Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω ποιο μοντέλο είναι, αλλά ο έμπορος βρωμάει. μοιάζει με to hdc galaxy s3 legend, το οποίο είναι φθηνότερο όμως;)

Ασε να μου έρθει και μετά θα μάθω και "ξένες γλώσσες"

Άλλωστε αυτό θα είναι και το πρώτο μου android phone οπότε είμαι εντελώς rookie

Πες μου μόνο κάτι η έκδοση android είναι η 4,0,4 ή 4,1;

Επίσης από μπαταρία πως πάει μια και έχει μόνο μία

4.1.2. Ερχεται με μία μπαταρία, κι από αυτονομία είναι τέλειο.Tελικά το G9300 δεν έχει πρόβλημα με το GPS όπως λέει ο φίλος κατω. Καμία σχέση με το Star B92M δηλαδή.

www.geekbuying.com/item/Star-G9300--4-7Inch-QHD-Screen-MTK6577-Dual-Core-Smartphone-1G-RAM-8-0MP-Camera-Android4-1-OS-3G-GPS-White-313424.html Το παρειγγειλα εκανε 28 μερες να ερθει με swiss post σε αριστη κατασταση το εχω 10 μερες και παει σφαιρα το GPS Αριστα και με το RUTE 66 ειναι το τεταρτο κινεζικο που εχω και ειναι οκ .
Καταρχάς το geekbuying δεν στο στειλε με singapore post? :blink: περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Διαβάζω αρκετές μέρες το θέμα και έχω μια απορία:

Είναι η ιδέα μου ή κάνω λάθος αλλά σχεδόν σε ολα τα κινητά φαίνεται να είναι η cyanogenmod rom? για πιο λόγο,αν γνωρίζεται!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Απότι βλέπω διίστανται οι απόψεις σχετικά με την εγγύηση.

Ορισμένοι αναφέρετε ότι υπάρχουν αξιόπιστα μαγαζιά που προσφέρουν πραγματική εγγύηση.

Έχετε συγκεκριμένα παραδείγματα και ονόματα μαγαζιών;

Θα ήταν χρήσιμο πιστεύω να ενημερωθεί το πρώτο νήμα με τα μαγαζιά και τις αξιολογήσεις τους.

Link to comment
Share on other sites

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/?q=anoi+828

 

http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html

 

γνωριζει κανεις ποιο απο τα δυο εχει καλυτερη καμερα και καλυτερο Gps?

και ποιο ειναι σε γενικες γραμμες ποιο ποιοτικο?

το συγκεκριμενο site στελνει μεσω china air post ή hong kong?

Edited by siralexvas333
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Διαβάζω αρκετές μέρες το θέμα και έχω μια απορία:

Είναι η ιδέα μου ή κάνω λάθος αλλά σχεδόν σε ολα τα κινητά φαίνεται να είναι η cyanogenmod rom? για πιο λόγο,αν γνωρίζεται!

Ουτε γι αστείο :p (σχεδόν) καθαρό android έχουν όλα απ το εργοστάσιο. H μόνη custom rom που υποστηρίζει τα κινέζικα mtk6589 είναι η lewaOs που μοιάζει στην miui κι είναι πραγματικά πολύ καλή

Καλησπέρα και πάλι. Απότι βλέπω διίστανται οι απόψεις σχετικά με την εγγύηση.

Ορισμένοι αναφέρετε ότι υπάρχουν αξιόπιστα μαγαζιά που προσφέρουν πραγματική εγγύηση.

Έχετε συγκεκριμένα παραδείγματα και ονόματα μαγαζιών;

Θα ήταν χρήσιμο πιστεύω να ενημερωθεί το πρώτο νήμα με τα μαγαζιά και τις αξιολογήσεις τους.

geekbuying, fastcardtech, minideal, merimobiles, etotalk, cellphonemic αυτά που ρχονται αυτή τη στιγμή με γνωστές περιπτώσεις επιστροφής και refund ή αντικατάστασης. Αν ψάξεις review sites θα βρεις κι άλλα, αλλά αυτά που σ ανέφερα είναι τα πιο δημοφιλή κι αξιόπιστα, και τα 2 πρώτα δοκιμασμένα κι από μένα

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/?q=anoi+828

 

http://www.minideal.net/russian-lenovo-a820-smart-phone-quad-core-mtk6589-android-4-1-with-4-5-inch-ips-screen.html

γνωριζει κανεις ποιο απο τα δυο εχει καλυτερη καμερα και καλυτερο Gps?

