Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στειλτους mail να τους πεις που να το στειλουν!

δεν τηα εχεις track number γιατι δεν το στελνουν συστημενο επειδη ειναι κατω απο 20δολαρια η αξια της παραγγελειας

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα κάτω από το Shipping address γράφει σωστά τη διεύθυνσή μου. Και ο λογαριασμός μου στο paypal είναι Verified. Έχω κάνει κάτω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός σου είναι verified.Η διεύθυνση σου δεν γίνεται να γίνει verified,μόνο στις H.Π.Α. είναι οι διευθύνσεις verified.Δεν έχεις κανένα λόγο ανυσηχίας,θα σου έρθει στη διεύθυνση που έχεις δηλώσει στο paypal

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός σου είναι verified.Η διεύθυνση σου δεν γίνεται να γίνει verified,μόνο στις H.Π.Α. είναι οι διευθύνσεις verified.Δεν έχεις κανένα λόγο ανυσηχίας,θα σου έρθει στη διεύθυνση που έχεις δηλώσει στο paypal

 

Σε ευχαιστώ πολύ φίλε μου! Τώρα κατάλαβα! Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια !

 

εχω αγορασει αυτο εδω http://www.chinavasion.com/product_i...and-bluetooth/

 

εχει ελληνικο μενου , στελνει ελληνικα μηνυματα αλλα δεν δεχεται ελληνικα μηνυματα !! πειτε μου καμια λυση γιατι μου ειναι αχρηστο το τηλεφωνο χωρις μηνυματα

 

page not found...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
λοιπον το πηρα αποφαση θα αγορασω ενα κινεζικο κινητο..

 

μετα απο αρκετη ερευνα βρηκα ενα site

 

http://www.fastcardtech.com/

 

στο οποιο βρηκα ετσι καμποσα ενδιαφεροντα κινητακια, θα'θελα οποιος γνωριζει να μου πει αν το συγκεκριμενο site ειναι αξιπιστο δηλαδη αμα πληρωσω με paypal θα ερθει το κινητακι η θα κλαιω τα λεφτα μου? και επισης οι περιγραφες ταιριαζουν στα κινητα ή λενε αλλα αντι αλλων?

 

ξερω βασικα και το ipmart και καποιες αλλες αξιοπιστες σελιδες απλα στην συγκεκριμενη ειδα ενα μοντελο που μου αρεσε :P

 

thx

θέλω να κάνω μια ερώτηση...ξέρεις μήπως πόσο καιρό χρειάζεται για να έρθει Ελλάδα το κινητό,αν το έχεις παραγγείλει από το συγκεκριμένο λινκ (http://www.fastcardtech.com/ <---αυτό δηλαδή) ;αααα...και αν είναι αξιόπιστο...ευχαριστώ πολύ...(προκαταβολικά :D )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
θέλω να κάνω μια ερώτηση...ξέρεις μήπως πόσο καιρό χρειάζεται για να έρθει Ελλάδα το κινητό,αν το έχεις παραγγείλει από το συγκεκριμένο λινκ (http://www.fastcardtech.com/ <---αυτό δηλαδή) ;αααα...και αν είναι αξιόπιστο...ευχαριστώ πολύ...(προκαταβολικά :D )

 

 

απο το συγκεκριμενο μαγαζι αγορασε ενας ξαδερφος μου και εκανε σχεδον 1 μηνα να ερθει, αργησαν να του στειλουν tracking number που για μενα σημαινει οτι αργησαν να το ταχυδρομησουν. πριν τους στειλει τα χρηματα μιλουσε μαζι τους στο msn και ηταν πολυ γρηγοροι στις απαντησεις τους, αφου εκλεισε η δουλεια και τους πληρωσε, περνουσε ο καιρος και δεν ειχε το tracking number και δεν πολυαπαντουσαν στα e-mails η στο msn. τελικα αφου εφτασε το δεμα, ελειπε ενα καλωδιο και μια μπαταρια απο τις 2 που επρεπε να εχει. μιλησε μαζι τους, του ειπαν θα στειλουμε αλλα ποτε δεν εφτασε η μπαταρια. ελπιζω να σε καλυψα.

