Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρήγγειλα κάτι θήκες κινητού, tempered glass κλπ από Banggood και σε λιγότερο από 36 ώρες είχα Tracking number. :) Το Gearbest τελικά μου έδωσε το αληθινό Tracking number, αλλά ακόμα δεν την έχουν στείλει (δεν έχει παραλάβει το ταχυδρομείο), από τη Δευτέρα... :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χρόνια πολλά συμφορουμίτες..

Το εν λόγω site έχει κάποια 'επώνυμα' κινητά σε που χαμηλές(έως ύποπτες τιμές)..

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από τα παρακάτω κινητά από το fastcardtech??

 

https://www.fastcardtech.com/LG-G3-D855-Android-Phone.html Αυτή είναι η Ευρωπαϊκή Έκδοση

 

Όλα οκ, ειδικά με το συγκεκριμένο που το χω δοκιμάσει κι όλας.

Απλά καθυστερούν αρκετά ( κατ'εμε ) να το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ, ειδικά με το συγκεκριμένο που το χω δοκιμάσει κι όλας.

Απλά καθυστερούν αρκετά ( κατ'εμε ) να το στείλουν.

 

Το πήρες απ'αυτούς???Και ήταν κανονικά,γνήσιο?? Γιατί αυτό φοβάμαι πιο πολύ,με τόσο φθηνές τιμές που έχει..

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά συμφορουμίτες..

Το εν λόγω site έχει κάποια 'επώνυμα' κινητά σε που χαμηλές(έως ύποπτες τιμές)..

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποιο από τα παρακάτω κινητά από το fastcardtech??

 

Τι λέτε??

 

Το πήρες απ'αυτούς???Και ήταν κανονικά,γνήσιο?? Γιατί αυτό φοβάμαι πιο πολύ,με τόσο φθηνές τιμές που έχει..

Παρέλαβα εγώ ένα LG g3 πριν λίγες ημέρες από το εν λόγω μαγαζι. Είναι γνησιοτατο, δουλεύει μια χαρα, απλά δεν είμαι τελείως σίγουρος αν είναι refurbished ή οχι. Κατά πάσα πιθανότητα είναι refurbished, ενώ με διαβεβαίωσαν ότι θα ειναι καινούργιο. Δεν ξέρω αν αυτή είναι στάνταρ τακτική τους ή αν έτυχε αυτό που μου έστειλαν. Έχω γράψει την εμπειρία εδω και με κάποιες φωτογραφίες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428713

Το ερώτημα ειναι, πως μπορεί κάποιος να σιγουρευτεί και να αποδειξει ότι είναι refurbished? Και τι κάνει αν το αγόρασε για καινούργιο?

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εγώ ένα LG g3 πριν λίγες ημέρες από το εν λόγω μαγαζι. Είναι γνησιοτατο, δουλεύει μια χαρα, απλά δεν είμαι τελείως σίγουρος αν είναι refurbished ή οχι. Κατά πάσα πιθανότητα είναι refurbished, ενώ με διαβεβαίωσαν ότι θα ειναι καινούργιο. Δεν ξέρω αν αυτή είναι στάνταρ τακτική τους ή αν έτυχε αυτό που μου έστειλαν. Έχω γράψει την εμπειρία εδω και με κάποιες φωτογραφίες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=428713

Το ερώτημα ειναι, πως μπορεί κάποιος να σιγουρευτεί και να αποδειξει ότι είναι refurbished? Και τι κάνει αν το αγόρασε για καινούργιο?

Αυτό είναι ένα θέμα..Σε κάποια κινητά γράφουν ότι είναι refurbished,ενώ σε άλλα όχι..

https://www.fastcardtech.com/LG-G3-D855-Android-Phone.html

https://www.fastcardtech.com/LG-G4-F500.html

edit

Είδα τις φωτογραφίες που έχεις ανεβάσει και μου φαίνεται και έμενα για refurbished..Οι βίδες ειδικά φαίνονται σκουριασμένες και πολύ ταλαιπωρημένες..Αποκλείεται να είναι καινούργιες..

Edited by wiowia
Link to comment
Share on other sites

Το πήρες απ'αυτούς???Και ήταν κανονικά,γνήσιο?? Γιατί αυτό φοβάμαι πιο πολύ,με τόσο φθηνές τιμές που έχει..

