Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανάποδα θα τα έβαζα.

Το Everbuying φαίνεται πολύ πιο σοβαρό από τα άλλα 2.

Τουλάχιστον από τις 2 πρόσφατες παραγγελίες που έκανα.

Συμφωνώ απολύτως .. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

 

Είχα αγοράσει από το Pandawill ένα lenovo k910 το οποίο λίγο πριν λήξει η εγγύηση του τον Μάρτιο παρουσίασε ένα πρόβλημα στην κάμερα και το έστειλα για επισκευή εντός εγγύησης. Μου το επέστρεψαν τον Απρίλιο αλλά η κάμερα δεν είχε επισκευαστεί σωστά και το ξανά έστειλα πίσω. Από 22/5/2015 είναι στο service τους. Με ενημέρωσαν 1/7/2015 ότι το παρέλαβαν αλλά δεν πέρασε τον έλεγχο τους και το ξανά έστειλαν πίσω και έκτοτε απαντάνε ότι είναι ακόμα για επισκευή στον προμηθευτή τους. Έχω αρχίσει και ανησυχώ με το παραπάνω. Έχετε κάποια πρόταση ώστε να τους πιέσω;

Ευχαριστώ,

Κώστας

Link to comment
Share on other sites

Ανάποδα θα τα έβαζα.

Το Everbuying φαίνεται πολύ πιο σοβαρό από τα άλλα 2.

Τουλάχιστον από τις 2 πρόσφατες παραγγελίες που έκανα.

 

Συμφωνώ απολύτως .. :)

Δεν εχω λογο να διαφωνησω :D . Απλως απο everbuying εχω κανει μονο 2-3 αγορες μικρης αξιας, οποτε δεν εχω ολοκληρωμενη αποψη για το εν λογω μαγαζι γι αυτο και προσωπικα προτιμω και προτεινω τα αλλα δυο. Βεβαια, ελπιζω μεχρι να στρωσουν τα πραγματα εδω, να μην αλλαξουν σημαντικα αυτα που γνωριζαμε για τα μαγαζια της κινας και ψαχνομαστε παλι απο την αρχη.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και η τελευταία παραγγελία από το EVER.

11 μέρες στην Μάλτα με CN post.

Πολύ γρήγοροι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Kαι η δική μου ταλαιπωρία από Pandawill.Τον Ιούνιο του 2014 αγόρασα από δαύτους ένα MLAIS MX59.

4 μηνες αργότερα,σταματησε να λειτουργει η αφή στην οθόνη.

Τους ενημερωνω με email και μου λενε να τους το στειλω για επισκευη.

Ενα μηνα αργότερα μου απαντούν ότι παρέλαβαν το τηλέφωνο με την σπασμένη οθόνη-ενω η οθονη ηταν μια χαρα-και οτι ηθελαν 70 δολλαρια για να την επισκευάσουν.

Για να μην σας κουράζω,μετά από δεκαδες email μου (και άνοιγμα post στο forum τους πριν 2μιση μηνες),ακόμα δεν έχω παραλάβει το τηλέφωνο εχοντας πληρωσει εδώ και 5 μηνες 35 δολλάρια που ηταν ο φιλικός διακανονισμος που μου πρότειναν για την δηθεν σπασμενη οθονη.

Κανονικό δούλεμα.

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχνατε να ψηφισετε στα τοπικ των sites αν ειστε ικανοποιημενοι ή οχι απο το καταστημα που αγοραζετε.

το λεω επειδη καποια εχουν ελαχιστες ψηφους.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή επισήμανση που θα βοηθήσει όλους τους μελλοντικούς υποψήφιους αγοραστές.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το PandaWill είναι παλιό-γνωστό παλιομάγαζο. Δελεάζει τον κόσμο με τις τιμές του και μετά κάνει τον Κινέζο και εκβιάζει.

Τρέχοντας έφυγε από το φόρουμ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε αφορά paypal, εδώ: Paypal: Χρήση και γενικές ερωτήσεις

Τα offtopic διαγράφονται.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από banggood, η παραγγελία είχε γίνει με χρεωστική, 12 μέρες απο την παραγγελία έκανε συνολικά να έρθει untracked.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από banggood, η παραγγελία είχε γίνει με χρεωστική, 12 μέρες απο την παραγγελία έκανε συνολικά να έρθει untracked.

Καλησπέρα. Η αποστολή έγινε με Greece via Air Parcel Register?

 

Καλησπέρα. Η αποστολή έγινε με Greece via Air Parcel Register?

 

Μόλις έκανα μια παραγγελία σε presell doogee x5, και μακάρι να πάνε όλα καλά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμένα το gearbest είναι το καλύτερο μαγαζί να φανταστείτε. Έχω κάνει 7 αγορές ( οι τρεις κινητά) ,όλες άψογες.

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα μια παραγγελία σε presell doogee x5, και μακάρι να πάνε όλα καλά....

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εμένα το gearbest είναι το καλύτερο μαγαζί να φανταστείτε. Έχω κάνει 7 αγορές ( οι τρεις κινητά) ,όλες άψογες.

