Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μονο που μου φενεται λιγικο ειναι να ειδαν οτι ο λογαριασμος στο paypal εχει διαφορετικα ονοματα και email με τα στοιχεια που εδωσα εγω.

 

Γι αυτό τον λόγο στα ζήτησαν τα επιπλέον στοιχεία.Σε διαφορετική περίπτωση δεν ζητάνε τίποτα παραπάνω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δηλαδή εσύ στο Πλαίσιο και στο Eshop όταν παραγγέλνεις κάτι,δίνεις ψεύτικο όνομα και τα παραλαμβάνεις; :wacko:

Εννοείται ότι θα δώσεις τα αληθινά σου στοιχεία,πως αλλιώς θα σου έρθουν αυτά που θα παραγγείλεις;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο και το Eshop δεν ψωνίζω με paypal, αλλά με αντικαταβολή. Όταν όμως στο chinavasion.com (παράδειγμα) δώσω το email μου, τότε αυτοί απλά μπορούν να αποστείλουν το πακέτο στα στοιχεία της paypal. Sorry, αλλά δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ όσον αφορά απόρρητο κ.λπ.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εμπιστεύεσαι το απόρρητο όπως λες και δεν θες να κάνεις πολλές αγορές,προτείνω αυτό που θες, να το πάρεις από την Ελλάδα,θα το πληρώσεις λίγο παραπάνω και θα έχεις το κεφάλι ήσυχο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Και αν δεν εμπιστεύομαι το απόρρητο αλλά θέλω να κάνω πολλές αγορές χωρίς να μου πιάσουν τον πισινό....τι να κάνω? :D
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε να βρεις καλή άκρη στην Κίνα :p

Αν το θες πραγματικά,τότε είναι θέμα χρόνου να την βρεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το ψάχνω πολύ καιρό. Γι' αυτό άλλωστε ρωτάω για έμπιστα site. ;)

Αλλά αυτά μάλλον δεν ενδιαφέρουν τους υπόλοιπους, οπότε το σταματάω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και σε άλλα τοπικ για το συγκεκριμένο site αλλα πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από τον επαγγελματισμό των κινέζων.Εχω παραλάβει ήδη 2 παραγγελίες συνολικής αξίας 450 ευρώ κι έχω βάλει και μια 3η και έχω εξαντλήσει ότι θα με ενδιέφερε από το συγκεκριμένο site.

Μεταξύ άλλων έχω πάρει κινητό thunder,Digital φωτογραφική με αδιάβροχο κάλυμμα,καμέρα HD, και διάφορα άλλα gadgets.Eρχονται με ΕΜS γιατι τους δημιουργεί τα λιγότερα προβλήματα στο τελωνείο,σε 14 μέρες τα έχεις σπίτι σου ,χωρίς μέχρι τώρα να έχει χρειαστεί να πληρώσω τελωνείο,παρά μόνο από 3 ευρώ στον κουριερ που τα έφερε σπίτι.

Τα στοιχεία που έχω δηλώσει στο site είναι τα πραγματικά αφου θέλω να μου έρθουν σπίτι τα πράγματα, οπότε δεν υπάρχει κανένα θέμα και με το paypal που ούτως ή άλλως είναι ανεξάρτητο.

οσον αφορά την ποιότητα των προιοντων περιέργως είναι πάνω από τις προσδοκίες μου και παρα πολύ καλή.Η σχέση τιμής ποιότητας δεν παίζεται.Συστήνω λοιπόν ανεπιφύλακτα chinavasion.com. Αν έχει δοκιμάσει κανείς και κανένα άλλο κινέζικο site ας το προτείνει γιατί από το συγκεκριμένο εξάντλησα ότι ήθελα.Καλό επίσης είναι και το DHgate.com αλλά πολλά φτηνά προιόντα πρεπει να τα αγοράσεις σε ποσότητα ...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει και σε άλλα τοπικ για το συγκεκριμένο site αλλα πραγματικά έχω εντυπωσιαστεί από τον επαγγελματισμό των κινέζων.Εχω παραλάβει ήδη 2 παραγγελίες συνολικής αξίας 450 ευρώ κι έχω βάλει και μια 3η και έχω εξαντλήσει ότι θα με ενδιέφερε από το συγκεκριμένο site.