 

Nαι ολοκαίνουργιο και γνησιότατο, αλλά σε μη Κινέζικης μάρκας μόνο αυτή την εμπειρία έχω οπότε δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά, απλά κοιτάξτε καλά τις περιγραφές, μπορεί να μην το γράφει στον τίτλο ότι είναι refurbished αλλά στην περιγραφή. Καλή χρονιά!:)

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα απο το εν λογω καταστημα ειναι ανακατασκευασμενα, μονο ελαχιστα ειναι καινουργια.

2 σαμσουνκ, 3 Lg ηταν ολα τους αποτελεσμα ανακατασκευης. Οποτε συνεχιζουν την ιδια τακτικη

Τα κινητα δουλευουν και τωρα μια χαρα, εκτος απο μερικα κολληματα που θεωρω οτι ειναι στην ημεριισια διαταξη τους.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω αγορασει και εγω περυσι την ανοιξη απο το fastcardtech.......ενα Meizu M1 Note σε τιμη τοτε καμια 40αρια δολαρια πιο κατω απο τους υπολοιπους.....

 

 

Καθυστερουνε λιγο να στειλουνε αλλα στελνουνε και η συσκευη ηταν καινουργια μια χαρα.

 

 

Το ειχα μεχρι προσφατα χωρις κανενα θεμα.

 

 

Παντως επωνυμο, παρολο που εχω μπει στον πειρασμο με τις τιμες που εχουν, απο αυτους δεν θα επαιρνα.......καινουργιες συσκευες αποκλειεται να ειναι (δηλαδη το ΗΤC Μ9 πχ στα 230 ευρω καινουργιο δεν παιζει) σε καποιες συσκευες το γραφουν κι ολας refurbished η used.......σε αλλες το ξεχνανε μαλλον!!:oops:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο Kimovil όλα τα μαγαζιά είναι Κινέζικα? Αυτά που έχουν Ισπανικά να υποθέσω είναι επειδή το Kimovil είναι Ισπανική σελίδα ή παίζει να υπάρχει Ισπανικό μαγαζί?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα στις 12/12 δυο παραγγελιες, η μια ηταν δυο usb stick και η άλλη ένα κινητο και ένα mouse ασυρματο.

Στις 15/12 σταλθηκαν τα usb αλλα δεν εχω λαβει ακομα.

Στις 28/12 μου ζητησαν να αλλαξω το κινητο γιατι δεν το ειχαν, ενώ στο site εμφανιζαν διαθεσιμοτητα, και μετα από δυο επιλογες που παλι ειπαν ότι δεν τα εχουν, προχωρησα σε καταγγελια στο paypal, γιατι εστειλαν το mouse και δεν εκαναν refund το ποσο για το κινητο.

Γενικα ειχαν καθυστερηση στις απαντησεις τους και γενικα θεωρω απαραδεκτο να εμφανιζουν διαθεσιμοτητα σε τοσα προιοντα χωρις να τα εχουν..

Ποιο θεωρείτε πιο αξιοπιστο από τα κινεζικα site το τελευταιο διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Εκανα στις 12/12 δυο παραγγελιες, η μια ηταν δυο usb stick και η άλλη ένα κινητο και ένα mouse ασυρματο.

Στις 15/12 σταλθηκαν τα usb αλλα δεν εχω λαβει ακομα.

Στις 28/12 μου ζητησαν να αλλαξω το κινητο γιατι δεν το ειχαν, ενώ στο site εμφανιζαν διαθεσιμοτητα, και μετα από δυο επιλογες που παλι ειπαν ότι δεν τα εχουν, προχωρησα σε καταγγελια στο paypal, γιατι εστειλαν το mouse και δεν εκαναν refund το ποσο για το κινητο.

Γενικα ειχαν καθυστερηση στις απαντησεις τους και γενικα θεωρω απαραδεκτο να εμφανιζουν διαθεσιμοτητα σε τοσα προιοντα χωρις να τα εχουν..

Ποιο θεωρείτε πιο αξιοπιστο από τα κινεζικα site το τελευταιο διάστημα;

 

Μια βολτα στις αναλογες ενοτητες θα καταλαβεις ποιο ειναι το ποιο αξιοπιστο. Θα σε βοηθησει η ψηφοφορία

Link to comment
Share on other sites

εψαξα στα polls αλλα δε βρηκα την ψηφοφορια...

Τι δεν βρηκες δηλαδη φιλε μου?