και ποιο ειναι σε γενικες γραμμες ποιο ποιοτικο?

το συγκεκριμενο site στελνει μεσω china air post ή hong kong?

Το Lenovo θεωρώ είναι πιο ποιοτικό, αλλά και τα amoi είναι εξαιρετικά, αξιόπιστα και ποιοτικά. Στη θέση σου θα προτιμούσα το Amoi, λόγω εμπρός κάμερας και φλας, ενώ θα χει σίγουρα κι υποστήριξη σε roms, όπως το n821. Και τα 2 έχουν πολύ καλή κάμερα και μια χαρά gps. Το minideal στέλνει με singapore post, και μάλιστα πολύ γρήγορα συνήθως
Link to comment
Share on other sites

geekbuying, fastcardtech, minideal, merimobiles, etotalk, cellphonemic αυτά που ρχονται αυτή τη στιγμή με γνωστές περιπτώσεις επιστροφής και refund ή αντικατάστασης. Αν ψάξεις review sites θα βρεις κι άλλα, αλλά αυτά που σ ανέφερα είναι τα πιο δημοφιλή κι αξιόπιστα, και τα 2 πρώτα δοκιμασμένα κι από μένα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση gerstavros2. Και κάτι τελευταίο.. πουθενά δεν είδα να αναφέρεται το sar του κάθε κινητού. Έχουμε καμία ένδειξη περίπου που κυμαίνονται οι τιμές sar των κινέζικων;

Link to comment
Share on other sites

Το Lenovo θεωρώ είναι πιο ποιοτικό, αλλά και τα amoi είναι εξαιρετικά, αξιόπιστα και ποιοτικά. Στη θέση σου θα προτιμούσα το Amoi, λόγω εμπρός κάμερας και φλας, ενώ θα χει σίγουρα κι υποστήριξη σε roms, όπως το n821. Και τα 2 έχουν πολύ καλή κάμερα και μια χαρά gps. Το minideal στέλνει με singapore post, και μάλιστα πολύ γρήγορα συνήθως

 

Σταύρο σ'ευχαριστώ πολύ, για άλλη μια φορά πολύ κατατοπιστικός!

Link to comment
Share on other sites

Το amoi n828 απο minideal έχει και εκπτωτικό κουπόνι: 28ABED

 

Επίσης έχουν πλέον και άσπρο back cover (οποτε πιστεύω μπορούμε να αγοράσουμε μαύρο κινητό και το άσπρο back cover και να έχουμε 2 σε 1 :P)

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση gerstavros2. Και κάτι τελευταίο.. πουθενά δεν είδα να αναφέρεται το sar του κάθε κινητού. Έχουμε καμία ένδειξη περίπου που κυμαίνονται οι τιμές sar των κινέζικων;

Μην ανησυχείς. Τα MTK657x είναι γύρω στο 0.75W/kg (κεφάλι) και 0.35W/kg (σώμα). Σίγουρα και τα νέα MTK6589 είναι χαμηλά

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το minideal έχει και shipping insurance; αξίζει να το πληρώνω αυτό γενικά; (το έχω συναντήσει σε άλλο site)

το tracking number προϋποθέτει ότι το δέμα είναι συστημένο ή απλά χρησιμεύει για να παρακολουθείς την πορεία του δέματος;

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν το minideal έχει και shipping insurance; αξίζει να το πληρώνω αυτό γενικά; (το έχω συναντήσει σε άλλο site)

το tracking number προϋποθέτει ότι το δέμα είναι συστημένο ή απλά χρησιμεύει για να παρακολουθείς την πορεία του δέματος;