Μεταξύ άλλων έχω πάρει κινητό thunder,Digital φωτογραφική με αδιάβροχο κάλυμμα,καμέρα HD, και διάφορα άλλα gadgets.Eρχονται με ΕΜS γιατι τους δημιουργεί τα λιγότερα προβλήματα στο τελωνείο,σε 14 μέρες τα έχεις σπίτι σου ,χωρίς μέχρι τώρα να έχει χρειαστεί να πληρώσω τελωνείο,παρά μόνο από 3 ευρώ στον κουριερ που τα έφερε σπίτι.

Τα στοιχεία που έχω δηλώσει στο site είναι τα πραγματικά αφου θέλω να μου έρθουν σπίτι τα πράγματα, οπότε δεν υπάρχει κανένα θέμα και με το paypal που ούτως ή άλλως είναι ανεξάρτητο.

οσον αφορά την ποιότητα των προιοντων περιέργως είναι πάνω από τις προσδοκίες μου και παρα πολύ καλή.Η σχέση τιμής ποιότητας δεν παίζεται.Συστήνω λοιπόν ανεπιφύλακτα chinavasion.com. Αν έχει δοκιμάσει κανείς και κανένα άλλο κινέζικο site ας το προτείνει γιατί από το συγκεκριμένο εξάντλησα ότι ήθελα.Καλό επίσης είναι και το DHgate.com αλλά πολλά φτηνά προιόντα πρεπει να τα αγοράσεις σε ποσότητα ...

 

Φίλε! καλά είναι όλα αυτά – για ποιότητα κλπ που λές - . Το ζητούμενο όμως είναι, με την υποστήριξη της εγγύησης τι γίνεται? Αντιμετώπισες ποτέ πρόβλημα, και με ποιο τρόπο στο έλυσαν? Και πολύ σημαντικό σε πόσο χρόνο και τι κόστος? Εκεί ελέγχεται η αξιοπιστία του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε! καλά είναι όλα αυτά – για ποιότητα κλπ που λές - . Το ζητούμενο όμως είναι, με την υποστήριξη της εγγύησης τι γίνεται? Αντιμετώπισες ποτέ πρόβλημα, και με ποιο τρόπο στο έλυσαν? Και πολύ σημαντικό σε πόσο χρόνο και τι κόστος? Εκεί ελέγχεται η αξιοπιστία του πωλητή.

εγω ειχα προβλημα και το εστειλα πισω και μου εστειλαν καινουργιο!!

πληρωσα ελτα 8-10 € τα εξοδα αποστολης για κινα

σε 15 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε! καλά είναι όλα αυτά – για ποιότητα κλπ που λές - . Το ζητούμενο όμως είναι, με την υποστήριξη της εγγύησης τι γίνεται? Αντιμετώπισες ποτέ πρόβλημα, και με ποιο τρόπο στο έλυσαν? Και πολύ σημαντικό σε πόσο χρόνο και τι κόστος? Εκεί ελέγχεται η αξιοπιστία του πωλητή.
Όποιος αγοράζει από το εξωτερικό αρκετά συχνά και δεν έχει βρει κατάστημα ή πωλητή που να τον καλύπτει σε θέματα εγγύησης,τότε θα πρέπει να κοιτάξει στον καθρέφτη του αυτόν που ευθύνεται...

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδη ενδιαφερομαι να παρω ενα τετοιο τηλεφωνο και εχω βρει αρκετες ενδιαφεροντες συσκευες θα θελα να μου πειτε απο sar αυτα τι λενε ? εχουμε καμια μετρηση ? το chinavasion ειναι αξιοπιστο αλλα δεν εχει αρκετες συσκευες
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, επειδη ενδιαφερομαι να παρω ενα τετοιο τηλεφωνο και εχω βρει αρκετες ενδιαφεροντες συσκευες θα θελα να μου πειτε απο sar αυτα τι λενε ? εχουμε καμια μετρηση ? το chinavasion ειναι αξιοπιστο αλλα δεν εχει αρκετες συσκευες

 

δεν ειναι αξιοπιστα μην παρεις, ασε που εισαι σε λαθος μερος γι'αυτην την ερωτηση

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι αξιοπιστα μην παρεις, ασε που εισαι σε λαθος μερος γι'αυτην την ερωτηση

πω πω ρε συ με αυτο το sar. ειπαμε δεν υπαρχουν μετρησεις.