 

Γιατι? ανοιξε το paypal? Πως εκανες παραγγελια εσυ? Εχω μερες να μπω εδω, αλλα δεν διαβασα κάπου οτι αλλαξε κάτι στις αγορες απο το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Γιατι? ανοιξε το paypal? Πως εκανες παραγγελια εσυ? Εχω μερες να μπω εδω, αλλα δεν διαβασα κάπου οτι αλλαξε κάτι στις αγορες απο το ιντερνετ

 

Στο Bangood την έκανα με πιστωτική.

 

Παιδιά, για το CHINAVASION που μπορώ να βρω πληροφορίες?

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για το CHINAVASION που μπορώ να βρω πληροφορίες?

Αν εννοείς για το θέμα αξιοπιστίας τα παρακάτω ,συν αν σου απαντήσουν κι εδώ άτομα που έχουν κάνει παραγγελίες.

Chinavasion review

https://www.chinavasion.com/reviews.php

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγώ ξέρω από chinavasion, έχω να πω τα καλυτερα! Ή παραγγελία είχε έρθει πάνω στις 20 μέρες με ems. Το κακό με αυτό είναι ότι μερικές φορές πληρωνεις τελωνείο και εχει μεταφορικά αλλά κάνει ποιο γρήγορα. Είχα πάρει μια περιστρεφόμενη ipcamera, στην εβδομάδα κάηκε! Στέλνω email να στείλω πίσω ειπαν, το έκανα πλήρωσαν αυτοί μεταφορικά πηγαινελα και μετά ήρθε επισκευασμένη. Μετά πάλι χάλασε! Τα ίδια πάλι απλα πλήρωσαν εγώ μεταφορικά να πάει 18 ευρώ νομίζω και κράτησα παρελκόμενα . μου είπαν πως έχουν πρόβλημα και αφαίρεσαν ένα μικρο ποσό από αυτά που κράτησα και πίστωση. Πήρα radio dvd αυτοκινήτου και πίσω κάμερα. Όλα καλά εδώ αλλά πληρωσα κάτι λίγα για τελωνείο. Πάντως ήταν σωστοί στην επικοινωνία, εξυπηρέτηση, ταχύτητα αποστολής και εγγύηση. Τους συνιστω άφοβα. Τώρα προβληματικά προϊόντα τυχαινουν στον οποιονδήποτε!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγώ ξέρω από chinavasion, έχω να πω τα καλυτερα! Ή παραγγελία είχε έρθει πάνω στις 20 μέρες με ems. Το κακό με αυτό είναι ότι μερικές φορές πληρωνεις τελωνείο και εχει μεταφορικά αλλά κάνει ποιο γρήγορα. Είχα πάρει μια περιστρεφόμενη ipcamera, στην εβδομάδα κάηκε! Στέλνω email να στείλω πίσω ειπαν, το έκανα πλήρωσαν αυτοί μεταφορικά πηγαινελα και μετά ήρθε επισκευασμένη. Μετά πάλι χάλασε! Τα ίδια πάλι απλα πλήρωσαν εγώ μεταφορικά να πάει 18 ευρώ νομίζω και κράτησα παρελκόμενα . μου είπαν πως έχουν πρόβλημα και αφαίρεσαν ένα μικρο ποσό από αυτά που κράτησα και πίστωση. Πήρα radio dvd αυτοκινήτου και πίσω κάμερα. Όλα καλά εδώ αλλά πληρωσα κάτι λίγα για τελωνείο. Πάντως ήταν σωστοί στην επικοινωνία, εξυπηρέτηση, ταχύτητα αποστολής και εγγύηση. Τους συνιστω άφοβα. Τώρα προβληματικά προϊόντα τυχαινουν στον οποιονδήποτε!

Οποτε:

- η παραγγελία δεν ήρθε και γρήγορα στις 20 μέρες

-πληρώνεις τελωνείο που και που

-σκάνε και προβληματικά προϊόντα

 

Μια χαρά η φάση! :-) :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

20 μέρες από Κίνα είναι σχετικα γρήγορα! Συνήθως πάνε 25-30 μέρες μπορεί και παραπάνω. Το τελωνείο μου είπαν από ελτα ότι πλέον δεν πληρωνεις. Από geekbuying με ems αργότερα δεν είχα πληρώσει τπτ. Προβληματικά υπάρχουν παντού ακόμα και απο Ελλάδα όπως έχει αποδειχτεί άπειρες φορές, εξαλου ολα κινέζικα είναι. Το θέμα είναι η εγγύηση, εξυπηρέτηση και σερβίς και όχι να κάνουν το κινεζο μετά όπως άλλοι......το μονο κακό με το συγκεκριμένο μαγαζί είναι ότι δεν έχει επιλογή απλού ταχυδρομείου όπως άλλα που έχει και δωρεάν μεταφορικά. Για τις μέρες είναι ότι κάτσει. Μου έχει τύχει κοντα μήνας με απλό ταχυδρομείο, έχει τύχει όμως και 15μερες από aliexpress, οπότε για ems δεν αξίζει. Έτσι αν βρούμε το ίδιο προϊόν σε άλλο κατάστημα πχ geekbuying βάζουμε απλό ταχυδρομείο και πάει φτηνότερα, εδώ μια θήκη από zopomobile έκανε 25 μέρες με απλό....με λίγα λόγια ο μοναδικός λόγος που το αποφεύγω είναι γιατί δεν έχει επιλογή για το πολύ καλό china post. Τώρα πληρωνεις παραπάνω γιατί βάζουν μεταφορικά και κερδιζεις ελάχιστες μέρες. Προτείνω να δείτε το http://www.geekbuying.com εννοειτε πως με τα c.c κανείς δεν έχω ακούσει να κατάφερε να αγοράσει με ελληνική κάρτα από αυτά..... Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις.

