Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα κινητά


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ίσως είμαι ο μοναδικός που το δέμα του από το mionbuy ήρθε κανονικά στην πόλη του.

Τώρα το μόνο που μένει είναι να δω τι περιέχει.:ninja:

Τα νεώτερα στην παραλαβή.

 

EDIT:

Παρέλαβα 2 screen protector για Iphone 4.:cry:

Οι απατεώνες συνεχίζουν με διάφορους τρόπους.

 

Και δεν εισαι ο μοναδικος.. Το ιδιο επαθε και ενας Πολωνος που εψαξα στο internet αλλα και ενας Ισπανος στο htcmania. Ειχα αναφερει την προηγουμενη εβδομαδα οτι εχουν copy-paste τα sku του pandawill και απο οτι ειδα χθες και ολα τα κειμενα των σελιδων, περιγραφες κλπ. Ιδια ακριβως περιπτωση με το αλλο απαταιωνομαγαζο που την πατησαν οι υπολοιποι. Video κατα το ανοιγμα του πακετου τραβηξες μπας και παρεις τα λεφτα σου πισω απο Paypal?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και δεν εισαι ο μοναδικος.. Το ιδιο επαθε και ενας Πολωνος που εψαξα στο internet αλλα και ενας Ισπανος στο htcmania. Ειχα αναφερει την προηγουμενη εβδομαδα οτι εχουν copy-paste τα sku του pandawill και απο οτι ειδα χθες και ολα τα κειμενα των σελιδων, περιγραφες κλπ. Ιδια ακριβως περιπτωση με το αλλο απαταιωνομαγαζο που την πατησαν οι υπολοιποι. Video κατα το ανοιγμα του πακετου τραβηξες μπας και παρεις τα λεφτα σου πισω απο Paypal?

Μάλλον δεν θα χρειασθεί ... εφ'όσον πέσουν "βροχή" οι αιτήσεις γιά refund στο Paypal θα γίνει όπως και την προηγούμενη φορά και θα τα επιστρέψουν σε όλους ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

χμ... μπαρδον... δεν το είδα

 

thanx

Του έχω γράψει και του admin που ποσταρε στην πρώτη σελίδα του my phone την διαφήμιση να το διορθώσει για να μην την πατήσει κάνεις και το πάρει, αλλά απαντήσει δεν πήρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις αφού το φώναζε από μακριά ότι είναι απάτη.

 

Υπαρχει ομως η περιπτωση να στελνει στην αρχη κανονικα και μετα να βαρεσει το κανονι.. Οποτε για τους πρωτους τολμηρους να ειναι η ευκαιριαρα

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λογικη να ψαχνεις το φτηνοτερο? να μην ψωνιζουμε απο Κινα τοτε

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η λογική είναι να αναζητούμε το πιο συμφέρον, κι αυτό δεν είναι συμφέρον.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι λογικη να ψαχνεις το φτηνοτερο? να μην ψωνιζουμε απο Κινα τοτε

Το φτηνότερο από μόνο του δεν λέει τίποτα.

Πάντα πρέπει να συνδυάζεται με λογική. Και η λογική λέει ότι όταν ένα μαγαζί έχει εξαιρετικά χαμηλή τιμή, τότε μένεις μακριά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετά την "πατάτα" με τα pre-order από το gear best (εγω ευτυχώς ακύρωσα έγκαιρα), αρχίζω να αντι λαμβάνομαι οτι τα ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ Κινέζικα μαγαζιά είναι πολύ λίγα...

Εγω προσωπικά, έβαλα μες στον Δεκέμβριο ΔΥΟ παραγγελίες από το e_f_o_x και ειδικά η 2η (Cubot S220 + Cubot S168) με "ξεθέωσε" (9 Δεκεμβρίου), με παει από μέρα σε μέρα να τα στείλει, μου λεει οτι θα φύγουν και μετά θα μου δώσει tra cking, μετά μου λεει να κοιτάξω τα junk mail μήπως πήγε εκεί το track ing, στο site τους ΔΕΝ βλέπεις το tracking και γενικά προσπαθεί να κερ δισει χρόνο. ..