 

τσεκαρισμενο ειναι το http://www.epathchina.com

:cry: :whip:
Link to comment
Share on other sites

Απ όλα αυτά μακριά Μανώλη...Αφού υπάρχουν τόσα άλλα αξιόπιστα, γιατί να πάει να μπλέξει κάποιος με μαγαζιά που έχει αγοράσει μόνο ένας(αν έχει αγοράσει).Ας μην έπερνες το δικό σου από εκει που το πήρες και θα σου έλεγα εγώ μετά αν θα δεχόταν να το στείλεις πίσω

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια http://www.ebw.gr εγω απο εκει το πηρα...εχει πολλα κινεζικα τηλεφωνα και οχι μονο και δινει 1 χρονο εγγυηση απο μονο του..ειναι αθηνα το καταστημα.με 20 ευρω επιπλεον περνεις αλλο 1 χρονο εγγυηση..!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια http://www.ebw.gr εγω απο εκει το πηρα...εχει πολλα κινεζικα τηλεφωνα και οχι μονο και δινει 1 χρονο εγγυηση απο μονο του..ειναι αθηνα το καταστημα.με 20 ευρω επιπλεον περνεις αλλο 1 χρονο εγγυηση..!

 

εχω αγωρασει απο αυτο το καταστημα αρκετα κινητα για μενα και για φιλους. η εγγυση (το χαρτι θελω να πω) γραφει οτι αν στο κινητο δημιουργιθει καποιο προβλημα εντος 30 ημερων το επιστρεφεις στο μαγαζη για αμεση αντικατασταση. μετα τις 30 ημερες πρεπει να απευθηνθεις στο servise του μαγαζιου. και ως κλασικος καντεμης εχωντας παρει και αλλα 4 κινητα για φιλους,μου παρουσιαζει προβλημα η οθονη μετα 3 περιπου μηνες. στο πανω μερος δεξια ειχε <<νεκρωσει>>. παω στο καταστημα βεβαια μου ειπαν οτι δεν ηταν μεγαλο προβλημα και δεν χρειαζετε να τους το δωσω πησω.φυσικα επεμινα και μου ειπαν οτι θα το παρω πισω σε ενα μηνα.τελος παντων πηρα μετα απο ενα μηνα ,μου ειπαν οτι θα με παρουν μετα απο μια εβδομα, δεν με πιραν,τους περνω εγω κ.τ.λ τελικα μου αντικατεστισαν το κινητο μετα απο 2 μηνες,τουλαχιστον το πιρα πισω. πιστεω οτι η εξιπηρετισει του μαγαζιου δεν ειναι τωρα τοσο καλη οπως ηταν πριν ενα ετος περιπου

Link to comment
Share on other sites

JokeBuy

 

Εγω απο εδώ το αγόρασα, βασικά μέσω του ebay, αλλα απο αυτον τον πωλητή, αυτος δινει 7-15 μερες για να σου ερθει το κινητο, το παρηγγειλα 20/10 το έστειλε 22/10 (την ιδια μέρα μου έδωσε και το Tracking Number) και 4/11 το είχα στα χέρια μου... Το κινητο είναι ακριβώς οπως το περιγράφει, τα περιεχόμενα είναι ακριβες. Το κινητό δεν το έστειλε μεσα στο κουτί του, αλλα μεσα σε κουτι απο φελιζολ, το οποιο ήταν μεσα σε δέμα με χάρτινο περίβλημα και απο μέσα είχε εκεινο το πλαστικο υλικο για τα ευθραυστα αντικείμενα.. Είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής.. Α! και να σημειώσω οτι ΣΕ ΟΤΙ και να αγοράσεις απο τον τύπο, βάζει αυτός τα έξοδα αποστολής...

 

 

Να σημειώσω οτι δεν έχει μόνο κινητά στο μαγαζί του.. εχει απο δορυφορικά είδη μεχρι τσιγάρα (LOL)... Τωρα σκέφτομε να παραγγείλω κανένα projector για δώρο σε ένα φίλο που έχει μαγαζί..