Στο τοπικ του καθε καταστηματος ξεχωριστα υπαρχει η σχετικη ψηφοφορια.:)

Απο αυτο και μονο θα παρεις μια ιδεα σχετικα.

Αλλα εσυ προφανως εννοεις ενα poll για ολα...........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται και Καλή Χρονιά σε όλους/ες.

Παρήγγειλα πρόσφατα (27/12) το Xiaomi Redmi Note 2 από Vickmall και όπως με ενημέρωσε το site η παραγγελία μου έγινε επιτυχής και το δέμα έχει ξεκινήσει το μακρινό ταξίδι του.Μπήκα να δω σήμερα στο ebanking του λογαριασμού μου στην Πειραιώς και βλέπω ότι με έχουν χρεώσει κανονικά 161,77 ευρώ ,με την μετατροπή που έκανε το Paypal,απλώς πριν από αυτό για κάποιο λόγο μου έχουν δώσει 25,75 ευρώ παραπάνω.. ..Η δικαιολόγηση λέει "Αντιλογισμός Αγορών Χ.Κάρτας".Τι πιστεύετε ο,τι παίζει? Μήπως μου έστειλαν άλλο για άλλο κινητό ή με αποζημιώνουν για κάποιο παράξενο λόγο? Ή απλά μου έδωσε ο Κινέζος Άγιος Βασίλης δωράκι για τον καινούργιο χρόνο?? Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό?

Παραθέτω screenshot:

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=64639&d=1451587198

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις κυκλωσει είναι νομίζω ο αριθμός της κάρτας σου. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις;

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις κυκλωσει είναι νομίζω ο αριθμός της κάρτας σου. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις;

 

το επιβεβαιώνω. Όντως είναι αυτός.. άλλα όλα τα άλλα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχεις κυκλωσει είναι νομίζω ο αριθμός της κάρτας σου. Μπορείς να το επιβεβαιώσεις;

Επίσης, ο αριθμός μετά το όνομα του καταστήματος (35 314xxxxx) πρέπει να είναι κοινός σε όλες τις συναλλαγές σου, ανεξαρτήτως καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

το επιβεβαιώνω. Όντως είναι αυτός.. άλλα όλα τα άλλα?

 

Από ότι είδα το lifshop είναι κατάστημα με τσάντες ή κάτι τέτοιο... Μήπως σου έκαναν refund?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα το lifshop είναι κατάστημα με τσάντες ή κάτι τέτοιο... Μήπως σου έκαναν refund?

 

Παιδιά το έψαξα παραπάνω και μάλλον είναι refund από μια αγορά από ebay που είχα κάνει για έναν φίλο παλιότερα και δεν είχα επίγνωση άμα του ήρθε ακόμα..Απλά έτυχε να έρθει την ημέρα που έγινε η συναλλαγή με το Vickmall και τζάμπα αγχώθηκα! Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και τον κατατοπισμό σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερωτηση ξερει κανεις αν περναει πληρωμη χωρις balance (τραβωντας απο visa πειραιως) στο spemall.com??
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εδώ τον πόνο μου μια και το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται :(

 

Παραγγελία από Geekbuying δύο LeTV X600, ένα για φίλο και ένα για τον πατέρα μου και ένα τζαμάκι.

Έρχονται δύο δεματάκια περίπου ίδια σε μέγεθος με διαφορετικό πακετάρισμα

κι εγώ δεν έχω χρόνο να τα ανοίξω με βίντεο που έκανα πάντα ως τώρα λέγοντας "τι μπορεί να πάει στραβά;"

οπότε αρπάζω το ένα που ήταν ποιο καλά πακεταρισμένο και το ανοίγω στην δουλειά.

Είχε μέσα το ένα κινητό και όλα οκ.

Δυο μέρες μετά, Χριστουγεννιάτικα πάω στους γονείς με το δεύτερο πακέτο και όλα χαρά τους λέω ότι είναι το κινητό.

Αρχίζω το βίντεο, ξεπακετάρω και μέσα ήταν μόνο το τζαμάκι!!

Στο email προς το μαγαζί μου λένε θα το ερευνήσουμε και θα σας πούμε.

 

Την πάτησα ή έχουν όντως τρόπο να δούνε τι στείλανε;

Αν αναφέρω το unboxing του δεύτερου πακέτου μπορούν να ισχυριστούν ότι τα κινητά ήταν στο πρώτο.

Η πληρωμή έγινε με Paypal, αλλά και αυτοί θα θέλουν κάποιες αποδείξεις.