πληρώσεις δεν πληρώσεις το ίδιο κάνει όταν πληρώνεις με paypal. Γενικά πάντα ασφαλισμένο το στέλνουν (σχεδόν) όλοι. Αλλιώς εκείνοι θα χάσουν :p

Tracking μόνο τα συστημένα έχουν. Το minideal στέλνει συστημένο με singapore post, ότι καλύτερο

Link to comment
Share on other sites

πληρώσεις δεν πληρώσεις το ίδιο κάνει όταν πληρώνεις με paypal. Γενικά πάντα ασφαλισμένο το στέλνουν (σχεδόν) όλοι. Αλλιώς εκείνοι θα χάσουν :p

Tracking μόνο τα συστημένα έχουν. Το minideal στέλνει συστημένο με singapore post, ότι καλύτερο

 

Ωραίος ο παίχτης...Σ'ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα Μια μικρή βοήθεια από εσάς που "παίζετε"τα κινέζικα στα δάκτυλα. Ενδιαφέρομαι για αυτό εδώ το κινητό

http://www.aliexpress.com/item/New-arrival-G9300-I9300-1GB-RAM-MTK6577-4-8-touch-screen-Android-4-1-8-0Mp/721693853.html

Ποια η αποψή σας ;Όχι για τον έμπορα και το μαγαζί αυτα τα έχω ξαναχρησιμοποιήσει αλλά για το τηλέφωνο

Ευχαριστώ

 

Ο επεξεργαστής είναι παλιος και ΔΕΝ αξιζει ουτε τον 6579 δεν εχει ποσο μαλλον που δεν εχει τον 6589. επισης δεν λεει εαν εχει IPS οθονη

 

Ρε συ φίλε αυτό είναι παραπληροφόρηση

Αν το μαγαζί που έχεις ψωνίσει είναι αξιόπιστο και έχεις tracking number της αποστολής σου, τότε τίποτα δε χάνεται και όλα ξανά μπαίνουν στη Κίνα

Υπάρχουν και μαγαζιά, που αν το πρόβλημα επιστροφής, είναι γενικό και είναι σίγουρο ότι θα το εργοστάσιο θα τους δώσει καινούριο, αφού δε μπορεί να επισκευαστεί, τότε με το που βλέπουν ότι έφυγε από Ελλάδα για Κίνα σε 2-3 μέρες έχουν ξεκινήσει ήδη αποστολή καινούριου και σου δίνουν νέο tracking number

Τώρα αν νταραβεριστείς με αρπακολίστες τότε όλα είναι πιθανά, ακόμα και από Ελλάδα αν έπαιρνες κάτι

Έχω πολλά παραδείγματα από μεγάλο Ελληνικό eshop (που είναι στο νόμο 99 για όποιον καταλάβει), που έχω φάει απίστευτη ταλαιπορεία για εγγύηση

Μαγαζαρα και εξυπηρετηση το E-Shop

γιατι δεν το λες ??? ντρεπεσαι?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής είναι παλιος και ΔΕΝ αξιζει ουτε τον 6579 δεν εχει ποσο μαλλον που δεν εχει τον 6589. επισης δεν λεει εαν εχει IPS οθονη

Ρε φίλε τι του λες του ανθρώπου??? <120€ έχει το κινητό! ΕΛΕΟΣ. Αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του (και δεν υπάρχει 6579, lol)

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε τι του λες του ανθρώπου??? <120€ έχει το κινητό! ΕΛΕΟΣ. Αξίζει και με το παραπάνω τα λεφτά του (και δεν υπάρχει 6579, lol)

Για τους επεξεργαστές έχεις δικιο μπερδεψα τον 75 με τον 77 και τον 89. τωρα για το μοντελο επιμένω και αν δεν μπορεις να βρεις καλύτερο μοντέλο στα 160-180 USD τι να πω... καλυτερα ομως να ψαχνεις περισσότερο αντι να παραπληροφορεις. εκτος αν το εχεις παρει εσυ και νομιζεις οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αλλα τοτε το αναφερεις και αυτο. ψαξε λιγο καλυτερα τύπο οθονης, μπαταρια ψοφια, (αν και δεν ξερουν τι αναφέρουν. αλλου λεει 1800 mAh αλλού 2100mAh) και τα 2 παντως είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Μαγαζαρα και εξυπηρετηση το E-Shop

γιατι δεν το λες ??? ντρεπεσαι?