Γρήγορα είναι 15 μέρες όχι 25.

Τόσο έκαναν όλες οι παραγγελίες μου με NL post όσο ζούσα Αθήνα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

έκανα μια παραγγελία 99$ από vickmall με πιστωτική prepaid, λέτε θα περάσει; δε μου έχουν απαντήσει κιόλας!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

έκανα μια παραγγελία 99$ από vickmall με πιστωτική prepaid, λέτε θα περάσει; δε μου έχουν απαντήσει κιόλας!

Αν η διαδικασια προχωρησε μεχρι τελος, σου εγραψε οτι η συναλλαγη ηταν επιτυχης και σου ηρθε και η αποδειξη πληρωμης με email τοτε περασε. Αν απλως καταχωρηθηκε παραγγελια, τοτε οχι.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν η διαδικασια προχωρησε μεχρι τελος, σου εγραψε οτι η συναλλαγη ηταν επιτυχης και σου ηρθε και η αποδειξη πληρωμης με email τοτε περασε. Αν απλως καταχωρηθηκε παραγγελια, τοτε οχι.

βασικά έβγαλε μήνυμα λάθους της πλατφόρμας τους!:blink:

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εγώ ξέρω από chinavasion, έχω να πω τα καλυτερα! Ή παραγγελία είχε έρθει πάνω στις 20 μέρες με ems. Το κακό με αυτό είναι ότι μερικές φορές πληρωνεις τελωνείο και εχει μεταφορικά αλλά κάνει ποιο γρήγορα. Είχα πάρει μια περιστρεφόμενη ipcamera, στην εβδομάδα κάηκε! Στέλνω email να στείλω πίσω ειπαν, το έκανα πλήρωσαν αυτοί μεταφορικά πηγαινελα και μετά ήρθε επισκευασμένη. Μετά πάλι χάλασε! Τα ίδια πάλι απλα πλήρωσαν εγώ μεταφορικά να πάει 18 ευρώ νομίζω και κράτησα παρελκόμενα . μου είπαν πως έχουν πρόβλημα και αφαίρεσαν ένα μικρο ποσό από αυτά που κράτησα και πίστωση. Πήρα radio dvd αυτοκινήτου και πίσω κάμερα. Όλα καλά εδώ αλλά πληρωσα κάτι λίγα για τελωνείο. Πάντως ήταν σωστοί στην επικοινωνία, εξυπηρέτηση, ταχύτητα αποστολής και εγγύηση. Τους συνιστω άφοβα. Τώρα προβληματικά προϊόντα τυχαινουν στον οποιονδήποτε!

 

Το μόνο αρνητικό είναι αν πληρώσω τελωνείο. Ούτως ή άλλως σε 20 μέρες στην επαρχία που είμαι δύσκολα παίρνω.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος κάνεις.

Γρήγορα είναι 15 μέρες όχι 25.

Τόσο έκαναν όλες οι παραγγελίες μου με NL post όσο ζούσα Αθήνα.

Κανενα λαθος δεν κάνω έχω πάρει άπειρες φορές από Κίνα περισσότερες μέσω ebay κάτω από 15 μέρες ποτέ δεν είδα! Βέβαια σε αυτο μπορεί να φταίει και το τοπικό μου ταχυδρομείο. Και αυτό μόνο από aliexpress και με china post airmail. Αυτο που λες τι είναι; Πρώτη φορά το ακούω!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μόνο αρνητικό είναι αν πληρώσω τελωνείο. Ούτως ή άλλως σε 20 μέρες στην επαρχία που είμαι δύσκολα παίρνω.

Τελευταία φορα με ems δεν πλήρωσα τίποτα από αλλο μαγαζί. Υπάλληλος ΕΛΤΑ κούριερ μου είπε πως πλέον καταργήθηκε και δεν πληρωνεις. Τι να πω δεν ξέρω. Προσωπικά πλέον προτιμώ china post που έχει και δωρεάν μεταφορικά, γιατί με τα αλλα έχει επιπλέον κόστος.

Link to comment
Share on other sites

βασικά έβγαλε μήνυμα λάθους της πλατφόρμας τους!:blink:

 

μόλις με πήραν από eurobank, δεν υπάρχει περίπτωση να εγκριθεί η συναλλαγή!

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...