Ο μόνος λόγος που δεν ακύρωσα ειναι οτι πέτυχα το ένα τηλέφωνο σε half price, αλλιώς, ως κατάστημα, είναι χάλια οπως οι περι σσότεροι... ομως, δεν εχουν καταλάβει οι κουτο-πον ηροι κινέζοι οτι μονο με ΑΠΟΛΥΤΗ ειλικρίνια θα κρατήσουν πελάτες...

Τελ ικά, για μένα, το μονο ΑΠΟΛΥΤΑ σοβαρό κατάστημα τον τελευταίο 1μιση χρόνο είναι το vick_mall, 14 παραγγελίες ήρθαν απροβλημάτιστα, με shipping σε 36 ώρες from order το ΑΡΓΟΤΕΡΟ! H τελευ ταία δε παραγγελία (2 Δεκεμβρίου) έφτασε Λάρισα χτες 18/12, οταν υπάρχουν "τρελες" καθυστε ρήσεις στα πάντα.-

 

ΥΓ τα ορθογραφικά λάθη + κενά ειναι επίτηδες, για να μην μπορούν να δουλέψουν τα αυτόματα μεταφραστικά...

Να συμπληρώσω επίσης οτι έχω κάνει τουλάχιστον 2 παραγγελίες σε καθένα από τα to2c, minideal, geekbuying, 1949deal...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει λόγος που έφυγε από το φόρουμ, όπως υπάρχει λόγος που δεν αναφέρεται ανάμεσα στα καλύτερα καταστήματα.

Καλύτερα δες τα VickMall και B2Cbuying.

 

asot, δοκίμασε κι εσύ το B2C αν θέλεις. Κατά τις εμπειρίες μου, είναι το μόνο ανταγωνιστικό στο επίπεδο του Vick.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

το μονο ΑΠΟΛΥΤΑ σοβαρό κατάστημα τον τελευταίο 1μιση χρόνο είναι το vick_mall, 14 παραγγελίες ήρθαν απροβλημάτιστα, με shipping σε 36 ώρες from order το ΑΡΓΟΤΕΡΟ! H τελευταία δε παραγγελία (2 Δεκεμβρίου) έφτασε Λάρισα χτες 18/12, οταν υπάρχουν "τρελες" καθυστερήσεις στα πάντα.-

Σωστό το ότι μέχρι στιγμής είναι από τα καλύτερα, αλλά όχι και "τον τελευταίο 1μιση χρόνο" ...

"Created on 2013-11-12" όπως λένε στις αξιολογήσεις. :)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν posts που αφορούσαν τρόπους αποφυγής τελωνείου.

Ενημερώνω πως σύμφωνα με τον τελωνειακό κώδικα οποιαδήποτε προσπάθεια αποφυγής καταβολής δασμών και έμμεσων φόρων προς το κράτος ή ακόμα και παρότρυνση προς κάτι τέτοιο συνιστά λαθρεμπορία και διώκεται από το νόμο.

Link to comment
Share on other sites

Θα δώσω και εγώ άλλη μια θετική ψήφο στο vickmall, έχω κάνει αρκετές παραγγελίες και σε καμία δεν υπήρξε πρόβλημα. Είναι συνεπέστατοι και γρήγοροι στις αποστολές τους. Δεν έχει χρειαστεί να δοκιμάσω ακόμα το after sales τους και ελπίζω να μη χρειαστεί στο άμεσο μέλλον! Πάντως στο κομμάτι των πωλήσεων είναι με διαφορά οι πιο αξιόπιστοι. Γι' αυτό και προτιμώ να πληρώνω σε κάποια προϊόντα λίγα παραπάνω δολλάρια, αλλά να είμαι ήσυχη ότι θα το στείλουν εντός χρονοδιαγράμματος και χωρίς προβλήματα. Το μόνο στο οποίο υστερεί είναι η ποικιλία των προϊόντων.

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

διαβάζω για vickmall και B2CBUYING. Προσωπική εμπειρία έχω μόνο από το vick και αυτή μετά από μία παραγγελία. Μέχρι πρότεινως οι παραγγελίες μου ήταν στο geekbuying και το to2c. Γρήγορη και άμεση εξυπηρέτηση και χωρίς πρόβλημα. Δε ξέρω γιατί δεν τα προτείνετε...