 

Πιστευω το αναφερει το E-Shop:D,οποιος καταλαβε καταλαβε

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω το αναφερει το E-Shop:D,οποιος καταλαβε καταλαβε

 

οχι ρε μεγαλε δεν ειναι ετσι... οποιος καταλαβε κατάλαβε...

Να το κανεις λιανα για να καταλαβουν ολοι και να προστατευθούνε αν γίνεται. τι εξυπνάδες ειναι αυτες??? δηλαδή το λεμε αλλα δεν το λεμε...το γραφουμε αλλα δεν το γραφουμε...

αυτες ειναι φουστιες.

αν εχεις κατι να πεις το λες ξεκαθαρα για να το μαθουν και οι αλλοι να μην φανε το κεφαλι τους εγω αυτο ξερω τα υπολοιπα είναι απλα για να πουλαμε πνευμα

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε μεγαλε δεν ειναι ετσι... οποιος καταλαβε κατάλαβε...

Να το κανεις λιανα για να καταλαβουν ολοι και να προστατευθούνε αν γίνεται. τι εξυπνάδες ειναι αυτες??? δηλαδή το λεμε αλλα δεν το λεμε...το γραφουμε αλλα δεν το γραφουμε...

αυτες ειναι φουστιες.

αν εχεις κατι να πεις το λες ξεκαθαρα για να το μαθουν και οι αλλοι να μην φανε το κεφαλι τους εγω αυτο ξερω τα υπολοιπα είναι απλα για να πουλαμε πνευμα

 

Μα το επανελαβα το ξαναεγραψα τωρα τι να σου πω,ειμαστε off topic.Διαβασε σε παρακαλω με προσοχη,τρεις λεξεις γραφω

Link to comment
Share on other sites

Ισος το πρωτο "in stock" κινητο με mtk6589 και 2gb ram !!! . το μονο αρνητικο οτι δεν ειναι dual sim.

http://www.chinapadmall.com/butterfly-quad-core-smart-phone#.UWavwzdPCLI

 

 

ακομα ενα αρνητικο δεν δεχεται micro SD.16 gb και παπαλα απο χωρο...

το λεει σε απαντηση που δινει στα reviews

Link to comment
Share on other sites

Για τους επεξεργαστές έχεις δικιο μπερδεψα τον 75 με τον 77 και τον 89. τωρα για το μοντελο επιμένω και αν δεν μπορεις να βρεις καλύτερο μοντέλο στα 160-180 USD τι να πω... καλυτερα ομως να ψαχνεις περισσότερο αντι να παραπληροφορεις. εκτος αν το εχεις παρει εσυ και νομιζεις οτι ειναι οτι καλυτερο υπαρχει αλλα τοτε το αναφερεις και αυτο. ψαξε λιγο καλυτερα τύπο οθονης, μπαταρια ψοφια, (αν και δεν ξερουν τι αναφέρουν. αλλου λεει 1800 mAh αλλού 2100mAh) και τα 2 παντως είναι λίγα.

Κι ο 75 μια χαρά ειναι για το κόστος του, ειναι cortex A9, στην ουσία μισός mtk6577. Και φυσικά το συγκεκριμενο κινητό για 160$ ειναι τέλειο, με 4.7" και μια χαρά από αυτονομία, ακόμη κι αν ειναι 1800mAh η μπαταρία στην πραγματικότητα. Αν βρισκεις καλύτερο σ αυτή τη τιμή (και μην μου πεις με μικρότερη οθόνη και μπαταρία) περιμένω να μας πεις