Leagoo Lead 5 - Black

KingZone N5 - Pink

Xiaomi Redmi Note 2 Prime - White

Link to comment
Share on other sites

Απο ένα "κινέζικο" κατάστημα παράγγειλα κάποια πραγματάκια για το ipod μου. Δεν έλεγε πουθενά οτι ήταν μαιμούδες...πήρα 1 tuner. Το στείλανε σε 1 βδομάδα και δε δουλευε. Στα mail απαντούσανε σε 1 ημέρα. Η λύση που μου πρότειναν ήταν να τους το στείλω πίσω (με δικά μου έξοδα) να το δουν οι τεχνικοί τους και να μου στείλουν άλλο. Φυστικά τα έξοδα αποστολής ήταν πολλά και δε δέχτηκα. Εκείνοι απλά μου επέστρεψαν το μισό 50% χωρίς να τους στείλω πισω το ελαττωματικό πρωιόν. Δε λέω με εμπιστεύτηκαν. Αλλά ΜΕΓΑΛΗ ταλαιπωρία. Φυσικά δεν ήταν original. Απο τότε και επειδή η ιστορία αυτή πήρα 1,5 μήνα, τέλος οι αγορές απο κίνα! Καλύτερα να έδινα αυτά τα 20euro παραπάνω....και θα είχα το original και θα δούλευε και θα είχα και εγγύηση. Καμια φορά τέτοιες "περίεργες" διαφορές στη τιμή σημαίνουν πολλά. Γλιτώνεις αν τύχει και πάνε όλα καλά. Αν όχι το ψυχικό κόστος είναι μεγαλύτερο.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

Εκανες παραγγελεία απο αυτήν την ιστοσελίδα ? και σε πόσες μέρες ήρθε ? φόροι κτλ υπήρχαν?

Link to comment
Share on other sites

Εκανες παραγγελεία απο αυτήν την ιστοσελίδα ? και σε πόσες μέρες ήρθε ? φόροι κτλ υπήρχαν?

αυτο το site ειναι απο αγγλια και δεν εχει τελωνειο οσα και να παρεις!

αν θελεις περνεις 100.

συνηθως ερχεται σε 3-5 μερες.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το site ειναι απο αγγλια και δεν εχει τελωνειο οσα και να παρεις!

αν θελεις περνεις 100.

συνηθως ερχεται σε 3-5 μερες.

 

Α.. μια χαρά είναι τότε. εσύ έχεις παραγγείλει απο εκεί ?

μου φαίνεται και αρκετά φτηνό site

Link to comment
Share on other sites

εχω αγωρασει απο αυτο το καταστημα αρκετα κινητα για μενα και για φιλους. η εγγυση (το χαρτι θελω να πω) γραφει οτι αν στο κινητο δημιουργιθει καποιο προβλημα εντος 30 ημερων το επιστρεφεις στο μαγαζη για αμεση αντικατασταση. μετα τις 30 ημερες πρεπει να απευθηνθεις στο servise του μαγαζιου. και ως κλασικος καντεμης εχωντας παρει και αλλα 4 κινητα για φιλους,μου παρουσιαζει προβλημα η οθονη μετα 3 περιπου μηνες. στο πανω μερος δεξια ειχε <<νεκρωσει>>. παω στο καταστημα βεβαια μου ειπαν οτι δεν ηταν μεγαλο προβλημα και δεν χρειαζετε να τους το δωσω πησω.φυσικα επεμινα και μου ειπαν οτι θα το παρω πισω σε ενα μηνα.τελος παντων πηρα μετα απο ενα μηνα ,μου ειπαν οτι θα με παρουν μετα απο μια εβδομα, δεν με πιραν,τους περνω εγω κ.τ.λ τελικα μου αντικατεστισαν το κινητο μετα απο 2 μηνες,τουλαχιστον το πιρα πισω. πιστεω οτι η εξιπηρετισει του μαγαζιου δεν ειναι τωρα τοσο καλη οπως ηταν πριν ενα ετος περιπου

 