ας βαλει καποιος moderator ενα τοπικ στην αρχη της σελιδας να το λεει.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά θέλω να κανω μια αγορα απο chinavasion.com μπορει να μου πει κάποιος τι γίνεται με το τελωνείο και τι πληρώνεις
Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά θέλω να κανω μια αγορα απο chinavasion.com μπορει να μου πει κάποιος τι γίνεται με το τελωνείο και τι πληρώνεις

αν σου το στειλουν με ems η register airmail κατα 99% τιποτα. εκτος και αν εισαι καντεμης

Link to comment
Share on other sites

γειά σας παιδιά θέλω να κανω μια αγορα απο chinavasion.com μπορει να μου πει κάποιος τι γίνεται με το τελωνείο και τι πληρώνεις

 

εγω που εκανα παραγγελια απο το chinavasion οταν ολοκληρωσα την αγορα μου εστειλαν mail οτι το εχουν στειλει με airmail οπως τους ζητησα και οτι εχουν γραψει ενα πιο χαμηλο ποσο για να μην υπαρξει προβλημα με το τελωνειο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τηλεφωνάκι τα έπαιξε από θέμα μπαταριών. Και οι 2 off σε διαστημα μιας εβδομαδας η μια μετα την άλλη.

Επικοινωνησα μe το chinavasion και σε μια μέρα μου απαντησαν οτι θα μου στείλουν άλλες,αλλά όχι μόνες τους γιατι αυτο δεν τους επιτρεπεται,αλλά πρέπει να κάνω και κάποια παραγγελια για να τις βάλουν μαζί.(αυτο το αναφερουν και στα terms των παραγγελιων) Οποτε όσον αφορα την ανταποκριση τους είμαι ευχαριστημενος από την ταχυτητα και τον τροπο απαντησης,αλλα σαφως αν περιμενω 2 εβδομαδες για να παραλαβω τις νεες είναι θέμα με το τηλεφωνο off.

Aν συγκρινω συμπεριφορα, ανταποκριση και χρόνο επισκευης πάντως από κατι nokia shops,wind service κλπ μαλλον ακομα και ο κινεζος είναι μπροστα.Σε θέμα ποιότητας προιοντων ο χρόνος θα δείξει,αλλά με κόστη στο 1/7 ακόμα και σε αυτό τον τομέα η ανοχή είναι μεγαλύτερη...

 

 

 

Φίλε! καλά είναι όλα αυτά – για ποιότητα κλπ που λές - . Το ζητούμενο όμως είναι, με την υποστήριξη της εγγύησης τι γίνεται? Αντιμετώπισες ποτέ πρόβλημα, και με ποιο τρόπο στο έλυσαν? Και πολύ σημαντικό σε πόσο χρόνο και τι κόστος? Εκεί ελέγχεται η αξιοπιστία του πωλητή.
Link to comment
Share on other sites

εγω που εκανα παραγγελια απο το chinavasion οταν ολοκληρωσα την αγορα μου εστειλαν mail οτι το εχουν στειλει με airmail οπως τους ζητησα και οτι εχουν γραψει ενα πιο χαμηλο ποσο για να μην υπαρξει προβλημα με το τελωνειο.

 

 

παιζει ρόλο και το ποσό της αγοράς γιατί θέλω να κάνω μια παραγγελία γύρω στα 250-300 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τηλεφωνάκι τα έπαιξε από θέμα μπαταριών. Και οι 2 off σε διαστημα μιας εβδομαδας η μια μετα την άλλη.

Επικοινωνησα μe το chinavasion και σε μια μέρα μου απαντησαν οτι θα μου στείλουν άλλες,αλλά όχι μόνες τους γιατι αυτο δεν τους επιτρεπεται,αλλά πρέπει να κάνω και κάποια παραγγελια για να τις βάλουν μαζί.(αυτο το αναφερουν και στα terms των παραγγελιων) Οποτε όσον αφορα την ανταποκριση τους είμαι ευχαριστημενος από την ταχυτητα και τον τροπο απαντησης,αλλα σαφως αν περιμενω 2 εβδομαδες για να παραλαβω τις νεες είναι θέμα με το τηλεφωνο off.

Δηλαδή αυτό είναι σωστή αντιμετώπιση πελάτη με πρόβλημα στο προιόν που αγόρασε; :wacko:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δηλαδή αυτό είναι σωστή αντιμετώπιση πελάτη με πρόβλημα στο προιόν που αγόρασε; :wacko:

 

Σε καμία περίπτωση. Προσοχή λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε καμία περίπτωση. Προσοχή λοιπόν.

