Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα μπορούσες να δώσεις μερικές παραπάνω πληροφορίες για το thunder??Με ενδιαφέρει και μενα αρκετά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μπορούσες να δώσεις μερικές παραπάνω πληροφορίες για το thunder??Με ενδιαφέρει και μενα αρκετά..

Επίσης!

Link to comment
Share on other sites

Oπως έχουν αναφέρει κι άλλοι υπάρχουν αρκετά αξιόπιστα sites κινέζικα.

Εγώ έχω δοκιμάσει το chinavasion.com κι έχω ήδη κάνει 2 παραγγελίες συνολικής αξίας 450 ευρώ.Εχω πάρει κινητό thunder,υποβρύχια ψηφιακή,HD καμερα,και ένα σωρό άλλα gadgets τα οποία τα πουλάνε ελληνικά gadjets sites σε διπλές τιμές.

Η πληρωμή γίνεται μέσω paypal και οι παραγγελίες μου ήρθαν στην πόρτα μoυ μετά από 2 εβδομάδες με EMS.Δεν πλήρωσα τελωνείο γιατί έρχονται υποτιμολογημένα και δεν αναφέρουν ακριβώς με λεπτομέρεια τι έχεις παραγγείλει στα συνοδευτικά έγγραφα. Οι συγκεκριμένοι τύποι είναι απόλυτα επαγγελματίες και η ποιότητα των προιοντων μου έχει κάνει εντύπωση.για την πληρωμή μέσω paypal φυσικά δεν τίθεται ζήτημα.

Σχέση κόστους ποιότητας είναι απίστευτη.Ειδικά στο κινητό (Thunder) με 2 κάρτες,tv reception και ένα σωρό άλλα καλούδια έχω πάθει πλάκα με τα 80 ευρώ,το iphone look, την λειτουργικότητα,χωρίς bugs και ******** που τόσα χρόνιά είχα μπουχτήσει με τα ακριβoπληρωμένα nokia.Για μένα πλέον το μέλλον είναι εκεί και αξίζει να δοκιμάσετε γιατί δεν στοιχίζει!!!!!

 

+1 για το chinavasion και από εμένα, έχω ψωνίσει 7-8 φορές και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος - πάντα με ems παιδιά, μην μπλέξετε με courier. Και το support τους καλό, σε κάποια παραγγελία ήρθε καμένος φορτιστής και μου έστειλαν με την επόμενη καινούργιο χωρίς 2η ερώτηση...

 

Καμμιά φορά βλέπω ίδια πράγματα στο ebay ή σε άλλα site, αλλά προτιμώ να πληρώσω 3-5 ευρώ παραπάνω και να τα πάρω από ένα site που εμπιστεύομαι.

Link to comment
Share on other sites

+1 για το chinavasion και από εμένα, έχω ψωνίσει 7-8 φορές και ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος - πάντα με ems παιδιά, μην μπλέξετε με courier. Και το support τους καλό, σε κάποια παραγγελία ήρθε καμένος φορτιστής και μου έστειλαν με την επόμενη καινούργιο χωρίς 2η ερώτηση...

 

Καμμιά φορά βλέπω ίδια πράγματα στο ebay ή σε άλλα site, αλλά προτιμώ να πληρώσω 3-5 ευρώ παραπάνω και να τα πάρω από ένα site που εμπιστεύομαι.

 

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.Μολις χθες εκανα παραγγελια απο το chinavasion για δυο κινητα το thunder και αλο ενα...Επελεξα την DHL για μεταφορα,σε ποσες μερες θα το εχω περιπου??το sait γραφει για 3-6 εργασιμες.

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχεις.Αν τα έχουν δώσει ήδη στην DHL την Δευτέρα με Τρίτη λογικά θα τα έχεις στα χέρια σου.Ετοιμάσου να πληρώσεις όμως 80-120 ευρώ επιπλέον για τον εκτελωνισμό τους,εταιρίες courier όπως η DHL κάνουν οι ίδιες τον εκτελωνισμό και έτσι για να κερδίσουν επιπλέον χρήματα περνάνε το 95% των αντικειμένων που μεταφέρουν από εκτελωνισμό.Αν δεν το έχουν δώσει στην DHL,επικοινώνησε μαζί τους να στο στείλουν με ems που είναι αρκετά πιθανόν να μην πληρώσεις για εκτελωνισμό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά να έχεις.Αν τα έχουν δώσει ήδη στην DHL την Δευτέρα με Τρίτη λογικά θα τα έχεις στα χέρια σου.Ετοιμάσου να πληρώσεις όμως 80-120 ευρώ επιπλέον για τον εκτελωνισμό τους,εταιρίες courier όπως η DHL κάνουν οι ίδιες τον εκτελωνισμό και έτσι για να κερδίσουν επιπλέον χρήματα περνάνε το 95% των αντικειμένων που μεταφέρουν από εκτελωνισμό.Αν δεν το έχουν δώσει στην DHL,επικοινώνησε μαζί τους να στο στείλουν με ems που είναι αρκετά πιθανόν να μην πληρώσεις για εκτελωνισμό

 

ωχ... με προλαβες αυτο ηθελα να ρβτησω μολις για τον εκτελωνισμο.Μηπως μπορεις να μου πεις πως μπορω να το κανω αυτο να το αλλαξω σε ems(δεν ξερω καν τι ειναι αυτο)??οι επιλογεσ μου για αποστολη ηταν η dhl,fedex,Airmail kai Ups pou eixe 40euro.