Εγω απο το εν λόγω μαγαζί δεν μπορώ να πώ ότι έμεινα δυσαρεστημένος...Πήγα πήρα το Hiphone 5000 με το που το πήρα γυρίζω σπίτι και βλέπω ότι δεν έβγαινε η κεραιά της τηλεορασης,παρολαυτα δουλευε,το πάω πίσω πανω στη βδομάδα δεν μπορώ να πω ουτε αυτοί το είχαν ξαναδεί μου το άλλαξαν και μάλιστα επειδή αυτό μου φαινόταν πολύ μεγάλο τους ζήτησα αν μπορούσα να πα΄ρω το hiphone 6000 και ότνος μου το άλλξαν με αυτό και μου δωσαν τα λεφτά της διαφοράς πίσω.βεβαια μετά απο έναν μήνα αυτό αριχεσε τα νερά επειδή ήταν σαν το Iphone mini στις ακρες δεν πατιόταν καλά με αποτέλεσμα να θέλει λίγο ζόρι και να ρχισει η οθόνη να ασπρίζει μόνιμα όμως...έπειτα το αποτέλεσμα ήταν αν κάνω βαθμονόμιση 5 φορές τη μέρα και πάλι μετά απο κανα 2 μηνύματα να ξαναρχίζω πάλι και τους το πήγα πίσω και βέβαια μου έιπαν να μου το αντικαταστήσουν με άλλο καινούργιο και βέβαια εκει του είπα του παλικαριού "πολύ καλός με εξυπηρέτησε όλες τις φορές, και όλοι οι υπόλοιποι" αν γίνεται να δώσω και κάιτ παραπάνω και να πάρω ένα ΝΟΚΙΑ ένα εριξον κάτι γνωστό βρε αδερφε να μην έχω αυτό το πρόβλημα κ μου είπε φυσικά διάλεξε και πλήρωσε τη διαφορά(βέβαια ήταν επάνω στο μήνα (30 μέρες)...ΓΕνικά δεν έχω παράπανο νάναι καλά έτσι δεν με άφησαν και προσωπικά πιστεύω οτι αυτά που έδωσα τα εκτίμησαν ώστε να με κοροιδέψουν κλπ κλπ!αυτά!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι φτηνο αλλα ερχονται πολυ γρηγορα χωρις το ρισκο του τελωνειου.

 

Εξοδα αποστολής δεν βρίσκω όμως είναι free shipping?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τις πολλες ερωτήσεις αλλά... στο dualsimmobileshop.co.uΚ η πληρωμή είναι μόνο απο paypal ? με την πιστωτική πως μπορώ να παραγγείλω ?

και στην διευθυνσή μου γράφω με αγγλικούς χαρακτηρες ε?

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τις πολλες ερωτήσεις αλλά... στο dualsimmobileshop.co.uΚ η πληρωμή είναι μόνο απο paypal ? με την πιστωτική πως μπορώ να παραγγείλω ?

και στην διευθυνσή μου γράφω με αγγλικούς χαρακτηρες ε?

φιλε κανε ενα λογαρισμο στο pypal δωσε εκει την πιστωτικη σου. ειναι πιο ασφαλες απο το να την δινεις απο 'δω και απο'κει σε καθε σιτε που περνεις κατι.

το paypal ειναι οτι πιο ασφαλες.με λατινικοθς χαρακτηρες θα κανεις παραγγελια

Link to comment
Share on other sites

φιλε κανε ενα λογαρισμο στο pypal δωσε εκει την πιστωτικη σου. ειναι πιο ασφαλες απο το να την δινεις απο 'δω και απο'κει σε καθε σιτε που περνεις κατι.

το paypal ειναι οτι πιο ασφαλες.με λατινικοθς χαρακτηρες θα κανεις παραγγελια

 

Δηλαδή θα κάνω έναν λογαριασμό online στο site και μετά απο εκεί μου δίνουν εναν κωδικό και το γραφω εκεί που λεει Redemption Code στο dualsimmobileshop.com.uk ? γιατί δεν βλέπω κάπου αλλού να ζητάει κανεναν κωδικό λογαριασμου .

είναι πρωτη φορα που κάνω παραγγελεία απο εξωτερικο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...