Nokia 5110 -> Nokia 3210 -> Nokia 3410 -> Nokia 7250 -> Nokia 6230 -> Nokia N70 -> Nokia N76 -> Nokia E66 -> Samsung Galaxy S1 -> LG Optimus 4x -> Lenovo S90 -> Xiaomi Redmi 4X -> Xiaomi Redmi 5 Plus -> Xiaomi Poco X3 NFC

 

Cube U30GT2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

διαβάζω για vickmall και B2CBUYING. Προσωπική εμπειρία έχω μόνο από το vick και αυτή μετά από μία παραγγελία. Μέχρι πρότεινως οι παραγγελίες μου ήταν στο geekbuying και το to2c. Γρήγορη και άμεση εξυπηρέτηση και χωρίς πρόβλημα. Δε ξέρω γιατί δεν τα προτείνετε...

Για τον απλο λογο οτι τελευταια υπαρχουν αρκετα παραπονα για το service τους φιλε μου.Δεν ειπε κανεις οτι ειναι αναξοιπιστα.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το θέμα είναι αν θα «κάνουν τον Κινέζο» και θα σου λένε τρελά πράματα ή ψέματα ή θα σε αγνοήσουν εντελώς, σε περίπτωση προβλήματος. Ή θα αναλάβουν τις ευθύνες τους και γενικά αν θα σε εξυπηρετήσουν όταν δεν έχουν κάποιο κέρδος πια (παραγγελία).

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλούς που λέτε ότι το ένα είναι καλύτερο από το άλλο γιατί μου ήρθε η παραγγελία σε 10-15 μέρες . Το μαγαζί δεν ευθύνεται για αυτό , το μαγαζί ευθύνεται για την αποστολή όταν φύγει είναι άλλοι που οφείλονται για τις καθυστερήσεις. Το καλό στα καταστήματα είναι η επικοινωνία και φυσικά το aftersale .

 

(τα λέω όλα αυτά γιατί έχω παραγγείλει από Vickmall από 23/11 και ακόμα είμαι despatched to overseas , δεν φταίει το vickmall που δεν έχει έρθει ακόμα , καθώς η παραγγελία έφυγε την επόμενη και φαίνεται και από το tn.)

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εδω --> εγγυηση και λοιπα στοιχεια

Αδερφε δυο γραμμες πανω απο το technical issue , λεει με τα λιγα αγγλικα που ξερω οτι εχουν 12 μηνες εγγυηση τα προιοντα ΕΚΤΟΣ και αν ορίζεται / αναφερεται κατι ξεχωριστα , ενω τα αξεσουαρ, μπαταριες , ακουστικα κτλ, εχουν 3 μηνες. Στο τηλεφωνο σου δεν αναφέρεται κάτι διαφορετικο σαν εγγυηση οπότε πές τους να πάνε να γ@μηθουν. Έχεις 12 μήνες εγγύηση, δεν ειναι δικη σου υπαιτιοτητα να το φτιαξουν

 

Εγώ Πάντος στο τελευταίο μέιλ που τούς έστειλα τους είπα πώς είμαι μέλος στο my phone και θα τους κάνω ρόμπα

Αλλά δεν βλέπω να συγκινούνται ,μάλλον μου το έφαγαν με τον τρόπο τους

Link to comment
Share on other sites

Απο everbuying εχω παραλαβει 2 κινητα (Landvo L200) πριν ενα και κατι μηνα, το ενα χαλασε ο φορτιστης, ειπαν θα στειλουν αλλο με 2$ κοστος για το tracking number, τους ειπα να το στειλουν με το απλο χωρις tn, δεν ξερω τι εκαναν.

Τωρα χαλασε το ηχειο του αλλου. Εχουν 3 μηνες εγγυηση λεει με δικα τους μεταφορικα και ενα χρονο με δικα μου μεταφορικα. Ενω ομως ειναι μες στους 3 μηνες εγγυηση, μου λενε να το επισκευασω εδω και με την αποδειξη θα καλυψουν ΜΕΡΟΣ των εξοδων. Νιωθω λιγο μλκς, θα περιμενω απαντηση "γιατι μερος;".. και για λιγο εχω χασει το dispute..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το b2cbuying ειναι απο τα πλεον αξιοπιστα κινεζομαγαζα?Κατι τετοιο νομιζω πως εχουν αφησει να εννοηθει πολλα απο τα παιδια που σχολιαζουν στο forum.Ενδιαφερομαι να ψωνισω το coolpad f1 απο κει παρεπιπτοντως.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...