Link to comment
Share on other sites

Airmail αμέσως τότε.Είναι απλό συστημένο δέμα που θα σου έρθει με ταχυδρομείο

 

θα το κοιταξω και ελπιζω να γινεται.Πληρωσα με paypal και ειχα ακριβως τα χρηματα μεσα στην καρτα.Για να μπορεσω να βαλω τα υπολοιπα χρηματα απο δευτερα παλι.Ειναι σιγουρο πως θα χρειαστει να πληρωσω τελωνειο η υπαρχει και πηθανοτητα να μην πληρωσω?Με airmail δεν πληρωνω τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

θα το κοιταξω και ελπιζω να γινεται.Πληρωσα με paypal και ειχα ακριβως τα χρηματα μεσα στην καρτα.Για να μπορεσω να βαλω τα υπολοιπα χρηματα απο δευτερα παλι.Ειναι σιγουρο πως θα χρειαστει να πληρωσω τελωνειο η υπαρχει και πηθανοτητα να μην πληρωσω?Με airmail δεν πληρωνω τελωνειο?

 

με dhl θα πληρωσεις σιγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Εγώ αγόρασα απο global.ebay.com χωρίς μεταφορικά, ενα κινητό με 2 sim, tv, wifi, java, gps (δεν εχω βρει χάρτες για ελλάδα ακόμα) και πολλά άλλα, με 110 ευρώ μέσω paypal που είναι κατά τη γνώμη μου η ασφαλέστερη μέθοδος, αφού αν δεν σου έρθει το προϊόν ή παρουσιασθεί κάποιο πρόβλημα κάνεις dispute και παίρνεις τα χρήματα σου πίσω. Το κινητό που αναφέρομαι είναι:

http://global.ebay.com/F035_GPS_Cell_Phone_for_Brazil_Russia_Chile_Argentina_/180449142951/item

Επίσης, ιστοσελίδες με παρόμοια κινητά:

http://www.tootoomart.com

www. lightinthebox.com

 

Καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια παιδια, θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με μια υποθεση που εχω ανοιξει στο ebay, μου εστηλαν αυτο το μηνημα: Hi sofos71991,

 

Your case will automatically close in 5 days as it is approaching the maximum time allotted for case resolution. If you haven't been able to work things out, please let us know so we can help. If you were able to work things out, you can close the case.

 

Here are the details of this case:

 

Seller: my-mobile999

Item(s) and date of purchase:

Transaction Date: 2009/11/12

Item ID(s): 130342081372

 

At this point, you have 2 options:

 

* If you and the seller were able to work things out, please close this case (go to "Your Cases" in ebay's resolution center, select this case ("See case details"), and then "close the case".

* If things are still unresolved and you would like our help, please contact us using the "Contact eBay Customer Support" link on your case details. We're here to help resolve this issue quickly.

 

Thanks,

eBay Customer Support. και δεν καταλαβα τι αλλο πρεπει να κανω , μπορει καποιος να με βοηθισει?

Link to comment
Share on other sites

Είχες παραγγείλει κάποια συσκευή και δεν σου ήρθε;

 

μια μπαταρια , ειχα παραγκηλει και δεν μου εχει ερθει, ο πωλητης αποσυρθηκε , εχω ανοιξη υποθεση στο ebay , και ενω περημενω ποσο καιρο να παρω τα λεφτα μου πισω μου ηρθε αυτο το μηνημα, και δεν ποληκαταλαβαινω τι μου λεει, παω και στις λεπτομεριες της υποθεσεις και δεν μου εχει καπια επιλογη.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα επικοινωνησε με το eBay Customer Support ωστε να λυσουν το θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.

 

Είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κανείς το site http://www.allymobile.com και αν αυτό είναι αξιόπιστο. Θέλω να παραγγείλω ένα κινητό από εκεί και δεν ξέρω κατά πόσο θα μου έρθει.:)

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζοντας το ψάξιμο, βρήκα και αυτό το site http://www.chinabuye.com , το οποίο όμως μου φαίνεται κάπως. Δεν νομίζω να είναι αξιόπιστο, αλλά αν έχει δοκιμάσει κανείς ας μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Ας μην αρχίσουμε την συζήτηση για το άν έχει δοκιμάσει κάποια site κάποιος,ας μείνουμε σε αυτά που έχει χρησιμοποιήσει ο καθένας.Αν αρχίσουμε να ρωτάμε για συγκεκριμένα site ο καθένας θα χαθούμε και θα βγούμε και από το θέμα

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό γίνεται. Θα ήταν όμως χρήσιμο να γίνει μια λίστα με ποιά μαγαζιά έχουν δοκιμαστεί και τι αποτελέσματα είχαμε. Πάντως επιμένω στο allymobile.com αν ξέρει κανείς τίποτα, γιατί όσο και να έψαξα δεν βρίσκω τίποτα με allymobile.com scam.
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό γίνεται. Θα ήταν όμως χρήσιμο να γίνει μια λίστα με ποιά μαγαζιά έχουν δοκιμαστεί και τι αποτελέσματα είχαμε.