 

Aυτο σιγουρα δεν το λες εξυπηρετηση ελπιζω να μην χρειαστω κατι αναλογο γιατι περιμενω και εγω δυο κινητα απο το ιδιο σαιτ.Σε γενικες γραμμες παντως εχω διαβασει καλα λογια για το σαιτ αλλα λιγοτερα για τα κινητα του!!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τηλεφωνάκι τα έπαιξε από θέμα μπαταριών. Και οι 2 off σε διαστημα μιας εβδομαδας η μια μετα την άλλη.

Επικοινωνησα μe το chinavasion και σε μια μέρα μου απαντησαν οτι θα μου στείλουν άλλες,αλλά όχι μόνες τους γιατι αυτο δεν τους επιτρεπεται,αλλά πρέπει να κάνω και κάποια παραγγελια για να τις βάλουν μαζί.(αυτο το αναφερουν και στα terms των παραγγελιων) Οποτε όσον αφορα την ανταποκριση τους είμαι ευχαριστημενος από την ταχυτητα και τον τροπο απαντησης,αλλα σαφως αν περιμενω 2 εβδομαδες για να παραλαβω τις νεες είναι θέμα με το τηλεφωνο off.

Aν συγκρινω συμπεριφορα, ανταποκριση και χρόνο επισκευης πάντως από κατι nokia shops,wind service κλπ μαλλον ακομα και ο κινεζος είναι μπροστα.Σε θέμα ποιότητας προιοντων ο χρόνος θα δείξει,αλλά με κόστη στο 1/7 ακόμα και σε αυτό τον τομέα η ανοχή είναι μεγαλύτερη...

 

πηγαινε σε ενα μαγαζι με service κινητων και δωσε λιγο ρευμα στις μπαταριες μπορει να "ξυπνησουν"

Link to comment
Share on other sites

Όποιος αγοράζει από το εξωτερικό αρκετά συχνά και δεν έχει βρει κατάστημα ή πωλητή που να τον καλύπτει σε θέματα εγγύησης,τότε θα πρέπει να κοιτάξει στον καθρέφτη του αυτόν που ευθύνεται...

 

Αυτό είναι σωστό. Εγώ όμως αναφέρομαι στο φίλο μας, ο οποίος δεν μας περιγράφει κάποια επίλυση προβλήματος του, από τον πωλητή, γιατί προφανώς δεν αντιμετώπισε πρόβλημα έως τώρα και εύχομαι να μην αντιμετωπίσει. Άρα δεν μπορεί να έχει ασφαλή γνώμη, για την υποστήριξη που μπορεί να του παρέχει

 

Τελικά το τηλεφωνάκι τα έπαιξε από θέμα μπαταριών. Και οι 2 off σε διαστημα μιας εβδομαδας η μια μετα την άλλη.

Επικοινωνησα μe το chinavasion και σε μια μέρα μου απαντησαν οτι θα μου στείλουν άλλες,αλλά όχι μόνες τους γιατι αυτο δεν τους επιτρεπεται,αλλά πρέπει να κάνω και κάποια παραγγελια για να τις βάλουν μαζί.(αυτο το αναφερουν και στα terms των παραγγελιων) Οποτε όσον αφορα την ανταποκριση τους είμαι ευχαριστημενος από την ταχυτητα και τον τροπο απαντησης,αλλα σαφως αν περιμενω 2 εβδομαδες για να παραλαβω τις νεες είναι θέμα με το τηλεφωνο off.

Aν συγκρινω συμπεριφορα, ανταποκριση και χρόνο επισκευης πάντως από κατι nokia shops,wind service κλπ μαλλον ακομα και ο κινεζος είναι μπροστα.Σε θέμα ποιότητας προιοντων ο χρόνος θα δείξει,αλλά με κόστη στο 1/7 ακόμα και σε αυτό τον τομέα η ανοχή είναι μεγαλύτερη...

 

Αυτό που σου γράφει ο droulis είναι σωστό. Είναι πολύ πιθανόν να έχεις κάνει κακή φόρτιση στις μπαταρίες και να το ‘παίζουν’ νεκρές για τι αυτού του τύπου οι μπαταρίες έχουν ‘μνήμη’. Υπάρχουν ειδικοί εξωτερικοί φορτιστές που μπορεί να σου λύσουν το πρόβλημα. Έλεγξε τις μπαταρίες σου πρώτα σε ένα κατάστημα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση της "Τροποποίησης" ή της "Πολλαπλής Παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...