Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Minideal, coolicool, merimobiles κ.α

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχεδον τα περισσοτερα εχουν πλεον, δες και deal extreme, banggood, geekbuying, gearbest και αυτα που λεει ο romanos.
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω.. ψαχνω για tabletaki αλλα δεν θελω το ρισκο του τελωνειου.. οποτε λεω να δοκιμασω για EU WAREHOUSE για να εχω το κεφαλι μ ησυχο κ να ερθει κ πιο γρηγορα

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τη γραφή SMS και να γράφεις ολόκληρες λέξεις. Η πρακτική αυτής της γραφής έχει καταργηθεί και είναι μη αποδεκτή, να θυμίσω ότι εδώ είναι forum και όχι chat room.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

To efox στελνει απο Ισπανια η απο Κινα?

Στο νημα τους εδω στο forum βλεπω αρκετους δυσαρεστημενους απο καθυστερησεις και για tracking number αλλα και για προιοντα που τα δειχνουν in stock.

Link to comment
Share on other sites

To efox στελνει απο Ισπανια η απο Κινα?

Στο νημα τους εδω στο forum βλεπω αρκετους δυσαρεστημενους απο καθυστερησεις και για tracking number αλλα και για προιοντα που τα δειχνουν in stock.

Αν διαβάσεις στο τέλος της σελίδας λέει είναι κινέζικο eshop

http://www.en.efox-shop.com/?_xc_ls=en

Η ευρωπαϊκή του αποθήκη δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις στο τέλος της σελίδας λέει είναι κινέζικο eshop

http://www.en.efox-shop.com/?_xc_ls=en

Η ευρωπαϊκή του αποθήκη δεν ξέρω.

 

Δεν ειπα οτι δεν ειναι κινεζικο το μαγαζι, αλλα εχουν στησει ενα site στην Ισπανια και πολλοι που παραγγηλαν ειναι ολο παραπονα για καθυστερησεις. Μηπως το "EU Warehouse" ειναι φουμαρα και τα στελνουν απο Κινα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειπα οτι δεν ειναι κινεζικο το μαγαζι, αλλα εχουν στησει ενα site στην Ισπανια και πολλοι που παραγγηλαν ειναι ολο παραπονα για καθυστερησεις. Μηπως το "EU Warehouse" ειναι φουμαρα και τα στελνουν απο Κινα?

Λογικά αν η παραγγελία έγινε από το eu warehouse πρέπει να φθάνει άμεσα εφόσον είναι σε stock. Αν είναι από το site ,όχι δηλαδή από το eu, θα έρχεται από κίνα.

Δεν βρίσκω όμως efox-shop.es. Κανά link παίζει!?

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν η παραγγελία έγινε από το eu warehouse πρέπει να φθάνει άμεσα εφόσον είναι σε stock. Αν είναι από το site ,όχι δηλαδή από το eu, θα έρχεται από κίνα.

Δεν βρίσκω όμως efox-shop.es. Κανά link παίζει!?

 

http://www.myefox.es/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

αυτο το site γνωριζει κανεις αν ειναι αξιοπιστο?

http://www.chinabuye.com/

ευχαριστω

 

Ναι εχω πολλες παραγγελιες σε αυτους ,ειναι σοβαρο μαγαζι οχι απατεωνες αλλα

1)κανουν πολυ κακη συσκευασια

2)δεν εχουν μεγαλη "ειδικευση" σε κινητα

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω πολλες παραγγελιες σε αυτους ,ειναι σοβαρο μαγαζι οχι απατεωνες αλλα

1)κανουν πολυ κακη συσκευασια

2)δεν εχουν μεγαλη "ειδικευση" σε κινητα

ευχαριστω evmenis

Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάνειςαπό Ευρωπαϊκή αποθήκη Κινέζικου μαγαζιού σε κάτω από 2 βδομάδες;

Γιατί τα θεωρώ λίγο μούφα τελικά από αγορές που έχω κάνει και από παράπονα που διαβάζω.

Και πανάκριβα μεταφορικά χρεώνουν για αυτές τις αποθήκες και δεν έρχονται και νωρίτερα. Με απλό δωρεάν ταχυδρομείο κάνουν 3 βδομάδες συνήθως από Κίνα.