 

Αυτό ακριβώς είπα,να μείνουμε σε αυτά που έχουμε δοκιμάσει και όχι να αρχίσουμε να ρωτάμε αν έχει δοκιμάσει κάποιο κατάστημα κάποιος.Αν το ξεκινήσουμε αυτό θα κάνουμε ένα θέμα γεμάτο ερωτήσεις και οι όποιες πληροφορίες υπάρχουν θα χαθούν μέσα στο σωρό.

Πάντως για την ερώτηση που κάνεις δεν έχεις να χάσεις και πολλά να το δοκιμάσεις αυτό το κατάστημα...Δεν αγοράζεις δα και οικόπεδο,70-120 ευρώ θα δώσεις να πάρεις ένα κινητό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καταφερα επιτελους να πραγματοποιησω την παραγγελια για τα δυο κινητα αφου ηθελα να αλλαξω την μεταφορικη εταιρια απο την DHL σε AIRMAIL και λογω γιορτων ηταν δυσκολη η επικοινωνια μαζι τους.Αλλα απο την Δευτερα απαντησαν στα μυνημτα μου και μου εκανε εντυπωση καθως οχι μονο μου εδωσαν την επιλογη να αλλαξω κουριερ αλλα και να ακυρωσω την παραγγελια με τα λεφτα να μπαινουν και παλι στην καρτα τισ επομενες μερες,αλλα δεν χρειαστηκε απλα εκανα την αλλαγη σε AIRMAIL και θα μου επιστρεψουν 10 ευρο.Ενα προβλαμτακι ειναι η διαφορα ωρας που εχουμε αλλα αυτο ειναι προβλημα μονο οταν θες να επικοινωνησεις μαζι τους μεσω email.ΑΥΤΑ για το συγκεκριμενο σαιτ τωρα περιμενω το ποτε θα το εχω στα χερια μου για να γραψω και για το κινητο!!!

 

Υ.Γ. Η καρτα paypal που ειχα ηταν ενος φιλου και μετα απο λιγες μερες μου εστειλαν μυνημα να τους στειλω καποιο εγγραφο(ταυτοτητα με κρυμενα ορισμενα στοιχεια φυσικα) οτι ο κατοχος τισ καρτας γνωριζει για την συναλαγη.

Δεν ξερω αν το κανει καθε σαιτ αυτο γιαυτο το γραφω γιατι μου φανηκε περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Η καρτα paypal που ειχα ηταν ενος φιλου και μετα απο λιγες μερες μου εστειλαν μυνημα να τους στειλω καποιο εγγραφο(ταυτοτητα με κρυμενα ορισμενα στοιχεια φυσικα) οτι ο κατοχος τισ καρτας γνωριζει για την συναλαγη.

Δεν ξερω αν το κανει καθε σαιτ αυτο γιαυτο το γραφω γιατι μου φανηκε περιεργο...

 

Τι εννοείς? Δηλαδή εγώ που έχω στο paypal τα κανονικά μου στοιχεία αλλά στα site και το e-mail δίνω ψευδώνυμα, θα έχω τέτοια κολλήματα? Αφού υποτίθεται αυτοί δεν ξέρουν τα στοιχεία σου στο paypal παρά μόνο το e-mail σου. Μπορείς επίσης να ξαναγράψεις από ποιό μαγαζί έκανες την παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Δηλαδή εγώ που έχω στο paypal τα κανονικά μου στοιχεία αλλά στα site και το e-mail δίνω ψευδώνυμα, θα έχω τέτοια κολλήματα? Αφού υποτίθεται αυτοί δεν ξέρουν τα στοιχεία σου στο paypal παρά μόνο το e-mail σου. Μπορείς επίσης να ξαναγράψεις από ποιό μαγαζί έκανες την παραγγελία?

 

Το σαιτ ειναι το chinavasion.com το γραφω και στο θεμα πιο πανω.Αποτι μου ειπαν στο mail(http://www.chinavasion.com/payment-verification.html) τους το κανουν αυτο οταν καποιος κανει παραγγελια για πρωτη φορα για να αποφυγουν καποια κλοπη καρτας η κατι τετοιο φανταζομαι.Το μονο που μου φενεται λιγικο ειναι να ειδαν οτι ο λογαριασμος στο paypal εχει διαφορετικα ονοματα και email με τα στοιχεια που εδωσα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...