Ισος το πρωτο "in stock" κινητο με mtk6589 και 2gb ram !!! . το μονο αρνητικο οτι δεν ειναι dual sim.

http://www.chinapadmall.com/butterfly-quad-core-smart-phone#.UWavwzdPCLI

in stock σ αυτό το κατάστημα, ειναι «προπαραγγελία» υποθέτω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Εδώ και 14 μέρες περίπου που μου έχει στείλει το Tracking Number ο πωλητής το μόνο που βλέπω να λέει είναι:(The item ( RC............1HK ) is being processed for departure from Hong Kong as of 5-Apr-2013) αυτό όταν πατάω πάνω στον αριθμό που είναι στο ebay αλλά η μπάρα που έχει από πάνω μια μου έδειχνε in transit και εδώ και μέρες είναι κενό.Μου έχει στείλει ένα link (http://sc.hongkongpost.com/gb/app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp) όμως που όταν βάζω εκεί το Tracking Number μου λέει το εξής:(The item (RC..............1HK) left Hong Kong for its destination on 8-Apr-2013).Τι σκ@#@!#τα γίνετε?Και αν ισχύει το τελευταίο πότε αναμένετε Ελλάδα?Όταν βάζω το item id στο site των ΕΛΤΑ μου λέει ότι το αντικείμενο δεν υπάρχει...Τι παίζει?

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι.Εδώ και 14 μέρες περίπου που μου έχει στείλει το Tracking Number ο πωλητής το μόνο που βλέπω να λέει είναι:(The item ( RC............1HK ) is being processed for departure from Hong Kong as of 5-Apr-2013) αυτό όταν πατάω πάνω στον αριθμό που είναι στο ebay αλλά η μπάρα που έχει από πάνω μια μου έδειχνε in transit και εδώ και μέρες είναι κενό.Μου έχει στείλει ένα link (http://sc.hongkongpost.com/gb/app3.hongkongpost.com/CGI/mt/enquiry.jsp) όμως που όταν βάζω εκεί το Tracking Number μου λέει το εξής:(The item (RC..............1HK) left Hong Kong for its destination on 8-Apr-2013).Τι σκ@#@!#τα γίνετε?Και αν ισχύει το τελευταίο πότε αναμένετε Ελλάδα?Όταν βάζω το item id στο site των ΕΛΤΑ μου λέει ότι το αντικείμενο δεν υπάρχει...Τι παίζει?
«The item (RC..............1HK) left Hong Kong for its destination on 8-Apr-2013» = Το αντικείμενο αναχώρισε απ το Honk Kong για τον προορισμό του, στις 8/4. Tόσο απλό:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

«The item (RC..............1HK) left Hong Kong for its destination on 8-Apr-2013» = Το αντικείμενο αναχώρισε απ το Honk Kong για τον προορισμό του, στις 8/4. Tόσο απλό:rolleyes:

 

LoL!!!Αυτό το κατάλαβα!!Δεν ρώτησα αυτό Σταύρο,ρωτάω γιατί όταν πατάω τον αριθμό στο ebay δεν λέει τίποτα?Και αν ισχύει το «The item (RC..............1HK) left Hong Kong for its destination on 8-Apr-2013» πότε έρχεται Ελλάδα?

Να γινότανε επιτέλους πράξη,Ένα τραγούδι τον κόσμο να αλλάξει..

Να απλωνότανε να τους τρομάξει παντού...Σαν την φωτιά..

Link to comment
Share on other sites

LoL!!!Αυτό το κατάλαβα!!Δεν ρώτησα αυτό Σταύρο,ρωτάω γιατί όταν πατάω τον αριθμό στο ebay δεν λέει τίποτα?Και αν ισχύει το «The item (RC..............1HK) left Hong Kong for its destination on 8-Apr-2013» πότε έρχεται Ελλάδα?

α :p μην βαράς, πολλοί ούτε αυτό δεν καταλαβαίνουν/μεταφράζουν. Προφανώς στο ebay, το βάζεις σε λάθος υπηρεσία. Ειναι honk kong post. και υπολόγισε 10-15 μέρες για να το πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...