Αυτά έχω διαπιστώσει από δικές μου αγορές.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια κι εγω απο ισπανια θελω να παραγγειλω:

http://www.myefox.es/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-pulgadas-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-pantalla-android-44-g-1242026

βγαινει ακρη με τους ισπανους;

Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια κι εγω απο ισπανια θελω να παραγγειλω:

http://www.myefox.es/umi-zero-mt6592t-20ghz-octa-core-5-pulgadas-fhd-ips-ogs-corning-gorilla-glass-pantalla-android-44-g-1242026

βγαινει ακρη με τους ισπανους;

Πες μας όμως, γιατί θες να παραγγείλεις από τους Ισπανούς, ειδικά από την στιγμή που δεν ξέρεις καν αν βγαίνει άκρη μαζί τους;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το merimobiles είναι αξιόπιστο, ενδιαφέρονται για το eu warehouse του. Όσο αφορα το efox.es και εμένα με ενδιέφερε για να ήμουν σίγουρος οτι δεν θα πληρωνα τελωνείο αλλά απο οτι καταλαβα είναι μετάφραση του κινεζικού. Αν δεις γράφει στα ισπανικά eu warehouse και έχει τις ίδιες συσκευές με το κινεζικό site. Ρώτησα και στο efox στο φόρουμ αλλά αγνόησαν την ερώτηση μου και το παιζουν "κινέζοι"
Link to comment
Share on other sites

Έχει παραλάβει κάνειςαπό Ευρωπαϊκή αποθήκη Κινέζικου μαγαζιού σε κάτω από 2 βδομάδες;

Γιατί τα θεωρώ λίγο μούφα τελικά από αγορές που έχω κάνει και από παράπονα που διαβάζω.

Και πανάκριβα μεταφορικά χρεώνουν για αυτές τις αποθήκες και δεν έρχονται και νωρίτερα. Με απλό δωρεάν ταχυδρομείο κάνουν 3 βδομάδες συνήθως από Κίνα.

Αυτά έχω διαπιστώσει από δικές μου αγορές.

Παρέλαβα στην πόρτα μου σε τρεις (3) εργάσιμες ημέρες ένα Xaomi Note 3G με DHL βέβαια , από http://www.xiaomishop.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν το διατύπωση καλά πριν ήθελα να ρωτήσω αν το merimobiles είναι αξιόπιστο?

Εάν μπορείς πάρε το από άλλο κατάστημα ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν μπορείς πάρε το από άλλο κατάστημα ...

 

Ευχαριστω γιατην ενημερωση.

Το banggood? sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα παω για την πρωτη αγορα απο κινα (εννοω εκτος απο ebay)

Edited by wowthodoris
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιατην ενημερωση.

Το banggood? sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα παω για την πρωτη αγορα απο κινα (εννοω εκτος απο ebay)

 

Από θέμα παράδοσης και συσκευασίας είμαι ικανοποιημένος από το banggood , μάξιμουμ αποστολή εντός 24ωρου και μέχρι 14 μέρες παράδοση (βέβαια για την παράδοση δεν έχει καμία ευθύνη το κατάστημα) . Για aftersale δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μου έχει χρειαστεί (χτύπα ξύλο )

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα παράδοσης και συσκευασίας είμαι ικανοποιημένος από το banggood , μάξιμουμ αποστολή εντός 24ωρου και μέχρι 14 μέρες παράδοση (βέβαια για την παράδοση δεν έχει καμία ευθύνη το κατάστημα) . Για aftersale δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μου έχει χρειαστεί (χτύπα ξύλο )

Εμένα με είχε αργήσει στην αποστολή όπως κάνουν όλοι οι κινέζοι.

Δηλαδή έδωσε tracking number την άλλη μέρα και το πακέτο ξεκίνησε από Κίνα μετά 4 μέρες.

Μήπως και εσύ εννοείς αποστολή tracking εντός 24ωρου;

 

Γενικά πάντως και εγώ ευχαριστημένος με Banggood.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδες, και χρονια πολλα. Να υποθεσω οτι απο μεταφορικα επιλεγω το €0.24ToGreece via Air Parcel Register
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω γιατην ενημερωση.

Το banggood? sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα παω για την πρωτη αγορα απο κινα (εννοω εκτος απο ebay)

αρκετες αγορες απο banggood και ολα καλα μεχρι τωρα.

μια φορα refund και τα χρηματα μπηκαν σε μια μερα.

το θεωρω πολυ αξιοπιστο

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια παρακολουθω το to2c και βλεπω μεγαλη διαφορα στις τιμες απο τα αλλα γνωστα μαγαζια, τι παιζει με αυτους; εχει κανα λακο η φαβα και πουλανε φθηνα ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...