Όχι τίποτα άλλο, είναι και καλό μαγαζί και έχω ψωνίσει αρκετές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εδώ τον πόνο μου μια και το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται :(

 

Παραγγελία από Geekbuying δύο LeTV X600, ένα για φίλο και ένα για τον πατέρα μου και ένα τζαμάκι.

Έρχονται δύο δεματάκια περίπου ίδια σε μέγεθος με διαφορετικό πακετάρισμα

κι εγώ δεν έχω χρόνο να τα ανοίξω με βίντεο που έκανα πάντα ως τώρα λέγοντας "τι μπορεί να πάει στραβά;"

οπότε αρπάζω το ένα που ήταν ποιο καλά πακεταρισμένο και το ανοίγω στην δουλειά.

Είχε μέσα το ένα κινητό και όλα οκ.

Δυο μέρες μετά, Χριστουγεννιάτικα πάω στους γονείς με το δεύτερο πακέτο και όλα χαρά τους λέω ότι είναι το κινητό.

Αρχίζω το βίντεο, ξεπακετάρω και μέσα ήταν μόνο το τζαμάκι!!

Στο email προς το μαγαζί μου λένε θα το ερευνήσουμε και θα σας πούμε.

 

Την πάτησα ή έχουν όντως τρόπο να δούνε τι στείλανε;

Αν αναφέρω το unboxing του δεύτερου πακέτου μπορούν να ισχυριστούν ότι τα κινητά ήταν στο πρώτο.

Η πληρωμή έγινε με Paypal, αλλά και αυτοί θα θέλουν κάποιες αποδείξεις.

Όχι τίποτα άλλο, είναι και καλό μαγαζί και έχω ψωνίσει αρκετές φορές.

Εχω παραγγείλει και εγώ δύο κινητά μαζί και για λόγους ογκου-τελωνειου κτλ τα στέλνουν σε 2 πακέτα.

Ερώτηση κρίσεως δεν ειχες tracking number? Αν σου έχουν στείλει 2 πακέτα πρέπει να έχεις και 2 tracking number διαφορετικά.

Στη δικη μου περίπτωση τότε έφυγαν 2 πακέτα και το ένα ήρθε δέκα μέρες μετά το πρωτο

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εδώ τον πόνο μου μια και το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται :(

 

Παραγγελία από Geekbuying δύο LeTV X600, ένα για φίλο και ένα για τον πατέρα μου και ένα τζαμάκι.

Έρχονται δύο δεματάκια περίπου ίδια σε μέγεθος με διαφορετικό πακετάρισμα

κι εγώ δεν έχω χρόνο να τα ανοίξω με βίντεο που έκανα πάντα ως τώρα λέγοντας "τι μπορεί να πάει στραβά;"

οπότε αρπάζω το ένα που ήταν ποιο καλά πακεταρισμένο και το ανοίγω στην δουλειά.

Είχε μέσα το ένα κινητό και όλα οκ.

Δυο μέρες μετά, Χριστουγεννιάτικα πάω στους γονείς με το δεύτερο πακέτο και όλα χαρά τους λέω ότι είναι το κινητό.

Αρχίζω το βίντεο, ξεπακετάρω και μέσα ήταν μόνο το τζαμάκι!!

Στο email προς το μαγαζί μου λένε θα το ερευνήσουμε και θα σας πούμε.

 

Την πάτησα ή έχουν όντως τρόπο να δούνε τι στείλανε;

Αν αναφέρω το unboxing του δεύτερου πακέτου μπορούν να ισχυριστούν ότι τα κινητά ήταν στο πρώτο.

Η πληρωμή έγινε με Paypal, αλλά και αυτοί θα θέλουν κάποιες αποδείξεις.

Όχι τίποτα άλλο, είναι και καλό μαγαζί και έχω ψωνίσει αρκετές φορές.

Οσες φορες κανω παραγγελιες για 2 συσκευες,ταυτοχρονα παντα,μου το στελνουν σε ενα πακετο,ποτε σε 2.

Δεν μπορω να φανταστω για ποιον λογο εκαναν,εαν εκαναν,κατι τετοιο.

 

@puzzle21

Αυτο το ζητησες εσυ??Να σου ερθουν σε 2 πακετα??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια απο τα κινεζικα μαγαζια μονο το banggood περναει απ ευθειας καρτα χωρις το paypal ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...