ο φιλος να θελει 1:1 κλωνο με το σ3. Δλδ με 4.7 οθονη. Αλλα φιλε μου αυτο που εδωσε οχρυσοστομος ειναι αρκετα καλο. Πλην της οθονης που αμα παιζεις με το κινητο πολυ ωρα να δω πώς θα το κρατησει η μπαταρια του. Κι εδω παιδια μια που το φερε η κουβεντα να ρωτησω αν καεις εχει ασχοοηθει με power bank solar charger .. με τρωει τωρα τελευταια πολυ

 

ναι τωρα το είδα ότι ήθελε 4,7.

Βγάζει άνετα τη μέρα πάντως το zopo.το έχεις φίλος μου και το σκέφτομαι και γω!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

κανεις....??

 

Χανεις τιποτα αν στειλεις ενα e-mail να ρωτησεις τι εγινε ρε δερβισια (αυτο δεν το ξερω πως λεγεται στα Αγγλικα :lol:) μου δωσατε trucking no αλλα εγω δεν το βλεπω πουθενα..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ναι σου λεω.θα σε ειχαν παρει και τηλεφωνο αλλιως δεν φευγει απο το τελωνειο Αθηνων παντα.Στις πυλες εισοδου ειναι τα τελωνεια εμπορος - κατασκευαστης ρουχων απο Κινα:X

 

καλημερα.αφου ειδα οτι δεν εχει συνεχιση στην πορεια του το track number πηρα τηλ την elta courier κ μου ειπαν οτι περναει απο το τελωνειο της θεσσαλονικης απο ελεγχο κ δεν εχει ολοκληρωθει ακομη

οποτε να ξερετε οτι απο το τελωνειο θεσσαλονικης περναει.μπορει κ να μη σημαινει τιποτα απλα με ανησυχει τοσες μερες που ειναι τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

μιας και ειναι το θεμα αξιοπιστα site το θεμα,να γραψω την εμπειρια μου...το μαγαζι ειναι το pandawill.

εκανα παραγγελια 27/12 και μετα απο πολυ ταλαιπωρια και απειλη οτι θα ακυρωσω μου δωσανε tracking 7/1.τελικα το tracking ποτε δεν δουλεψε και εκανα dispute/claim στο paypal οπου τελικα πηρα τα λεφτα πισω.

η αποστολη (δεν νομιζω να εγινε ποτε) υποτιθεται ηταν με hong kong post.

τωρα οσο αφορα την επικοινωνια με το μαγαζι...τι να πω...οι τυποι εχουν ενα μυνημα οπου λεει να κανουμε υπομονη λιγες μερες ακομα το οποιο το κανουν copy paste,οτι και να ρωτησεις αλλο αυτο σου απαντανε!δειτε στο pandawill forum τι παραπονα υπαρχουν.

μετα την εμπειρια μου ειναι μαγαζι στα δεν.

Link to comment
Share on other sites

μιας και ειναι το θεμα αξιοπιστα site το θεμα,να γραψω την εμπειρια μου...το μαγαζι ειναι το pandawill.

εκανα παραγγελια 27/12 και μετα απο πολυ ταλαιπωρια και απειλη οτι θα ακυρωσω μου δωσανε tracking 7/1.τελικα το tracking ποτε δεν δουλεψε και εκανα dispute/claim στο paypal οπου τελικα πηρα τα λεφτα πισω.

η αποστολη (δεν νομιζω να εγινε ποτε) υποτιθεται ηταν με hong kong post.

τωρα οσο αφορα την επικοινωνια με το μαγαζι...τι να πω...οι τυποι εχουν ενα μυνημα οπου λεει να κανουμε υπομονη λιγες μερες ακομα το οποιο το κανουν copy paste,οτι και να ρωτησεις αλλο αυτο σου απαντανε!δειτε στο pandawill forum τι παραπονα υπαρχουν.

μετα την εμπειρια μου ειναι μαγαζι στα δεν.

 

Εγώ έχω κάνει την παραγγελία μου από εκεί και μου έδωσαν κατευθείαν, μετά από 1-2 μέρες δηλαδή tracking number, το οποίο έδειξε αρχικά IMFORMATION RECEIVED, και μετά από δύο ημέρες, στις 4/2, dispached to overseas(GR). Από τότε δεν έχει ανανεωθεί και δείχνει ακόμη αυτό. Έτσι ήταν και σε σένα; Υπάρχουν και άλλοι που έχουν πρόβλημα με το Pandawill;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει την παραγγελία μου από εκεί και μου έδωσαν κατευθείαν, μετά από 1-2 μέρες δηλαδή tracking number, το οποίο έδειξε αρχικά IMFORMATION RECEIVED, και μετά από δύο ημέρες, στις 4/2, dispached to overseas(GR). Από τότε δεν έχει ανανεωθεί και δείχνει ακόμη αυτό. Έτσι ήταν και σε σένα; Υπάρχουν και άλλοι που έχουν πρόβλημα με το Pandawill;

 

 

Φίλε δεν νομίζω ότι είναι θέμα απο το Καταστιμα..κ εγω είμαι στα ίδια απο merimobiles signpost απο 6/2/13 περιμένω ανανέωση...υπομονή θέλει λίγο.....παντός αν ξανα πάρω απο κίνα θα είναι απο iPadalternative νομίζω είναι απο τα ποιο αξιόπιστα κ με άμεση ανταπόκριση.εχω διαβάσει πολα θετικά κ σχεδόν τιπ αρνητικό.

Edited by Minko
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει την παραγγελία μου από εκεί και μου έδωσαν κατευθείαν, μετά από 1-2 μέρες δηλαδή tracking number, το οποίο έδειξε αρχικά IMFORMATION RECEIVED, και μετά από δύο ημέρες, στις 4/2, dispached to overseas(GR). Από τότε δεν έχει ανανεωθεί και δείχνει ακόμη αυτό. Έτσι ήταν και σε σένα; Υπάρχουν και άλλοι που έχουν πρόβλημα με το Pandawill;

 

εμενα μεχρι και σημερα οταν βαζω tracking code μου βγαζει not found...γενικα οπου το βαζω λεει οτι δεν υπαρχει αυτο το tracking για αυτο ριχνω ευθυνες στο pandawill...υπαρχει καθυστεριση με τα tracking αλλα σε εμενα μιλαμε για μηνα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω παραγγελια απο etotalk δυο κινητα lenovo P770.το track number λειτουργησε κανονικα.απο τις 1/2 ηρθε αθηνα,στις 5/2 πηγε στο τελωνειο θεσσαλονικης κ αναμενω.επειδη βλεπω οτι υπαρχουν καθυστερησεις ή εσφιξαν τα πραγματα στα τελωνεια ή εχουν μεγαλο φορτο λογω οτι ειχαν γιορτη οι κινεζοι κ εκαναν μαζικες αποστολες πριν τις γιορτες τους
Link to comment
Share on other sites

εμενα μεχρι και σημερα οταν βαζω tracking code μου βγαζει not found...γενικα οπου το βαζω λεει οτι δεν υπαρχει αυτο το tracking για αυτο ριχνω ευθυνες στο pandawill...υπαρχει καθυστεριση με τα tracking αλλα σε εμενα μιλαμε για μηνα.

 

Αν είναι για μήνα καλλίτερα να πάρεις τα λεφτα σ πίσω αν έχεις πληρώσει με PayPal.μην το κατιστερις πολυ γιατι εχει κάποιο όριο στης ημέρες που μπορείς να ζητήσεις τα λεφτα σ πίσω.Τσεκαρε το κατευθείαν....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...